Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
fajn, ked maju dobre korene, pridu aj kvety
v to sa úfam aj ja pri tých mojích
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
takto mi jedna orchidka v robote rastie (moja "bordová") - pribudaju listy ale nedorastaju do "dopelosti"....... korene su v poriadku, narastajú.
Aj som dala pod ňu (do ozdobného kvetináča) keramzit vlhky na zvyšenie vlhkosti.........a stale je rovnaká.
Je to normalne? Bude z nej niečo ešte?

Ostatnym čo mam v praci akosi vráskavejú listy idú zároveň nové korene aj listy, ale pôvodné zo 4-6 listov vráskavie.....
Naposledy upravil andersenka : 20.08.10 at 14:02
DSC00728.JPG  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dnes som kupila krasnu bielu orchideu, vysoku, s kvetmi ako dlan mojej mamine. Presne taku som chcela, staci 1 v izbe, je ako kus nabytku. Ani som tu taku nenasla, nemam obrazok, ale zajtra si ju urcite odfotim, ak nezabudnem. Aj som jej ju hned odniesla, aby sa nepolamala pri transporte, oslavujeme az zajtra na chalupe.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja mam tiez nove prirastky.
kvety 006.jpg  
kvety 010.jpg  
1/1
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

lusielaL Pozri príspevok
Ja mam tiez nove prirastky.
Sú nádherné, hlavne tá bordová, s radostou by som takú prijala.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dakujem a ked poviem ze som taku videla u mojej sestry-tiez pestovatelky,a na to som ju videla v Baumaxe,nemohla som odolat.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som bola zase v hornbachu, veľa toho pre mňa nebolo ale predsa jedna, teda vlastne dve v jednom kochly
Snímka1027.jpg  
Snímka1025.jpg  
Snímka1026.jpg  
Snímka1022.jpg  
1/1
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Moja cervena miltonia ma nove male rastlinky. Po case vsak hnednu takto. Neviete mi niektora poradit co robim zle? Hned vedla mam oncidko a to je krasne.
DSC00453_small.jpg  
DSC00454_small.jpg  
1/1
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Moja phala nahodila este jeden kvietok. Prave rozkvitol. Tiez je inej farby ako tie ostatne. Ten tmavy.
DSC00457_small.jpg  
0 0
keiko33 keiko33

keiko33 je offline (nepripojený) keiko33

Kto ma skusenosti s pestovanim mini phal, uz ste ich niekto presadzali?Aky supstrat treba pouzit.
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Baby, postupne mi všetky orchidky odkvitajú... niektoré "driemu" už dosť dlho. Ako ich prebudiť ku kvitnutiu, tento týždeň som pohnojila, ale treba ich nejak zatieniť? poraďte, zachvíľu nebudem mať nič v okne kvitnúce:-((
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

KittyS Pozri príspevok
Baby, postupne mi všetky orchidky odkvitajú... niektoré "driemu" už dosť dlho. Ako ich prebudiť ku kvitnutiu, tento týždeň som pohnojila, ale treba ich nejak zatieniť? poraďte, zachvíľu nebudem mať nič v okne kvitnúce:-((
Ked' sa nechcú prebudit', treba ich dat' do tmy a chladu aspoň na 1-2 týždne. Máš po probléme, ak máš chladnú a tmavú pivnicu, ked' nie urob im z papiera klobúk, a daj niekde do chladnej chodby. Ja som ich mala na jar v skrini v spálni, inde nebolo kam, ale pomohlo.
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

evaj63 Pozri príspevok
Ked' sa nechcú prebudit', treba ich dat' do tmy a chladu aspoň na 1-2 týždne. Máš po probléme, ak máš chladnú a tmavú pivnicu, ked' nie urob im z papiera klobúk, a daj niekde do chladnej chodby. Ja som ich mala na jar v skrini v spálni, inde nebolo kam, ale pomohlo.
Ďakujem moc za radu, ešte otázočka, môžem ich dať chladiť aj vtedy, keď im ešte dorastajú lístky? A potom v tej pivnici (mám tu možnosť) polievať, alebo ich nechať tak a koľko cca to trvá, kým bude nejaký náznak?. ďakujem mooooc!!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
takto mi jedna orchidka v robote rastie (moja "bordová") - pribudaju listy ale nedorastaju do "dopelosti"....... korene su v poriadku, narastajú.
Aj som dala pod ňu (do ozdobného kvetináča) keramzit vlhky na zvyšenie vlhkosti.........a stale je rovnaká.
Je to normalne? Bude z nej niečo ešte?

Ostatnym čo mam v praci akosi vráskavejú listy idú zároveň nové korene aj listy, ale pôvodné zo 4-6 listov vráskavie.....
a ja mám tiež na niektorých listy, ktoré nie su dospelé s pritom rastú aj nové. v jednej knihe píšu, že to nie je dostatočná staroslivosť ale myslím, že pes je zakopaný niekde inde, ale ja netuším
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keiko33 Pozri príspevok
Kto ma skusenosti s pestovanim mini phal, uz ste ich niekto presadzali?Aky supstrat treba pouzit.
substrát, taký ako u normálnej-klasickej phale
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

keiko33 Pozri príspevok
Kto ma skusenosti s pestovanim mini phal, uz ste ich niekto presadzali?Aky supstrat treba pouzit.
mam mensie, bala som sa ich, ale uz par mam, hned presadzam z toho machu, v ktorom su natlacene do jemnejsej kory
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Kúpil som orchideu pred 4 rokmi, užasne kvitne už celé 3 roky v jednom kuse. Bohužiaľ pred 3 mesiacmi jej začali žltnúť listy (ale najprv zmenila svoju tmavozelenú farbu na svetlo zelenú) a dnes má posledné dva, ktoré tiež začali žltnúť. Koreňov má veľa a sú zdravé zelené. Žiadna hniloba, ani plesne. Škodcov som tiež nenašiel. Stanovište má stále rovnaké, slnkom spálená nebola a nemá ani nedostatok svetla. Hnojená bola až keď jej začali žltnúť listy no nepomohlo to. Prekvapujúce je, že stále kvitne a vytvára nové kvety. Zálievka cez leto 1x týždenne v zime menej. Čo mam robiť aby som ju zachránil?
000_1862.jpg  
000_1863.jpg  
000_1864.jpg  
000_1867.jpg  
1/1
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Možná že keď vkuse kvitla bude vysilená.Mne sa stalo to isté ostal mi už len jeden list,aj ten už začal scvrkať, ale kvitla stále krásne tak som tie kvety oželela a odstrihla som ich. Teraz musím poklopať mi už púšťa druhý list. Ale radšej počkaj čo ti ešte iný poradia. Najlepšie by Ti možná poradila Ma-Ba oná je na orchidky odborník. Prajem aby sa Ti podarilo ju zachrániť.
Naposledy upravil janka51 : 22.08.10 at 20:44
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Mne včera zase pribudli 3 orchidky. 2 phali a 1 dendrobium. Zajtra priložím foto.
1 0
rastino7 rastino7

rastino7 je offline (nepripojený) rastino7

doktor01 Pozri príspevok
Kúpil som orchideu pred 4 rokmi, užasne kvitne už celé 3 roky v jednom kuse. Bohužiaľ pred 3 mesiacmi jej začali žltnúť listy (ale najprv zmenila svoju tmavozelenú farbu na svetlo zelenú) a dnes má posledné dva, ktoré tiež začali žltnúť. Koreňov má veľa a sú zdravé zelené. Žiadna hniloba, ani plesne. Škodcov som tiež nenašiel. Stanovište má stále rovnaké, slnkom spálená nebola a nemá ani nedostatok svetla. Hnojená bola až keď jej začali žltnúť listy no nepomohlo to. Prekvapujúce je, že stále kvitne a vytvára nové kvety. Zálievka cez leto 1x týždenne v zime menej. Čo mam robiť aby som ju zachránil?
nie su tie korene tak trochu "udusene" tou zemou ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať