Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Zimama : V prvom rade sa kvety majú polievať odstátou vodou!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle051 Pozri príspevok
Zimama : V prvom rade sa kvety majú polievať odstátou vodou!
to je síce pravda ja polievam priamo z vodovodu, pre počet 50+ by som ťažko v paneláku skladovala odstátu vodu
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja striedam...ako vydá. Tiež ich mám vyše 30 . Raz som pozerala jednu webstránku, ktorá bola na etikete phaly. Bolo tam video o polievaní a tiež ich postavili do dresu a pustili vodu z vodovodu do kvetináča, nechali odkapať a finito ! Otázkou je aká tvrdá bola tá ich voda
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Idem vám ukázať aký kvietok na orchidejke sa mi otvoril, nemá jazýček , to som ešte nevidela
P9260042.jpg  
P9260041.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
Idem vám ukázať aký kvietok na orchidejke sa mi otvoril, nemá jazýček , to som ešte nevidela
invalidný dôchodca
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A neviete mi poradiť čo s tým mojim Cymbidkom, keď sa mu na jednej pahľuze stáčajú listy?



Inak hnojivo FLORIA v spreji používam aj ja už asi 3 mesiace, pri každom druhom polievaní orchidiek, medzitým ich kúpem v klasickom hnojive pre orchidky, myslím, že neprotestujú, jedna orchidka mi teraz vyháňa 2 kvetné stvoly naraz, tak sa teším
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Ja striedam...ako vydá. Tiež ich mám vyše 30 . Raz som pozerala jednu webstránku, ktorá bola na etikete phaly. Bolo tam video o polievaní a tiež ich postavili do dresu a pustili vodu z vodovodu do kvetináča, nechali odkapať a finito ! Otázkou je aká tvrdá bola tá ich voda
je to síce praktické a rýchle, ale neviem odhadnúť, že koľko vody natiahnu, že nakoľko im takáto zálievka vydrží
0 0
dagmar55 dagmar55

dagmar55 je offline (nepripojený) dagmar55

Ma-Ba Pozri príspevok
dagmar - pri presadených a tiež pri rozdelených rastlinách sa neodporúča hnojenie. A ešte je dôležité akú veľkosť kvetináča si zvolila pre keiku.
Ma-Ba dakujem za odpoved, presadená je skoro mesiac a chystala som sa hnojit az teraz. kvetinac ma cca 11 cm priemer, asi mal byt mensi,ze?
0 0
dagmar55 dagmar55

dagmar55 je offline (nepripojený) dagmar55

dakujem za odpoved Lujza.j fotku skusim pridat zajtra, podla tvojej foto keiku vidim ze som urobila minimalne 2 chyby: 1.velky kvetinac, 2.korienky som nasilu natlacila dovnutra ( to asi nebolo treba robit vsak?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dagmar55 Pozri príspevok
dakujem za odpoved Lujza.j fotku skusim pridat zajtra, podla tvojej foto keiku vidim ze som urobila minimalne 2 chyby: 1.velky kvetinac, 2.korienky som nasilu natlacila dovnutra ( to asi nebolo treba robit vsak?
veľkosť kochla je dôležitá, tá prvá je v spodku od 0,5l minerálky a tá druhá to je vrch z fľaše, ale tá bola menšia ako 0,5l. keď si dala korene do kochla a nepolámali sa nevadí, to že moje trčia, tak už narástli
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Zimama: Uff 50 kúskov v paneláku ? Ako sa ti to tam podarilo napratať ? -Teraz už chápem
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Michelle051 Pozri príspevok
Zimama: Uff 50 kúskov v paneláku ? Ako sa ti to tam podarilo napratať ? -Teraz už chápem
Dakde došlo asi k omylu lebo čo sa mňa týka, ešte ich 50 nemám daj nulu preč a bude to presne, a ešte sa starám o 1 dcérinu orchidku, takže 6 resp. 5 a 1/2, lebo jedna je taká menšia... Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčatá, nie je toto náhodou najrýchlejšie rastúca "sekcia" tu na Porade? Ja síce veľký prehľad nemám (navštevujem len pár tém), ale zdá sa mi, že toto tu utešene rastie a o chvíľu nás čaká tisícka. Som veľmi rada, že som sa aj ja ocitla medzi Vami! Zimama
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera mi prišla gratulovať ešte krstná a mám zas nový prírastok. Za dva mesiace som dostala 6 phál. Zbierka sa rozširuje.
P9270162.jpg  
P9270164.jpg  
1/1
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Včera som si spríjemnila upršaný deň týmito prírastkami
Fotografie-0189.jpg  
Fotografie-0188.jpg  
Fotografie-0187.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

divokova Pozri príspevok
Včera som si spríjemnila upršaný deň týmito prírastkami
krásne si si teda spríjemnila upršaný deň, nech ti dlho kvitnú sú prekrásne
0 0
dagmar55 dagmar55

dagmar55 je offline (nepripojený) dagmar55

lujza.j Pozri príspevok
skús tu zasadenú keiku nafotiť.
pripajam foto, oproti piatku sa to sice vyrazne nezhorsilo, ale velmi dobre to s nou nevyzera... poradte prosim co s nou, nerada by som o nu prisla
P1010103.jpg  
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
lujza.j Pozri príspevok
krásne si si teda spríjemnila upršaný deň, nech ti dlho kvitnú sú prekrásne
ďakujem lujza.j
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dagmar55 Pozri príspevok
pripajam foto, oproti piatku sa to sice vyrazne nezhorsilo, ale velmi dobre to s nou nevyzera... poradte prosim co s nou, nerada by som o nu prisla
ak je kochel väčší ako by mal, tým pádom je aj veľa substrátu, ktorý nestihne preschnúť až do stredu kochla a korene potom obhnijúneviem koľko mala koreňov, ale ja by som si vyrobila menší kochel / napr. z malej Pet fľaše/ do ktorého by som urobila dierky pre lepšie prevzdušnenie
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Súhlasím s lujzou. Určite treba urobiť dierky do kvetináča, pretože tento typ asi nemá otvory ani na dne.
Orchidey majú radšej stlačené korene ako veľké kvetináče.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať