Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

dominica Pozri príspevok
no a táto je tiež nová, len netuším, čo to je zač
to je tiež druh dendrobie, ale neviem aký
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jajax Pozri príspevok
prosim vas pekne toto je pahluza ?
áno, dokonca tam máš dve
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

sayly Pozri príspevok
to je tiež druh dendrobie, ale neviem aký
podľa toho, čo som našla na nete, tak je to Dendrobium phaleonopsis

Ináč zbožňujem, keď na kvetináči je Orchideeen mix a vysomár sa z toho, čo je to zač, akoby sa im ťažilo to tam napísať, veď keď im kvetinky posielajú, tak by mali každý druh pomenovať, aby sa vedelo....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Musím tíško povedať- to aby som nezariekla, že problém môj bol asi sucho..... orchidejka kričala, že je smädná.... v sobotu som ju výdatne zaliala a dnes v stredu má listy opäť tvrdé... jáj aj mi odľahlo.
Ešte sa opýtam, máte niekto skúsenosti s orchideou-Cymbidium. Ja mám jednu žltej farby- nádherne kvitla- už odkvitla, je vraj svetlomilná- má vyhovené, tiež sa má polievať ako iné a kedy asi zase pokvitne? Je ešte niečo dôležité na čo si dať pozor?
Ďakujem
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dakujem za pochvalu.myslim ze sa im tak zacalo darit preto lebo som ich konecne zacala hnojit.
sayly dakujem.nebola som si ista a cudovala som sa preco mi nekvitne.teraz uz viem co mam robit.
0 0
vieramaria vieramaria

vieramaria je offline (nepripojený) vieramaria

dominica Pozri príspevok
Zasadiť by sa mala, až keď má viac korienkov aspoň 3-5 cm dlhých. Ja by som sa moc neponáhľala a nechala tie ´dalšie viac podrásť a oddelila ich až potom, keď budú samé schopné rásť...
Ďakujem za radu, teda počkám ešte.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jajax Pozri príspevok
dakujem za pochvalu.myslim ze sa im tak zacalo darit preto lebo som ich konecne zacala hnojit.
sayly dakujem.nebola som si ista a cudovala som sa preco mi nekvitne.teraz uz viem co mam robit.
nie je zač, rada pomôžem, ak viem pomôcť....ja sa teším nielen z mojich orchideí, keď sa im darí, ale aj z tých vašich
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

aj ja sa tesim z orchideii inych, strasne rada si pozeram vase fotky a ked si niekto kupi novu tesim sa jak keby som si ju kupila ja
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Momentálne kvitnúce
Obrázok 044.jpg  
Obrázok 046.jpg  
Obrázok 047.jpg  
Obrázok 050.jpg  
Obrázok 054.jpg  

Obrázok 052.jpg  
Obrázok 058.jpg  
Obrázok 065.jpg  
Obrázok 063.jpg  
Obrázok 062.jpg  

Obrázok 051.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ma-Ba Pozri príspevok
Momentálne kvitnúce
mnamky...aj ja chcem takeeeeeeeeee
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

nádherné kvetinky, niekedy mám pocit že už nič krajčie ani nemôže byť a keď mám depku pozriem na tú nádheru a je mi lepšie

Ináč dnes mi môj synátor zhodil jednu Dendrobku z okna, našťastie sa jej nič nestalo, zato on plakáááál, že čo vyviedol. Má len 2 rôčky/synátor/.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

no a nejako mi na tých krásaviciach začali maknúť listy, to je asi tým prenosom z obchodu, dúfam, že sa spamatajú, lebo kvitnú pekne, tá jedna je nádherná, len tie listy ma štvú....
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

teraz mi došlo, akú blbosť som napísala, síce to bude , ale samozrejme, že je niečo krašie ako kvetinky, predsa moje detičky
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

ja vas neskutocne obdivujem, ake krasavice si viete vypestovat. ticho vam zavidim tu nadheru (ale len v dobrom ) ja som v tomto zatial len novacik, ale dufam, ze sa od vas nieco naucim
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
Ma-Ba náááádherakolko ich vlastne mas?su jedna krajsia ako druha.radost pozriet
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

jajax Pozri príspevok
Ma-Ba náááádherakolko ich vlastne mas?su jedna krajsia ako druha.radost pozriet
Ďakujem, jemná krása orchideí naozaj poteší oko aj dušu. Jeden odborník v pestovaní orchideí raz napísal, že orchidee sú droga, kto jej raz prepadne... veď to asi všetky/všetci vieme.
Posledné sčítanie nie ľudu, ale orchideí bolo asi 80 ks/ ale nie sú to len phaly .
0 0
macika78 macika78

macika78 je offline (nepripojený) macika78

Prosim Vas ako casto hnojite a kolko hnojiva pridavate. Ja len ci len trosku cvrknete alebo hnojite podla navodu na flasticke. Ja mam navod 15 ml na 4 litre....sa mi to zda vela kedze mam len tri orchidey neviem ci mam len cvrknut alebo rozratat a davkovat striekackou. dakujem.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

macika78 Pozri príspevok
Prosim Vas ako casto hnojite a kolko hnojiva pridavate. Ja len ci len trosku cvrknete alebo hnojite podla navodu na flasticke. Ja mam navod 15 ml na 4 litre....sa mi to zda vela kedze mam len tri orchidey neviem ci mam len cvrknut alebo rozratat a davkovat striekackou. dakujem.
hnoj tak ako je napísané na fľaške, ja rozrobím 1/2 vrchnáka do 2 l prevarenej vody a tou každé 2 týždne orchideiky prelejem, nechám odkvapkať a hotovo, ak mi zostane vo fľaši voda, použijem ju za ďalšie dva týždne
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ma-Ba Pozri príspevok
Ďakujem, jemná krása orchideí naozaj poteší oko aj dušu. Jeden odborník v pestovaní orchideí raz napísal, že orchidee sú droga, kto jej raz prepadne... veď to asi všetky/všetci vieme.
Posledné sčítanie nie ľudu, ale orchideí bolo asi 80 ks/ ale nie sú to len phaly .
pochopila som správne, že máš doma 80ks orchideí? To máš doma skleník?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dievčatá nebudem úplne od témy, ale chcela by som upozorniť, že v časopise Kvety a Záhrada č.3/2009 je téma Orchidey. Sú tam uvedené aj nové druhy a odrody: Asscocentrum,Barkeria,Sophronitis,Miltoniopsis, Miltonidium, Cymbidium,Dendrobium, Lycaste. Sú tam celkom dobré info o starostlivosti, výžive, škodcoch.....takže kto by chcel môže si teraz časospis kúpiť - stojí 1,29€ hádam sa niekto poteší
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať