Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Inak kvitne mi Oncídium už druhýkrát za sebou , mám z neho veľkú radosť, len mi ho asi pred 2 mesiacmi napadli štítničky , kdesi som vyčítala, že sa na škodcov na rastlinách môže použiť koloidné striebro / keby mal niekto náhodou podobný problém /, tak som ho s tým vyutierala, musím zaklopať, vyzerá , že už je dobre
P9180119.jpg  
P9180121.jpg  
1/1
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

zuzkahris Pozri príspevok
Inak kvitne mi Oncídium už druhýkrát za sebou , mám z neho veľkú radosť, len mi ho asi pred 2 mesiacmi napadli štítničky , kdesi som vyčítala, že sa na škodcov na rastlinách môže použiť koloidné striebro / keby mal niekto náhodou podobný problém /, tak som ho s tým vyutierala, musím zaklopať, vyzerá , že už je dobre
Toto nádherné oncídium mám od včera aj ja v zbierke. Ako a kde ju pestuješ, keď sa jej tak nádherne darí?
Máte typy ako na ňu?
Ako kvitnúcu som ju včera presadila, bo vo vnútri bolo zasa to nacucané rašelinové čudo, opatrne som to odstránila a teraz už len musím čakať, čo na to povie kvetinka. Dúfam, že to prežije.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prosím vás ak dávate orchideu do sáčku, to je obyčajný mikroténový sáčok? Mala som jednu miniorchidku na keramzite asi mesiac a tlačí sa jej jeden minikorienok ale listy začínajú žltnúť a jeden už odpadol, neviem ako ju mám zachrániť.
0 0
megus megus

megus je offline (nepripojený) megus

dakujem, necham si to az na jar, lebo na nete som nasla, ze rastlinu nemozno presadzat, ked prebieha rast, lebo by boli male listky, alebo by sa ich rast zastavil... a mne prave rastie novy listok
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
arisbe Pozri príspevok
a este mam otazocku na odbornikov na miltonky: mam len tuto jednu neceleho polroka a predpokladam ze tie skvrny na povodnych listoch su od slnka... mne rastu nove a bez skrvn ale su take pokrutene. neviem co to ma znamenat? maju sa stonky po kvetoch odstrihnut? tie moje vyzerali po kvitnuti na odpis tak som ich odstrihla ale pytam sa pre istotu pre buducnost... treba sa o ne este nejako specialne starat (napr v porovnani s phalami?) dakujem krasne
Miltonie cu citlive na priame slnko, svetle stanovisko im vyhovuje ale priame slnko sposobuje zacervenanie listov a nasledne zanechava nezvratne spaleniny v podobe skvrn. Tie listy su jasny priznak harmonikovania, pri mladych listoch je to nebezpecne, pretoze ti mozu odumriet. Je to nasledok nepravidelnej zalievky. Ked zalejes miltoniu, listy rastu, no akonahle dlho nedostane vodu, rast listov sa pozastavi a tento proces sa stale opakuje. Takze zalievat rovnomerne. Nenechat substrat uplne vyschnut. Ked stonka odkvitne, treba ju odrezat, urobila si to spravne. V ziadnom pripade ju neotrhavaj ani neodlamuj. Pretoze pokial je stonka este zelena, je takmer spojena s pahluzou..
3 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Maruška54 Pozri príspevok
Prosím vás ak dávate orchideu do sáčku, to je obyčajný mikroténový sáčok? Mala som jednu miniorchidku na keramzite asi mesiac a tlačí sa jej jeden minikorienok ale listy začínajú žltnúť a jeden už odpadol, neviem ako ju mám zachrániť.
staci obycajny mikrotenovy sacok. urob par dier po sacku aby prudilo pre orchideu trochu vzduchu, vloz ju tam a sacok uzavri. Po par dnoch sacok otvor a na chvilu vyvetraj. V ziadnom pripade nepolievat ani nerosit. Nevadi, ze povodne listy zltnu, dolezite je aby pustila korienky, nasledne vyzenie nove listy.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

megus Pozri príspevok
dakujem, necham si to az na jar, lebo na nete som nasla, ze rastlinu nemozno presadzat, ked prebieha rast, lebo by boli male listky, alebo by sa ich rast zastavil... a mne prave rastie novy listok
to je vec názoru a skúseností pestovateľov ja som nedávno presádzala tiež jej rástol list, ten dorástol a teraz tlačí ďalší, ja osobne nato nepozerám, pretože keď jej dám väčší kochel vidím ako sa jej končeky korienkov rozbehnú k krásne rastu. knihy tiež píšu, že po odkvitnutí opäť vytlačí zo spiaceho očka na kvitnutie, pritom to je u každej maximálne individuálne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Inak kvitne mi Oncídium už druhýkrát za sebou , mám z neho veľkú radosť, len mi ho asi pred 2 mesiacmi napadli štítničky , kdesi som vyčítala, že sa na škodcov na rastlinách môže použiť koloidné striebro / keby mal niekto náhodou podobný problém /, tak som ho s tým vyutierala, musím zaklopať, vyzerá , že už je dobre
Oncídko máš nádherné, nech ti dlho kvitne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pri mojom včerajšom špehovaní tých mojich "mŕch" som našla, že sa mi zase "neco klube"
Snímka1112.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Čím fotíš? Vyzerá to dobre!
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Ivus44 Pozri príspevok
Miltonie cu citlive na priame slnko, svetle stanovisko im vyhovuje ale priame slnko sposobuje zacervenanie listov a nasledne zanechava nezvratne spaleniny v podobe skvrn. Tie listy su jasny priznak harmonikovania, pri mladych listoch je to nebezpecne, pretoze ti mozu odumriet. Je to nasledok nepravidelnej zalievky. Ked zalejes miltoniu, listy rastu, no akonahle dlho nedostane vodu, rast listov sa pozastavi a tento proces sa stale opakuje. Takze zalievat rovnomerne. Nenechat substrat uplne vyschnut. Ked stonka odkvitne, treba ju odrezat, urobila si to spravne. V ziadnom pripade ju neotrhavaj ani neodlamuj. Pretoze pokial je stonka este zelena, je takmer spojena s pahluzou..
dakujem... ano to moze byt bola som aj v zahranici a nechala som to na zvysok rodiny... uz si dam pozor
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak nakoniec som si na vinobrani kupil mini phalu aj s mini kvetinacom za 6€. Normalne phaly boli pekne, ale take ... obycajne. A tiez niektore mali flakate listy, alebo skvrnky na kvetoch. Hlavne na bielych to strasne kricalo. Pridavam aj foto mini phaly.
DSCN0587.jpg  
DSCN0590.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pre Silvernola: fotim mobilom
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Tak nakoniec som si na vinobrani kupil mini phalu aj s mini kvetinacom za 6€. Normalne phaly boli pekne, ale take ... obycajne. A tiez niektore mali flakate listy, alebo skvrnky na kvetoch. Hlavne na bielych to strasne kricalo. Pridavam aj foto mini phaly.
Je velmi pekna, dobre si kupil, mam podobnu.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Konecne sa mozem aj ja radovat na 1 phale ktora bola odkvitnuta uz asi 3 mesiace a zo spiaceho ocka jej nieco rastie len to este neviem identifikovat a dnes som ju prezerala a tlaci este z 2 ociek prytom z 1 ocka to mala take ako by zaschnute lebo to zastavilo rast a teraz sa jej to pohlo rast lebo spicku ma zas zelenu a je to podrastene.Takze 3 cuda na jednej stonke.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
zuzkahris Pozri príspevok
Inak kvitne mi Oncídium už druhýkrát za sebou , mám z neho veľkú radosť, len mi ho asi pred 2 mesiacmi napadli štítničky , kdesi som vyčítala, že sa na škodcov na rastlinách môže použiť koloidné striebro / keby mal niekto náhodou podobný problém /, tak som ho s tým vyutierala, musím zaklopať, vyzerá , že už je dobre
Mas ho nadherne to oncidko. Tak sa mi zda ze aj moje je take co som dostala od kamaratky len ma korene zhnite lebo vodu na nom nesetrila a prelievala.Dufam ze sa spameta a takto krasne zakvitne aj mne.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak a neodolal som a kupil som si este klasicku phalu nakoniec Nedalo sa nekupit. Rano stali vsetky velke po 7€ . Teraz predchvilkou ked som si siel este kupit trdelniky boli zlacnene na 6€ a pri cakani na trdelnik stihli zlacniet na 5€ No nekup to Pridavam foto, aj ked je v horsej kvailite, kedze ako naschval sa vybili baterky vo fotaku.
P190910_17.34.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

My sme boli dnes v Baumaxe v Žiline. Odišla som domov s 3 phalami.Manžel mi dovolil si vybrať k blížiacemu sviatku.Ešte som si nikdy nevybrala naraz toľko. Mali dobrú cenu5,99e. Nemohla som si vybrať,boli také aké už mám. Nakoniec som sa rozhodovala medzi dvoma pelorikmi. Vybrala som si taký vínový. A potom mali akciu tiež 5,99e len biele plne zakvitnuté a k tomu jedna zadarmo.takže mám 3 nové. Také výnimočné farby mali tak za 14-16eur.Foto pridám až zajtra.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

jaja82 Pozri príspevok
Mas ho nadherne to oncidko. Tak sa mi zda ze aj moje je take co som dostala od kamaratky len ma korene zhnite lebo vodu na nom nesetrila a prelievala.Dufam ze sa spameta a takto krasne zakvitne aj mne.
Ďakujem pekne , ja teraz polievam relatívne málo, horšie vysychá pôda, keď máme chladnejšie, dnes som ho kontrolovala boli tam také miniatúrne hnedé pohybujúce sa bodky, neviete niekto čo by to mohlo byť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať