Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
takto vysoko mi rastu korene čo robiť? nechať ju teraz tak a na jar presadiť a zasadiť až po "korene"??
Spočiatku som si myslela,že to stonky pôjdu ale veru budu to asi len korene
mám veľa takých orchidiek, ja chcem na niektorej vyskúšať delenie. je to možné urobiť tak že v strede kde ja narastených dostatok koreňou sa tá časť odreže a zasadí. a z toho čo zostane na tom zase môžu vyrásť nové rastlinky. mala by som to na akej skúsiť, ale bojím sa z koreňmi nerob nič vôbec to nerieš
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
andersenka Pozri príspevok
JESS, ja mam podobné "ufo"
NA mojej "šlahačkovej" takto už kúpenej šla stonka zo srdiečka. ale je na nej aj takýto list........najskôr som si myslela, že keika, ale ma pocit, že za tie 4 mesiace sa vôbec nezmenil. A to som myslela, že keika bude
Teraz práve odkvitla a premýšlam, že stonku odrežem aj s týmto listom, dám do pohára s vodou a uvidím. Zdá sa, že vyhynúť sa ešte nechystá, idú jej 2či 3 korene nové teraz...

Čo by ste poradili vy??
mám tiež takúto,ako priložila foto andersenka,stále kvitne,vyháňala novú kvetnú stonku a smerovalo ju naspäť do rastliny,pri vyrovnávaní sa mi podarilo špic kvetnej stonky odlomiť,uvidím,čo bude ďalej.A taktiež vyhnala dve nové keiky,jednu z koreňov a druhú z boku rastliny a púšťa i ďaľšie korene.
Naposledy upravil divokova : 04.09.10 at 09:45
1 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Dodik_1 Pozri príspevok
praveze ani ja nerosim.....len tamponikom poutieram listky....citala som ze to moze byt aj z vlhkeho vzduchu a nepravidelneho vetrania....no moc som tento tyzden nevetrala kedze u nas viac ako 15C nebolo a fuuuuka strasny vietor tak som nechcela aby mi nachladli....co vsetko mamrobit o jej zachranu?? prosim porad
... alebo zo zimy. stalo sa nam vo firme, iba som odstranila vsetko poskodene, boli aj trochu preliate, zla kombinacia. nechala som preschnut a doma mame bajecne miesto na orchidky... este sice od minulej zimy nekvitli (miniphaly) ale spamatali sa velmi pekne korene krasne listy vacsie... nemusi to zle dopadnut...drzim palce
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

lujza.j Pozri príspevok
toto je proste na "rozdrapenie" ja tiež takú poznám má iba 3phaly a 1cambriu, ale phaly kvitnú tiež stále
ja tiez nerobim nic ine len polievam do misky a sem tam pohnojim...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ahojte, som doma z dovolenky a orchidky prežili dokonca sa mi zdá že jedna vyháňa novú stonku
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Môj nový prírastok- d. kingianum
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lujza.j Pozri príspevok
ja som si dve s hnilobou srdiečka zachránila jedna mi teraz dokonca kvitne a nová rastlinka nie je ešte dospelá ja som tú hnilobu vystrihala, tak, že mi na pôvodnej rastlinke zostali dva listy.
no vyzera ze ma asi este dva napadnute listy lebo sa tak hýbu ked ich chytím ale rychlo som ich zasypala skoricou ako mi tu radili....takze ty vravis ze by som aj tie dva listky mala dat prec??? aj na silu??? pretoze dva som uz dala prec tie boli chytene dost....a nevadi ze tam zostane taka velika diera??? a tebe narastli nove listky z tej diery??? moje chudiatko vyzera teraz takto....
DSC01283.jpg  
DSC01285.jpg  
1/1
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Môj nový prírastok- d. kingianum
Gratulujem. Nech sa jej darí a veľa pekných kvietkov. Dendrobia sú moje najobľúbenejšie.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Dievcata mate skusenosti so substratom znacky Gramoflor? Kupila som ho a chystam sa presadit mini phalu lebo ten mach v ktorom je zacina byt akyssi zeleny na jednej strane tak neviem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
Gratulujem. Nech sa jej darí a veľa pekných kvietkov. Dendrobia sú moje najobľúbenejšie.
Alenka ďakujem, len neviem či ho ku kvetu privediem
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Mám problém.Jednej orchidke začali odchádzať listy zo spodu.Korene sú v poriadku,dnes som sa pozrela lepšie a substrát som musela vymeniť.Boli tam také malé potvory,akoby mušky alebo čo,ledva som ich videla a hneď sa to schovalo.Mohli by oni spôsobovať to odchádzanie listov?Tá orchidka má ukážkové korene,zatial.Už začal žltnúť 4 list.Neviete poradiť nejaký postrek alebo niečo?Neviem čo ďalej.Ďakujem.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Alenka ďakujem, len neviem či ho ku kvetu privediem
Je to chladnomilné dendro?
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

lusielaL Pozri príspevok
No,mozes nech sa napije,ale nenechaj ju v tom,ta hniloba je hnusoba,nechaj si to pekne zasypane vyschnut.
Ahojte, akurát šťastná sem píšem, moja orchidka bola na tom podobe ako tvoja, aj som sem písala a radila sa s dievčatami, čo s ňou. Bola zasadená hlboko, moc som ju zaliala a začalo jej hniť srdiečko, no vďaka radám tu! som ju zachránila-hnilé časti zasypala endiexom a viac sušila a dnes som našla na boku malý výhonček-neviem, či lístoček, alebo výhonok, ale je to užasné, ako sa to podarilo, za cca mesiac ju z toho dostať. POlievala som ju odvtedy asi 2x na hodku len korienky a potom som ju dala sem za počítač, do prítmia a je tu výsledok!!! ďakujem vám všetkým, ktoré ste mi pomohli!!!!, všetko zdokumentujem a vložím foto!
Naposledy upravil KittyS : 04.09.10 at 17:57
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
Je to chladnomilné dendro?
ˇAno- dendrob. kingianum
Takže pro Tebe i ostatní fotka rostliny v květu (foceno na jaře).



Přílohy:

nie je to moje kvitnutie, ale pani od ktorej ho mám
Naposledy upravil milka 60 : 04.09.10 at 21:31 Dôvod: doloženie
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
no vyzera ze ma asi este dva napadnute listy lebo sa tak hýbu ked ich chytím ale rychlo som ich zasypala skoricou ako mi tu radili....takze ty vravis ze by som aj tie dva listky mala dat prec??? aj na silu??? pretoze dva som uz dala prec tie boli chytene dost....a nevadi ze tam zostane taka velika diera??? a tebe narastli nove listky z tej diery??? moje chudiatko vyzera teraz takto....
nemusíš dávať listy preč aj keď som to niekde čítala, že hnilobu treba vystrihať ak budu listy chytené odpadnú samé nie nová rastlinka nebude rásť z tej diery ak začne rásť tak z boku. ja som si jednu hnilobu "vyrobila" tak, že v zime bol jeden z vrchných listov opretý o okennú tabulu, najprv tam bol len fľak-omrzlina a potom mi vypadol stred to je tá čo som nafotila
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, prosím poradiť- môžem už to nové dendrobium oddeliť? Ak áno, ako? Pôjde to nejako samo oddeliť, či odrezať?
A druhá je mini,ktorá mala biedne korienky, teraz má takéto tri. Myslíte, že ju môžem už zasadiť alebo má byť ešte v sáčku? Vďaka za rady.
dendrobi.jpg  
presad.jpg  
1/1
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

[QUOTE=betrix;1497773]Ahojte, prosím poradiť- môžem už to nové dendrobium oddeliť? Ak áno, ako? Pôjde to nejako samo oddeliť, či odrezat?



ked som ja oddelovala dendrobko, tak to slo uplne lahko, len som trosku potiahla a rozplitla korienky a bolo to...len som sa bala oddelit vsetky od seba, tak som pri kazdej novej nechala aj jednu staru...ale ako som zistila, bolo ti zbytocne,lebo sa krasne ujali
1 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Lesslie, ďakujem, skúsim.
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lujza.j Pozri príspevok
nemusíš dávať listy preč aj keď som to niekde čítala, že hnilobu treba vystrihať ak budu listy chytené odpadnú samé nie nová rastlinka nebude rásť z tej diery ak začne rásť tak z boku. ja som si jednu hnilobu "vyrobila" tak, že v zime bol jeden z vrchných listov opretý o okennú tabulu, najprv tam bol len fľak-omrzlina a potom mi vypadol stred to je tá čo som nafotila
aha...no neskoro dala som prec este jeden listok....dvoj dnovu skoricu som stetcom odprasila prec a na moj podiv celkom pekne to tam vyzeta je to csice take pocerne.....no po odstraneni toho dalsieho listu som to zasypala cerstvou skoricou a rozmyslam ze zajtra ju odprasim a necham to uz len tak zaschnut....mozem??? aha takze listy pojdu z boku....dufam celu ju necham preschnut este mala vlhko na spodnych korenoch v kelimku tak zalievka bude cca nabuducu nedelu....dakujem vsetkym za rady dufam ze tu hnilobu prekoname
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dodik_1 Pozri príspevok
aha...no neskoro dala som prec este jeden listok....dvoj dnovu skoricu som stetcom odprasila prec a na moj podiv celkom pekne to tam vyzeta je to csice take pocerne.....no po odstraneni toho dalsieho listu som to zasypala cerstvou skoricou a rozmyslam ze zajtra ju odprasim a necham to uz len tak zaschnut....mozem??? aha takze listy pojdu z boku....dufam celu ju necham preschnut este mala vlhko na spodnych korenoch v kelimku tak zalievka bude cca nabuducu nedelu....dakujem vsetkym za rady dufam ze tu hnilobu prekoname
Tú škoricu netreba dávať preč.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať