Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Matasias Pozri príspevok
Ja som dnes v Hornbachu neodolal Dendrobku za 7,95 €. Mali velmi pekny vyber. Skusal som cez google zistit presnejsie o aky druh ide, nakolko na rastlinke je napisane len Dendrobium a vyslo mi podla foto, ze je to asi Dendrobium kingianum. Vie ma niekto opravit, pripadne potvrdit ? Kvoli starostlivosti Dakujem.

Edit :
Este doplnim, ze som bol aj v Baumaxe. Vyber bol bohaty, ale vsetko skoro zdochnute, preschnute, dolamane ... A jedna pani co stala pri mne to dorazila. Zbadala jednu schopnu niekde na konci regalu. Naciahla ruku a popri tom zlomila trom dalsim stonku s kvetom ... Ked som to videl, skoro som jej tam dolamal ja ruku ...

Edit 2 :
No uz som zistil, ze je to klasicek Dendro. Phala. To mi nejako pri hladani uslo
Je K R Á S N E !!!!!!!!!!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
no je zasadena dost hlboko.....jujky skoda jej asi ju uz nezachranim co....hned vcera som ju zasypala skorisou.....zachvilku prichadza den polievania....mam aj ju poliat??
ja by som troch substrátu odobrala, asi toľko aby bolo vidieť spodok srdiečka, aby sa presušilo a poliala by som normálne ako preschne substrát. ja by som sa rosiť bála
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Nedalo mi to a spýtala som sa jednej Zdenky u nás ako sa stará o phaly. Má ich na Severnom okne, vôbec netiení.Leje im vodu do misiek. Ako kúpila položila na okno, vôbec nedieruje, nikdy nehnojila, nikdy ešte nepresádzala. Kvitnú jej nonstop.
toto je proste na "rozdrapenie" ja tiež takú poznám má iba 3phaly a 1cambriu, ale phaly kvitnú tiež stále
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ivus44 Pozri príspevok
Ahoj, ja osobne si myslim, ze by sa ani rosit nemalo. Treba ju nechat poriadne preschnut, nepolievat. Nepotesim ta, no myslim si, ze to zhnite srdiecko uz sa asi neda zachranit.
ja som si dve s hnilobou srdiečka zachránila jedna mi teraz dokonca kvitne a nová rastlinka nie je ešte dospelá ja som tú hnilobu vystrihala, tak, že mi na pôvodnej rastlinke zostali dva listy.
Snímka1059.jpg  
Snímka1060.jpg  
Snímka1061.jpg  
Snímka1062.jpg  
Snímka1063.jpg  

1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá nie je náhodou problém ak kvetná stonka rastie zo stredu?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
dievčatá nie je náhodou problém ak kvetná stonka rastie zo stredu?
vela pestovateliek hovorí , že áno je to problém- nemám , neviem z vlastnej skúsenosti
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
vela pestovateliek hovorí , že áno je to problém- nemám , neviem z vlastnej skúsenosti
ja tento problém nemám ale na predchádzajúcej strane sa píše o keike, ktorá rastie zo stredu
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009



Presne takéto Dendrobium phalaenopsis mám. Ale už odkvitá ostali iba posledné dva horné kvietky. Neviete či mám ustrihnúť stonku úplne?
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Keď odkvitne treba odstrihnúť. Je nádherná.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alenad Pozri príspevok
Keď odkvitne treba odstrihnúť. Je nádherná.

Ďakujem za radu. Naozaj je teda bola prekrásna a vedľa hlavnej rastlinky mi rastú 2 malinké. Ak sa zadarí budem mať 3. Teším sa
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
2009 Pozri príspevok


Presne takéto Dendrobium phalaenopsis mám. Ale už odkvitá ostali iba posledné dva horné kvietky. Neviete či mám ustrihnúť stonku úplne?
si mi "ukradla" obrazok z albumu .) no mne veru už odkvitla )
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
takto vysoko mi rastu korene čo robiť? nechať ju teraz tak a na jar presadiť a zasadiť až po "korene"??
Spočiatku som si myslela,že to stonky pôjdu ale veru budu to asi len korene
DSC00756.JPG  
DSC00762.JPG  
1/1
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

andersenka Pozri príspevok
takto vysoko mi rastu korene čo robiť? nechať ju teraz tak a na jar presadiť a zasadiť až po "korene"??
Spočiatku som si myslela,že to stonky pôjdu ale veru budu to asi len korene
Nic si z toho nerob Andersenka, aj ja mam take. Tesme sa, aj to je uspech Po korenoch a listoch budu musiet prist kvety, nie?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

andersenka Pozri príspevok
si mi "ukradla" obrazok z albumu .) no mne veru už odkvitla )
Juj neukradla. Iba som si pozerala Tvoje album. Najprv som chcela dať otázku tam ale napadlo ma viac hláv viac rozumu. Veď ak sa pozrieš do vlastností obrázku ten link navedie priamo do Tvojho alba. Nepísala som, že je moje ale, že presne také mám a už mi odkvitá tak čo so stopkou. Ale máš pravdu mala som napísať, že to foto je z albumu ardensenky
http://www.porada.sk/album.php?albumid=652

Sorry. Evika. Som v práci tak iba nakúkam a neuvedomila som so takýto neetický prešľap
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
2009 Pozri príspevok
Juj neukradla. Iba som si pozerala Tvoje album. Najprv som chcela dať otázku tam ale napadlo ma viac hláv viac rozumu. Veď ak sa pozrieš do vlastností obrázku ten link navedie priamo do Tvojho alba. Nepísala som, že je moje ale, že presne také mám a už mi odkvitá tak čo so stopkou. Ale máš pravdu mala som napísať, že to foto je z albumu ardensenky
http://www.porada.sk/album.php?albumid=652

Sorry. Evika. Som v práci tak iba nakúkam a neuvedomila som so takýto neetický prešľap
ale veď ja som to v zlom nemyslela, iba som ťa chcela "podpichnúť"...............
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Hunter82 Pozri príspevok
Nic si z toho nerob Andersenka, aj ja mam take. Tesme sa, aj to je uspech Po korenoch a listoch budu musiet prist kvety, nie?
ja len neviem či presadiť, či čo robiť s takými korenmi vysoko rastúcimi.........
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
lujza.j Pozri príspevok
dievčatá nie je náhodou problém ak kvetná stonka rastie zo stredu?
Ja som si takéto "ufo" kúpila v domnení aká bude originálna a hold ono je to na škodu. Vraj už potom nemá odkiaľ lístok vyrásť. Myslím že MaBinej orchidke sa podarilo vyhnať z boku keiku. Inak vraj nemá ako orchidea prežiť. Pevne dúfam, že aj tá moja nejakú vyrazí.
fr 002.jpg  
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
jess Pozri príspevok
Ja som si takéto "ufo" kúpila v domnení aká bude originálna a hold ono je to na škodu. Vraj už potom nemá odkiaľ lístok vyrásť. Myslím že MaBinej orchidke sa podarilo vyhnať z boku keiku. Inak vraj nemá ako orchidea prežiť. Pevne dúfam, že aj tá moja nejakú vyrazí.
Tiez som mala orchideu, kde zo stredu vyrastala stonka a prilozim obrazok, vyhodila dve keiky z boku. Poradila si a dufam, ze si sama poradi aj ta tvoja Drzim palceky. Len teraz mam taky problem, ze mi nevyrasta zo stredu stonka ale priamo keika, cize srdiecko v srdiecku a neviem co s tym
DSC02646.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
JESS, ja mam podobné "ufo"
NA mojej "šlahačkovej" takto už kúpenej šla stonka zo srdiečka. ale je na nej aj takýto list........najskôr som si myslela, že keika, ale ma pocit, že za tie 4 mesiace sa vôbec nezmenil. A to som myslela, že keika bude
Teraz práve odkvitla a premýšlam, že stonku odrežem aj s týmto listom, dám do pohára s vodou a uvidím. Zdá sa, že vyhynúť sa ešte nechystá, idú jej 2či 3 korene nové teraz...

Čo by ste poradili vy??
DSC00768.JPG  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Andersenka,Ty mas ten list dost velky.Ja som mala az dva na jednej rastline,ale velmi dlho rovnake.Tak som tie stonky odstrihla a uz sa nedozviem ci by volakedy s toho nieco bolo.A tie korene nech Ta netrapia,vzdy lepsie ako ked mas vsetko az po,,krk,,zasadene a moze to hnit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať