Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Pre jaja82: Podľa potreby asi takéto,alebo aj menšie
PC090287.jpg  
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Dakujem Lujza a Zdenka za vase rady a zajtra sa do toho smelo vrhnem.Dufam ze to dopadne dobre.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Dievcata chcem sa spytat zajtra idem presadzat miniphalu z machu nasla som tam akusi plese bielu pritom mam na kochli urobene dierky a neprelievam. Ten novy substrat mam upiect v trube ale neviem na kolko to tam mam nechat
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

henrieta3 Pozri príspevok
dievcata, prave som citala, ze orchi su jedovate pre mačky, mate niekto doma? snad to nie je od veci, mam ich natlacene na 1/2 parapety a neviem, ako to vyriesim
Dcéra má dve mačky a asi 6 lišajovcov a žijú v symbióze. Pre mačky pestuje nejakú trávu, aby jej neohrýzali rastliny.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaja82 Pozri príspevok
Dakujem Lujza a Zdenka za vase rady a zajtra sa do toho smelo vrhnem.Dufam ze to dopadne dobre.
ja mám jednu takú čo jej korene v kochly nerastú-žiadne zelené končeky, rastú iba vzdušné, keď odkvitne staré korene odstrihnem a zasadím ju s novými vzdušnými
a ešte som na ďalšej našla tlačiacu sa kvetnú stonku
Snímka1182.jpg  
Snímka1183.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lavanda Pozri príspevok
Dcéra má dve mačky a asi 6 lišajovcov a žijú v symbióze. Pre mačky pestuje nejakú trávu, aby jej neohrýzali rastliny.
Dakujem lavanda, travu ma, ale je este mala, obhryza vsetko dookola, zatial davame pozor, snad sa jej nezapacia
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

alenad Pozri príspevok
Kedy si ho tam videla? Phaly som videla aj ja, no črievičkovce nie. Bola som tam v utorok ráno.
Ja som tam bola už davnejšie..ale naposledy tam mali iba phalaenopsisi
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

henrieta3 Pozri príspevok
dievcata, prave som citala, ze orchi su jedovate pre mačky, mate niekto doma? snad to nie je od veci, mam ich natlacene na 1/2 parapety a neviem, ako to vyriesim
ja mam 4 orchi a kocúr si ich ani nevšíma, akurát si k nim len sadne a kuká von oknom, keďže máju vytiahnuté žalúzie ale zasa priateľova mama, má na balkóne 2 orchi, doma má 3 mačky a chodia jej to obhrýzať, vždy keď ich idem kuknúť ako sa dari orchidejkam tak zakaždým je odhryznuté z listov, aj z tých čerstvo narasteným ( inak už vyše roka nekvitli ) a mačky vyzerajú celkom OK)
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
moje dúfam , že skoro kvitnúce cymbídko
cymbo.jpg  
cymbo 016.jpg  
cymbo 017.jpg  
1/1
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jaja82 Pozri príspevok
Podla tochto teraz ju mam presadit do noveho alebo pockat a nechat pokym bude kvitnut a odkvitne ked sa jej stonka rozkonaruje teraz. Lebo od vtedy ako sa zobudily tie spiace ocka a zacaly rast tak ma take listy tensie a slabe a trocha zvraskavene lebo pokym nerastly tie stonky tak boly listy ok. Dokomca ten spodny list jej uz odchadza na dotik je taky ako bez vody suchy tenky ako papier prytom ju uz aj rosim.Len sa bojim nieze jej tak uschnu vsetky listy a presadzanim sa bojim ci zase neublizim tej stonke co sa rozkonaruje.Vpodstate jej len zakrijem tie vzdusne korene substrazom lebo co odstrihnem korene co su v kochly tak si to mozno ani nevsimne lebo tie uz ziadnu funkciu nemaju ked su suche.Takze ju mozem v pohode aj teraz presadit alebo mam pockat? co poradite? A este aj mna by to zaujmalo ze ako dlho treba ten novi substrat piect???? v popr. ked poradite presadit. Dakujeeeem.
Ale presádzať si chcela kvôli chrobákom, a zhnitým koreňom si písala.Kôru daj na tanier a na 3- 4 minúty do mikrovlnky. Potom nechať vychladnúť. Presadenie je na tebe. Ale ja kvôli hnilobe koreňov radšej presadím, lebo sa to šíri a budeš mať potom menej dobrých koreňov. Mne to spravila tiež jedna , ani sa jej neroztvorili púky a už schli, listy vädli a kuknem na korene zhnité. Tak som pekne stonky odstrihla a presadila. Radšej obetujem kvety ako celú rastlinku vieš.A doteraz sú ešte listy mäkké ale už jej narástlo asi 10 koreňov len stonka žiadna
3 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
moje dúfam , že skoro kvitnúce cymbídko
No Milka KRÁSA ! Aj moje Cymbidko má puk / jeden som našla /, ale zdá sa mi, že nejako nerastie, neviem zdá sa mi stále taký rovnaký .
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Zdenka175 Pozri príspevok
Ale presádzať si chcela kvôli chrobákom, a zhnitým koreňom si písala.Kôru daj na tanier a na 3- 4 minúty do mikrovlnky. Potom nechať vychladnúť. Presadenie je na tebe. Ale ja kvôli hnilobe koreňov radšej presadím, lebo sa to šíri a budeš mať potom menej dobrých koreňov. Mne to spravila tiež jedna , ani sa jej neroztvorili púky a už schli, listy vädli a kuknem na korene zhnité. Tak som pekne stonky odstrihla a presadila. Radšej obetujem kvety ako celú rastlinku vieš.A doteraz sú ešte listy mäkké ale už jej narástlo asi 10 koreňov len stonka žiadna
Mas pravdu.Tie listy ma tak viplasily ze na chrobacikou som aj pozabudla.Presadzat budem dneska alebo zajtra koru som uz kupila len aby som ju upiekla tak musim pockat ked manzel nebude doma aby si nemislel ze som sa zblaznila ze peciem substrat a ked to bude smrdiet ako tu pisete tak aby ma nevihodil aj s tym substratom von cez okno a pokym pride tak dovtedy rychlo vivetram a presadim.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
zuzkahris Pozri príspevok
No Milka KRÁSA ! Aj moje Cymbidko má puk / jeden som našla /, ale zdá sa mi, že nejako nerastie, neviem zdá sa mi stále taký rovnaký .
Mozno ho len velmi casto pozeras a preto sa ti to zda ze nerastie tak isto ako mne ale teraz ked tu nieje ale je dole v pivnici pry okne a nevidim ho casto tak vidim ze pomalicky ale iste rastie.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
No Milka KRÁSA ! Aj moje Cymbidko má puk / jeden som našla /, ale zdá sa mi, že nejako nerastie, neviem zdá sa mi stále taký rovnaký .
bud trpezlivá , moje rastú asi od 15 augusta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaja82 Pozri príspevok
Podla tochto teraz ju mam presadit do noveho alebo pockat a nechat pokym bude kvitnut a odkvitne ked sa jej stonka rozkonaruje teraz. Lebo od vtedy ako sa zobudily tie spiace ocka a zacaly rast tak ma take listy tensie a slabe a trocha zvraskavene lebo pokym nerastly tie stonky tak boly listy ok. Dokomca ten spodny list jej uz odchadza na dotik je taky ako bez vody suchy tenky ako papier prytom ju uz aj rosim.Len sa bojim nieze jej tak uschnu vsetky listy a presadzanim sa bojim ci zase neublizim tej stonke co sa rozkonaruje.Vpodstate jej len zakrijem tie vzdusne korene substrazom lebo co odstrihnem korene co su v kochly tak si to mozno ani nevsimne lebo tie uz ziadnu funkciu nemaju ked su suche.Takze ju mozem v pohode aj teraz presadit alebo mam pockat? co poradite? A este aj mna by to zaujmalo ze ako dlho treba ten novi substrat piect???? v popr. ked poradite presadit. Dakujeeeem.
to že máš listy tenké ako papier je z nedostatku vody.ja by som určite presadila.odstrániš starú časť rastlinky-korene, dáš menší kochel, nový sustrát a uvidíš ako sa hneď rastlinka spamätá. a kvetné stonky by som tiež šmykla preč ako píše Zdenka, teraz ide o záchranu rastlinky ona by aj tak nemala silu
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
ja mám jednu takú čo jej korene v kochly nerastú-žiadne zelené končeky, rastú iba vzdušné, keď odkvitne staré korene odstrihnem a zasadím ju s novými vzdušnými
a ešte som na ďalšej našla tlačiacu sa kvetnú stonku
toto bola len ako ilustrácia
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
bud trpezlivá , moje rastú asi od 15 augusta
Veď áno, pozerám ho 2x do dňa, či nepodrástol , ale len to, že sa urobil, je pre mňa obrovský úspech a neskutočne sa teším, ešte ani neviem akú bude mať farbu, kúpila som ho minulý rok v novembri odkvitnuté, to bude prekvapenie
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dievčatá mám z vás radost'.. z mojich orchidiek už moc nie. Včera mi odkvitol zygo, a ked'že mi všetky kvitli v lete, možem len čakat', kedy mi zas urobia radost'.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evaj63 Pozri príspevok
Dievčatá mám z vás radost'.. z mojich orchidiek už moc nie. Včera mi odkvitol zygo, a ked'že mi všetky kvitli v lete, možem len čakat', kedy mi zas urobia radost'.
možno ťa prekvapia tak ako tie moje tiež mi tie ktoré kvitli v lete už idú opäť kvitnúť
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dodik_1 Pozri príspevok
ja mam 4 orchi a kocúr si ich ani nevšíma, akurát si k nim len sadne a kuká von oknom, keďže máju vytiahnuté žalúzie ale zasa priateľova mama, má na balkóne 2 orchi, doma má 3 mačky a chodia jej to obhrýzať, vždy keď ich idem kuknúť ako sa dari orchidejkam tak zakaždým je odhryznuté z listov, aj z tých čerstvo narasteným ( inak už vyše roka nekvitli ) a mačky vyzerajú celkom OK)
dakujem ti za odpoved, zostava mi len dufat, ze tato nasa bude ako vas kocurik, lebo, aj ked ju mam rada, keby mi odhryzla tie pekne stonky, co sa chystaju kvitnut, dostala by po labkach
ale si ma upokojila, ze sa im nic nestalo, lebo som citala o tych jedovatych rastlinach
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať