Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

AlenockaS Pozri príspevok
mne na materskej rastline na kvetovej stonke vyrástla nová rastlinka, môže mať už tak 10 cm, má aj vzdušné korienky, myslíte, že ju môžem len tak odstrihnúť od materskej a dať do substrátu ?
áno môžeš ju oddeliť, ak má aspoň tri korene cca.5cm a tri listy. do malého vzdušného kochla /nezabudnúť urobiť dierky/ tak z PET fľaše od minerálky 0,5l, alebo dievčatá dávajú aj do priesvitných od jogurtu
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
divokova Pozri príspevok
Predávajú ich pod názvom Cambria,tá Tvoja by mala byť Brassia Edvah Loo.Ja mám tiež kúpenú ako Cambria-je to zas Brassidium Shoting Star

Aha. Dakujem Zase som o cosi mudrejsi .

EDIT :

A hned dalsia otazka Dnes pri polievani ma prekvapilo Oncidko. Nasiel som takyto "vyhonok". Zrejme sa nejedna o kvetnu stonku, ale o novu rastlinku. Vsak ?
Naposledy upravil Matasias : 25.10.10 at 12:50
DSCN0782.jpg  
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Je to nová rastlinka.Kvetná stonka vychádza spoza listov
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Matasias Pozri príspevok
Aha. Dakujem Zase som o cosi mudrejsi .

EDIT :

A hned dalsia otazka Dnes pri polievani ma prekvapilo Oncidko. Nasiel som takyto "vyhonok". Zrejme sa nejedna o kvetnu stonku, ale o novu rastlinku. Vsak ?
takto na onc. vychazda nova rastlina, potom z nej aj kvet
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Toto sú moje úlovky z novo otvoreného Auparku v Žiline..........
Avšak "chybička" krásy je tá, že nemali žiadne názvy........takže teraz s Vami budem musieť vygooglovať o aký druh sa presne jedná. A samozrejme tomu prispôsobiť starostlivosť......

Tá prvá by sa mi ponášala na druh odontobrassia, alebo miltasia......ale skôr by som sa sa k tej odontobrassii prikláňala
Tá druha na foto - odontocidium - wildcat "carmela"....
A posledné foto - je fotené večer pri lampe, ale chcela som na ilustráciu. koľko sa v priebehu 3 dní rozvinulo kvetov ....

Keď som sa pýtala aký to je druh, bolo mi povedané len že "cambria-mix"..........toť široký pojem.......a teraz babo raď ako sa o to správne starať...
Naposledy upravil andersenka : 26.10.10 at 09:56
DSC01054.jpg  
DSC01045.jpg  
DSC01050.jpg  
DSC01074.jpg  
DSC01060.jpg  

DSC01056.jpg  
DSC01072.jpg  
DSC01093.jpg  
1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
zuzkahris Pozri príspevok
No a tento víkend sa neobišiel bez nového prírastku
tak takúto mám aj ja, volám ju "cukrík"............a kvitla mi cca 4 mesiace ...............a teraz asi po 2-3mesiacoch od odkvitnutia vyháňa novú stonku......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
myslíte, že už je toto dendro nobile pripravené na obdobie "sušenia" ??
DSC01081.jpg  
DSC01082.jpg  
DSC01084.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
myslíte, že už je toto dendro nobile pripravené na obdobie "sušenia" ??
Adelka vydrž ešte aspoň mesiac ho mechaj, polej len málilinko a uvidíš čo sa bude diať , nemáš sa kam ponáhlať,
nevidela si dendro Maria Noel?, je krásne a vraj vdačne kvitne a lahko sa množí, a ešte nemali pleionky?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Adelka vydrž ešte aspoň mesiac ho mechaj, polej len málilinko a uvidíš čo sa bude diať , nemáš sa kam ponáhlať,
nevidela si dendro Maria Noel?, je krásne a vraj vdačne kvitne a lahko sa množí, a ešte nemali pleionky?
Milka, ploeionky - to sú tie na vonok,nie? Nie nemali. A to dendro čo ty hovoríš, neviem ani ako vyzerá
Mali tam phaly, dendrophaly, a také ako je, ešte tuším beallara tahoma či ako sa to volá.........nemali označenia
Ale budem chodievať občas pozerať........
nemáš foto toho dendra?
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ma-Ba ďakujem za odpoveď, asi som sa málo starala, pre mňa je Zygo náročný druh, aj napriek tomu, že sa mu darilo a myslela som si, že starostlivosť oň zvládnem, o to viac potešila nová stonka, no ale zrazu "pošlo" :-(((
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
Milka, ploeionky - to sú tie na vonok,nie? Nie nemali. A to dendro čo ty hovoríš, neviem ani ako vyzerá
Mali tam phaly, dendrophaly, a také ako je, ešte tuším beallara tahoma či ako sa to volá.........nemali označenia
Ale budem chodievať občas pozerať........
nemáš foto toho dendra?
Adelka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka nie je moje je to z českého fora
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

andersenka Pozri príspevok
Toto sú moje úlovky z novo otvoreného Auparku v Žiline..........
Avšak "chybička" krásy je tá, že nemali žiadne názvy........takže teraz s Vami budem musieť vygooglovať o aký druh sa presne jedná. A samozrejme tomu prispôsobiť starostlivosť......

Tá prvá by sa mi ponášala na druh odontobrassia, alebo miltasia......ale skôr by som sa sa k tej odontobrassii prikláňala
Tá druha na foto - odontocidium - wildcat "carmela"....
A posledné foto - je fotené večer pri lampe, ale chcela som na ilustráciu. koľko sa v priebehu 3 dní rozvinulo kvetov ....

Keď som sa pýtala aký to je druh, bolo mi povedané len že "cambria-mix"..........toť široký pojem.......a teraz babo raď ako sa o to správne starať...
Sú nádherné. Ja viem o mojej len že to je cambria,inak nič.
001 (2).jpg  
002 (2).jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera mi sesternica darovala kejku., vytešujem sa jak malá Jej phala nič nerobí len vyháňa po 3 kejky, a preto jej vôbec nekvitne . Pre začiatočníkov ,takto vyzerá kejka vhodná na zasadenie. Aspoň 3 korene po 5 cm a odstrihnutá stonka z oboch strán. A takto som ju zasadila. Dúfam, že sa príjme, sesterka sadí len do hliny a má ich krásne.
PA260179.jpg  
PA260178.jpg  
PA270182.jpg  
1/1
5 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Milka - krásne dendrobko, také som veru nevidela.........občas tam zájdem a budem informovať.
V novembri by nám mali zase otvoriť MIRAGE v Žiline,predpokladam, že tam bude tiež kvetinárstvo takže bude viac na výber

Včera som v kvetinárstve Maja vo Farskej uličke (pre Žilinčanov) videla krásne veľké catlejky oranžové a žlté do 35€ a na nich označenie "cymbidium" Keď som sa jednej z predavačiek opýtala prečo tam majú toto označenie keď je to catley povedala mi, že ľudia tomu nerozumejú................sila, čo????
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

no hlavne, ze tomu ta predavacka rozumie... ))
s tym som sa uz stretla aj v zahradných centrách... zákazník je "informovanejší" než predavač... bežné...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes som si dopriala trooooošičku radosti. Kúpila som si Vandu. Bola v zl'ave za 17,5 eura. Muž skoro skolaboval. Nemal začat' fajčit' po 10 rokoch, tak mu treba a mne tiež. Myslím tych orchidiek.
P6120182.jpg  
5 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

sisima Pozri príspevok
no hlavne, ze tomu ta predavacka rozumie... ))
s tym som sa uz stretla aj v zahradných centrách... zákazník je "informovanejší" než predavač... bežné...
No ešte že my máme poradu,že nás tak lahko neoklamú.Aj ked som raz naletela jednému predavačovi,že miltonia je orchidka krížená so sirôtkami,ale kočky ma uviedli na pravú mieru.Takže už neverím,pokial sa radšej tu nepresvedčím od vás.Oni len oklamú,len aby predali.
Vianočný kaktus mi nahadzuje púčiky,teším sa.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
infinityfx21 Pozri príspevok
No ešte že my máme poradu,že nás tak lahko neoklamú.Aj ked som raz naletela jednému predavačovi,že miltonia je orchidka krížená so sirôtkami,ale kočky ma uviedli na pravú mieru.Takže už neverím,pokial sa radšej tu nepresvedčím od vás.Oni len oklamú,len aby predali.
Vianočný kaktus mi nahadzuje púčiky,teším sa.
---mna už jeden odkvitá!!!a že vianočný



dnes som videla vandy za 60 eu
1 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

evaj63 Pozri príspevok
Dnes som si dopriala trooooošičku radosti. Kúpila som si Vandu. Bola v zl'ave za 17,5 eura. Muž skoro skolaboval. Nemal začat' fajčit' po 10 rokoch, tak mu treba a mne tiež. Myslím tych orchidiek.
Sladky argument..tiez si budem musiet nejaky najst,aby som sa mala cim ohanat,ked zas nieco dovleciem domov
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať