Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
máš viac skúseností s pestovaním, tak "poslúchnem".......
Navyše oncidium sharry baby ešte nestihlo ani odkvitnúť na jednej stonke a všimla som si,že mi ženie novú stonku, taaaaaaaaaaaaak ma to potešilo

Milka a tie dendro nobile a stardust prisušiť už teraz aj keď nové výhonky im rastú a keiky?
blahozelam k uspechu oncidka, ja cakam na nove kvitnutia, mam ich viac
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

foza Pozri príspevok
Veď práve, že ešte sa mne osobne niečo také nestalo a preto neviem ako postupovať! Tiež sa mi zdá, že koreňov je dosť zelených, tak neviem či ju vyrušovať......Ak ju presadím bude sa asi zbytočne musieť vyrovnať zo zakoreňovaním a nebude mať dosť síl nahodiť nové lístky!?
ja som velka presadzacka, ale tvoju by som nechala teraz tak, je zakorenena, nech ma silu na vyliecenie sa, drzim palce
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
máš viac skúseností s pestovaním, tak "poslúchnem".......
Navyše oncidium sharry baby ešte nestihlo ani odkvitnúť na jednej stonke a všimla som si,že mi ženie novú stonku, taaaaaaaaaaaaak ma to potešilo

Milka a tie dendro nobile a stardust prisušiť už teraz aj keď nové výhonky im rastú a keiky?
Pokial rastú . polievaj a prihnojuj , až keď bude pahluza dorastená- vyzretá, tak začni sušiť, stardust kedže má nedozreté keiky musíš udržiavať vlhké- nemám velkú skúsenosť s piplaním keik , ale myslím , že je to tak
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

idem sa Vam pochvalit este s mojim oncidkom sweet sugar, mam ho dva roky, za tuto dobu vyhnalo 8 pahluz (oznacenych je 7, jedna je schovana vzadu) a teraz po dvoch rokoch ma ide konecne obstastnit, tesim sa ako mala, vyzera to na bohate kvitnutie, cele leto som ju mala na okne kde pieklo slnko, skusala som, kde sa jej bude darit najviac a prave na tomto sa mi usadila

potom ked rozkvitne sa samozrejme este pochvalim
080920101135.jpg  
080920101136.jpg  
080920101138.jpg  
080920101139.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sayly Pozri príspevok
idem sa Vam pochvalit este s mojim oncidkom sweet sugar, mam ho dva roky, za tuto dobu vyhnalo 8 pahluz (oznacenych je 7, jedna je schovana vzadu) a teraz po dvoch rokoch ma ide konecne obstastnit, tesim sa ako mala, vyzera to na bohate kvitnutie, cele leto som ju mala na okne kde pieklo slnko, skusala som, kde sa jej bude darit najviac a prave na tomto sa mi usadila

potom ked rozkvitne sa samozrejme este pochvalim
krása,blahoželám.........

mne sa toto oncidko akosi "zopsulo".........akosi sa hluzy zvraštili, aj nové vyhonky sa tlačia,ale nedorastajú. neviem či málo vody som mu dávala......a pritom celú zimu bolo krásne a teraz jar-leto ošpatnelo
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
sayly Pozri príspevok
idem sa Vam pochvalit este s mojim oncidkom sweet sugar, mam ho dva roky, za tuto dobu vyhnalo 8 pahluz (oznacenych je 7, jedna je schovana vzadu) a teraz po dvoch rokoch ma ide konecne obstastnit, tesim sa ako mala, vyzera to na bohate kvitnutie, cele leto som ju mala na okne kde pieklo slnko, skusala som, kde sa jej bude darit najviac a prave na tomto sa mi usadila

potom ked rozkvitne sa samozrejme este pochvalim
Veľká gratulácia to bude záplava kvetov suuuupper!!!!!!!
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Bola som odfotiť moje cymbo- tak to je najväčší kvetný stvol , ja sa tak teším........
Naposledy upravil milka 60 : 08.09.10 at 08:22 Dôvod: oprava
cymbidium ide kvet 004.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Bola som odfotiť moje cymbo- tak to je najväčší kvetný stvol , ja sa tak teším........
je to kvetny stvol? nie nový výhonok?

a akej farby máš cymbidko? tak tento druh orchidky veru ešte nemám doma. Raz som videla odkvitnuté za 5€ a zaváhala som
Vraj aj počas zimy má byť viac v chlade, také miesto ale nemám ....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Miniorchidky sa akosi prebrali - na jednej mi ide už tretí koreň (najskôr som keď som z diaľky videla myslela že nedajbože stonka, ale pozrela som lepšie - koreň) a tú čo mam v robte už 2. Takže ma trošku potešili, pretože dosť dlho stagnovali - jednu takú ešte mám nezbednicu, snáď sa aj ona preberie......... jupííí .)
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
chcem poradiť - sestre rastie takto z boku keika, viem - ešte je "malá" na oddelenie, že musí mať aspoň 3 listy a 4ks 5cm korene...........ale ako je možné potom takúto keiku oddeliť? Nejako "odrezať optatrne od tej pôvodnej rastliny?
Sľúbila mi ju............len nevieme ako ju oddeliť........
DSC00578 - kópia.JPG  
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Bola som odfotiť moje cymbo- tak to je najväčší kvetný stvol , ja sa tak teším........
Toto sa ti ako podarilo, priviesť ho do kvetu? Ja sa o to snažím už 3 roky a stále nič. To moje cymbo sa so mnou vôbec nekamaráti.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
je to kvetny stvol? nie nový výhonok?

a akej farby máš cymbidko? tak tento druh orchidky veru ešte nemám doma. Raz som videla odkvitnuté za 5€ a zaváhala som
Vraj aj počas zimy má byť viac v chlade, také miesto ale nemám ....
Je to kvetný stvol, aspoň tak povedali múdrejší a skúsenejš´, je ich 6 a fafba bude prekvapko , bolo odkvitnuté, za 5 eu , bola vééélmi dobrá cena, je pravda, že chce chlad , ale mini cymb. sú vraj tolerantnejšie k teplotám , milka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
Toto sa ti ako podarilo, priviesť ho do kvetu? Ja sa o to snažím už 3 roky a stále nič. To moje cymbo sa so mnou vôbec nekamaráti.
POpravde ani sama neviem, ale mám ho od septembra , cez zimu bolo na južnom okne v spálni , kde vôbec nekúrime a ešte sa často vetrá, začalo asi v februar vyháňať 3 výhonky,- bolo bez vody do feb. , v marec - aprlil- išlo von pod strom a začala som polievať viac a hnojiť od augusta je na plnom slnku a z každej strany toho nového sa tlači kv. stvol pre porovnanie kvetný stvol aj výhonok
Naposledy upravil milka 60 : 08.09.10 at 12:33 Dôvod: doplnemie
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
nepodarili sa fotky
cymbidium ide kvet 004.jpg  
cymbidium ide kvet 003.jpg  
1/1
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
POpravde ani sama neviem, ale mám ho od septembra , cez zimu bolo na južnom okne v spálni , kde vôbec nekúrime a ešte sa často vetrá, začalo asi v februar vyháňať 3 výhonky,- bolo bez vody do feb. , v marec - aprlil- išlo von pod strom a začala som polievať viac a hnojiť od augusta je na plnom slnku a z každej strany toho nového sa tlači kv. stvol pre porovnanie kvetný stvol aj výhonok
Takto som ho tento rok aj ja pestovala, takže som zvedavá, no zatiaľ nevidím žiadne zmeny.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahojte,tak aj moje phalky sa cinia tvorenim novych rastliniek.Prva je podrastena pri ktorej som minule odpadavala a vcera som nasla dalsiu,na tej phale mi odhnivalo srdiecko.Myslim ze vcera sa to tu riesilo,len som nemala cas prispiet.Je to pod korenom take mini este len.Tu prvu este netusim ani ja ako oddelim,ale pravdepodobne ked bude riadne velka nejak kusok so starej vyrezem a zasypem.
kvety 001.jpg  
kvety 003.jpg  
kvety 004.jpg  
1/1
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

jess Pozri príspevok
Mne ju spálilo slniečko (viď album). Ostal len ten najspodnejší list. Šupla som ju z balkóna na medziposchodie paneláku a nechala tak. Nič som s ňou nerobila. Vnútri mokrá bola. Nepolievala som, nevšímala som si ju, proste nič....reku BUĎ/ALEBO. Po 3 týždňoch som šla umývať schody a skoro som odpadla...3 keiky. Dnes majú 2 z nich 5 cm, tá najmenšia 2 cm, pozri foto.
woooow tak to je uzasne co ta orch. so sebou urobila....ja som mojej poliala nechtiac srdiecko a uz isli 3listky dole a 3 mi zostali su zasypane skoricou tak dufam ze aj jej sa zadari vyhnat nove keiky.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
chcem poradiť - sestre rastie takto z boku keika, viem - ešte je "malá" na oddelenie, že musí mať aspoň 3 listy a 4ks 5cm korene...........ale ako je možné potom takúto keiku oddeliť? Nejako "odrezať optatrne od tej pôvodnej rastliny?
Sľúbila mi ju............len nevieme ako ju oddeliť........
ja som takto rastenú novú rastlinku ešte nevidela s oddelovaním, by som sa určite neponáhľala aj keď mi je jasné, že sa už nevieš dočkať a ak deliť určite opatrne skalpelom a nerezať do "maminy" hlavne počkať na riadne korene
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som oddeľovala novú rastlinku od spodku, troška som len odtrhla a išlo to a trocha som musela odrezať a zasypala som. Ale oddeľujte radšej dostatočnú veľkú. Ja som musela oddeliť kvôli hnilobe a teraz je v štádiu liečenia/ je bez listov/
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá v akom stave máte phale? teda lepšie povedané, ženú vám nové stonky na kvitnutie? pretože, tie moje "mrchy" nič ani ťuk "iba" listy a koreňe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať