Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá tak keby sme si mohli nakúpiť
http://orchidbliss.blogspot.com/2009...s-at-gaya.html
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

andersenka Pozri príspevok
krásna tá tvoja ) a henrieta3 - ja mam tiež žltu, ide jej nový výhonok..........tak uvidím či k roku zakvitne

A už som sa rozhodla - cestou z práce idem nejaku ukoristiť už mam žltu, bielu, ružovkastu.......ale ďalšia len poteší .)
Ja som v HT videla dendrobká - prvýkrát naživo..., aj som chvíľu pri nich postála, pekné boli, ale rozhodla som sa, že najprv mi musia zakvitnúť tie, čo mi nekvitnú, alebo odkvitnúť, tie čo kvitnú - dúfam ale, že to tak skoro nebude..., teda že tak skoro neodkvitnú. Až potom si - možno - kúpim ďalšiu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Ja som v HT videla dendrobká - prvýkrát naživo..., aj som chvíľu pri nich postála, pekné boli, ale rozhodla som sa, že najprv mi musia zakvitnúť tie, čo mi nekvitnú, alebo odkvitnúť, tie čo kvitnú - dúfam ale, že to tak skoro nebude..., teda že tak skoro neodkvitnú. Až potom si - možno - kúpim ďalšiu...
ak by ti urobilo radosť mala si sa potešiť aj tak určite na ne stále myslíš, či mýlim sa
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, chcem sa opýtať, pri akej teplote teraz pestujete Cymbidiá?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
ak by ti urobilo radosť mala si sa potešiť aj tak určite na ne stále myslíš, či mýlim sa
... No veď hej ... Ale to je ako s rodičovstvom, o zodpovednosti - nie mať len tak veľa detí a nestačiť na nich... Najprv musím urobiť "skúšku" - keď mi zakvitnú vlaňajšie phaly, môžem postúpiť do ďalšieho kola... A aj "detskú izbu" treba pripraviť - v tomto konkrétnom prípade musím doriešiť minimálne tú oblúkovú záclonu... A to skôr ako na jar reálne nevidím. Takže tak.
(Jediná možná skratka - keď mi odkvitnú tie dve krásky, z ktorých sa vytešujem teraz, a bude mi za ich kvetmi už nejakú chvíľu smutno, až potom si kúpim ďalšie kvitnúce. )
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Toto je môj včerajší úlovok z Tesca - nová dendrophalka
Má len jeden kvitnúci kvet a hádam zo 20-25 pukov, len som zvedava či neopadajú . Keby sa všetky rozvilli bolo by krásne.......
A nebola vôbec ani preliata, skôr suchá, tak som jej aj vodičky dala až mi tie puky nezhodí....
DSC01135.jpg  
DSC01136.jpg  
DSC01131.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak toto oncidko som si kúpila 13.7. Kvitlo mi tiež na 2 stonkách. Odvitajúce som ho koncom augusta dala von, až sa aspoň chvíľu ešte "letní"........... a ono sa mi teraz takto odvďačilo
Pekne vonia ...
DSC01118.jpg  
DSC01122.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
Toto je môj včerajší úlovok z Tesca - nová dendrophalka
Má len jeden kvitnúci kvet a hádam zo 20-25 pukov, len som zvedava či neopadajú . Keby sa všetky rozvilli bolo by krásne.......
A nebola vôbec ani preliata, skôr suchá, tak som jej aj vodičky dala až mi tie puky nezhodí....
tak tá je teda vydarená, želám čo najviac rozkvitnutých kvietkov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....č.21-22
Snímka1227.jpg  
Snímka1228.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Cymbídiá mám teraz vonku. V noci na chodbe, okolo 15 st.
2 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Prosím o radu, táto dendrophala potrebuje teraz v jeseni či v zime nejakú špeciálnu starostlivosť alebo sa o äu treba starať ako o ostatné phaly? mám zatiaľ len jednu, ktorú som rozsadila, lebo mala prvý výhonok, tak neviem. Vďaka.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

mojich sedem spomínaných a chystajúcich sa kvitnúť a medzitým než som sa dostala k tomu aby som priložila fotografie tak som zbadala puk na ludisii takže zase nabudúce až všetky rozkvitnú
P1010540.jpg  
P1010541.jpg  
P1010542.jpg  
P1010544.jpg  
P1010548.jpg  

P1010549.jpg  
P1010550.jpg  
1/1
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Baby chcem sa spytat kolko asi bude trvat kym mi narastie nova stonka ma zatial 1 cm asi zacinam byt nedockava. Dnes som mala namierene do jedneho kvetinarsta v centre Trencina ale plany sa bohuzial zmenili. Ale minuly tyzden mali v Tn Tescu v kvetinarstve velikanske phaly z 25 € na 8€ krasne biele uz som si jednu chcela kupit ale mama ma odtiahla ze co furt vymyslam. No je toto spravodlive?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

daira Pozri príspevok
Baby chcem sa spytat kolko asi bude trvat kym mi narastie nova stonka ma zatial 1 cm asi zacinam byt nedockava. Dnes som mala namierene do jedneho kvetinarsta v centre Trencina ale plany sa bohuzial zmenili. Ale minuly tyzden mali v Tn Tescu v kvetinarstve velikanske phaly z 25 € na 8€ krasne biele uz som si jednu chcela kupit ale mama ma odtiahla ze co furt vymyslam. No je toto spravodlive?
ja má pocit, že každej rastie iným tempom ja skôr rátam, že porastie dlho, keď to bude rýchlejšie tak ma to len poteší mamu nechaj nabudúce doma ja zásadne nakupujem sama inak by som nikdy nič nekúpila, toto sa mi osvedčilo, hlavne ma nikto nesúri
2 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
krásna tá tvoja ) a henrieta3 - ja mam tiež žltu, ide jej nový výhonok..........tak uvidím či k roku zakvitne

A už som sa rozhodla - cestou z práce idem nejaku ukoristiť už mam žltu, bielu, ružovkastu.......ale ďalšia len poteší .)
rastie rychlo, musim sa pozriet, kedy som fotila 1.vyhonok, filadelfia ma asi 25, ta zlta 20 cm, dnes som ich uz prichytila
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

daira Pozri príspevok
Baby chcem sa spytat kolko asi bude trvat kym mi narastie nova stonka ma zatial 1 cm asi zacinam byt nedockava. Dnes som mala namierene do jedneho kvetinarsta v centre Trencina ale plany sa bohuzial zmenili. Ale minuly tyzden mali v Tn Tescu v kvetinarstve velikanske phaly z 25 € na 8€ krasne biele uz som si jednu chcela kupit ale mama ma odtiahla ze co furt vymyslam. No je toto spravodlive?
mne rastu vyse mesiaca, ale uz mali viac urazov, snad vydrzia
taku velku bielu som kupila v lete mame, kvitla len 2 tyzdne, ale uz sa ma k svetu, chodim ju kontrolovat a hnojit, ja mam len mensie
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Toto je môj včerajší úlovok z Tesca - nová dendrophalka
Má len jeden kvitnúci kvet a hádam zo 20-25 pukov, len som zvedava či neopadajú . Keby sa všetky rozvilli bolo by krásne.......
A nebola vôbec ani preliata, skôr suchá, tak som jej aj vodičky dala až mi tie puky nezhodí....
je krasna, myslim si, ze aj ja mam 1. - lesanku, nevedela som ju urcit, bola velmi biedna, ked som ju kupila, zatial zije 1 listok
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Dakujem za odpoved Lujza jasne ze chodit s mamou po kvetinarstvach je total blbost, kedze ona ma doma palmu, vianocny kaktus a fikus, a ma problem ich poliat raz za tyzden. Minule ssom prisla a to ked kaktus bol na pokraji skapatia- to je teda sila. MOja mama vobec nezdiela moju VASEN pre kvety , ale tak co uz. Ja sa rozhodne nenecham odradit a mam pocit ze zajtra bude pekny den na prechadzku po kvetinarstvach
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

daira Pozri príspevok
Baby chcem sa spytat kolko asi bude trvat kym mi narastie nova stonka ma zatial 1 cm asi zacinam byt nedockava. Dnes som mala namierene do jedneho kvetinarsta v centre Trencina ale plany sa bohuzial zmenili. Ale minuly tyzden mali v Tn Tescu v kvetinarstve velikanske phaly z 25 € na 8€ krasne biele uz som si jednu chcela kupit ale mama ma odtiahla ze co furt vymyslam. No je toto spravodlive?
prvé foto dňa 29.10, druhá dnes-teraz
Snímka1200.jpg  
Snímka1229.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

daira Pozri príspevok
Dakujem za odpoved Lujza jasne ze chodit s mamou po kvetinarstvach je total blbost, kedze ona ma doma palmu, vianocny kaktus a fikus, a ma problem ich poliat raz za tyzden. Minule ssom prisla a to ked kaktus bol na pokraji skapatia- to je teda sila. MOja mama vobec nezdiela moju VASEN pre kvety , ale tak co uz. Ja sa rozhodne nenecham odradit a mam pocit ze zajtra bude pekny den na prechadzku po kvetinarstvach
nemáme rovnakú mamuu našich buď kvety iba prežívajú, alebo vykapú keď som mame kupovala x-tú fialku /každá vykapala na preliatie/tak mi mama povedala, že už nech jej radšej nič nekupujem pritom fialka je v pohode keď je zem suchá tak sa zaleje, ale u mojej maminky aj toto je problematické
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať