Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte dievcence,

dlho som tu nebola, nemala som sa cim chvalit a nemala som ani upravene foto, takze ak sa chcete popozerat mam to v albumoch co sa mi podarilo nafotit, nieco je z vystavy, nieco moje, ale Vase obrazky sledujem , mate ich nadherne.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Matasias Pozri príspevok
Tak dnes som neodolal a kupil som si knizku o orchideach Zatial je to lepsie citanie ako ucenie na skusky. Su tam zaujimave rady a veci pre novacikov v pestovani. Takze uz viem co budem asi dne do rana citat Toto je ona :

http://www.vasut.cz/zahrada/detail.asp?kniha=380#
Jéj,presne túto istú som si kúpila vo štvrtok.Je fakt dobrá.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
infinityfx21 Pozri príspevok
Jéj,presne túto istú som si kúpila vo štvrtok.Je fakt dobrá.
Hej hej. Ja si v nej stale listujem. Len som zistil, ze tam nie je nic o Cambrii. Teda aspon ja som ju tam nenasiel ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tiež ju mám
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

jaja82 Pozri príspevok
Mas pravdu.Tie listy ma tak viplasily ze na chrobacikou som aj pozabudla.Presadzat budem dneska alebo zajtra koru som uz kupila len aby som ju upiekla tak musim pockat ked manzel nebude doma aby si nemislel ze som sa zblaznila ze peciem substrat a ked to bude smrdiet ako tu pisete tak aby ma nevihodil aj s tym substratom von cez okno a pokym pride tak dovtedy rychlo vivetram a presadim.
Sorry Jaja82, nie som učiteľka, ale tvoje príspevky ma dvíhajú zo stoličky - viplasily,nemislel,nevihodil,vivetram, .....
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Hej hej. Ja si v nej stale listujem. Len som zistil, ze tam nie je nic o Cambrii. Teda aspon ja som ju tam nenasiel ...
skus tu nieco najst
http://www.czechorchidsociety.org/clanky.htm
http://orchideaklub.mendelu.cz/
http://orchideaklub.mendelu.cz/vlastni/clanky/clcatley.htm
http://www.endon.cz/
www.orchidej.net
2 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dakujem Henrieta Idem hned popozerat.
----
Chcel by som sa spytat, co s odkvitnutou miniphalou ? Mozem ako u klasickej odstrihnut stonku za poslednym ockom, alebo mam stonku odstrihnut celu ?
----
A idem sa pochvalit aj jednou phalou . Okamzite po odkvitnuti zacalo rast jedno ocko. Dnes su prebudene a rastu uz 3, plus rastie aj stonka. Aspon ona mi robi radost.
Naposledy upravil Matasias : 17.10.10 at 19:53
P171010_14.28.jpg  
P171010_14.29.jpg  
P171010_14.29_[01].jpg  
1/1
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Dakujem Henrieta Idem hned popozerat.
----
Chcel by som sa spytat, co s odkvitnutou miniphalou ? Mozem ako u klasickej odstrihnut stonku za poslednym ockom, alebo mam stonku odstrihnut celu ?
----
A idem sa pochvalit aj jednou phalou . Okamzite po odkvitnuti zacalo rast jedno ocko. Dnes su prebudeme a rastu uz 3, plus rastie aj stonka. Aspon ona mi robi radost.
nemas za co, si sikovny pestovatel, tie orchidky ta maju rady, ja som na mini odstrihla stonku az dolu, teraz sa regeneruju, 2 rastu korene ako dive, 1 sa trosku spamatava, tesim sa na kvitnutie, tu mas ete par linkov, ta 1 ceska pestovatelka je velmi sikovna, snad tam anjdes, co hladas
http://www.orchideje.freepage.cz/

http://www.orchidej.estranky.cz/
http://www.orchideje.freepage.cz/odkazy/
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
moje dúfam , že skoro kvitnúce cymbídko
Milka super už sa tešíme keď pridáš fotečky rozkvitnutého................nooooo neviem, neviem, či aj mne sa tak úspešne bude dariť ako tebe.....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
moje prvé cymbidium - kúpené odkvitnuté..............pre ilustráciu aspoň foto odkvitajúceho kvetu.
No len som zvedavá, či to s ním zvládnem..............
DSC01013 - kópia.JPG  
DSC01020 - kópia (2).JPG  
DSC01021.JPG  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
toto je to moje spomínané "úbohé" oncídium - klasika žlté. Ale idú mu nové výhony, no tak možno sa "pozberá"........
DSC00964 - kópia.JPG  
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Adelka - cymbídium máš krásne, ak budeš raz deliť hlásim sa. Teraz potrebuje chladnejšie. Ak môžeš zabezpečiť letnenie, viac vody v lete ako ostatné + hnojivo (najlepší je čerstvý kravský hnoj)potom na jeseň chladnejšie v noci okolo 12 st.C určite to zvládneš. Niekedy to ale dlhšie trvá, pretože ak sa jeden rok prešvihnú podmienky, ktoré Cymbo potrebuje čaká sa ďalší rok.
Oncídium by sa malo pozbierať tieto orchidky sú dosť vitálne. Ak nemajú totálne fuč korene majú veľkú šancu.
Naposledy upravil Ma-Ba : 18.10.10 at 08:29
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Adelka - cymbídium máš krásne, ak budeš raz deliť hlásim sa. Teraz potrebuje chladnejšie. Ak môžeš zabezpečiť letnenie, viac vody v lete ako ostatné + hnojivo (najlepší je čerstvý kravský hnoj)potom na jeseň chladnejšie v noci okolo 12 st.C určite to zvládneš. Niekedy to ale dlhšie trvá, pretože ak sa jeden rok prešvihnú podmienky, ktoré Cymbo potrebuje čaká sa ďalší rok.
Oncídium by sa malo pozbierať tieto orchidky sú dosť vitálne. Ak nemajú totálne fuč korene majú veľkú šancu.
Majka ďakujem pekne.
A s tým cymbídiom - to veru ešte potrvá kým sa bude môcť deliť, ale budem na teba myslieť......hlavné aby som ho dokázala prezimovať teraz
Letnenie - mám možnosť, letnila som aj dendrá nobile, stardusty,cambrie,oncidko,catleyu..........takže bud.rok si tam aj cymbidko nájde svoje miesto
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Tak fajn určite to zvládneš.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Neviete mi poradiť čo s touto? Odchádzali jej korene, presadená je v tomto kelínku. Korene vyzerajú OK-pekné zelené. Len tie listy, také bez života. Po krajoch majú taký lem. Zo spodu som to potierala Endiexom, na každý nový list je taký poškodený. Škodcu nevidím.Môže to byť od slnka? Je umiestnená pri ostatných a tie to nemajú, hnojím rovnako ako ostatné? Neviete ,chýba jej niečo??
PA170162.jpg  
PA170164.jpg  
PA170165.jpg  
PA170166.jpg  
PA170167.jpg  

1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
moje prvé cymbidium - kúpené odkvitnuté..............pre ilustráciu aspoň foto odkvitajúceho kvetu.
No len som zvedavá, či to s ním zvládnem..............
Adelka je krásne , raz ak budeš deliť budem v rade za Majkou a môžeme čarať , uvidím aké bude moje, len ho v lete pekne kŕm
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zdenka toto isté mám aj ja na viacerých.
Keď som bola na návšteve u jedného pestovateľa mi povedal, že tento rok aj minulý bol veľmi zlý na všelijaké virózy, bakteriózy.
Že takéto niečo môže prísť aj cez otvorené okno. Čo to presne je Ti asi nikto nepovie.
Ja poškodené listy odstránim, aby sa to nešírilo ďalej. Sama som prekvapená koľko toho je.
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes som skoro spadla z noh, predsa budem kvitnút'. Miltoniopsis mi ženie 2 kvetné stonky. Strááááášne moc sa teším.
Potešila ma aj tá fala s nalomeným kvetným stvolom. Vyháňa mi novú stonku.Aspoň nejaká radost', ked' ostatné su už po odkvitnutí.
P6030178.jpg  
P6030179.jpg  
P6030180.jpg  
1/1
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Dneska som znovu podrobnejšie pozerala tie moje potvorky.A dve ďalšie ma asi potešia.jedna je moja prvá orchidka ,už som ju skoro začala pochovávať,a ona sa pozbiera,vyháňa konečne aj nové korienky.A na ďalšej sa asi prebudia dve očká.Keď to trochu podrastie to bude zaujímavejšie,ale moc,moc sa teším.To budú nádherné vianoce.
SP_A0316.jpg  
SP_A0318.jpg  
SP_A0314.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

evaj63 Pozri príspevok
Dnes som skoro spadla z noh, predsa budem kvitnút'. Miltoniopsis mi ženie 2 kvetné stonky. Strááááášne moc sa teším.
Potešila ma aj tá fala s nalomeným kvetným stvolom. Vyháňa mi novú stonku.Aspoň nejaká radost', ked' ostatné su už po odkvitnutí.
Miltoniopsis mnohým nejde a dostať ju do kvetu je niekedy aj pre skúsených pestovateľov problém. Takže o to väčšia radosť.
Nepolievaš veľa? Substrát sa mi zdá veľmi mokrý a tá mladá rastlinka je akoby hrdzavá.
Naposledy upravil Ma-Ba : 18.10.10 at 21:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať