Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

betrix Pozri príspevok
Ahojte, prosím poradiť- môžem už to nové dendrobium oddeliť? Ak áno, ako? Pôjde to nejako samo oddeliť, či odrezať?
A druhá je mini,ktorá mala biedne korienky, teraz má takéto tri. Myslíte, že ju môžem už zasadiť alebo má byť ešte v sáčku? Vďaka za rady.
ak zasadiť, tak do veľmi malého a vzdušného kochla
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

daira Pozri príspevok
Dievcata mate skusenosti so substratom znacky Gramoflor? Kupila som ho a chystam sa presadit mini phalu lebo ten mach v ktorom je zacina byt akyssi zeleny na jednej strane tak neviem
Ak je dostatocne hruby,kludne zasad,ale radsej si ho pred sadenim premy horucou vodou.Vzdy to robim aby som vyhubila pripadne potvory,lebo ked otvorim hocijaky sacok so zeminou je sparena a ktovie ci tam nieco nezije?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Chcela by som sa opýtať, či už mám Cymbidium schovať dovnútra , ďakujem.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, či už mám Cymbidium schovať dovnútra , ďakujem.
Ešte nie
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Ešte nie
No, mám po dnešnom ráne obavu, či to moje cymbo prežije bez ujmy. Ráno teplomer ukazoval len 7 stupňov.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence kedy schovať orchidky z vonku : dendro nobile, dendro stardust, catleu, oncidko, cambriu, ??
ďakujeeeem za radu............
Bývam cca 17 km od Žiliny
Naposledy upravil andersenka : 06.09.10 at 08:36
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No u nás boli len 4 stupne.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
Ešte nie
Ďakujem pekne a a aká najnižšia teplota môže byť vonku? Lebo tie rána sú už teda poriadne chladné....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

daira Pozri príspevok
Dievcata mate skusenosti so substratom znacky Gramoflor? Kupila som ho a chystam sa presadit mini phalu lebo ten mach v ktorom je zacina byt akyssi zeleny na jednej strane tak neviem
Nepoznam gramoflor, mam len floriu, ale mini presadzam hned po kupe, nepaci sa mi ten mach, vacsinou byva preliaty
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

betrix Pozri príspevok
Ahojte, prosím poradiť- môžem už to nové dendrobium oddeliť? Ak áno, ako? Pôjde to nejako samo oddeliť, či odrezať?
A druhá je mini,ktorá mala biedne korienky, teraz má takéto tri. Myslíte, že ju môžem už zasadiť alebo má byť ešte v sáčku? Vďaka za rady.
uz by som zasadila, ma pekne korene
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
dievčence kedy schovať orchidky z vonku : dendro nobile, dendro stardust, catleu, oncidko, cambriu, ??
ďakujeeeem za radu............
Bývam cca 17 km od Žiliny
Ja mám vonku len cymbídium a d.nobile. Všetky ostatné som už schovala. Nie som v tomto odborník, ani to nemám odskúšané. Táto téma sa rozoberala aj na iných fórach a všetci sa zhodli, že tieto 2 druhy by tieto teploty mohli zvládnuť. Dúfam, že ešte príde babie leto a užijeme si slniečka.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
takto mi kvitne dendrophala doma

http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=15025
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja som moje letnene dala dnu aj ked som este neplanovala,ale maju pekne hluzy a chcem skusit ci ich to uz nahodou neprinuti kvitnut,plus menej polievat.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ahojte...dlho som tu nebola...idem sa trosku pochvalit....mam 4 nove prirastky....esteze existuju meniny

takze toto su prve dve zlta je od svagrinky a biela je od syna Nicolaska
060920101129.jpg  
060920101134.jpg  
290820101096.jpg  
290820101098.jpg  
290820101099.jpg  

1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

a dalsie dve: staroruzova od mojho muzicka a mini biela od mojho druheho synceka Marecka

ja sa tak tesim
290820101101.jpg  
290820101102.jpg  
290820101103.jpg  
290820101104.jpg  
290820101109.jpg  

1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Mate niektora skusenosti s tym srdieckom v srdiecku? ked vam zo stredu orchidejky vyrasta kejka?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Ďakujem pekne a a aká najnižšia teplota môže byť vonku? Lebo tie rána sú už teda poriadne chladné....
Zuzi, má sa zasa otepliť a tie 2 rána im nevadia, ja mám vonku aj miltoniopsis,, dendro nobile mám vo vnútri, lebo ešte rastie a na raast sa mi vidí zima, a sťahovať hore dole ho nechcem, ale ak dorastie pôjde na slnko a do zimy, cymbidium mám na plnom slnku
Naposledy upravil milka 60 : 06.09.10 at 15:08 Dôvod: dopísanie
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Sayly tolko gratulantov s orchideami-skratka to je sen.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Dievčatá konečne sa aj mne podarilo odfotiť chúďatko od susedy...Prosím Vás poraďte, čo urobiť....listy zhodila všetky, ale korene sa zdajú byť v poriadku...neviem či zasypať srdiečko škoricou alebo netreba, lebo ono vyzerá, že nehnije je také akoby vysušené...
P1010036.jpg  
P1010034.jpg  
P1010037.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Fozi,korene paradne,uz len cakat kedy vyzenie rastlinku zo spodu-to je moj nazor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať