Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

doktor01 Pozri príspevok
Kúpil som orchideu pred 4 rokmi, užasne kvitne už celé 3 roky v jednom kuse. Bohužiaľ pred 3 mesiacmi jej začali žltnúť listy (ale najprv zmenila svoju tmavozelenú farbu na svetlo zelenú) a dnes má posledné dva, ktoré tiež začali žltnúť. Koreňov má veľa a sú zdravé zelené. Žiadna hniloba, ani plesne. Škodcov som tiež nenašiel. Stanovište má stále rovnaké, slnkom spálená nebola a nemá ani nedostatok svetla. Hnojená bola až keď jej začali žltnúť listy no nepomohlo to. Prekvapujúce je, že stále kvitne a vytvára nové kvety. Zálievka cez leto 1x týždenne v zime menej. Čo mam robiť aby som ju zachránil?
Ten list nevyzerá dobré. Treba tú zlú časť odrezať, aby sa to nešírilo. Potom potrieť škoricou, alebo Endiexom. Ja robím dierky po celom kvetináči.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Tak toto sú tie tri nové krásky čo som dostala k meninám.
Snímka0121.jpg  
Snímka0120.jpg  
Snímka0119.jpg  
1/1
3 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Prijemny den. Na jednom liste sa mi objavil takyto "flak" . Najprv to bola taka mala skvrnka, ale po par dnoch je z toho toto. Zrejme mi neostava nic ine, ako list odstranit. Vsak ?
DSCN0390.JPG  
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Odporúčam ihneď odstrihnúť a posypať mletou škoricou, aby sa hniloba nešírila ďalej.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
evaj63 Pozri príspevok
Ked' sa nechcú prebudit', treba ich dat' do tmy a chladu aspoň na 1-2 týždne. Máš po probléme, ak máš chladnú a tmavú pivnicu, ked' nie urob im z papiera klobúk, a daj niekde do chladnej chodby. Ja som ich mala na jar v skrini v spálni, inde nebolo kam, ale pomohlo.
no keď zoberieme že aj v spalni si mala "izbovu" teplotu tak super že si ich ku kvitnutiu dohnala, mne takto "odišli"

Chladné miesto - ale teplota asi aká minimálna?
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

doktor01 Pozri príspevok
Kúpil som orchideu pred 4 rokmi, užasne kvitne už celé 3 roky v jednom kuse. Bohužiaľ pred 3 mesiacmi jej začali žltnúť listy (ale najprv zmenila svoju tmavozelenú farbu na svetlo zelenú) a dnes má posledné dva, ktoré tiež začali žltnúť. Koreňov má veľa a sú zdravé zelené. Žiadna hniloba, ani plesne. Škodcov som tiež nenašiel. Stanovište má stále rovnaké, slnkom spálená nebola a nemá ani nedostatok svetla. Hnojená bola až keď jej začali žltnúť listy no nepomohlo to. Prekvapujúce je, že stále kvitne a vytvára nové kvety. Zálievka cez leto 1x týždenne v zime menej. Čo mam robiť aby som ju zachránil?
Ťažko povedať, čo by 100% pomohlo. To žltnutie nič dobré neveští. Možno naozaj dať kvety do vázy a orchidku presadiť do vzdušného substrátu, tiež si myslím ako písala Janka, že po krátkom čase začne vyháňať nový list. Teraz potrebuje zosilnieť lebo ak stratí listy je možné, že vyženie novú rastlinku, ale bude to veľmi dlho trvať.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Matasias Pozri príspevok
Prijemny den. Na jednom liste sa mi objavil takyto "flak" . Najprv to bola taka mala skvrnka, ale po par dnoch je z toho toto. Zrejme mi neostava nic ine, ako list odstranit. Vsak ?
Nemusí sa odstrániť celý, ostrým nožom, alebo skalpelom vyrezať postihnuté miesto. Zachráni sa časť listu.
Naposledy upravil Ma-Ba : 23.08.10 at 14:20
Obrázok 1141.jpg  
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
no keď zoberieme že aj v spalni si mala "izbovu" teplotu tak super že si ich ku kvitnutiu dohnala, mne takto "odišli"

Chladné miesto - ale teplota asi aká minimálna?
Adelka, teplota by nemala dlhodobo klesnúť pod 15 stup.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

andersenka Pozri príspevok
no keď zoberieme že aj v spalni si mala "izbovu" teplotu tak super že si ich ku kvitnutiu dohnala, mne takto "odišli"

Chladné miesto - ale teplota asi aká minimálna?
V spálni vobec nekurim, teplota maximálne 15-18°C.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

KittyS Pozri príspevok
Ďakujem moc za radu, ešte otázočka, môžem ich dať chladiť aj vtedy, keď im ešte dorastajú lístky? A potom v tej pivnici (mám tu možnosť) polievať, alebo ich nechať tak a koľko cca to trvá, kým bude nejaký náznak?. ďakujem mooooc!!!
čím je miestnost' chladnejšia, tým menej vody, takže nepolievat',ked' ich potom vrátiš do teplej miestnosti, tento šok by ich mal prinútit' na kvitnutie. Už si presne nepametám, kol'ko im to trvalo, ale mám taký dojem, že asi cca 3 týždne.Dúfam, že ich to preberie.
1 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Tento víkend mi konečne po 2 rokoch vykvitla Cambria.
P8230378.jpg  
4 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ma-Ba Pozri príspevok
Ťažko povedať, čo by 100% pomohlo. To žltnutie nič dobré neveští. Možno naozaj dať kvety do vázy a orchidku presadiť do vzdušného substrátu, tiež si myslím ako písala Janka, že po krátkom čase začne vyháňať nový list. Teraz potrebuje zosilnieť lebo ak stratí listy je možné, že vyženie novú rastlinku, ale bude to veľmi dlho trvať.
odbornici pisu, ze nie je dobre ich nechat tak dlho kvitnut, v podstate si nemala kedy oddychnut
kvety by som odrezala, presadila a pockala, ci sa spamata
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

henrieta3 Pozri príspevok
odbornici pisu, ze nie je dobre ich nechat tak dlho kvitnut, v podstate si nemala kedy oddychnut
kvety by som odrezala, presadila a pockala, ci sa spamata
Nedávno mi v jednom zahradníctve predavačka povedala, že jej známa orchideu ešte nepresádzala, lebo jej vkuse kvitne už 10 ROKOV, a ja som zatial' presádzala iba raz, lebo to bolo navyhnutné .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evaj63 Pozri príspevok
Nedávno mi v jednom zahradníctve predavačka povedala, že jej známa orchideu ešte nepresádzala, lebo jej vkuse kvitne už 10 ROKOV, a ja som zatial' presádzala iba raz, lebo to bolo navyhnutné .
10rokov to sa mi nechce veriť, knihy uvádzajú že by sa malo presádzať každé 2 roky, pretože sa znižuje kvalita substrátu. ja presádzam, keď je kochel plný korenov, alebo keď nie je niečo v poriadku
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera bol manžel v meste si niečo vybaviť a čakala som či mi niečo kúpi./mali sme výročie/ Keď prišiel mal v rukách len satelit, káble , zástrčky. Bola som smutná.Dnes ráno má takéto prekvapenie čakalo na stole. Prvý krát sám vybral, presne takú čo nemám. Ale je riadne vysoká.Vždy povie vyber si ja zaplatím, keď mám sviatok.
Naposledy upravil Zdenka175 : 24.08.10 at 07:41
P8240138.jpg  
P8240140.jpg  
P8240142.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Máte niekto phaly na schodišti pri sklobetóne?Neviem či je dostačujúce také svetlo.Mama si tam umiestnila novú phalu a uschyňajú jej kvety. Možno je to len zmenou miesta.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zdenka - myslím si, že je to slabé svetlo. Dostala si krásny darček.
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..dievčatá, zaujímalo by ma ako dlho nechávate orchidejky letniť, teda kedy ich preniesť do bytu,
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

beba13 Pozri príspevok
..dievčatá, zaujímalo by ma ako dlho nechávate orchidejky letniť, teda kedy ich preniesť do bytu,
Ja letnim prvy rok. Zatial sa im vonku paci. Dendrobko ide kvitnut- teda snad je to kvet a nie list. Vandu som zacala davat na noc do vnutra, cez den von. Ostatne (dendrobka, cattleyu, cambriu a miltoniu) mam stale vonku. Asi kym nebude vnoci blizko mrazom ich tam necham. Alebo kym nebude vonku moc vlhko- aby nepohnili.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Včera bol manžel v meste si niečo vybaviť a čakala som či mi niečo kúpi./mali sme výročie/ Keď prišiel mal v rukách len satelit, káble , zástrčky. Bola som smutná.Dnes ráno má takéto prekvapenie čakalo na stole. Prvý krát sám vybral, presne takú čo nemám. Ale je riadne vysoká.Vždy povie vyber si ja zaplatím, keď mám sviatok.
krásne prekvapko tvoj manžel je zlatúšik ja pre môjho chlapa už nie som normálna a dokonca už aj pre moju dcéru už sú z mojich kvietkov nezvózni nič to sú to proste nerváci
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať