Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
Dievčatá konečne sa aj mne podarilo odfotiť chúďatko od susedy...Prosím Vás poraďte, čo urobiť....listy zhodila všetky, ale korene sa zdajú byť v poriadku...neviem či zasypať srdiečko škoricou alebo netreba, lebo ono vyzerá, že nehnije je také akoby vysušené...
ak zasypeš myslím, že už nič nepokazíš toto už je len "buď alebo" želám veľa trpezlivosti
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lusielaL Pozri príspevok
Fozi,korene paradne,uz len cakat kedy vyzenie rastlinku zo spodu-to je moj nazor.
A presadiť ju nemám??? Myslela som či netreba pozrieť aké sú korene vo vnútri....suseda vravela, že jej sprejovala listy a zrejme jej musela voda zatiecť do stredu a postupne odišla celá! Toto celé trvalo cca 1/2 roka lebo túto orchidku dostala v marci na narodky...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
A presadiť ju nemám??? Myslela som či netreba pozrieť aké sú korene vo vnútri....suseda vravela, že jej sprejovala listy a zrejme jej musela voda zatiecť do stredu a postupne odišla celá! Toto celé trvalo cca 1/2 roka lebo túto orchidku dostala v marci na narodky...
či presadiť? ja osobne neviem či presadiť, ja niekedy presádzam podľa pocitu ale je pravda, že koreňov má dosť možno kochel č. 13? neviem či by som ju "vyrušovala" v tomto stave, fakt by som ani ja nevedela čo spraviť lepšie
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
A ešte dievčatá, nedá mi aby som sa nepodelila s Vami o moje krásavice.....biela kvitne u mňa 3x, dalmatínková už rozkvitla celá a fialovú žilkovanú som kúpila svokre k meninám a oncídium k narodeninám......
P1010001.JPG  
P1010002.JPG  
P1010021.jpg  
P1010019.jpg  
P1010017.jpg  

P1010004.jpg  
P1010003.jpg  
P1010001 - kópia.jpg  
P1010016.JPG  
P1010015.JPG  

1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
Zuzi, má sa zasa otepliť a tie 2 rána im nevadia, ja mám vonku aj miltoniopsis,, dendro nobile mám vo vnútri, lebo ešte rastie a na raast sa mi vidí zima, a sťahovať hore dole ho nechcem, ale ak dorastie pôjde na slnko a do zimy, cymbidium mám na plnom slnku
Milka, ďakujem, tak ho aspoň presuniem na druhý balkón, lebo teraz ho mám na balkóne, kde slniečko svieti iba ráno / ak vôbec svieti /, potom napíš, keď budeš schovávať, nechcem niečo pokaziť
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lujza.j Pozri príspevok
či presadiť? ja osobne neviem či presadiť, ja niekedy presádzam podľa pocitu ale je pravda, že koreňov má dosť možno kochel č. 13? neviem či by som ju "vyrušovala" v tomto stave, fakt by som ani ja nevedela čo spraviť lepšie
Veď práve, že ešte sa mne osobne niečo také nestalo a preto neviem ako postupovať! Tiež sa mi zdá, že koreňov je dosť zelených, tak neviem či ju vyrušovať......Ak ju presadím bude sa asi zbytočne musieť vyrovnať zo zakoreňovaním a nebude mať dosť síl nahodiť nové lístky!?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zuzkahris Pozri príspevok
Milka, ďakujem, tak ho aspoň presuniem na druhý balkón, lebo teraz ho mám na balkóne, kde slniečko svieti iba ráno / ak vôbec svieti /, potom napíš, keď budeš schovávať, nechcem niečo pokaziť
Ja už som svoje schovala. Dnes v rádiu hovorili, že má byť prízemný mráz a tiež viem, že orchidey by pod 15 stupňov nemali mať.

http://www.aktuality.sk/clanok/17178...ajsimi-mrazmi/
Naposledy upravil jess : 06.09.10 at 18:33
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
lujza.j Pozri príspevok
ak zasypeš myslím, že už nič nepokazíš toto už je len "buď alebo" želám veľa trpezlivosti
Ja by som zasypala a hlavne by som s ňou nehýbala. Mám takú, síce mne ostal 1 list, ale vyhnala mi 3 keiky, 2 odspodu a jednu na bývalej stonke.
hu 002.jpg  
2 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
jess Pozri príspevok
Ja by som zasypala a hlavne by som s ňou nehýbala. Mám takú, síce mne ostal 1 list, ale vyhnala mi 3 keiky, 2 odspodu a jednu na bývalej stonke.
Takže normálne polievať ako ostatné orchidky a čas ukáže čo s ňou bude....Prosím Ťa ako dlho trvalo kým sa objavili nové rastlinky????
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mne ju spálilo slniečko (viď album). Ostal len ten najspodnejší list. Šupla som ju z balkóna na medziposchodie paneláku a nechala tak. Nič som s ňou nerobila. Vnútri mokrá bola. Nepolievala som, nevšímala som si ju, proste nič....reku BUĎ/ALEBO. Po 3 týždňoch som šla umývať schody a skoro som odpadla...3 keiky. Dnes majú 2 z nich 5 cm, tá najmenšia 2 cm, pozri foto.
xx.jpg  
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

foza Pozri príspevok
A ešte dievčatá, nedá mi aby som sa nepodelila s Vami o moje krásavice.....biela kvitne u mňa 3x, dalmatínková už rozkvitla celá a fialovú žilkovanú som kúpila svokre k meninám a oncídium k narodeninám......
krááásne, si ukáážkova nevesta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Mne ju spálilo slniečko (viď album). Ostal len ten najspodnejší list. Šupla som ju z balkóna na medziposchodie paneláku a nechala tak. Nič som s ňou nerobila. Vnútri mokrá bola. Nepolievala som, nevšímala som si ju, proste nič....reku BUĎ/ALEBO. Po 3 týždňoch som šla umývať schody a skoro som odpadla...3 keiky. Dnes majú 2 z nich 5 cm, tá najmenšia 2 cm, pozri foto.
po 3 týždňoch ja by som odpadla určite na medziposchodie paneláku veď moji susedia sú "opálení" želám rýchly rast
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
jess Pozri príspevok
Mne ju spálilo slniečko (viď album). Ostal len ten najspodnejší list. Šupla som ju z balkóna na medziposchodie paneláku a nechala tak. Nič som s ňou nerobila. Vnútri mokrá bola. Nepolievala som, nevšímala som si ju, proste nič....reku BUĎ/ALEBO. Po 3 týždňoch som šla umývať schody a skoro som odpadla...3 keiky. Dnes majú 2 z nich 5 cm, tá najmenšia 2 cm, pozri foto.
genialne gratulujem, nech sa dari vzdy ma to vie potesit
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

foza Pozri príspevok
Dievčatá konečne sa aj mne podarilo odfotiť chúďatko od susedy...Prosím Vás poraďte, čo urobiť....listy zhodila všetky, ale korene sa zdajú byť v poriadku...neviem či zasypať srdiečko škoricou alebo netreba, lebo ono vyzerá, že nehnije je také akoby vysušené...
Ja by som tipovala - vybrať, pretriediť zlé korene a ostatné zľahka znova zasadiť, tiež možno vystriekať proti škodcom a vymeniť substrát. Ak budú korene stále dobré, je orchidea odniekiaľ zboku schopná vyhnať nové srdiečko - z vlastnej skúsenosti (mne konkrétne uschla kvôli škodcom)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, dokedy hnojíte orchidky?
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lujza.j Pozri príspevok
krááásne, si ukáážkova nevesta
poviem to svokre?!
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
dievčence, dokedy hnojíte orchidky?
Závisí od toho, či rastú. Cymbo som už prestala, to sa bude zimovať a prestane sa i polievať. Nobilko, taktiež. No jedno sa mi zblblo a teraz rastú nové výhony, takže kým nedorastú ich budem polievať i hnojiť. Phalenopsisy nehnojím keď odkvitnú, nechávam im vtedy chvíľu kľud.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Zuzi, má sa zasa otepliť a tie 2 rána im nevadia, ja mám vonku aj miltoniopsis,, dendro nobile mám vo vnútri, lebo ešte rastie a na raast sa mi vidí zima, a sťahovať hore dole ho nechcem, ale ak dorastie pôjde na slnko a do zimy, cymbidium mám na plnom slnku
no ja som ich na minulú noc schovala veru.........neviem či mam ich ešte von dávať.
Keď na dendro nobile rastú nové výhonky, na starduste tiež a aj tie keiky..........tak neviem teda či ich mam vyložiť ešte, hlásia teplejšie noci..........asi by som ich ešte vyložila... (okrem dendrobii - cambrie a oncidia tiež)
Naposledy upravil andersenka : 07.09.10 at 14:03
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
no ja som ich na minulú noc schovala veru.........neviem či mam ich ešte von dávať.
Keď na dendro nobile rastú nové výhonky, na starduste tiež a aj tie keiky..........tak neviem teda či ich mam vyložiť ešte, hlásia teplejšie noci..........asi by som ich ešte vyložila... (okrem dendrobii - cambrie a oncidia tiež)
Už ich nedávaj von, to tiež nie je dobre šibovať s nimi hore dole
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Už ich nedávaj von, to tiež nie je dobre šibovať s nimi hore dole
máš viac skúseností s pestovaním, tak "poslúchnem".......
Navyše oncidium sharry baby ešte nestihlo ani odkvitnúť na jednej stonke a všimla som si,že mi ženie novú stonku, taaaaaaaaaaaaak ma to potešilo

Milka a tie dendro nobile a stardust prisušiť už teraz aj keď nové výhonky im rastú a keiky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať