Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
boli aj tam, ale nakoniec sme kupili v novom baumaxe v lamaci, lebo sme zhanali ine veci a dcera chcela fialovu, urcitu farbu, mali len 1 a velmi preliatu, voda bola aj v srdiecku, ine farby mali na vyber
a ma aj 2 male puky, snad vydrzi
IMG_1470.jpg  
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Zdenka175 Pozri príspevok
Idem vám napísať, čo sa mi prihodilo. Túto som dostala 24.8. od manžela, neskôr jej začali odchádzať spodné korene a po mesiaci som ju presadila .Medzitým sa začalo prikurovať a začala zhadzovať jeden kvet za druhým. Už nemá žiadnyTakto rýchlo mi ešte ani jedna neodkvitla.Ale sa mi vidí, že jej rastie nový list, tak hádam bude všetko OK. Kvetov som si moc neužila.Nepremiestňovala som ju, a ostatné sú OK. Aj vám niekedy ta rýchlo odkvitla nová??
Zaujimave, ze aj moja, ktora vyzera uplne rovnako, odkvitla asi za mesiac. Ostatne kvitli aj 4 mesiace.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lenus Pozri príspevok
Zaujimave, ze aj moja, ktora vyzera uplne rovnako, odkvitla asi za mesiac. Ostatne kvitli aj 4 mesiace.
ano, ale prave ta, co som darovala mojej mamine, krasna, velka biela nevesta, aj som jej ju pesi odniesla, nefukalo, len bola trosku mokra, ale korene v poriadku, odkvitla za 2 tyzdne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
ano, ale prave ta, co som darovala mojej mamine, krasna, velka biela nevesta, aj som jej ju pesi odniesla, nefukalo, len bola trosku mokra, ale korene v poriadku, odkvitla za 2 tyzdne
a kupila som ju v kvetinarstve, aj bola dost draha
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

dagmar55 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď lesslie, philadelphia teda.. radšej ich nechám na okne, snáď sa tá tvoja čoskoro umúdri a tiež ťa poteší púčikmi :-)
nemas zac a tej mojej teda radim, aby zacala nieco produkovat,inak zacnem na nu kricat asi aspon korienok keby pustila...
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Idem ešte raz poprosiť o radu.., neviete prečo na Dendrobium phalaenopsis žltnú postupne zospodu listy? Neviem čo robím zle, mám 4 Dendrobká, o všetky sa starám rovnako a ostatným listy nežltnú ... Ďakujem za každú radu
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
zuzkahris Pozri príspevok
Idem ešte raz poprosiť o radu.., neviete prečo na Dendrobium phalaenopsis žltnú postupne zospodu listy? Neviem čo robím zle, mám 4 Dendrobká, o všetky sa starám rovnako a ostatným listy nežltnú ... Ďakujem za každú radu

Ja som mal rovnaky problem. Z nicoho nic zacali na jednom dendrobku postupne zltnut spodne listy. Ked ich odpadlo cca 5, tak som ho skusil presadit a zrejme to zabralo. Listy uz nezltnu a vyzera, ze sa mu dari. Zacal mu rast aj novy list.
1 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Môj nový prírastok.
DSC03300.jpg  
DSC03301.jpg  
1/1
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
katka50 Pozri príspevok
Môj nový prírastok.
Velmi pekna. Ale zrejme umelo zafarbena. Vsak ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Idem vám napísať, čo sa mi prihodilo. Túto som dostala 24.8. od manžela, neskôr jej začali odchádzať spodné korene a po mesiaci som ju presadila .Medzitým sa začalo prikurovať a začala zhadzovať jeden kvet za druhým. Už nemá žiadnyTakto rýchlo mi ešte ani jedna neodkvitla.Ale sa mi vidí, že jej rastie nový list, tak hádam bude všetko OK. Kvetov som si moc neužila.Nepremiestňovala som ju, a ostatné sú OK. Aj vám niekedy ta rýchlo odkvitla nová??
mne tiež tak jedna rýchlo odkvitla, tiež mala problém s koreňmi a to bola zrovna nová rastlinka po hnilobe srdiečka už teda narastená do dospelosti a kvitla, tešila so sa ako blázon potom jej zvädli kvety a všetky opadli ale mala veľa nových a dlhých vzdušných koreňov tak som staré komplet odstrihla a použila tie nové, týmto som urobila "omladenie", teraz pekne rastie a čakám na kvitnutie. to omladenie som robila 02/2010. omladenie sa chystám robiť na ďalšej keď odkvitne potom to nafotím
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Matasias Pozri príspevok
Velmi pekna. Ale zrejme umelo zafarbena. Vsak ?
Asi áno. Uvidím, keď zakvitne nanovo.
0 0
janka.koc janka.koc

janka.koc je offline (nepripojený) janka.koc

katka50 Pozri príspevok
Môj nový prírastok.

jeeej pekná je.. ale taký nezvyk tá modrá farba
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alenad Pozri príspevok
Mne takto rýchlo odkvitla podobná tej tvojej.
ešte som vám dievčatá zabudla povedať, že aj som mala takú rok som ju zachraňovala, cca. mesiac dozadu som ju vyšmarila odhnila a nemala prečo presadila som ju asi "100x" a nič nepomohlo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

katka50 Pozri príspevok
Asi áno. Uvidím, keď zakvitne nanovo.
asi bude biela
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lesslie Pozri príspevok
nemas zac a tej mojej teda radim, aby zacala nieco produkovat,inak zacnem na nu kricat asi aspon korienok keby pustila...
ja tiež kričím aj im vynadám no čo už keď po dobrom im to nejde
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
ja tiež kričím aj im vynadám no čo už keď po dobrom im to nejde
no veru asi zajtra spustim na nu....uz dlho odpociva...a este aj list zhodila...jeden jediny korienok ma tesi na nej, ktory sa rozhodol sa predlzit, tak ma zelenu spicku...inak nic...
zajtra teda nakricim na nu
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

jaja82 Pozri príspevok
ahojte neviete nahodou mi poradit ze o aky kvet moze ist?? Svokra ho dostala od koleginky par vyhonkou takze ani ona nevie co to je zac. Mne sa tak trocha podoba na orchideu s tymi korenmi a a aj listani trocha ale neviem. Rastie pekne uz asi 4roky a este ani raz nekvitol len minuly rok asi chcel kvitnut lebo s pomedzi listou mu vyrastlo take iste ako listy len to bolo spojene vizeralo to ako struk hrachu ked rastie len to potom od vidatneho dazda zhnilo.V lete ho ma vonku v zahrade a na zimu ho schova lebo tolko vie o nom ze vonku neprezimuje.Korenou ma uz tolko ze uz crepnik aj praskol. Zatial dakujem a nehnevajte sa ze som to sem vlozila len dufam ze mi niektora viete nieco o nom napisat.
Je to agapantus http://www.garten.cz/a/cz/2896-agapanthus-kalokvet/
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lenus Pozri príspevok
Zaujimave, ze aj moja, ktora vyzera uplne rovnako, odkvitla asi za mesiac. Ostatne kvitli aj 4 mesiace.
No to bola asi jedna zásielka kúpil ju v kvetinárstve a bola dosť drahá
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka175 Pozri príspevok
Idem vám napísať, čo sa mi prihodilo. Túto som dostala 24.8. od manžela, neskôr jej začali odchádzať spodné korene a po mesiaci som ju presadila .Medzitým sa začalo prikurovať a začala zhadzovať jeden kvet za druhým. Už nemá žiadnyTakto rýchlo mi ešte ani jedna neodkvitla.Ale sa mi vidí, že jej rastie nový list, tak hádam bude všetko OK. Kvetov som si moc neužila.Nepremiestňovala som ju, a ostatné sú OK. Aj vám niekedy ta rýchlo odkvitla nová??
áno, odkvitla. mame som kúpila na narodky a v priebehu cca 3 týždoch odkvitla
Mrzelo ma to ešte viac o to, že to bol darček pre ňu......
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Velmi pekne dakujem Silvernola. Konecne uz viem co je zac ten kvet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať