Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

myslím že si pozriem vlak alebo čo... ale neviete kedy budú mať v baumaxe dáke zlavy na orchidky ???

A moja miltonka sa snaží.. kuk už je tu prvý puk
DSCN8608.jpg  
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Moje mi už všetky odkvitli, len zygo má ešte výdrž a 7 kvetov mi robí radost'. Dúfam, že mu to dlho ešte bude. Uvidíme, kol'ko budem čakat', kým ni phaly znovu zakvinú.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Michelle051 Pozri príspevok
myslím že si pozriem vlak alebo čo... ale neviete kedy budú mať v baumaxe dáke zlavy na orchidky ???

A moja miltonka sa snaží.. kuk už je tu prvý puk
Ja si myslím , že v Baumaxe sú najnižšie ceny. U nás v kvetinárstvách predávajú od 11 eur. Potom tiež závisi od veľkosti. No a v Baumaxe minule boli po 5,99 eur a viac. Mali výpredaj bielych phal po 6 a k tomu jedna zadara
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

evaj63 Pozri príspevok
Moje mi už všetky odkvitli, len zygo má ešte výdrž a 7 kvetov mi robí radost'. Dúfam, že mu to dlho ešte bude. Uvidíme, kol'ko budem čakat', kým ni phaly znovu zakvinú.
Moje tiež už odkvitli,ale vyháňajú už aj stonky,začala mi kvitnúť cambria a dendrophaly.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Zdravím! Musím sa Vám, dievčence, priznať, že včera som ranné polievanie orchidiek nezvládla, mala som čo robiť sama so sebou... Do vane som ich naložila až po príchode z roboty (viď priložené foto), ale ako odškodnenie som ich poliala odstátou vodou a postriekala som ich aj tým hnojivom na listy - uvidíme, čo to urobí...
Rozmýšľam však, či im len "preliatie" vodou stačí, lebo tá voda prakticky hneď vytečie von, na rozdiel od toho, že keď som ich predtým hodinu máčala v lavóri, tak si ten substrát naťahal predsa len viac vody - čo Vy skúsenejšie na to? Ako spoznám, ak by im "prelievanie", na ktoré som prešla, nestačilo, a boli by smädné? Vďaka za Vaše ochotné rady! Zimama
Orchidky vo vani.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Zdravím! Musím sa Vám, dievčence, priznať, že včera som ranné polievanie orchidiek nezvládla, mala som čo robiť sama so sebou... Do vane som ich naložila až po príchode z roboty (viď priložené foto), ale ako odškodnenie som ich poliala odstátou vodou a postriekala som ich aj tým hnojivom na listy - uvidíme, čo to urobí...
Rozmýšľam však, či im len "preliatie" vodou stačí, lebo tá voda prakticky hneď vytečie von, na rozdiel od toho, že keď som ich predtým hodinu máčala v lavóri, tak si ten substrát naťahal predsa len viac vody - čo Vy skúsenejšie na to? Ako spoznám, ak by im "prelievanie", na ktoré som prešla, nestačilo, a boli by smädné? Vďaka za Vaše ochotné rady! Zimama
namáčaním sa určite napili viac, to či smädné sa môže po čase prajaviť na listoch budú ovisnuté, mľandravé, alebo úplne tenké-bez vody, kvitnúce ti zase môžu skôr odkvitnúť ak ich máš ešte v keram. púzdrach zalej nechaj napiť a potom vodu zlej ak nie tak si skús nazbierať také plastové tégliky od kyslej kapusty a tie môžeš použiť miesto keram. púzdra
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
namáčaním sa určite napili viac, to či smädné sa môže po čase prajaviť na listoch budú ovisnuté, mľandravé, alebo úplne tenké-bez vody, kvitnúce ti zase môžu skôr odkvitnúť ak ich máš ešte v keram. púzdrach zalej nechaj napiť a potom vodu zlej ak nie tak si skús nazbierať také plastové tégliky od kyslej kapusty a tie môžeš použiť miesto keram. púzdra
Vďaka, Lujza, za rýchlu odpoveď! Presne o tom som rozmýšľala, že si zoženiem také malé lavóriky, aby mala každá orchidka svoj, a budem ich znova namáčať. A plastové tégliky môžem mať od muža z roboty, tak ho hneď aj poprosím, nech mi donesie. Namáčanie im doteraz neuškodilo, tak môžem v tom pokračovať, a nebudem predsa čakať, kým sa na nich začne prejavovať smäd, no nie? Ešte raz vďaka! Zimama
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

ahojte, vsimla som si, ze mojej mini orchidejke, ktoru som kupila len nedavno zacali zltnut listy ... co moze byt pricina a co s tym?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

millienka Pozri príspevok
ahojte, vsimla som si, ze mojej mini orchidejke, ktoru som kupila len nedavno zacali zltnut listy ... co moze byt pricina a co s tym?
A ako jej vyzerajú korene? Mojej začali odhnívať korene, kvety vädli musela som ju presadiť a zlé korene odstrániť.
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

no nevyzeraju ze by hnili, ale uz ani nevyzeraju tak zdravo.. ako keby aj tie vadli... neviem ci chapes co myslim.. suveria sa...
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

millienka Pozri príspevok
no nevyzeraju ze by hnili, ale uz ani nevyzeraju tak zdravo.. ako keby aj tie vadli... neviem ci chapes co myslim.. suveria sa...
šuveriace sa korene ?? všetky ?? tak má potom málo vody !
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

vsetky nie, jeden vyzera ok.. takze ju teda budem viac polievat? ..
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčence, dovolím si upozorniť Vás na tému, ku ktorej som sa pred chvíľou preklikala a ktorú som si so záujmom aj s dojatím prečítala - "Bezpečné hniezdo" v rámci poraďáckej kaviarne. Príjemný víkend! Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ešte raz tak trochu ... Zistila som, že existuje toaletná voda "Dancing Lady", ktorá je vraj inšpirovaná pôvabom vzácnej orchidey rovnakého mena, a tá sa tak volá pre špecifický tvar svojich listov a je symbolom lásky, priateľstva, jemnosti a radosti... Poznáte tú orchideu? A ten parfém? (Ja si ho asi pre tú srandu kúpim...) Zimama
(A teraz už idem úplne mimo témy - pokračovať v sobotňajšom upratovaní...)
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

millienka Pozri príspevok
vsetky nie, jeden vyzera ok.. takze ju teda budem viac polievat? ..
Raz do týždna aspon 2 deci vody.... Ja byt tebou ju hned polejem.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Ahojte, aj ja pridávam svoje, kvitnú len dve, ale jednej rastie nová stonka, aj spiace očko sa prebudilo. No a na presadenej keike rástla pekne stonka a teraz už asi mesiac spí. korene rastú, aj lístky sú pekné, len stonka zaspala. Máte s takým niečím skúsenosti?
vš2010.jpg  
okt2010.jpg  
ok2010.jpg  
keika2010.jpg  
min 2010.jpg  

1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...zase som objavila tri kočky čo ma dúfam potešia
Snímka1149.jpg  
Snímka1150.jpg  
Snímka1151.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

betrix Pozri príspevok
Ahojte, aj ja pridávam svoje, kvitnú len dve, ale jednej rastie nová stonka, aj spiace očko sa prebudilo. No a na presadenej keike rástla pekne stonka a teraz už asi mesiac spí. korene rastú, aj lístky sú pekné, len stonka zaspala. Máte s takým niečím skúsenosti?
keika možno len odpočíva, keď píšeš, že ženie aj korienky aj list, pre mňa je kvitnúca keika malý zázrak, pretože mám pocit že to je niečo malé čo má zrazu takú silu, že kvitne. mám dosleláčku , ktorá u mňa ešte nekvitla a to ju mám cca. 4r. moja chorá keika, ktorá kvitla jedným kvietkom ma ešte chce potešiť a to som myslela, že ani rásť ďalej nebude a rozbehli sa jej aj korienky a to jej "sestra" je ešte na "matke" a tá tiež na končeku nahadzuje ešte puky
Snímka0997.jpg  
Snímka1154.jpg  
Snímka1153.jpg  
Snímka1162.jpg  
Snímka1163.jpg  

1/1
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

lujza.j : wááw závisť mne sice orchidky kvitnú ale keiku mám len jednu.. máte nejakú metódu na keiky ??
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Michelle051 Pozri príspevok
lujza.j : wááw závisť mne sice orchidky kvitnú ale keiku mám len jednu.. máte nejakú metódu na keiky ??
Ja som vzdy tuzobne pozerala po obrazkoch ktore tu dievcata pridavali s novymi rastlinkami.Keiku na stonke som este nemala,ale nove rastlinky zo spodu mam uz 3.Myslim ze u mojich sa to rozbehlo ked uz boli dlhsie po presadeni,nehybane,zdrave a prihnojovane.Zo zaciatku pestovania take ,,nehrozilo,,.
Naposledy upravil lusielaL : 03.10.10 at 13:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať