Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Vitaj a dufam ze sa k nam pridas.
Prioájam sa a vítam ťa ,nech tu nájdeš vždy to čo potrebuješ
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Keby si vedela ako ma štvú Cymbídiá a Dendrobiá, ale zdá sa nádejné toto.
vypadá to nádejne
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
A koľko ich nebudeš polievať? Ja len kukám na to moje nepoliate, suché a dumám, či nevyschne. Cez deň ho tiež dávam na slniečko.
Nie som síce Ma-Ba, ale vraj majú byť suché 2 mesiace, ked sa ti zdajú , že sa pahluzy moc stenšujú , tak iba porosiť substrát , polievať začať až ked sú viditelné puky, lebo ináč sa premenia na keiky, možno Majka má iný názor????
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Nie som síce Ma-Ba, ale vraj majú byť suché 2 mesiace, ked sa ti zdajú , že sa pahluzy moc stenšujú , tak iba porosiť substrát , polievať začať až ked sú viditelné puky, lebo ináč sa premenia na keiky, možno Majka má iný názor????
Ale ja som sa pýtala na cymbo.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Princíp je v podstate ten istý aj Cymbo a Dendrobium potrebujú prisušiť + znížiť teplotu v noci.
Cymbídiá teraz nepolievam boli dosť mokré, keď boli vonku takže teraz idú na svoje zásoby vody. A ak, tak naozaj len máličko aby nezaschli puky ak sa objavia.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Ma-Ba Pozri príspevok
Princíp je v podstate ten istý aj Cymbo a Dendrobium potrebujú prisušiť + znížiť teplotu v noci.
Cymbídiá teraz nepolievam boli dosť mokré, keď boli vonku takže teraz idú na svoje zásoby vody. A ak, tak naozaj len máličko aby nezaschli puky ak sa objavia.
ďakujem za radu Tak ho trošku aj ja polejem.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

idem sa aj ja pochvali
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
idem sa aj ja pochvali
pochvalit, nevzalo mi to fotky
idu kvitnut Ružena a Novicka, asi, kalimerkam trcia poriadne korene, snad sa tiez umudria, kvitne neznama, este neviem, aky je to druh a tato mala nezbednica ich este neobjavila, neviem, co bude, ked sa jej zapacia
IMG_1486.jpg  
IMG_1485.jpg  
IMG_1484.jpg  
IMG_1488.jpg  
IMG_1492.jpg  

1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
pochvalit, nevzalo mi to fotky
idu kvitnut Ružena a Novicka, asi, kalimerkam trcia poriadne korene, snad sa tiez umudria, kvitne neznama, este neviem, aky je to druh a tato mala nezbednica ich este neobjavila, neviem, co bude, ked sa jej zapacia
kukala som v albume, pekné a zaujímavé kúsky ti idú kvitnúť blahoželám..........a až ti veľa radosti robia......
A tá "nezmáma", nie je to nejaké oncidko?
Skús kuknuť toto:
http://nejenorchid.webgarden.name/menu/galerie/vanda nájdi si tam foto oncidií

alebo skús pozrieť tuto:
http://www.google.sk/images?hl=sk&so...=&oq=&gs_rfai=
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
kukala som v albume, pekné a zaujímavé kúsky ti idú kvitnúť blahoželám..........a až ti veľa radosti robia......
A tá "nezmáma", nie je to nejaké oncidko?
Skús kuknuť toto:
http://nejenorchid.webgarden.name/menu/galerie/vanda nájdi si tam foto oncidií

alebo skús pozrieť tuto:
http://www.google.sk/images?hl=sk&so...=&oq=&gs_rfai=
Dakujem, tiez som si myslela, ale tie oncidka ktore mam doma, vyhanaju nove rastlinya kvety zboku, z novej a tento zo starej rastliny. Mozno nejaky hybrid, ale je pekna a aj vonia, slabo, ale predsa.
Pekne linky...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
Dakujem, tiez som si myslela, ale tie oncidka ktore mam doma, vyhanaju nove rastlinya kvety zboku, z novej a tento zo starej rastliny. Mozno nejaky hybrid, ale je pekna a aj vonia, slabo, ale predsa.
Pekne linky...
no veľmi som ti asi nepomôhla
ja mam doma oncidko - sharry baby a to veru tiež vonia...

Ja tiež neviem jednu presne "idetifikovať" o aký druh ide........ja si myslím, že je to cambria, ale neviem aký druh.
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=13491

A ty si aj letnila toto tvoje "asi" oncidko?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
no veľmi som ti asi nepomôhla
ja mam doma oncidko - sharry baby a to veru tiež vonia...

Ja tiež neviem jednu presne "idetifikovať" o aký druh ide........ja si myslím, že je to cambria, ale neviem aký druh.
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=13491

A ty si aj letnila toto tvoje "asi" oncidko?
neletnila, vonku su musky, stale su na 1 mieste, na zapadnom okne, teraz su tu vsetky, lebo nam zatepluju dom, inak su rozdelene, aj na vychodnom
to, co si sem dala, nie je to iste, ako moje, ake ma listy?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Princíp je v podstate ten istý aj Cymbo a Dendrobium potrebujú prisušiť + znížiť teplotu v noci.
Cymbídiá teraz nepolievam boli dosť mokré, keď boli vonku takže teraz idú na svoje zásoby vody. A ak, tak naozaj len máličko aby nezaschli puky ak sa objavia.
Majka ja cymbo stále polievam, je teraz za oknom dosť teplo a kedže ide 5 stvolov kvitnúť tak som ich doposial polievala, ale dnes to bolo asi naposledy-hlásia ochladenie, a jeden pestovatel písal , že polieva skoro do rozkvetu
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

milka 60 Pozri príspevok
Majka ja cymbo stále polievam, je teraz za oknom dosť teplo a kedže ide 5 stvolov kvitnúť tak som ich doposial polievala, ale dnes to bolo asi naposledy-hlásia ochladenie, a jeden pestovatel písal , že polieva skoro do rozkvetu
A nie je práve rozdiel v tom, či už cymbo má nahodené kvetné stvoly alebo nie? Nepolievať, aby nahodil kvetný stvol a keď už raší treba ho už zalievať? Mám v tom trochu chaos.
0 0
mata10 mata10

mata10 je offline (nepripojený) mata10

Mám dve deti a mam rada kvietočky preto som aj obiavila tuto stránku ...viac
Dievčatá musim sa vám pochvaliť ide mi kvitnúť črievičkovec,mini phala a ešte aj cambria juj ale som rada ked neskor pridám foto.
1 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojky...tak som sa prisla trosku pochvalit....tuto malu, zlatu som dostala za pomoc "bliznemu" a dufam,ze si ta moja ignorantka,ktora len vyhana listy a korene spomenie,ze aj kvitnut sa ma
DSC03221.JPG  
DSC03222.JPG  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
alenad Pozri príspevok
A nie je práve rozdiel v tom, či už cymbo má nahodené kvetné stvoly alebo nie? Nepolievať, aby nahodil kvetný stvol a keď už raší treba ho už zalievať? Mám v tom trochu chaos.
Ali, ti si niekde v ZA videla črievickovce predávať? Rada by som rozšírila zbierku aj o tento druh............ale skôr asi o teplomilné.......
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
Ali, ti si niekde v ZA videla črievickovce predávať? Rada by som rozšírila zbierku aj o tento druh............ale skôr asi o teplomilné.......
Nevidela, a to som častý návštevník Baumaxu. Chodím pokukovať aj do Flóry, no tento druh som určite ešte nevidela.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
alenad Pozri príspevok
Nevidela, a to som častý návštevník Baumaxu. Chodím pokukovať aj do Flóry, no tento druh som určite ešte nevidela.
tak keby si niekde črievičkovec, alebo zygo objavila, daj info prosím ťa...............možno keď otvoria Mirage a Aupark a bude tam dáke kvetinárstvo, tak možno budú mať v ponuke........ uvítala by som to..........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak táto je v práci. Takto "pichľavo" mi rastú korene na orchidke, ďalšie dva sú vzadu ešte....
A práve som kukala na ňu a diečo sa jej "derie" z pazuchy, len či to nebude ďalší koreň keďže zrejme oddychuje po 4mesačnom kvitnutí..........je to cca 4mesiace zas čo odkvitla.........tak teda necham prekvapiť..........uf, teraz budem kukať už asi každý deň ... xi xi xi
DSC00977 - kópia.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať