Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Niééé, do každého kochla som vliala asi tak pol litra vody, predtým som ich namáčala do lavóra na hodinu. A teraz sa mi do lavóra už ani nevojdú... Zimama
z hromadného namáčania by som mala obavu, pretože možný škodcovia takto môžu napadnúť aj zdravé orchidky
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle051 Pozri príspevok
Peknú máte tlačenicu Kolko ich vlastne dokopy máte ?? Ja 6 aj to z nich sú kvitnúce 3 lebo mám 2 keiky + jednu čo som si z výpredaja kúpila v sobotu ktorá má 3 korene.... Ale najstaršia keika - z mojej prvej orchidky (tá už bohužial nežije ) by sa mohla posnažiť - práve vypúšta nový list ale už je dosť velká na kvet...hmm aká velká má byť keika aby bola schopná kvitnúť ?
neviem aká by mala byť keika aby kvitla, skôr by som chcela vedieť prečo keika kvitne, či už na matke alebo už zasadená. ja mám jednu na matke kvitla ako divá a potom mám tiež od tej istej matky a tá tiež kvitla jedným kvietko, ale teraz sa konček aktivoval a ešte niečo hodí niečo mám nafotené aj v albume. dokonca tá čo ju mám ešte na matke tak tej už po kvitnutí ostal už len jeden kvietok, ale opäť konček ešte hodí nejaké kvietky. ja by som zase chcela vedieť prečo sa tak orchidka, rozhodne že sa koniec stonky aktivuje a narastú tam ešte puky-kvety.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dagmar55 Pozri príspevok
hmm... to dava zmysel Ma-Ba, nechám ju teda troška 1-2 tyzdne presusit a uvidime
mne sa 2 týždne zdajú veľa, keď je kochel menší a s dierkami preschne rýchlejšie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle051 Pozri príspevok
Zimama : ó áno deci vody - tak polievam ja a sú krásne
1deci vody sa mi zdá málo, nemusia sa napiť všetky korienky, hlavne tie kratšie. ale keď sú tvoje "kočky" spokojné tak potom OK
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak takto parádne sa mi moja "PAVLÍNA" po odkvete a odstrihnutí vrchu stoniek rozbehla - až 3 kejky sa tvoria, aj kvitnú a jednej dokonca už aj maly koreň vyšiel..........
DSC00900 - kópia.JPG  
DSC00901 - kópia.JPG  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ježiši tá má prekrásnu farbu, tá keika potešííí
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Lujzi a dokonca až 3 kejky na jednej orchidke....... supeeer len ešte potrvá kým dorastú a budú sa môcť zasadiť..........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
Lujzi a dokonca až 3 kejky na jednej orchidke....... supeeer len ešte potrvá kým dorastú a budú sa môcť zasadiť..........
tešíím sa s tebou len ju opatruj, aby si to nerozmyslela rast bude trvať dlho ale nevadí hlavne nech ti keiki pekne rastú
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
moje okno s phalkami temperované mám v kuch. okne na východ a ešte na západnom okne
okno v obyv. 001.jpg  
okno v obyv. 002.jpg  
1/1
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ahojte, rozhodla som sa pridať do tejto témy k vám. Dlho som odolávala pestovať akékoľvek kvety, kvôli mojim nie moc dobrým skúsenostiam , a už vôbec nie orchidey, aj keď sa mi teda strašne páčia. Ale dostala som miniorchideiku k meninám a som z nej úplne unesená. Už som sa tu všeličo dočítala rôzne rady a hlavne vidím fotky vašich nádher, sú fakt nádherné, som úplne naštepená a dúfam, že sa mi bude dariť mať ju krásnu a dlho rozkvitnutú a musím k nej pridať aj kamošky/orchidey/. tak mi držte palce.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj msa,vitam Ta medzi nami a tesim sa s Tebou ze si objavila nieco co Ta bude bavit.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

milka 60 Pozri príspevok
moje okno s phalkami temperované mám v kuch. okne na východ a ešte na západnom okne
Milka,Ty si mala na tom okne miesta...Ale uz nemas....
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

lujza.j Pozri príspevok
1deci vody sa mi zdá málo, nemusia sa napiť všetky korienky, hlavne tie kratšie. ale keď sú tvoje "kočky" spokojné tak potom OK
Tak zhruba deci.. a myslím že sa im to páči... ja ich ešte každý den postrekujem

Teda mojej miltonke vyrastie za den stonka o asi 1 cm -čož sa mi u phál nestáva hmm..
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
S M E N A T I S Í C K E
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

milka 60 Pozri príspevok
S M E N A T I S Í C K E
Treba pridať ešte jednu nulu! Tisícka je málo!
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Včera som skoro jednu kravu kopla do riti.V tescu v kvetinárstve mali záverečnú a sťahovali kvety dnu.Jak kopala do orchideí,tak kopala skoro ma šlahlo.Neviem načo robia ludia prácu ktorá ich nebaví.Normálne som zúrila zúrim doteraz.

Napísala by som to inak,ale to sa nehodí.
Naposledy upravil infinityfx21 : 28.09.10 at 14:29
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Neurážaj hovädzí dobytok.
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Práve somzistila že moja miltonka má po listoch maličké čierne bodky..žebi nejaká plesnová choroba ? čo s tým ??
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

milka 60 Pozri príspevok
S M E N A T I S Í C K E
Som rada že už som tu medzi vami nejakú dobu,tých 1000 strán by sa mi veru od začiatku asi nechcelo čítať.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Michelle051 Pozri príspevok
Práve somzistila že moja miltonka má po listoch maličké čierne bodky..žebi nejaká plesnová choroba ? čo s tým ??
Bolo by fajn ju odfotiť a tu ti určite poradia čo s tým robiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať