Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
milka 60 Pozri príspevok
Ivus , ala orchidky sa nemajú chytať, môžu opadnúť puky
Tak s tym veru este skusenosti nemam, viac raz som im takto podlozila ruku, ked som ich prekladala aj na jar a nic sa im nestalo. Ale budem si davat na to pozor. Dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
som len tak narýchlo hodila oko do jedného kvetinárstva.
Mali tam odkvitnuté miniphale - ale za 8,90€ to je moc na odkvitnutú miniphalu..........nato že boli v machu tak mali krásne korene, dokonca aj nové rástli, stonky ešte neostrihnuté. A na moje prekvapenie substrat skôr suchý, nepremočený..........to sa nestáva.......
Nemala som čas, ale neviem či nepôjdem zajtra skúsiť zjednať na polovičnú cenu, ale zrejme budú neoblomné v obchode..
Sú také tmavofialové. lebo som ich obzerala ešte keď im tam kvitli....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jaja82 Pozri príspevok
Ako hlboko mate zasadene oncidko?? Aj tie hluzi maju byt v kore alebo len korene??? Ja mam aj tie hluzi v kore asi tak do polovice je to hlboko????Dakujem
hluzy nemam v kore, pozri do albumu, snad tam nejake budu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Dnes som bola znova v obchode, kde som kúpila tie moje 2 nové orchidky, a už tam nemali ničové nič, len 1 phalu - tak si myslím, že som vtedy mala asi ozaj šťastie... A v Carrefoure mali krásne mini-phaly aj so skleneným pohárom, ale stáli čosi vyše 12 eur, a to sa mi zdalo veľa, aj keď boli milučké, či? Príjemný večer všetkým! Zimama
neviem, ako kde, su aj za 20, ja kupujem vecer v trznici po 4 eura
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Uz som na to myslel. Musim skocit kupit nejake jogurty Teraz lutujem, ze som v hornbachu nekupil kochliky na orchidky. Mali pekny vyber roznych velkosti. Len vtedy som este netusil, co budem doma mat.

A ked uz som pri tom Hornbachu, tak som objavil super substrat pre orchidky (teda aspon pre mna je novy). Je v nom skoro sama kora, ziadna raselina ani ina podobna hmota. Vola sa "Orchidea - kurovy mix - De Luxe", 5L a cena tusim okolo 4,5 €.
tiez sadim vsetko len do raseliny, myslim s inym nazvom, ale bude urcite dobra
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
A este by som sa chcel spytat na Cambriu. V kochliku je dost vela rastliniek a tlacia sa. Zrejme ju bude treba presadit. Je nieco specialne na co by som si mal davat pozor, alebo ma nejake "specialne" poziadavky ? Prikladam aj foto. Vopred dakujem za rady.
keby si nasiel video, je myslim na yutube, 1 tam presadza, aj sem som to davala, ale uz velmi davno
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Tak presadzanie uspoesne dokoncene.Hadam to vsetky preziju a uz coskoro sa odmenia Nakoniec som presadil vsetkych 5. Precistil korienky, dal novy substrat, mensie kochle, ponadaval si Z piatich mam teraz sest - na jednej rastla z boku keika. Esteze som ako maly dostal vedecku suprvu a bol v nej skalpel. Hadam sa ujme. Cambria musi pockat. Uz dnes na to nemam nervy a chcem si o nej nieco nastudovat

Este by som sa chcel spytat, ci je nejaky rozdiel medzi phalou ktora ma podlhovaste, oble listy a phalou ktora ich ma uzsie a spicate ?
to neviem, ake mas listy, skus sem hodit foto
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
tiez sadim vsetko len do raseliny, myslim s inym nazvom, ale bude urcite dobra
pardon, oprava, do kory sadim, uz sa mylim....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ivus44 Pozri príspevok
Konecne som sa dostala k fotaku, takze prikladam fotky, ako sa nam dari a co je u nas noveee Prikladam aj obrazok novej orchidejky a tiez keiky v srdiecku rastliny. A nechala som chvilu dlhsie otvorene okno, ci ti mi ich nestihlo ofuknut? Tak strasne dlho som cakala, kym dokvitnu a o par kvetov som hned aj prisla Ale tak, budem zas mudrejsia.
a co sa im stalo? ja vetram rano, aj cez den, momentalne im ani nekurim
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Som vyfotila tu moju lasku co mi zenie tie 2 nove stonky, tak tie 3 stare som odstrihla a uvidime co s toho bude
Snímka0701.jpg  
Snímka0702.jpg  
Snímka0703.jpg  
Snímka0704.jpg  
1/1
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

paulinkaZH Pozri príspevok
Som vyfotila tu moju lasku co mi zenie tie 2 nove stonky, tak tie 3 stare som odstrihla a uvidime co s toho bude
Gratulujem k novým stonkám. Moje si vždy dajú dlhšiu prestávku po odkvitnutí.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera som si urobila radost', ked'že mi nedávno všetky odkvitli.V zlave kúpená za 3,40 mala trošku nalomenú stonku tesne nad prvým kvetom. Už je zafixovaná, takže dúfam, že mi ešte dlho pokvitne.
P5220010.jpg  
P5220011.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Konečne sa mi podarilo "upratať". Získať nejaké miesto je fakt fuška.
Obrázok 1385.jpg  
5 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

evaj63 Pozri príspevok
Gratulujem k novým stonkám. Moje si vždy dajú dlhšiu prestávku po odkvitnutí.
no dakujem. ja som mala z minuleho roku dve zelene stonky a cakala som ci zakvitnu a ona zacala v marci tlacit novu, ta odkvitla pred mesiacom a minuly tyzden dom tam nasla tieto dve stonky =o) tak stare som dala prec ako mi tu baby poradili.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Moja orchidka,no ostali jej čierne stopy po korienkoch.Tak teraz neviem či sa to stalo po presadení,lebo som musela alebo mám zvýšiť vlhkosť,len tej máme habadej,ale mala to už aj predtým.Chúďa moje,táto mala vždy ukážkové korene a v poslednej dobe sa to nejak zmenilo.Tiež bola hlboko v substráte,tak možno aj má chytené srdiečko.Dalšia je tá,čo jej odhnívalo srdiečko odspodu,lebo bola hlboko v substráte,ostalo len toto,ale korene má zelené,dala som jej trochu vody tak dúfam že sa spamätá.A posledná,prebudilo sa nám očko,dúfam že pôjde ďalej a prvý krát nám doma niečo rozkvitne.
Naposledy upravil infinityfx21 : 06.10.10 at 16:17
SP_A0294.jpg  
SP_A0301.jpg  
SP_A0300.jpg  
1/1
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Hunter82 Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat: Orchidky sa uz teraz nemaju hnojit resp. len raz za mesiac. A tie co mi zacali pustat kvetne stoly, tie mam hnojit aj nadalej raz za dva tyzdne? Alebo aku mate metodu?
Mám nový prírastok - dostala som od manžela ešte v septembri na meniny, lebo všetky ostatné, čo mám, boli odkvitnuté a na parapete vyzerali dosť smutne... Ale aká bola moja radosť dnes, keď som ich ponárala do vody a poriadnejšie si ich obzrela - z deviatich odkvitnutých šesť vyháňa nové stonky. A táto kvitnúca je desiata, uvidím, ako dlho jej kvitnutie vydrží, zatiaľ tu stojí 3 týždne. Ale chcem sa opýtať, na jednej som zistila nejaké fľaky na novom liste a vlastne aj na poslednom starom, fľaky nie sú vypuklé ani preliačené a listové tkanivo sa na ich mieste ničím neodlišuje od zvyšku listu. Na list nepolievam ani nerosím, rastliny len ponáram raz za 10-14 dní na 30 minút. Viete mi poradiť, čo je s rastlinou a čo s ňou mám robiť? Izolovať? Potrieť škoricou/cesnakom, je to hubové ochorenie?
A ešte sa pridávam s otázkou k Hunter82 - ako často mám polievať teraz tie, čo vyháňajú nové stonky?
Ďakujem za odpoveď.
Phala 1.jpg  
Phala 2.jpg  
List.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja som včera dostala ako darček túto MINI orchidejku, takúú mám z nej radosť
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Obdivujem Vás, dievčence! Starať sa o zdravé, krásne a nádherne kvitnúce orchidejky je radosť a polahoda, ale vypiplávať také, aké občas vypiplávate, je naozaj obdivuhodné!!! Ja by som na to asi nemala ani trpezlivosť, ani odhodlanie... Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

paulinkaZH Pozri príspevok
Som vyfotila tu moju lasku co mi zenie tie 2 nove stonky, tak tie 3 stare som odstrihla a uvidime co s toho bude
Jóóój, pohľad na tie tlačiace sa stonky ma neskutočne fascinuje!!! Nemohla by som tie moje orchidky poslať k daktorej z Vás na "kurz tlačenia"? Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Práve som sa vrátila z dcérinej izby a až sa mi srdco rozbúchalo - prečo mi na Fifinke ožltol spodný list??? Mám ho odstrihnúť? Prosím, rýchlo mi poraďte, čo mám s ňou robiť... Ďakujem! Zimama
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať