Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
to snad nie......len nedavno som ju dostala k meninam a taka je jedinecna....fňuk
bohužiaľ áno tiež som to mala síce som ich zachránila, ale trvá to dlho. ja nerosím. dávam pozor, aby sa do srdiečka nedostala voda ak áno buď vysuším servítkou, alebo silno vyfúkam keď polievaš dávaj pozor aby voda nebola veľmi vysoko, orchidka môže byť zasadená hlbšie a voda sa potom dotýka srdiečka
1 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lujza.j Pozri príspevok
bohužiaľ áno tiež som to mala síce som ich zachránila, ale trvá to dlho. ja nerosím. dávam pozor, aby sa do srdiečka nedostala voda ak áno buď vysuším servítkou, alebo silno vyfúkam keď polievaš dávaj pozor aby voda nebola veľmi vysoko, orchidka môže byť zasadená hlbšie a voda sa potom dotýka srdiečka
praveze ani ja nerosim.....len tamponikom poutieram listky....citala som ze to moze byt aj z vlhkeho vzduchu a nepravidelneho vetrania....no moc som tento tyzden nevetrala kedze u nas viac ako 15C nebolo a fuuuuka strasny vietor tak som nechcela aby mi nachladli....co vsetko mamrobit o jej zachranu?? prosim porad
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

KittyS Pozri príspevok
Baby, teraz keď tak prší, tak ma napadlo, že či môžem orchidejky poliať dažďovou vodou? Je to predsa viac z prírody... Akurát dnes ich mám polievať, tak dajte vedieť, ak to niektorá praktizujete.papa
Ja polievam dažďovou vodou všetky kvety .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
praveze ani ja nerosim.....len tamponikom poutieram listky....citala som ze to moze byt aj z vlhkeho vzduchu a nepravidelneho vetrania....no moc som tento tyzden nevetrala kedze u nas viac ako 15C nebolo a fuuuuka strasny vietor tak som nechcela aby mi nachladli....co vsetko mamrobit o jej zachranu?? prosim porad
mne sa skôr zdá, že je zasadená príliš hlboko a keď si ju náhodou zaliala príliš vysoko mohlo sa zo spodku chytiť srdiečko. ten vlhký vzduch neviem či za tak krátku dobu by sa chytila hniloba srdiečka. zasyp to škoricou alebo endiexom.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte kocky, konecne som si nasla chvilu casu podelit sa s vami o moje novinky pocas tohto roka. Prve 3 fotky zaznamenavaju nase uspesne jarne kvitnutie, 4 fotka je vysledok kvitnutia, 5,6 su moje nove prirastky a pri poslednej fotke vas chcem poprosit o radu alebo vase skusenosti. Stretli ste sa uz niekedy s tym, ze vam vyrasta keika zo srdiecka? Co s tym?
babatko.jpg  
babatko 2.jpg  
babatko 3.jpg  
SAM_2009.jpg  
nova orchidka.jpg  

novy prirastok 2.jpg  
srdiecko v srdiecku.jpg  
1/1
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lujza.j Pozri príspevok
mne sa skôr zdá, že je zasadená príliš hlboko a keď si ju náhodou zaliala príliš vysoko mohlo sa zo spodku chytiť srdiečko. ten vlhký vzduch neviem či za tak krátku dobu by sa chytila hniloba srdiečka. zasyp to škoricou alebo endiexom.
no je zasadena dost hlboko.....jujky skoda jej asi ju uz nezachranim co....hned vcera som ju zasypala skorisou.....zachvilku prichadza den polievania....mam aj ju poliat??
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dodik_1 Pozri príspevok
no je zasadena dost hlboko.....jujky skoda jej asi ju uz nezachranim co....hned vcera som ju zasypala skorisou.....zachvilku prichadza den polievania....mam aj ju poliat??
Skús radšej rosiť aspoň teraz.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ivus44 Pozri príspevok
Ahojte kocky, konecne som si nasla chvilu casu podelit sa s vami o moje novinky pocas tohto roka. Prve 3 fotky zaznamenavaju nase uspesne jarne kvitnutie, 4 fotka je vysledok kvitnutia, 5,6 su moje nove prirastky a pri poslednej fotke vas chcem poprosit o radu alebo vase skusenosti. Stretli ste sa uz niekedy s tym, ze vam vyrasta keika zo srdiecka? Co s tym?
a nemáš to, že ti vyrastajú lístky, len nedorastaju úplne do "dospelosti"?? ja to na jednej tak mám..........rastú len lístky a korene žiadne vzdušné, tie v črepníku - špičky sa predlžujú....

nové prírastky sú krásne.......a tie čo ti zakvitli, tiež paráda blahoželám....
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

Zdenka175 Pozri príspevok
Skús radšej rosiť aspoň teraz.
ok a ked ju budem rosit mam jej dat do prevarenej vody aj hnojivo ako ostatnym??
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
andersenka Pozri príspevok
a nemáš to, že ti vyrastajú lístky, len nedorastaju úplne do "dospelosti"?? ja to na jednej tak mám..........rastú len lístky a korene žiadne vzdušné, tie v črepníku - špičky sa predlžujú....

nové prírastky sú krásne.......a tie čo ti zakvitli, tiež paráda blahoželám....
nie nie, nie je to tak, ze nedorastaju je normalne, ze list este nie je v normalnej velkosti a uz rastie dalsi ale toto je nieco uplne ine, som si ista, ze je to keika, ma vlastne srdiecko, len neviem co s nou, ked vyrasta zo stredu
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ivus44 Pozri príspevok
nie nie, nie je to tak, ze nedorastaju je normalne, ze list este nie je v normalnej velkosti a uz rastie dalsi ale toto je nieco uplne ine, som si ista, ze je to keika, ma vlastne srdiecko, len neviem co s nou, ked vyrasta zo stredu
ja som jednu kúpila zas so stonkou vyratajúcou zo srdiečka, pri kúpe som si to nevšimla až doma........
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dodik_1 Pozri príspevok
ok a ked ju budem rosit mam jej dat do prevarenej vody aj hnojivo ako ostatnym??
Dodik,nie som velmi za rosenie,nemala by sa na to odhnivane dostat vlhkost,ja moju jednu ktoru taku mam opatrne namacam,aby sa dostala voda len ku korenom a len zriedka ju namacam,nie pravidelne.A hnojivo by som vynechala na dlhsie.Nech sa sama zotavi,neboj da sa to.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ivus44 Pozri príspevok
nie nie, nie je to tak, ze nedorastaju je normalne, ze list este nie je v normalnej velkosti a uz rastie dalsi ale toto je nieco uplne ine, som si ista, ze je to keika, ma vlastne srdiecko, len neviem co s nou, ked vyrasta zo stredu
Ivus to nic,to sa stava,len ju pekne nechaj rast,ked jej narastu pekne korene oddelis a s materskou rastlinou potom dalej uvidis ako sa bude spravat,mozno Ti bude dalej,,rodit,,
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lusielaL Pozri príspevok
Dodik,nie som velmi za rosenie,nemala by sa na to odhnivane dostat vlhkost,ja moju jednu ktoru taku mam opatrne namacam,aby sa dostala voda len ku korenom a len zriedka ju namacam,nie pravidelne.A hnojivo by som vynechala na dlhsie.Nech sa sama zotavi,neboj da sa to.
ok....a ked jej dam len do crepnicka vodu nech sa napije zo spodku??? vrchom ju teda nejdem polievat...dufam ze o nu nepridem
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dodik_1 Pozri príspevok
ok....a ked jej dam len do crepnicka vodu nech sa napije zo spodku??? vrchom ju teda nejdem polievat...dufam ze o nu nepridem
No,mozes nech sa napije,ale nenechaj ju v tom,ta hniloba je hnusoba,nechaj si to pekne zasypane vyschnut.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lusielaL Pozri príspevok
Ivus to nic,to sa stava,len ju pekne nechaj rast,ked jej narastu pekne korene oddelis a s materskou rastlinou potom dalej uvidis ako sa bude spravat,mozno Ti bude dalej,,rodit,,
ved toho oddelenia sa bojim, pretoze si myslim, ze ked keike budu rast korene, tak budu pretrhavat srdiecko materskej rasline, cize sa mi to asi doseba zamota, takze o oddeleni neviem, ci budem moct uvazovat.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Dodik_1 Pozri príspevok
ok a ked ju budem rosit mam jej dat do prevarenej vody aj hnojivo ako ostatnym??
Ahoj, ja osobne si myslim, ze by sa ani rosit nemalo. Treba ju nechat poriadne preschnut, nepolievat. Nepotesim ta, no myslim si, ze to zhnite srdiecko uz sa asi neda zachranit.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Ja som dnes v Hornbachu neodolal Dendrobku za 7,95 €. Mali velmi pekny vyber. Skusal som cez google zistit presnejsie o aky druh ide, nakolko na rastlinke je napisane len Dendrobium a vyslo mi podla foto, ze je to asi Dendrobium kingianum. Vie ma niekto opravit, pripadne potvrdit ? Kvoli starostlivosti Dakujem.

Edit :
Este doplnim, ze som bol aj v Baumaxe. Vyber bol bohaty, ale vsetko skoro zdochnute, preschnute, dolamane ... A jedna pani co stala pri mne to dorazila. Zbadala jednu schopnu niekde na konci regalu. Naciahla ruku a popri tom zlomila trom dalsim stonku s kvetom ... Ked som to videl, skoro som jej tam dolamal ja ruku ...

Edit 2 :
No uz som zistil, ze je to klasicek Dendro. Phala. To mi nejako pri hladani uslo
Naposledy upravil Matasias : 02.09.10 at 15:04 Dôvod: Oprava
DSCN0523.jpg  
DSCN0524.jpg  
DSCN0525.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Polievate niekto, že len dáte vodu do misiek a osvedčil sa Vám ten spôsob??
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Nedalo mi to a spýtala som sa jednej Zdenky u nás ako sa stará o phaly. Má ich na Severnom okne, vôbec netiení.Leje im vodu do misiek. Ako kúpila položila na okno, vôbec nedieruje, nikdy nehnojila, nikdy ešte nepresádzala. Kvitnú jej nonstop.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať