Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
aha....tak potom to je super....jedna z mojich orchidejok ma 30 kvetov a vyhana dalsiu bilku nebudu jej listy velmo vystavene?? musela som ju velakrat zalait za tyzden aj 2krat strasne mala vystavene listy a povednute...juj ale uz sa strasne tesim na nove prirastky....a ozaj je to normalne ked mi jedna orchidejka dokvitla ma 12 kvietkov a zakoncila sa takym malim zelenym oblucikom no ako kazda....a z nicoho nic zacala z toho oblucika kvitnut uz mam dalsie 4 pucky este su sice malinke.....tak teras ma rozkvitnute kevety a na koncoch pucky....take srandovne mi to vsetko pride....ako mi v podstate 3 orchidejky znova kvitnu)
jeden z mojich aktívnych končekov na končeku mi táto ide prihadzovať druhý krát
Snímka1118.jpg  
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

lujza.j Pozri príspevok
ja oddeľujem ak je čo celoročne, teda ak je požadované množstvo korienkov aj listov, "uľavíš" tým "matke" a urobíš dobre "miminku"

a akym sposobom? odrezem?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
ja robím diery aj za "jazdy" OPATRNE jasné, že keď je prázdny robí sa to jednoduchšie ja to možno preháňam, ale asi takto
Vďaka za názornú pomôcku! Príjemný večer všetkým! Zimama
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Veď som odstrihla len jeden korienok, aj to nie celý... Možno som ich mala umiestniť viac okolo obvodu kochla, keď som sypala ten nový substrát, ale veľmi som sa bála, aby som ich nepopučila, lebo to bolo úplne iné ako keď sadím kvety do "normálnej" zeminy, tam sa nebojím pritlačiť... A čo je s tým listom mi nevieš, prosím Ťa, poradiť? Zimama
moje presádzanie:kochel pôvodný+dorobené diery, môj-nový substrát. pôvodný veľmi hutný a koreňov bolo toľko, že som myslela, že potrebuje väčší, ale nakoniec nebolo treba zo stredu som musela nejaké odstrániť, tak som ju dala do pôvodného kochla
Snímka1120.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
a akym sposobom? odrezem?
ak sa bavíme o "keike", tak niečim ostrým /skalpel?/ z každej strany nechaj kúsok pôvodnej stonky 5-7mm, ja som to aspoň takto robila
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

no, myslim, ze to je keika, vyzera to ako nova rastlinka na stonke kde predtym boli kvety... a tlaci to korene..nikdy som keiku nevidela, ale tak nejak si ju predstavujem vdaaka za radu....

ps: kolko je pozadovane mnozstvo korenov? zatial tlaci len jeden, asi to este chvilku potrva...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
no, myslim, ze to je keika, vyzera to ako nova rastlinka na stonke kde predtym boli kvety... a tlaci to korene..nikdy som keiku nevidela, ale tak nejak si ju predstavujem vdaaka za radu....

ps: kolko je pozadovane mnozstvo korenov? zatial tlaci len jeden, asi to este chvilku potrva...
píše sa 3korienky,5-7cm, 3 listy, ale ja som jednu sadila už aj s jedným korienkom, ale to bol výnimočný stav. áno ešte to "chvíľku" potrváprvá je kvitnúca keika, ale ešte som ju neoddelila má síce 3listy, ale iba jeden korienok, druhá oddelená bol to výnimočný stav.tretí obr. kvitnúca
Snímka0841.jpg  
Snímka0589.jpg  
Snímka0997.jpg  
1/1
1 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

to je zasadene v odrezanom vrchu plastovej flase? dobre vidim? ... a spodok si ako vyriesila?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
to je zasadene v odrezanom vrchu plastovej flase? dobre vidim? ... a spodok si ako vyriesila?
spodok som nevyriešila nijako v otvore je veľký kus dreveného uhlia, aby bol zo spodku vzduch a nevypadával substrát
1 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

a cim robite tie diery?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
a cim robite tie diery?
ja horúcim klincom
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

vdaka za rady a obrazky som zvedava kedy ta mala podrastie... to som si dnes vsimla u tety co mi robi manikuru .. a povedala, ze mi ju daruje, tak sa neviem dockat
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
vdaka za rady a obrazky som zvedava kedy ta mala podrastie... to som si dnes vsimla u tety co mi robi manikuru .. a povedala, ze mi ju daruje, tak sa neviem dockat
tá čo mi kvitne tá je ešte na "matke" a ešte aj bude v auguste bol rok
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

na tej matke su dve, ale korienok som si vsimla len na jednej... a nekvitne jej asi pol roka, tak sa ju chystala zostrihat, dufam, ze to nespravi, bola by ich skoda.... zatial som jej poradila prihnojit, lebo vobec nehnoji....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
na tej matke su dve, ale korienok som si vsimla len na jednej... a nekvitne jej asi pol roka, tak sa ju chystala zostrihat, dufam, ze to nespravi, bola by ich skoda.... zatial som jej poradila prihnojit, lebo vobec nehnoji....
čo chce strihať?
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

stonky...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
stonky...
ale veď píšeš, že je tam nová rastlinka-keika
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

no ved je... ale jej asi ide viac o kvety ako o novu rastlinku... ale chodim tam kazdy mesiac, tak snad tomu predidem ))
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
moje presádzanie:kochel pôvodný+dorobené diery, môj-nový substrát. pôvodný veľmi hutný a koreňov bolo toľko, že som myslela, že potrebuje väčší, ale nakoniec nebolo treba zo stredu som musela nejaké odstrániť, tak som ju dala do pôvodného kochla
Keď porovnávam túto Tvoju fotku s mojimi (z príspevku 9831), tak sa mi zdá, že som tam toho substrátu natlačila asi príliš veľa, takže je to zrejme málo vzdušné, čo povieš? Keď ja som hlavne chcela, aby sa už tak "nekývala", aby stála pekne rovno a hrdo... Hádam by som mala trocha odsypať, nech to nie je také napchaté, či? Zimama
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

millienka Pozri príspevok
no ved je... ale jej asi ide viac o kvety ako o novu rastlinku... ale chodim tam kazdy mesiac, tak snad tomu predidem ))
kúp jej inú a nech ti dá tú s keikou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať