Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Neviem ci poznate tuto stranku, mne sa celkom pacila:

http://www.ireceptar.cz/zahrada/poko...proc-nekvetou/
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Príjemný podvečer Chcel by som sa spýtať, aká je približná dĺžka kvitnutia jednej stonky ? Otec v máji dostal už skoro komplet rozkvitnutú Phalu a tá stále prekrásne kvitne a nevyzerá, že by chcela končiť. Teraz začala tlačiť ďalší puk na konci stonky. Nevysiluje ju také dlhé kvitnutie ?

Edit : Takze otazka je neaktualna Zariekol som to a od vcera sa to stihlo zmenit. Ked som bol pred par min. kuk, tak spodne kvietky zacali odkvitat ...
Stava sa vselico, kupila som mame krasnu, velku, zdravu phalu, s velkymi kvetmi, pesi som ju odniesla, aby sa v aute, alebo buse neposkodila, kupila som ju v overenom kvetinarstve za dost penazi a uz je po kvetoch, tiez nepoznam pricinu, kvitla asi 2 tyzdne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

millienka Pozri príspevok
mozem pouzit substrat ako pouzivam pri klasickych velkych? ta moja ma take krasne zdrave korene, ze sa jej nechcem ani len dotknut ... len ju necham preschnut... je zasadena v machu, ale zatial ju v nom planujem nechat
neviem, na co sa pytas, ked ju nechavas v machu, klasicky substrat, ale vyber mensie kusky
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, tak aké to hnojivo používate na orchidky v tomto jesenno-zimnom období? vraj by malo mať viac draslíka. nejaké konkrétne napismenkovať nemôžte?

našla som tieto uvedené ako vhodné:
Neudorff Hnojivo pro orchideje (NPK 3-2-5) či Substral Orchideen (NPK 4-4,5-8)

Máte niekto s nimi skúsenosti?

pobehala som hádam zo 4 obchody a nikde som ich nezohnala
Naposledy upravil andersenka : 14.09.10 at 11:48
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Wuaaaaaaaaaaa ja som myslela, ze tento rok mame uz po kvitnuti a moja biela orchidea, co vyhnala stonku na jar a uz je cela vykvitnuta sa rozhodla, ze ma potesi aj druhou stonkou. jupiiiiiiiiiiiiiiii
SAM_2019.jpg  
SAM_2020.jpg  
1/1
1 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
milka 60 Pozri príspevok
Daj ho do slabého tieňa a polej až keď preschne, teplota cca20 stup,kochel mu nevadí , nech sa mu u teba darí
Dakujem Milka. Ten mach na tej kore mu neuskodi???
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Dakujem Milka. Ten mach na tej kore mu neuskodi???
nie, môžeš ho rosiť
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Od kedy používam lignohumát skoro všetkým phalam mi narástli listy a koreňom narastajú špičky. To nebude asi náhoda, ale od ligna. Na jednej sa mi od mája nediali žiadne zmeny. Ani lístky, ani korene. A teraz lístok rastie , a naraz jej vyšlo 7 koreňov. Dúfala som,že bude stonka ale nič.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
dievčence, tak aké to hnojivo používate na orchidky v tomto jesenno-zimnom období? vraj by malo mať viac draslíka. nejaké konkrétne napismenkovať nemôžte?

našla som tieto uvedené ako vhodné:
Neudorff Hnojivo pro orchideje (NPK 3-2-5) či Substral Orchideen (NPK 4-4,5-8)

Máte niekto s nimi skúsenosti?

pobehala som hádam zo 4 obchody a nikde som ich nezohnala
Adelka hladaj také , kde je vyššie P niekto používa aj Krystalon plod a kvet , ale to sa musí vedieť namiešať, aby si nespálila
inak ja som toto leto dosť používala prírodné a tak asi začnem až trocha neskôr - dam im oddych
Naposledy upravil milka 60 : 14.09.10 at 14:39 Dôvod: oprava
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Adelka hladaj také , kde je vyššie P niekto používa aj Krystalon plod a kvet , ale to sa musí vedieť namiešať, aby si nespálila
inak ja som toto leto dosť používala prírodné a tak asi začnem až trocha neskôr - dam im oddych
a aké sú to tie prírodne?
Lignohumát - ten používam aj ja........
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Milka 60. Mozno je to hlupa otazka ale rosit ten mach aby tam zostal a neuschol alebo rosit oncidko??? S timi hluzami to je ok ?? lebo aj tie male su take vraskave a pritom je mokra kora. Nevies o aky druch moze ist ?? malo take zlto cervenkaste kvety alebo podla coho sa to urcuje?
Naposledy upravil jaja82 : 14.09.10 at 17:44
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Lignohumat pouzivam aj ja a naozaj sa mi zda ze odvtedy lepsie rastu a dokonca som si dnes vsimla ze na jednej phale ktora je davnejsie odkvitnuta tak zo spiaceho ocka nieco zacina rast len je to este male na rozpoznanie.
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

a kde sa da kupit?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
millienka Pozri príspevok
a kde sa da kupit?
v záhradkárstvach, kvetinárstvach....
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

vdaka. a co ta moja miniorchidea.. mozem ju presadit z machu do substratu aky pouzivam pri velkych?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
millienka Pozri príspevok
vdaka. a co ta moja miniorchidea.. mozem ju presadit z machu do substratu aky pouzivam pri velkych?
áno, samozrejme.......a čím skôr ju dať z toho machu preč.........
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ja som ho ten ligno. kupila u nas v takom malom zahratkarstve a stalo necelych 5eur.
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

andersenka Pozri príspevok
áno, samozrejme.......a čím skôr ju dať z toho machu preč.........

preco? mach nie je vhodny?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Tak, moje falenky sa rozhodli, že im už stačilo kvitnútia a po 3 1/2 mesiaci si zaslúžia dovolenku.Až 3 naraz
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ivus44 Pozri príspevok
Zimama, pre zaciatok si prestuduj nasledovne
Veľmi pekne ďakujem za obsiahly "študijný materiál", myslím, že aj vďaka nemu sa už môžem omnoho konkrétnejšie rozhodnúť... Minimálne som si istá v tom, že tento týždeň "fifinky" polievať nebudem a ani to nemusím pripomínať dcére, lebo teraz idem do nedele na chalupu pozrieť sa, ako sa - pre zmenu - darí muškátom... Ešte raz vďaka! Zimama
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať