Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
rybanka71 rybanka71

rybanka71 je offline (nepripojený) rybanka71

Ani ja som nemala skúsenosti,ale osvedčilo sa mi ,po dokvitnutí som ich nechala len tak,ako zostali,po čase ak stonka zhnedla a uschla som ju odstrihla ,presadila som ich do nového substrátu a raz za mesiac pohnojila, polievala som zriedkavo,skôr som ich namočila do vody až po vrch a nechala asi hodinu,potom vodu vyliala,a už len čakala na zakvitnuitie a musím povedať,že každá jedna ma potešila krásnymi kvetmi,netreba sa toho báť a dôverovať a prihovárať sa im,a dnes som počula,že jňkvetinkám treba púšťať hudbu,zaujímavé
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
keika možno len odpočíva, keď píšeš, že ženie aj korienky aj list, pre mňa je kvitnúca keika malý zázrak, pretože mám pocit že to je niečo malé čo má zrazu takú silu, že kvitne. mám dosleláčku , ktorá u mňa ešte nekvitla a to ju mám cca. 4r. moja chorá keika, ktorá kvitla jedným kvietkom ma ešte chce potešiť a to som myslela, že ani rásť ďalej nebude a rozbehli sa jej aj korienky a to jej "sestra" je ešte na "matke" a tá tiež na končeku nahadzuje ešte puky
tá druhá keika čo je ešte na matke, tak dnes to objavila, že tlačí kvetnú stonku toto už nechápem
Snímka1164.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a ešte som objavila že ďalšia by chcela kvitnúť
Snímka1169.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jedno z mojich okien, 13 kúskov
Snímka1165.jpg  
Snímka1166.jpg  
Snímka1167.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle051 Pozri príspevok
lujza.j : wááw závisť mne sice orchidky kvitnú ale keiku mám len jednu.. máte nejakú metódu na keiky ??
veru nemám metódu na keiky ale viem, že tu už dievčatá písali o nejakom prostriedku, ktorým sa potierajú spiace očká a potom by mali vyrásť keiky, ale či to má niekto vyskúšané tak to netuším u mňa je to náhoda. na jednej mi ešte nová rastlinka od spodku, ale to netuším ako oddelím, bojím sa, aby som ich nepoškodila a prídem aj o "matku"
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! Tento týždeň som toľko času strávila tu na Porade, že som si skoro nevšimla, že mojim dvom novým orchidkám sa rozvili už všetky púčiky Teda skoro všetky - ešte jeden na tej druhej ostáva... Zimama
001.jpg  
002.jpg  
1/1
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Zimama Pozri príspevok
Ešte raz tak trochu ... Zistila som, že existuje toaletná voda "Dancing Lady", ktorá je vraj inšpirovaná pôvabom vzácnej orchidey rovnakého mena, a tá sa tak volá pre špecifický tvar svojich listov a je symbolom lásky, priateľstva, jemnosti a radosti... Poznáte tú orchideu? A ten parfém? (Ja si ho asi pre tú srandu kúpim...) Zimama
(A teraz už idem úplne mimo témy - pokračovať v sobotňajšom upratovaní...)
ano co je to za orchidka neviem ale ta vonavka z oriflamu je celkom fajn
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ešte som bola pozrieť v dcérinej izbe jej Fifinku a zdá sa mi, že tie zobudené spiace očká, z ktorých som pred týždňom mala takú radosť, asi znovu zaspali, bo akosi stagnujú...zdá sa mi, že vôbec za ten týždeň nepodrástli. Ako rýchlo by mali rásť, neviete? Alebo môžu naozaj prestať? A čo treba urobiť, aby sa znova zobudili? Ďakujem za rady! Zimama
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Ešte som bola pozrieť v dcérinej izbe jej Fifinku a zdá sa mi, že tie zobudené spiace očká, z ktorých som pred týždňom mala takú radosť, asi znovu zaspali, bo akosi stagnujú...zdá sa mi, že vôbec za ten týždeň nepodrástli. Ako rýchlo by mali rásť, neviete? Alebo môžu naozaj prestať? A čo treba urobiť, aby sa znova zobudili? Ďakujem za rady! Zimama
áno môžu aj prestať rásť.neviem ako ovplyvniť opätovný rastmohol ich ofúknuť chlad
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

lujza.j Pozri príspevok
veru nemám metódu na keiky ale viem, že tu už dievčatá písali o nejakom prostriedku, ktorým sa potierajú spiace očká a potom by mali vyrásť keiky, ale či to má niekto vyskúšané tak to netuším u mňa je to náhoda. na jednej mi ešte nová rastlinka od spodku, ale to netuším ako oddelím, bojím sa, aby som ich nepoškodila a prídem aj o "matku"
Myslím že to bol nejaký stimulátor rastu... zaujímlo by ma kde sa dá dačo také kúpiť
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
áno môžu aj prestať rásť.neviem ako ovplyvniť opätovný rastmohol ich ofúknuť chlad
Niéééééééé Zimama
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte aj ja mam radost a idem sa vam chvalit. Z mojich 4 phal mi budu 3 kvitnut. Jedna tlaci kvetnu stonku druha kvetnu stonku plus z predoslej starej stonky sa zobudilo spiace ocko a tretia zo starej stonky sa rozrastaju az zatial 3 spiace ocka ktore su uz pekne podrastene.
1 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Tato orchidea je extremne akcna. Povodne dve stonky som jej neodstrihla a na jednej z nich sa prebudilo spiace ocko. Navyse jej vyrastla nova stonka, ktora momentalne kvitne a prave sa predlzuje. A ani to jej este nestaci a uz tlaci stvrtu stonku Okrem nej mi sice kvitne uz len dendrophala, ktora sice odkvita, ale uz rastie nova rastlinka a jedna phala tiez tlaci novu stonku. Ale najviac ma asi prekvapila jedna phala, u ktorej som necakala skore zotavenie, tak som ju dala k priatelovi na skusku, ako sa bude orchideam darit unho, keby som sa tam raz nastahovala. A ta mala mrska ma po necelom mesiaci asi dvojcentimetrovu novu stonku, takze jej zrejme poskytuje dobru starostlivost. Este aj prach z listov poutieral Normalne som nanho hrda
1p1140462.jpg  
1p1140463.jpg  
1p1140464.jpg  
1p1140465.jpg  
1p1140467.jpg  

1/1
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Lenus, krásne! :-)
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Zimama Pozri príspevok
Lenus, krásne! :-)
Dakujem
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lenus Pozri príspevok
Tato orchidea je extremne akcna. Povodne dve stonky som jej neodstrihla a na jednej z nich sa prebudilo spiace ocko. Navyse jej vyrastla nova stonka, ktora momentalne kvitne a prave sa predlzuje. A ani to jej este nestaci a uz tlaci stvrtu stonku Okrem nej mi sice kvitne uz len dendrophala, ktora sice odkvita, ale uz rastie nova rastlinka a jedna phala tiez tlaci novu stonku. Ale najviac ma asi prekvapila jedna phala, u ktorej som necakala skore zotavenie, tak som ju dala k priatelovi na skusku, ako sa bude orchideam darit unho, keby som sa tam raz nastahovala. A ta mala mrska ma po necelom mesiaci asi dvojcentimetrovu novu stonku, takze jej zrejme poskytuje dobru starostlivost. Este aj prach z listov poutieral Normalne som nanho hrda
Neostáva ti iné, len nasledovať orchidku a sťahovať sa tiež
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Silvernola Pozri príspevok
Neostáva ti iné, len nasledovať orchidku a sťahovať sa tiež
Tiez som dospela k tomuto zaveru
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
v práci mi ide orchidka kvitnúť (inak prvá v mojom živote) a mam ju na okne.
Ale keďže často vetrávam , neviem či ju neodložiť na blízku skrinku aby mi ju "neofúklo" od chladu a nezastavila sa v raste stonky. To by ma skutočne veľmi mrzelo hlavne keď ide o mojú "prvotinu" v kvitnutí

čo by ste poradili?
Naposledy upravil andersenka : 04.10.10 at 09:31
DSC00929.JPG  
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

pozerám, že viacerým sa nám začali prebúdzať orchidejky... jaaj tolko radosti som zazila v sobotu... po útrapách so scvrkajúcimi sa listami...(na co dodnes nepoznam dovod), nevhodným oknom, skodcami/neskodcymi... som sa rozhodla jednu potvoru nekvitnúcu vyse roka, žltá, má 2 stonky, a ocka nie a nie sa prebudit... premiestnit manzelovi do "trucovne", okno na SV, chladno, poliala som ju tam asi len raz... a po dvoch tyzdnoch si vyhana stonku juchúúú... tak mu ich som tam presunula viac... a teraz neviem, ci sa tie zazraky deju kvoli tej trucovni, alebo ma na ne manzelova pritomnost pozitivny vplyv P ))
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

...z tolkej radosti pisem jak talian )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať