Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Neviete či je niekde akcia na klasické phaly?? Zajtra by som sa kukla. ďakujem
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Zdenka175 Pozri príspevok
Neviete či je niekde akcia na klasické phaly?? Zajtra by som sa kukla. ďakujem
Zdenka, neviem ci je to na celom SR ale v Baumaxe BB maju na vypredaji odkvitnute phaly v celkom dobrom stave za 1,39 EUR. Ak niektora xete rozsirit zbierku a mat prekvapenie (farbu kvetu) utekajte )
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
utekáááááááááááámmmm
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

jess Pozri príspevok
utekáááááááááááámmmm
Jess, som zvedava, co ulovis Potom daj foto )) som zvedava, mne sa velmi pacili, boli fakt v dobrom stave.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak mám 4 kusy á 1,39 Eur. Farbu netuším, ale fakt majú pekné korene. Povedala by som, že krajšie ako na niektorých mojich "domácich". Korene majú zelené končeky, pekné svieže a jedna tlačí pekný nový lístok
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

da sa zachranit orchidea, ktorej odhnili korene? ako sa o nu starat, ked nema takmer ziadne.. listy su zdrave, dokonca zacala tlacit jeden novy, este je uplne malicky...
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

millienka Pozri príspevok
da sa zachranit orchidea, ktorej odhnili korene? ako sa o nu starat, ked nema takmer ziadne.. listy su zdrave, dokonca zacala tlacit jeden novy, este je uplne malicky...
Ja som túto jar jednu takúto zachránila, trvalo to síce 4 mesiace, ale phala rastie. Ja som použila na to sáčok. V tejto téme sa tento postup opisuje niekoľkokrát a šikovné pestovateľky mi tu poradili asi takto. Treba odhnité korene odstrániť, zasypať škoricou alebo endiaronom. Vložiť do sáčku, urobiť doňho zopár dier ( priemer asi 1cm ), zaviazať. Občas sáčok otvoriť, vyvetrať a zasa uzavrieť. Chce to trpezlivosť. Približne do 2 mesiacov mi začala phala tlačiť nové korienky a keď boli veľkosti asi 2 cm, zasadila som ju do maličkého kvetináča. Najskôr som ju len rosila, postupne opatrne zalievala.
Naposledy upravil alenad : 09.09.10 at 17:39
2 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

a ked je v tom sacku tak ju vobec nepolievam?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
millienka Pozri príspevok
a ked je v tom sacku tak ju vobec nepolievam?
Nepolievat ani nerosit Mohla by sa chytit pliesen.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

jess Pozri príspevok
Tak mám 4 kusy á 1,39 Eur. Farbu netuším, ale fakt majú pekné korene. Povedala by som, že krajšie ako na niektorých mojich "domácich". Korene majú zelené končeky, pekné svieže a jedna tlačí pekný nový lístok
No Jess, ty sa nezdas 4 kusy? Dobre si spravila Tak si predsav ze ani ja som neodolala a jeden si kupila tiez. Tiez ma pekne korene a jeden malinky listok Nech sa im dari.
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

takze aby som si to ujasnila: odstranim vsetky korene, cize mi ostane len ta cast s listami, jej spodok predpokladam mam dat do toho sacka a upravit podla popisu... a takto to nechat kym nepusti korene, spravne chapem? ... a z coho budu listy cerpat ziviny, ked ziadna voda ani nic?????
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

millienka Pozri príspevok
takze aby som si to ujasnila: odstranim vsetky korene, cize mi ostane len ta cast s listami, jej spodok predpokladam mam dat do toho sacka a upravit podla popisu... a takto to nechat kym nepusti korene, spravne chapem? ... a z coho budu listy cerpat ziviny, ked ziadna voda ani nic?????
Celú rastlinu treba dať do sáčku. Z čoho listy čerpajú živiny bolo aj mne záhadou, ale malo to úspech. Dokonca jeden lístok v sáčku narástol + 2 staré listy zožltli. Držím palce.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

andersenka Pozri príspevok
krása,blahoželám.........

mne sa toto oncidko akosi "zopsulo".........akosi sa hluzy zvraštili, aj nové vyhonky sa tlačia,ale nedorastajú. neviem či málo vody som mu dávala......a pritom celú zimu bolo krásne a teraz jar-leto ošpatnelo
mne sa tiez jednu dobu pahluzy zvrastovali a tak som zacala viac polievat, dokonca som zacala polievat tak, ze aj v črepniku zostane voda, tie zvrastene sa napli, samozrejme uz nie uplne a pekne mi vyhnala na kvety, zrejme potrebuje viac vody, tak to skus
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

sayly Pozri príspevok
mne sa tiez jednu dobu pahluzy zvrastovali a tak som zacala viac polievat, dokonca som zacala polievat tak, ze aj v črepniku zostane voda, tie zvrastene sa napli, samozrejme uz nie uplne a pekne mi vyhnala na kvety, zrejme potrebuje viac vody, tak to skus
Tiez som niekde citala, ze ked su vraskave, su smadne, ale bojim sa ich preliat, uz mi raz zhnili, vyrastaju mi nove vyhonky, ale pomaly, skusim teda trosku viac poliat, nebudem ich namacat, ale polievat
mas oncidka v kore?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja zasa viem o pahluzach ze ked su vraskave su ,,dospele,,takze tam netreba riesit aby sa vyrovnali.Tie potom vyzenu stonku alebo z nich vyrastaju nove pahluzy.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som si dnes bola kúpiť orchidei k sviatku. A výber nebol dobrý, neviem či sa to predalo k sviatku Márii?? Normálne som natrafila na pelorik, presne aký mám žltozelený. A druhý bol taký dalmatincový a nepadol mi do oka. Páčili sa mi také tmavoružové ale boli len 1stonkové a dosť drahé. Buď boli úplne preliaté alebo total suché korene. Vybrala som si 2stonkovú farbu neviem opísať trocha žlto viac zeleno. Fotku ešte pridám.
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

viete o nejakom internetovom alebo klasickom obchode - v druhom pripade v Ba, ktory sa specializuje na predaj orchidei a prislusenstva-kvetinacov? ... vdaka

p.s.: alenad: drz palce, aby to ta moja prezila s tymi korenmi co jej ostali.. pri troske stastia nebudem musiet pouzit sacok vobec a vdaka za radu
Naposledy upravil millienka : 10.09.10 at 15:05
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je moja nová, foťák ju troška zružovel. Vypadá viac do zelená.Škoda, že je už celá zakvitnutá,
P9100154.jpg  
P9100156.jpg  
1/1
2 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Prave som otvorila letak LIDLu. Od pondelka 13.9. maju na akcii Phaly, 2 stonkove za 6,66 Eur Ideme?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Od pondelka ???? ...To ešte stíham ...večer idem na dovču .................................... už mi asi fakt šibe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať