Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Mne vojde na okno len 6 kvitnúcich, kvôli žaluziam /manželovi vadí keď sú vytiahnuté/ Potešil ma pelorik mal len 2 kvety a na konci mu začínajú rásť púčiky a že mu neodpadli. Tlačí sa mu nová stonka aj list. Predávali ho v celofáne, až doma som zistila, že má 2 stonky už urezanéaspoň že korene vyzerajú OK.
Zdenka ja si myslím, že ešte určite pre dve by sa miesteško našlo púčiky na konci kvetnej stonky vždy veľmi potešia
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Matasias môžeš sa tešiť je to stonka.
magno - môžeš aj skôr, ale prežije aj 10 dní. Hneď sa nepolieva preto, aby prípadné rezné rany zaschli, ale aj preto, aby sa korienky snažili rásť a hľadať vodu.
majuška - ja som zatiaľ nikde nečítala, žeby alergikom orchidey vadili.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

majuška35 Pozri príspevok
Ahojte, nasla som vasu vybornu temu a mam malu otazocku, mozu orchidky pestovat aj alergici? ja mam 4 ks a chcem kupit kamoske, ale ona ma alergiu na snad vsetko, v byte nema jediny kvitnuci kvet, tak ma napadlo ci by mohla mat orchidku, dakujem
môj chlap je alergik pri mojom počte 50+, ešte žije
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ma-Ba Pozri príspevok
Matasias môžeš sa tešiť je to stonka.
magno - môžeš aj skôr, ale prežije aj 10 dní. Hneď sa nepolieva preto, aby prípadné rezné rany zaschli, ale aj preto, aby sa korienky snažili rásť a hľadať vodu.
majuška - ja som zatiaľ nikde nečítala, žeby alergikom orchidey vadili.
Dakujem.......... uz som sa bala,ze mi nikdo neporadi.Tak skusim nejaky rozumny kompromis a polejem ju za 5 dni
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
My sme takto rozkvitli
Ty ako vždy supper!!!!gratulka a velká
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak dnes opäť ešte kvitne a to už od minulej zimy a dnes toto....
Snímka1144.jpg  
Snímka1145.jpg  
1/1
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dakujem za identifikaciu Dana orchidka ma velmi tesi. Z odkvitnutej stonky sa velmi rychlo rozrastli dve ocka a teraz aj tato nova stonka.

A tiez sa teraz vytesujem z novych prirastkov, ktore si domov prinesiem bud. tyzden. Kamarat je florista a dnes mi volal, ze v sklade maju velmi krasne orchidky za super ceny ( 1,99 €/ks ). Vybral som si Cambriu (vraj nejaka zvlastna) a druhu som nechal na nho. Preto som dnes zacal riest aj priestor v izbe. V piatok idem nakupovat nove policky na stenu Tym by sa mala kapacita izby zvysit aspon o 10 miest pre orchidky
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
Dakujem za identifikaciu Dana orchidka ma velmi tesi. Z odkvitnutej stonky sa velmi rychlo rozrastli dve ocka a teraz aj tato nova stonka.

A tiez sa teraz vytesujem z novych prirastkov, ktore si domov prinesiem bud. tyzden. Kamarat je florista a dnes mi volal, ze v sklade maju velmi krasne orchidky za super ceny ( 1,99 €/ks ). Vybral som si Cambriu (vraj nejaka zvlastna) a druhu som nechal na nho. Preto som dnes zacal riest aj priestor v izbe. V piatok idem nakupovat nove policky na stenu Tym by sa mala kapacita izby zvysit aspon o 10 miest pre orchidky
tak ty si teda iný "pán", že kamarát flóórista, to čo tu už je protekciu a ešte aj cena 1,99e tedááá to je čistá provokácia nezdá sa ti a my čo holky z porady aj my chceme Cambriu za 1,99e
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..no konečne sa rozhýbali aj moje orchidejky, narastli mladé výhonky
oncidium mladé výhonky.jpg  
cambria ml.výhonok.jpg  
dendrobium ml. výhonky.jpg  
dendrobium ml. výhonky.1.jpg  
orch.korienok.jpg  

1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..a dve orchidejky idú kvitnúť
orch,kvetná stonka..jpg  
orch.kvetná stonka...jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Matasias Pozri príspevok
Dakujem za identifikaciu Dana orchidka ma velmi tesi. Z odkvitnutej stonky sa velmi rychlo rozrastli dve ocka a teraz aj tato nova stonka.

A tiez sa teraz vytesujem z novych prirastkov, ktore si domov prinesiem bud. tyzden. Kamarat je florista a dnes mi volal, ze v sklade maju velmi krasne orchidky za super ceny ( 1,99 €/ks ). Vybral som si Cambriu (vraj nejaka zvlastna) a druhu som nechal na nho. Preto som dnes zacal riest aj priestor v izbe. V piatok idem nakupovat nove policky na stenu Tym by sa mala kapacita izby zvysit aspon o 10 miest pre orchidky

no takého kamaráta - floristu chcem aj ja .) Potom nezabudni foto popridávať ...

aj ja chcem trošku "zmeniť" poličku za väčšiu..........predstava je, len ešte potrebujem niekoho až to zrealizuje
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Milka - ďakujem.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojky.............. cim viac to tu citam a hlavne vidim ake nadherne orchidejky mate,tym mam vacsie nutkanie obehnut obchody a k tej mojej prvej dokupit este nejak tu jednu-dve..... tusim je to vazne navykove ,ale je to krasna zavislost,len uz teraz neviem kam ich budem davat,lebo uz teraz mam doma botanicku zahradu
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak takto vyzerá súčastne moje okno, veľmi zakvitnuté nie je..........ale na dendrophalach sa tlačia nové stonky ešte .)
DSC00917.JPG  
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Nenájde sa niekto v okolí Liptovského Mikuláša kto by bol ochotný podarovať nejakú odnož alebo výhonok akejkolvek orchidky ?? Lebo najbližší Baumax je v Poprade a tam sa ja dostanem tak raz-dvakrát ročne... a inde som nič iné okrem phál nevidela
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle051 Pozri príspevok
Nenájde sa niekto v okolí Liptovského Mikuláša kto by bol ochotný podarovať nejakú odnož alebo výhonok akejkolvek orchidky ?? Lebo najbližší Baumax je v Poprade a tam sa ja dostanem tak raz-dvakrát ročne... a inde som nič iné okrem phál nevidela
ja na tvojom mieste, by som sa tam vybrala ešte teraz ak by sa ti podarilo,ešte nie je zima a nákup a transport by mohol byť bez ujmy. nakúpila by si do sýýýýýtosti a mala by som do jary akože pokoj ale inak určite je dobrý aj tvoj nápad
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

lenže ja sa tam nemám ako dostať...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte viete mi poradit?! minuly rok mi odkvitla moja fialova orchidea, tento rok na jar mi vyhnala tretiu stonku s ktorej kvitla a teraz mi zenie 2 stonky naraz cize ich uz bude 5 a tie 3 staré su stále zelené ..mam tie stare odstrihnut alebo co s nimy ked ani nekvitnu a ani z ocka nic nevyhanaju?!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte viete mi poradit?! minuly rok mi odkvitla moja fialova orchidea, tento rok na jar mi vyhnala tretiu stonku s ktorej kvitla a teraz mi zenie 2 stonky naraz cize ich uz bude 5 a tie 3 staré su stále zelené ..mam tie stare odstrihnut alebo co s nimy ked ani nekvitnu a ani z ocka nic nevyhanaju?!
ja by som ich asi šmykla preč nebudú odoberať silu a nové kvitnutie môže byť bohatšie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať