Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka.koc Pozri príspevok
dievčatá dá sa ešte zachrániť orchidka,ktorá nemá žiadne korene ale pritom ma tri listy aj stonku , na ktorej sa z očiek ženu výhonky???? ((
daj foto! dievčatá ti určite poradia buď sáčkovú alebo keramzitovú metódu sú tu šikovné zachranárky
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

tak tu je to moje chúďa ,keď som zbadala tie suché korene, tak som ich poodstrihovala...
PA091263.jpg  
PA091264.jpg  
PA091265.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka.koc Pozri príspevok
tak tu je to moje chúďa ,keď som zbadala tie suché korene, tak som ich poodstrihovala...
dievčatá ti určite odporučia stonku odstrániťskús si vygugliť "sáčková metóda" alebo keramzitová, tak by si to mohla skôr nájsť, postup je tam napísaný
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

no budem to asi musieť skúsiť, aj ked tomu veľké šance nedávam.. ďakujem za radu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka.koc Pozri príspevok
no budem to asi musieť skúsiť, aj ked tomu veľké šance nedávam.. ďakujem za radu
dievčatá tu oživujú všelijaké zdochliny a úspešne ale trvá to nejakú dobu
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

no veď práve to akurát čítam aj ten postup sáčkovej metody, ja som ale asi málo trpezlivá..
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

janka.koc Pozri príspevok
tak tu je to moje chúďa ,keď som zbadala tie suché korene, tak som ich poodstrihovala...
Suché korene odstrániť, na spodok kvetináča dať keramzit, ten prelievam vodou , ale aby nebolo veľa vody v miske. Orchidei sa nesmie dotýkať keramzitu , musí byť nad ním. Vždy mi narástli korene a až potom zasadiť do kôry.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Michelle051 Pozri príspevok
A zistila som ze tá moja orchidka ktorá ešte nikdy neodkvitla tlačí dalšiu stonku
Tak to ti v dobrom závidím.
Aj ja by som prijala takú, čo by stále kvitla. Ked' mi nič nekvitne, mám vel'kú nákupnú horúčku.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

janka.koc Pozri príspevok
no veď práve to akurát čítam aj ten postup sáčkovej metody, ja som ale asi málo trpezlivá..
Ja by som skúsila namočit' do lignolumatu, podporuje rast. Aspoň baby na iných forach si ho chvália a korene po ňom rastú ako divé. Treba vyskúšat'.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, chcela som sa opýtať , či náhodou neviete čo môže byť príčinou žltnutia listov u Dendrobia phal., nejako mu zospodu žltnú, ale stále krásne kvitne, tak neviem ....

Inak v piatok som bola v Baumaxe a mali plný regál krásny kvitnúcich phaleniek v akcii, všetky farby a zdravé rastlinky, jednu som si kúpila, keby som mohla kúpila by som si všetky .
PA090106.jpg  
PA090108.jpg  
PA090109.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
no teda, pekne sa ti to rozrástlo tak veľa šťastia asi sa tam idem kuknuť aj ja
bola som teda kuknúť a vykukala som "na silu" túto
Snímka1176.jpg  
Snímka1175.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Matasias-dopadli sme rovnako,aj ja som mala na cas pozastavene nakupy.Ale tento tyzden to uz nevydrzal manzel a z tyzdnovky v Ba mi volal ake krasne maju v Baumax-Lamac.Ale nakoniec nekupil nic,lebo to uzavrel ze aj taku mas,taku asi tiez...
...mal pravdu
1 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

lujza.j Pozri príspevok
...mal pravdu
Tiež som si v stredu priniesla z Lamača dve,ostatné boli také,ako už mám.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

janka.koc Pozri príspevok
tak tu je to moje chúďa ,keď som zbadala tie suché korene, tak som ich poodstrihovala...
Nevyrastala jej kvetná stonka zo stredu? Ktosi tu písal, že tým orchidka končí a uhynie. Aj ja mám jednu takú.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Silvernola Pozri príspevok
Nevyrastala jej kvetná stonka zo stredu? Ktosi tu písal, že tým orchidka končí a uhynie. Aj ja mám jednu takú.
Tymto by koncit nemala,mala by si vyhnat novu rastlinu z boku.
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

Silvernola Pozri príspevok
Nevyrastala jej kvetná stonka zo stredu? Ktosi tu písal, že tým orchidka končí a uhynie. Aj ja mám jednu takú.

nie mala stonku z boku.. neviem ani čo sa stalo, že jej takto korene uschli... asi som zle polievala..
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

Zdenka175 Pozri príspevok
Suché korene odstrániť, na spodok kvetináča dať keramzit, ten prelievam vodou , ale aby nebolo veľa vody v miske. Orchidei sa nesmie dotýkať keramzitu , musí byť nad ním. Vždy mi narástli korene a až potom zasadiť do kôry.
Zdenka teda orchidka má byť len tak navoľno a má to byť v sáčiku či nie? ja som ju dala zatiaľ do sáčku, možno toto je lepšie..
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

evaj63 Pozri príspevok
Ja by som skúsila namočit' do lignolumatu, podporuje rast. Aspoň baby na iných forach si ho chvália a korene po ňom rastú ako divé. Treba vyskúšat'.
o tomto som ešte nepočula.. rád som už dostala dosť, len vybrať si ktorá je najlepšia
0 0
dagmar55 dagmar55

dagmar55 je offline (nepripojený) dagmar55

ahojte dievčatá, včera som si urobila radosť týmito 2 kráskami, je to mini phala? kvetináč aj listy sú asi o polovicu menší ako u ostatných orchidiek v obchodoch. ešte som nevidela ani takéto fľakaté listy.. poznáte to? Máte nejaké tipy/foto ako orchidky aranžovať? tieto som si pôvodne chcela umiestniť na stolík kde nie je až toľko priameho svetla... čo myslíte, ubížilo by im to? väčšinou sa pestujú pri oknách, skúšala ste niektorá aj menej svetlejšie miesta?
DSC_0671.jpg  
DSC_0672.jpg  
DSC_0680.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj dagmar,mini orchidea to nie je,mam aj ja takto sfarbenu a s mensimi kvetmi.Listom sa hovori ze su panašovane.Ja som mala jednu orchideu na linke,dalej od svetla,ale bola na plno rozkvitnuta,tak jej to nevadilo.Keby boli puky neviem ci by neuschli.Mozno ma niekto inu skusenost.
Jaj a zabudla som,tie Tvoje su krasne,to su jedine,ci uz si nas navstivila?,nepamätam...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať