Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

vidis, to mi nenapadlo, navrhnem jej )) o mesiac, kedze som tam bola dnes
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Keď porovnávam túto Tvoju fotku s mojimi (z príspevku 9831), tak sa mi zdá, že som tam toho substrátu natlačila asi príliš veľa, takže je to zrejme málo vzdušné, čo povieš? Keď ja som hlavne chcela, aby sa už tak "nekývala", aby stála pekne rovno a hrdo... Hádam by som mala trocha odsypať, nech to nie je také napchaté, či? Zimama
zdá sa mi to veru málo vzdušné, ale mohla si ju zafixovať o paličku alebo medzi dve paličky, keď by si pustila nové korienky a bude pevnejšia potom by si ich vybrala
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Zimama Pozri príspevok
No veď, Milka 60 , už som na ten parapet aj pozerala, ale to by som musela kúpiť aj novú záclonu - takú tú "oblúkovú", lebo schovať takú nádheru za záclonu sa mi vidí hriech ...! A aby to potom neskončilo tak, že sa budeme musieť presťahovať do väčšieho bytu Lebo keď mi aj tieto odkvitnú a dajú si rok pauzu, a mne sa zachce kvietkov a kúpim si ďalšie rastlinky, a takto každý rok... Zimama
Tomu sa hovorí ZÁVISLOSŤ

Ja robím dierky do kochlov krížovým šrobovákom , zdá sa mi lepší , ako klinec
Naposledy upravil milka 60 : 22.09.10 at 21:35 Dôvod: doplnenie
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka Pozri príspevok
Majka, všetky sú prenádherné, každú z nich by som si vedela predstaviť aj u seba doma............ale tá v poradí 4. je vskutku veľmi zaujimavá. Takú som ešte "tvarovo" či farebne nevidela...
Ďakujem pekne.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Milé dámy, kt. ste aktívne aj na facebooku. Chcem vás pozvať na stránku ,,pestovanie orchideí,, ktorá je vytvorená na facebooku. Niektoré dievčatá už sú členkami. Sme vďační za každú odbornú radu. Momentálne sa tam riešia veci ako vypadnutie srdiečka z phaly, zjedenie oncidia nejakou húsenicou, dokonca prípad, kedy slečna odstrihla nové stonky, lebo si myslela, že sú zbytočné, nesmiem zabudnúť na pani, ktorá pestuje phalu v normálnej zemine a tmavom kvetináči a máme novú členku, ktorá má úctyhodných 33 orchideí a o našej porade netuší. Ak by ste mali čas a chuť, zavítajte a prispejte vašími odbornými radami, pretože je tam veľa pestovateľov lajkov, čo určite vyčítate aj z prípadov, ktoré sa tam riešia.
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ivus44 Pozri príspevok
Milé dámy, kt. ste aktívne aj na facebooku. Chcem vás pozvať na stránku ,,pestovanie orchideí,, ktorá je vytvorená na facebooku. Niektoré dievčatá už sú členkami. Sme vďační za každú odbornú radu. Momentálne sa tam riešia veci ako vypadnutie srdiečka z phaly, zjedenie oncidia nejakou húsenicou, dokonca prípad, kedy slečna odstrihla nové stonky, lebo si myslela, že sú zbytočné, nesmiem zabudnúť na pani, ktorá pestuje phalu v normálnej zemine a tmavom kvetináči a máme novú členku, ktorá má úctyhodných 33 orchideí a o našej porade netuší. Ak by ste mali čas a chuť, zavítajte a prispejte vašími odbornými radami, pretože je tam veľa pestovateľov lajkov, čo určite vyčítate aj z prípadov, ktoré sa tam riešia.
už sa stalo z mojej strany
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nemá niekto na predaj keiku phaly - mini mark? Rada by som mala túto orchidku...........u niektorej som v albume ju videla..
Veľmi rada by som bola keby sa niekto taký našiel...

tu je link na foto:

http://www.orkideer.com/images/Fotoa...ult-280106.jpg

http://www.orchidboard.com/community...8-oak-hill.jpg
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

CHcem sa opytat aky druh orchidey by ste mi odporucili ako zaciatocnikovi, mam 2 velke phale a jednu mini ale rada by som si kupila aj nejaky novy druh
Inak uz aj ja som sa pridala na facebooku
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Čaute baby.Zase som zistila problém,dve phaly čo majú velké listy a plný kochel koreňov som mala asi hlboko v substráte a preto im odchádzajú listy od spodu.Srdiečka sú asi už tiež napadnuté akoby hnilobou,zatial to vidím len na jednej.Tak som ju vybrala,korene sú o.k.,zasypala som endiexom a nechám ju asi preschnúť.I ked neviem či ju ešte zachránim.Viem že by bolo dobré foto,ale je pokazený foťák.Čo mi poradíte na záchranu?Ďakujem.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

facebook potvrdeny aj u mna su tam nadherne fotky
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
andersenka Pozri príspevok
nemá niekto na predaj keiku phaly - mini mark? Rada by som mala túto orchidku...........u niektorej som v albume ju videla..
Veľmi rada by som bola keby sa niekto taký našiel...

tu je link na foto:

http://www.orkideer.com/images/Fotoa...ult-280106.jpg

http://www.orchidboard.com/community...8-oak-hill.jpg
andersenka,čítaš mi myšlienky,len ja by som chcela pelorik mini mark a chcem zistiť v obchode,či sa nedá objednať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Čaute baby.Zase som zistila problém,dve phaly čo majú velké listy a plný kochel koreňov som mala asi hlboko v substráte a preto im odchádzajú listy od spodu.Srdiečka sú asi už tiež napadnuté akoby hnilobou,zatial to vidím len na jednej.Tak som ju vybrala,korene sú o.k.,zasypala som endiexom a nechám ju asi preschnúť.I ked neviem či ju ešte zachránim.Viem že by bolo dobré foto,ale je pokazený foťák.Čo mi poradíte na záchranu?Ďakujem.
skús sa vyvarovať polievaniu príliš vysoko ak je orchidka zasadená hlboko, alebo sa môže aj stať, že aj substrát je velmi vysoko môže sa opierať o spodné listy a ak je vlhký po zaliati tak môžu listy nahniť čo na záchranu? zasypať tak ako si spravila a urobiť vzduch okolo srdiečka-odobrať substrát
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

dievcata, ktore pestujete rozne druhy orchidiek... co pri nich povazujete za dobre ceny? rada by som mala vacsi prehlad aj o inych, no mam hlavne o phalach...dakujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Oddnes som nová a šťastná majitelka IWANAGARY
Naposledy upravil milka 60 : 23.09.10 at 18:53 Dôvod: oprava
ivwanagara 003.jpg  
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

daira Pozri príspevok
CHcem sa opytat aky druh orchidey by ste mi odporucili ako zaciatocnikovi, mam 2 velke phale a jednu mini ale rada by som si kupila aj nejaky novy druh
Inak uz aj ja som sa pridala na facebooku
Podla mna je vhodne Dendrobium phalaenopsis,mam aj ine ale tie neviem ci stastne privediem ku kvitnutiu.Dendro mi opakovane ide kvitnut.A k tomu facebooku-bola som tam pozriet a zda sa mi to tam trochu neprehladne,mozno len pre mna,ale dufam ze casom tam vsetky nepoutekame natrvalo.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Tak milé dámy, ktoré ste sa pridali na facebook, uvítam vašu aktivitu na facebook stránke. Pridajte fotky vašich krások a nebojte sa poradiť ostatným pestovateľkám. Ja osobne nemám skúsenosti s mnohými druhmi a preto uvítam každú vašu radu

A dnes som si chcela kúpiť novú phalu ale kvetinárstva boli na zaplakanie. V jednom boli dve odkvitajúce miltonie a obe tak premočené a podchladené, že im plesnivel celý substrát a krajné listy už žlty. Pán v kvetinárstve mi povedal, že obe mi dá za 3 eurá ale nechcela som ich kúpiť. Bola to katastrofa. A druhé navštívené kvetinárstvo skoro to isté. A navyše mali jedno dendrobium a ako bolo popísané? Vizitka, že dendrobium. Neskusena pestovatelka nemala sancu vediet, ci je to phala alebo nobile.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lusielaL Pozri príspevok
Podla mna je vhodne Dendrobium phalaenopsis,mam aj ine ale tie neviem ci stastne privediem ku kvitnutiu.Dendro mi opakovane ide kvitnut.A k tomu facebooku-bola som tam pozriet a zda sa mi to tam trochu neprehladne,mozno len pre mna,ale dufam ze casom tam vsetky nepoutekame natrvalo.
Tak je to nove prostredie a verim, ze sa rychlo zorientujes. Podstatou tej stranky je poradit aj ludom, kt. netusia, ze porada existuje a dnes je vela ludi na facebooku. V ziadnom pripade nechcem aby niekto poutekal Skor ludi z facebooku sa snazim odvolavat na poradu A naozaj, pozrite si komentáre k clankom na nastenke a poradte, ked viete. Ako sa aj tu pise : Spolu vieme viac! A ked vidim ake pripady tam ludia pisu, myslim, ze je dobre, ze sa taka stranka zalozila, pretoze niektori ludia netusia ako sa o orchidejky starat. A bola by som rada, keby sme pomohli aj takym pestovatelom, bo odstrihnut novo vyhnanu stonku je pre mna dost velky extrem. A ta slecna si myslela, ze je vsetko v poriadku a ked vidim,ake sme my vytesene z novej stonky. Uff. ziadna sranda
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zdravím všetkých! Tak dnes som mala prvý "nový" polievací deň - fifinky som nanosila do vane ráno a nenamáčala som ich, ale len preliala, nechala som ich tam odtiecť a po návrate z roboty som ich ponosila naspäť. (Neviem si predstaviť takúto procedúru ani len s 20 orchidkami... ) Uvidím, čo na to milé kvietky povedia... A kúpila som si listovú výživu v spreji - máte s tým niekto skúsenosti? Vďaka! Zimama
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
milka 60 Pozri príspevok
Oddnes som nová a šťastná majitelka IWANAGARY
Tak toto slovo citam prvy raz. Vies mi opisat co to je za rastlinku?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Podla mna je vhodne Dendrobium phalaenopsis,mam aj ine ale tie neviem ci stastne privediem ku kvitnutiu.Dendro mi opakovane ide kvitnut.A k tomu facebooku-bola som tam pozriet a zda sa mi to tam trochu neprehladne,mozno len pre mna,ale dufam ze casom tam vsetky nepoutekame natrvalo.
ja na facebook určite neutešiem ja som preto tu, lebo som facebooku neprepadla len aby som si tu časom nepísala sama zo sebou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať