Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lavanda - tie fľaky sú zvláštne a ťažko niekto určí čo to je. Myslím si, že veľa sa tu nedá robiť iba pestovať ďalej a čas ukáže. Ak ju izoluješ neurobíš chybu aj keď si myslím, že ostatným rastlinám by to nemalo ublížiť.
Nenapísala či hnojíš a koľko.
Rastliny so stonkami sa polievajú primerane. Tiež vtedy keď substrát preschne.
Zimama - počkaj až sám odpadne. Občas nejaký list zožltne. To je úplne bežné.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ma-Ba Pozri príspevok
lavanda - tie fľaky sú zvláštne a ťažko niekto určí čo to je. Myslím si, že veľa sa tu nedá robiť iba pestovať ďalej a čas ukáže. Ak ju izoluješ neurobíš chybu aj keď si myslím, že ostatným rastlinám by to nemalo ublížiť.
Nenapísala či hnojíš a koľko.
Rastliny so stonkami sa polievajú primerane. Tiež vtedy keď substrát preschne.
Zimama - počkaj až sám odpadne. Občas nejaký list zožltne. To je úplne bežné.
Doteraz som hnojila raz za 3-4 týždne hnojivom Agro Orchidea podľa návodu, teraz v zime som myslela, že treba menej, ale keď im rastú stonky, asi budem pokračovať v podobnom duchu. Zalievam odstátou vodou z vodovodu, dažďovú nemám kde nachytať, bývam v paneláku. Skúsim tú jednu dať bokom, aj keď veľa na výber nemám, mám len dve okná na sever a tie sú už temer plné, v kuchyni na parapete nemám miesto a ostatné dve okná sú na juh. Uvidím, ako sa to vyvrbí, vďaka za odpoveď.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Konečne sa mi podarilo "upratať". Získať nejaké miesto je fakt fuška.
Ma-Ba máš to tam kúzelné
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ma-Ba Pozri príspevok
...Zimama - počkaj až sám odpadne. Občas nejaký list zožltne. To je úplne bežné.
Vďaka! Si ma upokojila, lebo to je prvá takáto záležitosť v mojom "škôlkarskom veku" pestovania orchideí, a dosť som sa preľakla. Práve som ju išla pozrieť, lebo včera sa mi zazdalo, že tie spiace očká možno predsa len až tak hlboko nespia, a keď som zbadala ten list... Včera bol ešte ok, tak dúfam, že to dobre dopadne! Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
Ma-Ba máš to tam kúzelné
Teraz už chápem, že máš toľko orchideí, keď si im vyhradila celú miestnosť...! Nech sa im všetkým dobre darí!!! Zimama
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Práve som sa vrátila z dcérinej izby a až sa mi srdco rozbúchalo - prečo mi na Fifinke ožltol spodný list??? Mám ho odstrihnúť? Prosím, rýchlo mi poraďte, čo mám s ňou robiť... Ďakujem! Zimama
je to normalne, asi sa dotkol mokreho substratu, alebo jednoducho startil funkciu, neodstrihni, ale sa ho snaz cely akoby vykrutit, aby tam nic nezostalo
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jupííí...tak 15 kúskov mi ide kvitnúť ešte nikdy mi toľko naraz nešlo kvitnúť, dúfam, že dospejem až ku kvetom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja keď mám na orchidke dostatok listov a spodné sú škaredé tak ich dám preč, netvrdím že sa to tak má robiť, ale ja to tak robím, nikdy to žiadnej neublížilo.skôr mám pocit, že ich to osviežilo
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčence , pochválim sa , moje orchidejky majú nové miesto- ani nie nové, ale vylepšené, majú malé akvarko , a tam bývajú, rozkvitlo mi dendro nobile, síce iba 2 kvietky , ale potešia, na cymbidiu už vidno puky a niečo bude na dendro kingianum
cymbo 005.jpg  
cymbo 007.jpg  
dendro nobile A.jpg  
cymbo 008.jpg  
dendro king.jpg  

1/1
2 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Dievčence , pochválim sa , moje orchidejky majú nové miesto- ani nie nové, ale vylepšené, majú malé akvarko , a tam bývajú, rozkvitlo mi dendro nobile, síce iba 2 kvietky , ale potešia, na cymbidiu už vidno puky a niečo bude na dendro kingianum
Výborný nápad. Na jednej foto vidno, že pod oknom máš radiátor. Chcem sa opýtať, čo to robí s kvetinami, keď ide v zime kúrenie naplno?
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

milka 60 Pozri príspevok
Dievčence , pochválim sa , moje orchidejky majú nové miesto- ani nie nové, ale vylepšené, majú malé akvarko , a tam bývajú, rozkvitlo mi dendro nobile, síce iba 2 kvietky , ale potešia, na cymbidiu už vidno puky a niečo bude na dendro kingianum
Nebojíš sa mať akvárko na parapete? Ešte zo ZŠ z fyziky si pamätám, že pri prechode svetla cez sklo môže fungovať ako šošovka a tak môže vzniknúť požiar.!!!
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

bikam Pozri príspevok
Nebojíš sa mať akvárko na parapete? Ešte zo ZŠ z fyziky si pamätám, že pri prechode svetla cez sklo môže fungovať ako šošovka a tak môže vzniknúť požiar.!!!
p.s. okno nie je sklo? to by sme mali v obývačke požiar každý mesiac
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

No neviem, mne sa to také zábavné nezdá. Moja skúsenosť bola dosť alarmujúca. Kúpila som si vázu z červeného skla. Bolo to v januári. Odstrihla som stonku orchidky, dala do vázy a postavila na stôl. Na stole bola kniha a zrazu vidím, že sa z nej dymí. Neverila som vlastným očiam a nechápala som čo sa deje.
Do kuchyne svietilo slnko a váza fungovala ako je popísané vyššie. Vázu som rýchlo zlikvidovala, lebo môžete prísť o domček, v ktorom je mimochodom veľa dreva a ani nebudete vedieť prečo. To len taká moja malá skúsenosť
Naposledy upravil Ma-Ba : 07.10.10 at 11:17
Obrázok 1390.jpg  
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
Výborný nápad. Na jednej foto vidno, že pod oknom máš radiátor. Chcem sa opýtať, čo to robí s kvetinami, keď ide v zime kúrenie naplno?
Neviem dobre odpovedať, lebo izba je otvorená z kuch. a chodbou - kurime málo iba v kúpelni na plno , bývame na prízemí a vrchom ide teplovodné potrubie k synovi a nám to stačí , pridáme iba ked prídu deti a zasa zavrieme - takž odpoved je nedokonalá
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
bikam Pozri príspevok
Nebojíš sa mať akvárko na parapete? Ešte zo ZŠ z fyziky si pamätám, že pri prechode svetla cez sklo môže fungovať ako šošovka a tak môže vzniknúť požiar.!!!
Ja len tolko , že slnečným lúčom teraz bránia listy orch. a nie je až také aktívne ako v lete -vtedy už do izbi slnko nesvieti , lebo mu bráni balkon
a ešte tam dám keramzit- vraj je lepší odpar vody, a nie je to zhotovené zo skla
Naposledy upravil milka 60 : 07.10.10 at 11:24 Dôvod: doloženie
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
MILKA60 TO JE PRE TEBA.......
DSC00945.JPG  
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
MILKA60 TO JE PRE TEBA.......
ADELKA---V Ď A K A
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
ADELKA---V Ď A K A
Milka, veľmi rado sa stalo nech len šťastlivo a bez ujmy docestuje
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dnes cez obed.prestavku som si radosť spravila.
Miniphala odkvitnutá (mala by byť tmavofialová) s peknými korenmi, jednym aj malým rastúcim a stonkou na ktorej sa z dvoch očiek niečo vyzera že by mohlo akvitovať - za 2,20€ (z 8,90€). Ani substrát mokrý, ale úplne suchý. Musím ju dnes presadiť ale do kôry.........
A odkvitnutú phalu bielu,neviem s akými pyskami či bordovými,bielymi - takže budde prekvapanie keď jedného dňa zakvitne za 3,50 (zo 16,80€).

Asi budem do toho kvetinárstva chodiť častejšie, lebo nikde som za také zlavnené ceny ešte nevidela......mali aj dendrophalu,tmavofialovu tiež po 3,50,ale takú som si tam už nedávno tiež kúpila......

Júúúúúúúúúúúúj, vytešujem sa a ešte aj slniečko svieti
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
Dnes cez obed.prestavku som si radosť spravila.
Miniphala odkvitnutá (mala by byť tmavofialová) s peknými korenmi, jednym aj malým rastúcim a stonkou na ktorej sa z dvoch očiek niečo vyzera že by mohlo akvitovať - za 2,20€ (z 8,90€). Ani substrát mokrý, ale úplne suchý. Musím ju dnes presadiť ale do kôry.........
A odkvitnutú phalu bielu,neviem s akými pyskami či bordovými,bielymi - takže budde prekvapanie keď jedného dňa zakvitne za 3,50 (zo 16,80€).

Asi budem do toho kvetinárstva chodiť častejšie, lebo nikde som za také zlavnené ceny ešte nevidela......mali aj dendrophalu,tmavofialovu tiež po 3,50,ale takú som si tam už nedávno tiež kúpila......

Júúúúúúúúúúúúj, vytešujem sa a ešte aj slniečko svieti
Tak nech sa im darí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať