Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Tie korene akosi vysoko rastú........mam tie orchidky presadiť a zasadiť nanovo až po korene?
Na druhom obrázku tie dlhokanske korene sú nové, nedávno výdené.........taktiež presadiť a zahrnuť ich do kôry??
DSC00732.JPG  
DSC00733.JPG  
1/1
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

andersenka Pozri príspevok
Tie korene akosi vysoko rastú........mam tie orchidky presadiť a zasadiť nanovo až po korene?
Na druhom obrázku tie dlhokanske korene sú nové, nedávno výdené.........taktiež presadiť a zahrnuť ich do kôry??
Na tom prvom obrazku sa mi zda, ze je v kochliku malo kory. Ale mozno je to len fotkou.

Ten druhy- take cerstve mam aj aj. Ked dorastu az po okraj kochliku, zatlacam ich dnu, oni sa sami pekne ohnu a rastu smerom dole za vlhkostou same. Skus ich opriet o bok kochlika, jemne, mozno naj ked budu mokre aby sa ti nezlomili. Ak si nebudes vediet dat rady, poslet ti aj foto.
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Hunter82 Pozri príspevok
Toto sa stalo mojej orchidke na balkone. Myslite ze uz je jej zima na letnenie? Alebo treba davat na noc do vnutra? Kto viete co to je?
Takáto fotka bola aj v časopise a písali - hnedé zbarvenie listu hovorí o prípadnom nedostatku vápnika.
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Zdenka175 Pozri príspevok
Máte niekto phaly na schodišti pri sklobetóne?Neviem či je dostačujúce také svetlo.Mama si tam umiestnila novú phalu a uschyňajú jej kvety. Možno je to len zmenou miesta.
ano mame a mali sme vo firme zial na zimu im bolo prilis zima a musela som ich zachranovat u nas...inak im to vobec nevadilo kvitli pekne problem bol skor v teplote...a jasne ze s vodou to tam netreba prehanat...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Tu sú moje sl'úbené narodeninové prírastky,
P4110174.jpg  
P4110175.jpg  
P4110177.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A tá posledná to je čo za druh ? Zle to vidno.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Dendrobium phalaenopsis - podľa mňa jedno z najkrajších.
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

evaj,nadherne darceky.Vsetky po takych tuzime.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Neviete mi poradiť ? Myslím, že je to miltonia.Mám ju presne rok. Trocha podrástla a rozmnožila sa. Von ju nedávam, mám ju na severnom okne. Zalievam častejšie ako klasické phaly. Dlho trvá kým zakvitne?? Ďakujem
P8270144.jpg  
P8270145.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Miltoniopsis? Ja som nemala problémy s kvitnutím ,okolo Vianoc zakvitla potom vyrástli nové pahľuzy a znova zakvitla. Má sa vraj presádzať každý rok po odkvitnutí. Možné to je, pretože ja som nepresádzala 3 roky a pahľuzy boli vždy menšie. Skúšam to znova. A letním, sú stále vonku.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ma-Ba Pozri príspevok
Miltoniopsis? Ja som nemala problémy s kvitnutím ,okolo Vianoc zakvitla potom vyrástli nové pahľuzy a znova zakvitla. Má sa vraj presádzať každý rok po odkvitnutí. Možné to je, pretože ja som nepresádzala 3 roky a pahľuzy boli vždy menšie. Skúšam to znova. A letním, sú stále vonku.
Presadiť znamená len do väčšieho alebo aj hľuzy nejako rozdeliť ? Ja veru mám mesiac odkvitnutý/ú Miltoniu abo neviem, či je to Mitonius -
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12346 a dnes som to kukala, tak je to dosť husté, prekorenené , ale tlačí 1 novú rastlinku. ostatné hľuzy vyzerajú odkvitnuté až na jednu v "puberte".
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Po mesiaci mi začali na novej mini schnúť kvety, listy mäkknúť. Dnes som sa pozrela a takto to dopadlo. Ostal jeden koreň má asi cca3 cm. Dala som ju na keramzit. Asi ju nie je vhodné zasadiť však.? Korene boli total suché.Pol hodiny som sa rozhodovala vtedy v obchode a táto sa mi zdala s najlepšími koreňmi. Po mojej skúsenosti už nikdy viac nechem mini phalu.
P8270149.jpg  
P8270148.jpg  
P8270151.jpg  
1/1
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

jess Pozri príspevok
A tá posledná to je čo za druh ? Zle to vidno.
Ako písala Ma-Ba, prvá a posledná je dendrobium phalaenopsis,a obidve krááásne voňajú, vyberala som ich vel'mi dlho, manžel platil a ja som musela za každú cenu niečo vybrat'/mali vel'mi slabý výber/, chcela som počkat', ked' dostanú tovar, nedalo sa , kúpil by mi tú najškaredšiu, čo tam mali. Som rada, že sa Vám všetkým páčia, aj mne.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zdenka175 Pozri príspevok
Po mesiaci mi začali na novej mini schnúť kvety, listy mäkknúť. Dnes som sa pozrela a takto to dopadlo. Ostal jeden koreň má asi cca3 cm. Dala som ju na keramzit. Asi ju nie je vhodné zasadiť však.? Korene boli total suché.Pol hodiny som sa rozhodovala vtedy v obchode a táto sa mi zdala s najlepšími koreňmi. Po mojej skúsenosti už nikdy viac nechem mini phalu.
Neviem, čo ti povedia ostatné dievčatá, ale ja by som ju posadila, radšej kvalitný substrát, ako keramzit, teraz bude potrebovat' vel' živín aby sa spametala, ale to je len moj názor. Pred rokom mi manžel doniesol orchidku, zmeknuté listy, iba jaden koreň, dnes má listy pevné a aj korene jej idú jeden za druhým, a dokonca mi na nej narástli 2 keiky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Po mesiaci mi začali na novej mini schnúť kvety, listy mäkknúť. Dnes som sa pozrela a takto to dopadlo. Ostal jeden koreň má asi cca3 cm. Dala som ju na keramzit. Asi ju nie je vhodné zasadiť však.? Korene boli total suché.Pol hodiny som sa rozhodovala vtedy v obchode a táto sa mi zdala s najlepšími koreňmi. Po mojej skúsenosti už nikdy viac nechem mini phalu.
Zdeni, pre mňa by to bolo "buď alebo" ja to neviem ani na keramzite ani v sáčku, ja by som ju zasadila úplne do niečoho úplne mini, mini koreň mini kochel a veľa dierok a vzdušný substrát, ja som tiež povedala, že mini už nikdy
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Po mesiaci mi začali na novej mini schnúť kvety, listy mäkknúť. Dnes som sa pozrela a takto to dopadlo. Ostal jeden koreň má asi cca3 cm. Dala som ju na keramzit. Asi ju nie je vhodné zasadiť však.? Korene boli total suché.Pol hodiny som sa rozhodovala vtedy v obchode a táto sa mi zdala s najlepšími koreňmi. Po mojej skúsenosti už nikdy viac nechem mini phalu.
ja som moju keiku z jedným koreňom a vráskavými listami, tiež zasadila. stále kvitne jedným kvetom a teraz dokonca sa aj druhý mini korienok rozbehol možno z nej niečo bude
Snímka0586.jpg  
Snímka0588.jpg  
Snímka1046.jpg  
Snímka1047.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No ja som zachraňovala dve. Jednu som dala do sáčku. Ten sa mi neosvedčil, potom som ju zasadila. Teraz je bez koreňov, bez lístka.Už je asi po nej. Dala som ju teraz naposledy do sáčku. Ale už jej nedávam nádej. Kúpila som ju odkvitnutú ani neviem akej farby. Korene mala už vtedy biedne. Druhú som dala nad keramzit. Pustila do týždňa korene , potom rástli pomalšie.Teraz je už v kôre,korene má pekné zelené so špičkami, len čakám na listy. Tak keramzitová metóda sa mi viac pozdáva.Asi počkám na korienky a potom zasadim. Lebo ten čo má je taký biedny, myslím, že v tej kôre by mi odišiel. Potom dám vedieť.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jess Pozri príspevok
Presadiť znamená len do väčšieho alebo aj hľuzy nejako rozdeliť ? Ja veru mám mesiac odkvitnutý/ú Miltoniu abo neviem, či je to Mitonius -
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12346 a dnes som to kukala, tak je to dosť husté, prekorenené , ale tlačí 1 novú rastlinku. ostatné hľuzy vyzerajú odkvitnuté až na jednu v "puberte".
Je to Cambria. Presadiť do väčšieho podľa toho či treba. Ak je veľmi prerastená môžeš rozdeliť, ale neviem či by nebolo lepšie na jar. Pretože teraz by sa mali pomaly sťahovať dovnútra obmedziť zálievku. Niektorí pestovatelia nerozdeľujú, iba presádzajú. Väčšia rastlina viac kvetov a je odolnejšia.
4 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Dnes som zistila že miltonia mi asi nevyhynie,rastie jej lístok,vďaka Majka za rady.A ostatným orchidkám tiež,jedna,má asi jeden koreň ale čistá katastrofa,tak tá púšťa aj 3 listy naraz.A druhá čo bola tiež úplne bez koreňov,tak tej ide už 3 lístok.Takže u mňa sa tešíme z lístkov a korienkov tiež.Aspoň je to náznak,že prežijú.Dúfam.
SP_A0282.jpg  
SP_A0283.jpg  
SP_A0284.jpg  
SP_A0285.jpg  
1/1
0 0
zmrzka333 zmrzka333

zmrzka333 je offline (nepripojený) zmrzka333

mama dvoch detí
ahojte, idem sa pochvalit. Krasna velka biela phala mi uplne rozkvitla a po dvoch tyzdnoch pozorujem ze nasadzuje dalsie puky na koci stonky. Nie novy vyhonok ale predlzuje sa povodna stonka o dalsie puky. Som z toho nadsena. A na dalsej mi rozkvitol prvy kvietok. Sa tesiiiim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať