Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
.....tak ja som sa dnes rozhodla, že oddelím novú rastlinku rastúcu od spodku pri matke, napriek tomu,že som sa bála snáď to dopadlo dobre no to ukáže až čas. matka už nerástla/ žiadne listy už dlho/ je možné, že by aj zanikla a nová rastlinka by rástla samostatne čo je pri tejto forme "rozmnožovania" phale možné aspoň tak to píše kniha, je to vlastne iná forma rozmnožovania ako je keika nová rastlinka na kvetnej stonke zvolila som kochel /chcela som menší, ale jeden koreň bol dlhý/ dúfam,že jej veľkosť nebude vadiť ale opäť som to dala na paličku a zapichla do chochle-úspora miesta+miesto pri okne
a ako si ju oddelila? odrezala, alebo ako? mozes odfotit aj tu cast kde bola uchytena o matku?ale asi uz nie, kedze je zasadena...hm
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Dobrý deň poraďáci, prosím vás vidím aké nádherné máte orchidejky, úúúplne obdivuhodné! V noci som počula nejaký rachot a ráno pozerám, orchidejka na zemi. Stále ju mám len v tom plastovom priesvitnom črepníku, no budem musieť ísť do kvetinárstva, lebo sa vysypalo kopu kôry a zároveň by som chcela aj nejaký črepník do ktorého orchidejku vložím. Len aký vlastne kúpiť? Veľa z vás ich má priesvitné a veľa z vás ich má nepriehľadné. Ďakujem za radu.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dievčence, v tescu v ZA majú dendrophaly, biele, fialkové,ružovkasté...... necelých 6 € stoja
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ormika Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci, prosím vás vidím aké nádherné máte orchidejky, úúúplne obdivuhodné! V noci som počula nejaký rachot a ráno pozerám, orchidejka na zemi. Stále ju mám len v tom plastovom priesvitnom črepníku, no budem musieť ísť do kvetinárstva, lebo sa vysypalo kopu kôry a zároveň by som chcela aj nejaký črepník do ktorého orchidejku vložím. Len aký vlastne kúpiť? Veľa z vás ich má priesvitné a veľa z vás ich má nepriehľadné. Ďakujem za radu.
koru kludne nasyp naspat, ked je maly, presad do vacsieho, v baumaxe za par centov dostat vsetky velkosti, ja mam vsetky v priesvitnych, kvoli prehladu vlhkosti, potom vo takych polopriesvitnych z plastu, kupila som raz asi za 8 eur obalovy zo skla, ale necitila sa v nom dobre, bol tesny, skoda, velmi pekny, ale vymenila som ho
ale poznam aj take pestovatelky, co sadia do hlineneho, zistis to sama, ked ju budes mat dlhsie, co sa jej paci
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
koru kludne nasyp naspat, ked je maly, presad do vacsieho, v baumaxe za par centov dostat vsetky velkosti, ja mam vsetky v priesvitnych, kvoli prehladu vlhkosti, potom vo takych polopriesvitnych z plastu, kupila som raz asi za 8 eur obalovy zo skla, ale necitila sa v nom dobre, bol tesny, skoda, velmi pekny, ale vymenila som ho
ale poznam aj take pestovatelky, co sadia do hlineneho, zistis to sama, ked ju budes mat dlhsie, co sa jej paci
popozeraj si albumy, mam aj par nepriesvitnych, na mimiphaly, ale ked su v nich, vyhanaju vela vzdusnych korenov, su zbytocne, preto mam radsej priesvitne, potom silu davaju do normalnych korenov
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Idem sa Vám pochváliť novými prírastkami. Tu prvú som dostala na Morave a tú druhú teraz v sobotu doma.
Snímka0140.jpg  
Snímka0153.jpg  
Snímka0154.jpg  
1/1
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
janka51 Pozri príspevok
Idem sa Vám pochváliť novými prírastkami. Tu prvú som dostala na Morave a tú druhú teraz v sobotu doma.
Janka tá prvá je o.k. tá druhá je farbená umelo , daj na ňu pozor , aby ti neodišla
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ahojte dievcence...dlho som tu nebola, vidim, ze mate kopec novych krasavic, mne teraz zenie na kvitnutie cca 6 kuskov, potom ich sem nahodim, stale bojujem s cervcami, uz mam doma speci postrek, no nema mi ich kto postriekat, mne ich ten odbornik zakazal striekat kedze kojim, zevraj je to velmi agresivny postrek.....


kocky pre potesenie aspon oka, pridala som do albumu s tortami par foteciek
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja stále rozmýšlam nad tými dendrophalami v Tescu, bola tam taka zaujimava farba kt. ešte nemám.....a stále si hovorím, že 6€ nie je až tak moc........................... na druhej strane,zas zajtra maju v auparku nový tovar dostať..........a to zas nevedno aky vyber bude už zajtra v Tescu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....že by aj aj
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Adelka,utekaj,dendrophalky su velmi pekne,mne uz moja rozkvita.
kvety 012.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lesslie Pozri príspevok
a ako si ju oddelila? odrezala, alebo ako? mozes odfotit aj tu cast kde bola uchytena o matku?ale asi uz nie, kedze je zasadena...hm
špičkou noža išlo to ťažko tá časť už bola drevnatá, čiže fungovala už na svojich koreňoch, ale prečo matka nerástla to neviem. uvidím ako sa im bude dariť
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
ja stále rozmýšlam nad tými dendrophalami v Tescu, bola tam taka zaujimava farba kt. ešte nemám.....a stále si hovorím, že 6€ nie je až tak moc........................... na druhej strane,zas zajtra maju v auparku nový tovar dostať..........a to zas nevedno aky vyber bude už zajtra v Tescu...
tiez by som si nejaku kupila, ale mam ich natlacene na 1 parapete, musim nieco vymysliet, lebo moje nove maciatko uz 1 s novou stonkou prevratilo, nemozeme ju v tejto izbe nechat samu, neviem, ako to vyriesim, nastastie sa stonka nezlomila, bude kvitnut pekna zlta
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
krásna tá tvoja ) a henrieta3 - ja mam tiež žltu, ide jej nový výhonok..........tak uvidím či k roku zakvitne

A už som sa rozhodla - cestou z práce idem nejaku ukoristiť už mam žltu, bielu, ružovkastu.......ale ďalšia len poteší .)
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
milka 60 Pozri príspevok
Janka tá prvá je o.k. tá druhá je farbená umelo , daj na ňu pozor , aby ti neodišla
Milka ja viem,že je to farbené veď ja som bola od nej viac modrá ako ona sama a som veľmi zvedavá čo bude s ňou ďalej keď si si všimla ide tam druhá kvetna stonka tak čakám či aj rozkvitne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Milka ja viem,že je to farbené veď ja som bola od nej viac modrá ako ona sama a som veľmi zvedavá čo bude s ňou ďalej keď si si všimla ide tam druhá kvetna stonka tak čakám či aj rozkvitne.
dievčatá no a okrem toho že ich zafarbujú, asi napichnú kvetnú stonku, tak ešte im nejak inak ubližujú, keď máte obe obavy , že čo bude s nimi ďalej
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
dievčatá no a okrem toho že ich zafarbujú, asi napichnú kvetnú stonku, tak ešte im nejak inak ubližujú, keď máte obe obavy , že čo bude s nimi ďalej
...aj tu napichnútu stonku som videla veď preto som veľmi zvedavá ako to bude ďalej, ale na tej novej kvetnej stonke púčiky pekné podrastajú. Keď sa im podarí aj rozkvitnúť tak pošlem foto. Korene sú tiež úplné modré...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
...aj tu napichnútu stonku som videla veď preto som veľmi zvedavá ako to bude ďalej, ale na tej novej kvetnej stonke púčiky pekné podrastajú. Keď sa im podarí aj rozkvitnúť tak pošlem foto. Korene sú tiež úplné modré...
fúha, aj korene modré a neodmočila by sa z koreňov tá farba, keby si ju namočila?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ďakujem vám za rady kočky :-) tak som si kúpila 2 črepníky, dve podpery, novú kôru, presadila som 3orchidejky, štvrtá bola komplet uhnitá. Hodila som ich do vane, osprchovala, lebo mali listy hrozne prachové. To viete, nejako mi nezostávalo času na kvety, mám 20-mesačného synčeka a popritom ešte pracujem :-) ale už som sa na tie kvietky nemohla pozerať, hoci kvitli celý čas čo ich mám. Ale dúfam, že teraz už budú krajšie a krajšie....obstrihala som aj spodné korene, tak hádam mi orchidejky neodídu....
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

janka51 Pozri príspevok
...aj tu napichnútu stonku som videla veď preto som veľmi zvedavá ako to bude ďalej, ale na tej novej kvetnej stonke púčiky pekné podrastajú. Keď sa im podarí aj rozkvitnúť tak pošlem foto. Korene sú tiež úplné modré...
Pri druhom kvitnutí už bude biela.
Do koreňov im vstrekávajú atrament, tak mi to bolo vysvetlené, ked' som sa na to pýtala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať