Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Tiez by ma to zaujimalo, kedze sa chystam rovnako presadzat miniphalu. Treba si na nieco specialne davat pozor ?
pokrop a opatrne povyberaj korienky, drzim palce
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
nakoniec som nevlhčila, vybrala z kochlíka a pekne pomaly dávala ten mach alebo čo to je dole, on bol ešte trošku vlhky pri koreňoch, tak to šlo dobre.
Inak takú peknú a zdravu miniphalu som ešte veru nemala. Žiaden pohnitý koreň ukážková. Teraz už len čakať ako sa jej bude dariť u mňa..........
Dala som kôru + polystyrén.
Polejem až o nejaké 3-4 dni..............hnojiť o mesiac až?

Inak som sa včera "nahnevala" a všetkým do radu urobila diery na kochlíkoch - manikurovými nožničkami to išlo super Až mi lepšie presychajú .)
trosku ju kontroluj, aby nevyschla, ja mini polievam trosku castejsie, maju maly riestor, bojim sa, aby nevyschli
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak dnes objavená 16-sta čo by chcela kvitnúť a na jednej som objavila, že jej rastie druhá stonka. strašne sa teším
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
lujza.j Pozri príspevok
...tak dnes objavená 16-sta čo by chcela kvitnúť a na jednej som objavila, že jej rastie druhá stonka. strašne sa teším
Ja sa tu vytesujem, ze mi ide kvitnut jedna. Keby ich bolo 16, tak uz ma budu musiet dat asi do nejakej otapacirovanej miestnosti Gratulujem
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Je normálne že od zakúpenia si jedna moja orchidka nedala pokoja a vkuse len kvitne a kvitne ? staré stonky ani nestačia vyschnúť a ona už púšta nové.. je tomu rok čo som ju kúpila - už odkvíta ale prebudili sa jej spiace očká takže
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Michelle051 Pozri príspevok
Je normálne že od zakúpenia si jedna moja orchidka nedala pokoja a vkuse len kvitne a kvitne ? staré stonky ani nestačia vyschnúť a ona už púšta nové.. je tomu rok čo som ju kúpila - už odkvíta ale prebudili sa jej spiace očká takže
je tiež mám také aj teraz
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence je Vám čo závidieť, ale samozrejme v dobrom
Ale toľko kvitnúcich orchidiek - tak to je môj sen
Nech sa im darí a kvitnú čo najdlhšie......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

niekto tu mal problém-otázku na listy s fľakmi, tiež mám takých zopár, všetky sú zdravé-kvitnúce-rastúce, takže to neriešim
Snímka1171.jpg  
Snímka1172.jpg  
Snímka1173.jpg  
1/1
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

lujza.j Pozri príspevok
niekto tu mal problém-otázku na listy s fľakmi, tiež mám takých zopár, všetky sú zdravé-kvitnúce-rastúce, takže to neriešim
Áno, ja, takže ďakujem a dúfam, že aj tie moje sa dožijú vysokého a produktívneho veku.
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

baby, musim sa s vami podelit o radost... prave sa mi podarilo zhodit orchideu z okna, chuderka, uz treti krat to zazila (ale prve dva razy to bo kamos) .. ale vdaka tomu, ze som ju vysypala som zistila, ze je to bojovnicka a tlaci nove korene, dokonca aj ten jeden skaredy co jej ostal ma novu spicku!!!! to je ta, o ktorej som pred casom pisala ze ma vacsinu korenov v strasnom stave... dokonca tlaci aj novy list, takze sa veeelmi tesim.. par mesiacov a bude fit
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
dievčence je Vám čo závidieť, ale samozrejme v dobrom
Ale toľko kvitnúcich orchidiek - tak to je môj sen
Nech sa im darí a kvitnú čo najdlhšie......
no ja pevne dúfam, že aj ty už zachviľu budeš hlásiť, že si objavila tlačiacu sa kvetnú stonku a keby náhodou nie, tak najbližšie kvetinárstvo to istííí
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
My sme dnes boli v Hornbachu a ten vyber orchidiek ... No daco uzasne. Vsetky mozne druhy, krasne korene, pekne listy a tie farby... No raj. Ceny od cca 5 € . Ale dostal som zakaz Vraj si mam dat pauzu aspon do Vianoc. Ale nakoniec uz aj mama tazko odolavala Tak do bud. soboty musim este ukecat :P Alebo sa vybrat sam
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Matasias Pozri príspevok
My sme dnes boli v Hornbachu a ten vyber orchidiek ... No daco uzasne. Vsetky mozne druhy, krasne korene, pekne listy a tie farby... No raj. Ceny od cca 5 € . Ale dostal som zakaz Vraj si mam dat pauzu aspon do Vianoc. Ale nakoniec uz aj mama tazko odolavala Tak do bud. soboty musim este ukecat :P Alebo sa vybrat sam
Joj ten problém mám aj ja.. a to mám len 6 orchidiek... ale ked sa zaplní parapetná doska tak fakt neviem kde ich budem dávať

No pred týždnom som si jednu uchmatla z výpredaja - žltú ale je v dost biednom stave 2 listy a 2 korene tak sa my hádam pozbiera
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
My sme dnes boli v Hornbachu a ten vyber orchidiek ... No daco uzasne. Vsetky mozne druhy, krasne korene, pekne listy a tie farby... No raj. Ceny od cca 5 € . Ale dostal som zakaz Vraj si mam dat pauzu aspon do Vianoc. Ale nakoniec uz aj mama tazko odolavala Tak do bud. soboty musim este ukecat :P Alebo sa vybrat sam
treba kupovať teraz!!!!!! potom bude transport domov zťažený zimou a kde v hornbachu si bol v BA?
Naposledy upravil lujza.j : 09.10.10 at 15:43
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
lujza.j Pozri príspevok
treba kupovať teraz!!!!!! potom bude transport domou zťažený zimou a kde v hornbachu si bol v BA?

Dnes sa fakt nedalo. Tento tyzden mi doma pribudlo 7 orchidiek uz ... A konecny pocet mam uz 19 ks.

Hej hej. V Bratislave.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
Dnes sa fakt nedalo. Tento tyzden mi doma pribudlo 7 orchidiek uz ... A konecny pocet mam uz 19 ks.

Hej hej. V Bratislave.
no teda, pekne sa ti to rozrástlo tak veľa šťastia asi sa tam idem kuknuť aj ja
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Matasias-dopadli sme rovnako,aj ja som mala na cas pozastavene nakupy.Ale tento tyzden to uz nevydrzal manzel a z tyzdnovky v Ba mi volal ake krasne maju v Baumax-Lamac.Ale nakoniec nekupil nic,lebo to uzavrel ze aj taku mas,taku asi tiez...
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Skoda, ze take pekne orchidky /vo vypredaji/ nemaju aj v KE, teda aspon neviem. V obchode, kam chodim, maju aj kvetinarstvo, ak maju zlavy, uz sa usmievaju ... a podte sa aspon pozriet...
teda uz mam asi 40 orchidiek, a mam ich na skrinke, ktora je pri okne, pozerala som pred chvilou, a vytesujem sa z tych, ktore
ani neviem, aku maju farbu, mi sest pusta stvoly na kvitnutie. Tesim sa ako ..... vyskerenec...
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

A zistila som ze tá moja orchidka ktorá ešte nikdy neodkvitla tlačí dalšiu stonku
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

dievčatá dá sa ešte zachrániť orchidka,ktorá nemá žiadne korene ale pritom ma tri listy aj stonku , na ktorej sa z očiek ženu výhonky???? ((
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať