Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

andersenka Pozri príspevok
a nebola to skôr vanda?
Modrú phalu som veru ešte nevidela..
Pokiaľ viem, Vandy sú visiace, resp. pestujú sa v skle - tá, ktorú som videla, bola klasicky zasadená v substráte z kôry, bola pri ostatných phalách, mala klasické listy, korene, aj tvar kvetov, len farba bola zvláštna - modrá. A stála 11 €.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Ja som videla. Dokonca aj oranžovo-ružovú. Ale tak ako aj na modrej na stonke bola diera po vpichnutí farby.
Inak druhé kvitnutie bude asi biela farba.
takže vlastne "umelina"............nie farba od prírody..........hmm
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ma-Ba Pozri príspevok
Ja som videla. Dokonca aj oranžovo-ružovú. Ale tak ako aj na modrej na stonke bola diera po vpichnutí farby.
Inak druhé kvitnutie bude asi biela farba.
Myslela som si. Šikovný ťah obchodníkov - nič netušiaci manžel kúpi svojej manželke(milovníčke orchideí) krásnu orchideu modrej farby, mysliac si "veď takejto farby žena orchideu určite nemá, to by som si pamätal". Aspoň môj by to určite urobil.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Phaly - tie najkrajšie majú najmenej kvetov
Majka, všetky sú prenádherné, každú z nich by som si vedela predstaviť aj u seba doma............ale tá v poradí 4. je vskutku veľmi zaujimavá. Takú som ešte "tvarovo" či farebne nevidela...
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

zuzkahris Pozri príspevok
No aj pridávam fotku môjho včerajšieho prírastku, na štítku je napísané , že Dendrobium nobile, nieje to však Dendrobium phalaenopsis? A tu je :
je to dendrobium phalenopsis...ale krasne
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

ahojte, kedy je najspravnejsie oddelit novu rastlinku, ktora vyrastla na povodnej orchidei? predpokladam, ze ked ma dostatocne korienky, ale moze to by hocikedy pocas roka alebo sa treba vyhnut napr. zime? ..
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

mam dve krasne orchidejky phal. vykvitnute uz dva mesiace a vyzeraju bajecne....dnes som na obidvoch obiavila nove malinke asi pol centrimetrove bilky mam z nich obrovsku radost. len nechapem ako to je mozne kym mi narastie nova bylka a nove pucky tak ta prva aj odkvitne a kym odkvitne ta druha......zeby to boli celorocne krasavice?? orchydejky su tak vykvitnutne ze neviem ako budem bilky vyvezovat.....stava sa to casto ze pocas kvitnutia narastie nova bilka??? a bude mat aj to oddychove obdobie??? ked sa mi to stalo raz uz to bde stale tak?alebo to je iba zhoda okolnosti??? pouzivam hnojivo intermag floramix orchidea, moze to byt aj ovplivnene hnojivom??? prosim povedzte svojnazor
Naposledy upravil Dodik_1 : 22.09.10 at 15:56
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
ahojte, kedy je najspravnejsie oddelit novu rastlinku, ktora vyrastla na povodnej orchidei? predpokladam, ze ked ma dostatocne korienky, ale moze to by hocikedy pocas roka alebo sa treba vyhnut napr. zime? ..
ja oddeľujem ak je čo celoročne, teda ak je požadované množstvo korienkov aj listov, "uľavíš" tým "matke" a urobíš dobre "miminku"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
mam dve krasne orchidejky phal. vykvitnute uz dva mesiace a vyzeraju bajecne....dnes som na obidvoch obiavila nove malinke asi pol centrimetrove bilky mam z nich obrovsku radost. len nechapem ako to je mozne kym mi narastie nova bylka a nove pucky tak ta prva aj odkvitne a kym odkvitne ta druha......zeby to boli celorocne krasavice?? orchydejky su tak vykvitnutne ze neviem ako budem bilky vyvezovat.....stava sa to casto ze pocas kvitnutia narastie nova bilka??? a bude mat aj to oddychove obdobie??? ked sa mi to stalo raz uz to bde stale tak?alebo to je iba zhoda okolnosti??? pouzivam hnojivo intermag floramix orchidea, moze to byt aj ovplivnene hnojivom??? prosim povedzte svojnazor
ja mám momentálne také dve, ktoré kvitnú "dokolečka" myslím, že oddych si ona spraví kedy ona bude chcieť aspoň sa mi to tak zdá. jedna mi nedávno odkvitla, kvitla strašne dlho, neviem či je vo fáze oddychu pretože vyháňa list a xy koreňov, ale ona asi vie čo robí
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! Včera som mala taký dobrý deň, že som sa dokonca odhodlala presadiť dcérinu Fifinku, lebo bola už veľmi vykývaná. Dúfam, že som tým nič nepokašľala (veď som jej aj vysvetlila, že sa jej snažím pomôcť, a nie ublížiť, len či to pochopila? ), aj som urobila dierky do kochlíka, ako ste mi odporúčali, aj som odstrihla jeden korienok, čo sa mi zdal nahnilý. Objavila som ale, že má polámaný jeden lístok (viď foto) - neviem, ako a kedy sa to stalo. Mám to nechať tak a či čo s tým urobiť? A všimla som si, že aj ďalšie lístky sú "prasknuté" presne na tej "stredovej čiare" - neviem, či jej chýbajú dáke vitamíny alebo prečo jej to praská? Viete mi niekto poradiť, máte s tým skúsenosti? Vďaka! Zimama
01.jpg  
02a.jpg  
02b.jpg  
03.jpg  
1/1
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

lujza.j Pozri príspevok
ja mám momentálne také dve, ktoré kvitnú "dokolečka" myslím, že oddych si ona spraví kedy ona bude chcieť aspoň sa mi to tak zdá. jedna mi nedávno odkvitla, kvitla strašne dlho, neviem či je vo fáze oddychu pretože vyháňa list a xy koreňov, ale ona asi vie čo robí
Mne tiež kvitli od novembra až doteraz, už začínajú postupne odkvitať, ale vyháňajú korienky,listy a jedna novú rastlinku.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

milka 60 Pozri príspevok
Zimama- nič nie je nemožné, veď na parapete má placu ajajjaj........
No veď, Milka 60 , už som na ten parapet aj pozerala, ale to by som musela kúpiť aj novú záclonu - takú tú "oblúkovú", lebo schovať takú nádheru za záclonu sa mi vidí hriech ...! A aby to potom neskončilo tak, že sa budeme musieť presťahovať do väčšieho bytu Lebo keď mi aj tieto odkvitnú a dajú si rok pauzu, a mne sa zachce kvietkov a kúpim si ďalšie rastlinky, a takto každý rok... Zimama
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Ahojte! Včera som mala taký dobrý deň, že som sa dokonca odhodlala presadiť dcérinu Fifinku, lebo bola už veľmi vykývaná. Dúfam, že som tým nič nepokašľala (veď som jej aj vysvetlila, že sa jej snažím pomôcť, a nie ublížiť, len či to pochopila? ), aj som urobila dierky do kochlíka, ako ste mi odporúčali, aj som odstrihla jeden korienok, čo sa mi zdal nahnilý. Objavila som ale, že má polámaný jeden lístok (viď foto) - neviem, ako a kedy sa to stalo. Mám to nechať tak a či čo s tým urobiť? A všimla som si, že aj ďalšie lístky sú "prasknuté" presne na tej "stredovej čiare" - neviem, či jej chýbajú dáke vitamíny alebo prečo jej to praská? Viete mi niekto poradiť, máte s tým skúsenosti? Vďaka! Zimama
nechcem ta strašiť, ale neviem či po presadení nie je kochly málo koreňov a veľa substrátu. /riziko, že korene budú hniť/ ak je koreňov menej treba si vyrobiť menší kochel napr. z fľaše od minerálky
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Silvernola Pozri príspevok
Každá si spočiatku vravela to isté a napokon sme im miestečká našli!
Ja mám 31, momentálne mi končí vlna jarného kvitnutia, ale objavujú sa náznaky jesenného. Cez leto sa nepridal jediný kvetný výhonok (vlastný), ale teraz som našla 4!
Že vraj jarné kvitnutie! Teraz??? A moje - jeseň, zima, jar, leto, jeseň - a nič... V tichosti Vám závidím, dievčence, ale tak srdcom, nie žlčou - to znamená, že Vám to aj zo srdca doprajem, tú radosť z nových výhonkov! Hádam sa aj ja raz dočkám...... Včera, keď som fotila tie nové, ma napadlo, či im neškodí, že sú blízko pri telke? (Že sú tak zaujaté televíznym programom, že aj zabudli kvitnúť... ) Zimama
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

lujza.j Pozri príspevok
ja mám momentálne také dve, ktoré kvitnú "dokolečka" myslím, že oddych si ona spraví kedy ona bude chcieť aspoň sa mi to tak zdá. jedna mi nedávno odkvitla, kvitla strašne dlho, neviem či je vo fáze oddychu pretože vyháňa list a xy koreňov, ale ona asi vie čo robí
aha....tak potom to je super....jedna z mojich orchidejok ma 30 kvetov a vyhana dalsiu bilku nebudu jej listy velmo vystavene?? musela som ju velakrat zalait za tyzden aj 2krat strasne mala vystavene listy a povednute...juj ale uz sa strasne tesim na nove prirastky....a ozaj je to normalne ked mi jedna orchidejka dokvitla ma 12 kvietkov a zakoncila sa takym malim zelenym oblucikom no ako kazda....a z nicoho nic zacala z toho oblucika kvitnut uz mam dalsie 4 pucky este su sice malinke.....tak teras ma rozkvitnute kevety a na koncoch pucky....take srandovne mi to vsetko pride....ako mi v podstate 3 orchidejky znova kvitnu)
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

andersenka Pozri príspevok
tá na prvých obrázkoch sa mi páááááááááááči dooooosť
a tá druhá - takú mám aj ja.......... kde si bola nakupovať?
Kúpila som to v kvetinárstve v OC Dubeň, mali písané aj akciu - za 6,80 (neviem, či to je veľa alebo málo, ešte sa nevyznám v cenách). Bola som aj v Baumaxe, ale vrátila som sa do Dubňa, tam sa mi páčili viac. V Baumaxe sa mi zas veľmi páčili miniphaly (asi, také malilinké ako bábätká), ale nekúpila som tam nič, vlastne len chryzantémy na balkón. Zimama
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
aha....tak potom to je super....jedna z mojich orchidejok ma 30 kvetov a vyhana dalsiu bilku nebudu jej listy velmo vystavene?? musela som ju velakrat zalait za tyzden aj 2krat strasne mala vystavene listy a povednute...juj ale uz sa strasne tesim na nove prirastky....a ozaj je to normalne ked mi jedna orchidejka dokvitla ma 12 kvietkov a zakoncila sa takym malim zelenym oblucikom no ako kazda....a z nicoho nic zacala z toho oblucika kvitnut uz mam dalsie 4 pucky este su sice malinke.....tak teras ma rozkvitnute kevety a na koncoch pucky....take srandovne mi to vsetko pride....ako mi v podstate 3 orchidejky znova kvitnu)
je možné, že tá ktorá kvitne a zároveň ženie nové kvetné stonky, sa po čase rastu rozhodne-vysilí, staré kvitnutie "zhodí" a dá silu do nového nahodené nové púčiky na končeku kvetnej stonky, to ma vždy poteší
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
nechcem ta strašiť, ale neviem či po presadení nie je kochly málo koreňov a veľa substrátu. /riziko, že korene budú hniť/ ak je koreňov menej treba si vyrobiť menší kochel napr. z fľaše od minerálky
Veď som odstrihla len jeden korienok, aj to nie celý... Možno som ich mala umiestniť viac okolo obvodu kochla, keď som sypala ten nový substrát, ale veľmi som sa bála, aby som ich nepopučila, lebo to bolo úplne iné ako keď sadím kvety do "normálnej" zeminy, tam sa nebojím pritlačiť... A čo je s tým listom mi nevieš, prosím Ťa, poradiť? Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčence, keď chcem urobiť tie dierky do kochlíkov, ako ste mi radili, môžem to urobiť aj do plných, alebo ich mám radšej vyprázdniť, aby som nepoškodila korene? Zimama
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Dievčence, keď chcem urobiť tie dierky do kochlíkov, ako ste mi radili, môžem to urobiť aj do plných, alebo ich mám radšej vyprázdniť, aby som nepoškodila korene? Zimama
ja robím diery aj za "jazdy" OPATRNE jasné, že keď je prázdny robí sa to jednoduchšie ja to možno preháňam, ale asi takto
Snímka1013.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať