Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Prosim o radu jedna phala ma v kochly zhnite korene su take prazdne suche a cele od machu zelene a ked ju polejem a je mokra kora tak tam vidim take male chrobaciky urcite s toho vlhka a tej hniloby korenou co tam je. Ma vzdusne korene. Na stonke z dvoch spiacich ociek jej rastu stonky a aj asi zacne s tretieho rast. Ma 3 listy a problem v tom ze jej tie listy oslably a zvraskavely od kedy zacaly rast tie stonky z ociek.Podla mna to moze byt s nedostatku vody lebo ked ju polejem tak cez tie dute prazdne a machom obalene korene jej nejde voda.Ked ju presadim tak nezastavi rast tich stoniek ked ju vyrusim?? alebo mam pockat? Samozrejme nechcem aby mi cela koly tomu odisla. Dakujem.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Prosim o radu jedna phala ma v kochly zhnite korene su take prazdne suche a cele od machu zelene a ked ju polejem a je mokra kora tak tam vidim take male chrobaciky urcite s toho vlhka a tej hniloby korenou co tam je. Ma vzdusne korene. Na stonke z dvoch spiacich ociek jej rastu stonky a aj asi zacne s tretieho rast. Ma 3 listy a problem v tom ze jej tie listy oslably a zvraskavely od kedy zacaly rast tie stonky z ociek.Podla mna to moze byt s nedostatku vody lebo ked ju polejem tak cez tie dute prazdne a machom obalene korene jej nejde voda.Ked ju presadim tak nezastavi rast tich stoniek ked ju vyrusim?? alebo mam pockat? Samozrejme nechcem aby mi cela koly tomu odisla. Dakujem.
No ak sú korene zle, treba ich odstrihnúť a nechať len dobré. Korene vysprchovať , posypať škoricou a zasadiť do novej kôry.Ak sa dajú tie vzdušné vopchať do kvetinača ,tak zasadiť. A tie stonky , podľa svojho uvaženia nechať alebo odstrániť,vysilujú rastlinku.Ak je málo koreňov, treba menší kvetináč. Ak sa dá odfotiť tak pridať foto.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! Tak sa mi zdá, že aj na ďalšej fale mi idú zožltnúť 2 spodné listy, ale už sa nebojím - minule ste ma upokojili a teraz som sa aj v múdrej knižke dočítala, že spodné listy zvyknú odchádzať... A keby to tak znamenalo, že odhadzuje listy, aby mala dosť síl vytlačiť stopku a na nej kvety... to by som sa vôbec nenahnevala. Zimama
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Majka ja cymbo stále polievam, je teraz za oknom dosť teplo a kedže ide 5 stvolov kvitnúť tak som ich doposial polievala, ale dnes to bolo asi naposledy-hlásia ochladenie, a jeden pestovatel písal , že polieva skoro do rozkvetu
Možné to je. Ja ich mám na chladnej chodbe takže nepolievam stále. Včera som ich vyložila na slniečko tak som tým 2, ktoré snáď budú kvitnúť dala trochu vody. Ja si tieto musím odsledovať a okrem toho máme každý iné podmienky.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

alenad Pozri príspevok
Nevidela, a to som častý návštevník Baumaxu. Chodím pokukovať aj do Flóry, no tento druh som určite ešte nevidela.
Ahojte ja som videla vo flore v ZA črievičkovca a mali tam vtedy aj vseliake druhy phalaenopsisov..take krasne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Ali, ti si niekde v ZA videla črievickovce predávať? Rada by som rozšírila zbierku aj o tento druh............ale skôr asi o teplomilné.......
ja mam 1. ale z kvetinarstva v BA, zial, este mi doma nezakvitol
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak dnes som neodolal a kupil som si knizku o orchideach Zatial je to lepsie citanie ako ucenie na skusky. Su tam zaujimave rady a veci pre novacikov v pestovani. Takze uz viem co budem asi dne do rana citat Toto je ona :

http://www.vasut.cz/zahrada/detail.asp?kniha=380#
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
alenad Pozri príspevok
A nie je práve rozdiel v tom, či už cymbo má nahodené kvetné stvoly alebo nie? Nepolievať, aby nahodil kvetný stvol a keď už raší treba ho už zalievať? Mám v tom trochu chaos.
máš pravdu, lenže mne nahodilo kvet. stvoly dávno a to bolo ešte teplo a tak polievam stále- už som poliala naposledy, lebo sa má ochladiť
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

tara464 Pozri príspevok
Ahojte ja som videla vo flore v ZA črievičkovca a mali tam vtedy aj vseliake druhy phalaenopsisov..take krasne
Kedy si ho tam videla? Phaly som videla aj ja, no črievičkovce nie. Bola som tam v utorok ráno.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
môže sa to kulhať stonka? Alebo "len" nová rastlinka?
DSC01002 - kópia.JPG  
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Zdenka175 Pozri príspevok
No ak sú korene zle, treba ich odstrihnúť a nechať len dobré. Korene vysprchovať , posypať škoricou a zasadiť do novej kôry.Ak sa dajú tie vzdušné vopchať do kvetinača ,tak zasadiť. A tie stonky , podľa svojho uvaženia nechať alebo odstrániť,vysilujú rastlinku.Ak je málo koreňov, treba menší kvetináč. Ak sa dá odfotiť tak pridať foto.
Pripajam foto.Ked presadim tak do akeho velkeho kochla mam ju zasadit s tolkymi korenmi?? Mozem aj do takeho kibla v com sa daju kupit salaty vies tie take mensie?Na fotke az tak nevidiet tie listy ale sa take slabe a tensie ako boly.
P2190564.jpg  
P2190566.jpg  
P2190568.jpg  
P2190573.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence kúpila som si odkvitnuté oncidko - to klasika žlté, lebo to doma akosi "pokulháva"...........za 3,50€ a ešte jednu miniphalku za 2,20€ ale tú hneď aj dnes presadím........
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jaja82 Pozri príspevok
Pripajam foto.Ked presadim tak do akeho velkeho kochla mam ju zasadit s tolkymi korenmi?? Mozem aj do takeho kibla v com sa daju kupit salaty vies tie take mensie?Na fotke az tak nevidiet tie listy ale sa take slabe a tensie ako boly.
Vidieť dosť zdravých koreňov, to je OK.Kvetináče si vyrábam podľa veľkosti koreňov a rastlinky z PET flaš.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Zdenka175 Pozri príspevok
Vidieť dosť zdravých koreňov, to je OK.Kvetináče si vyrábam podľa veľkosti koreňov a rastlinky z PET flaš.
Tie korene co su vonku su ok ale tie vnutorne su onicom prazdne a suche len preto su zelene lebo su od machu. Ked ju budem presadzat tak mam dat novi substrat alebo mozem dat naspet aj ten stary??? Len neviem ci sa ten mach moze potom mnozit dalej s toho stareho substratu alebo nie Podla teba co vidis korene na tej jednej foto tak z akej velkej PET flase mam urobit kvetinac? lebo len tie korene su ok a co su vo vnutry tak to vsetko musi ist prec.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

andersenka Pozri príspevok
môže sa to kulhať stonka? Alebo "len" nová rastlinka?
tlaci stonka a popri nej koren koren je to mensie vpredu a stonka za nim
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
môže sa to kulhať stonka? Alebo "len" nová rastlinka?
no koreň to podľa mňa nie je, takže tešííím sa s tebou myslím že stonka skús ešte bližšie foto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaja82 Pozri príspevok
Tie korene co su vonku su ok ale tie vnutorne su onicom prazdne a suche len preto su zelene lebo su od machu. Ked ju budem presadzat tak mam dat novi substrat alebo mozem dat naspet aj ten stary??? Len neviem ci sa ten mach moze potom mnozit dalej s toho stareho substratu alebo nie Podla teba co vidis korene na tej jednej foto tak z akej velkej PET flase mam urobit kvetinac? lebo len tie korene su ok a co su vo vnutry tak to vsetko musi ist prec.
ja by som na tvojom mieste urobila asi toto: len neviem či to dobre vysvetlím keď vyberieš rastlinku z kochla oklepeš substrát tak všetky korene aj z častou z ktorej vyrastajú odstrihneš do takej výšky po prvý dobrý vzdušný koreň, proste starú časť rastlinky odstrihneš a vznikne ti "nová" s novými koreňmi. substrát jednoznačne nový. korene vysprchuj a potom ich namoč do teplej vody aby trochu zmäkli.nezabudni odstrihnutú časť zasypať škoricou alebo endiexom. kochel si vyrob asi i litrovej PET fľašé, nezabudni urobiť diery. aby mala rastlinka stabilitu daj jej poličku.
4 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
Vidieť dosť zdravých koreňov, to je OK.Kvetináče si vyrábam podľa veľkosti koreňov a rastlinky z PET flaš.
ked preriedis korene, nemusis podla mna menit kvetinac, neviem, aky je velky, ak mas novy substrat, tak ho daj, vzdusne by som dala dovnutra a naropvnala rastlinu
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
dievčence kúpila som si odkvitnuté oncidko - to klasika žlté, lebo to doma akosi "pokulháva"...........za 3,50€ a ešte jednu miniphalku za 2,20€ ale tú hneď aj dnes presadím........
ukaz ich
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

dievcata, prave som citala, ze orchi su jedovate pre mačky, mate niekto doma? snad to nie je od veci, mam ich natlacene na 1/2 parapety a neviem, ako to vyriesim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať