Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ma-Ba Pozri príspevok
Cymbídiá mám teraz vonku. V noci na chodbe, okolo 15 st.
Ďakujem veľmi pekne .
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

lujza.j Pozri príspevok
nemáme rovnakú mamuu našich buď kvety iba prežívajú, alebo vykapú keď som mame kupovala x-tú fialku /každá vykapala na preliatie/tak mi mama povedala, že už nech jej radšej nič nekupujem pritom fialka je v pohode keď je zem suchá tak sa zaleje, ale u mojej maminky aj toto je problematické
MOja mama si vsimne , ze kvety treba poliat az vtedy ked dracena ma uplne ovisnute listy pri kmeni . Vzdy jej vynadam ona sa kaja a dalsi tyzden to iste. vazne nechapem. A to som rozmyslala, ze je kupim nejaku phalu, ale radsej neriskujem nemala by som kludny spanok a stale by som na to chudatko myslela
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

lujza.j Pozri príspevok
špičkou noža išlo to ťažko tá časť už bola drevnatá, čiže fungovala už na svojich koreňoch, ale prečo matka nerástla to neviem. uvidím ako sa im bude dariť
dakujem za odpoved mozno raz, ked sa mne zastavia v raste tiez budem delit, tak teraz aspon viem ako
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
od štvrtka 11.11. majú mať v LIDLI orchidee v keramickom kvetináči po 9,99€. Na letáku sú phaly aj dendrophaly......
3 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

V Baumaxe letaku ze Vanda za skoro 60€. Su normalny??? TO je do neba volajuce
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Moje podla mna umierajuce dendrobko ma dnes takto milo prekvapilo.

EDIT : Prave som zistil, ze mi rastie aj dalsia stonka na jednej phale Takze moje skore su 3 stonky :P
Naposledy upravil Matasias : 05.11.10 at 13:51
DSCN0798.jpg  
2 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

andersenka Pozri príspevok
od štvrtka 11.11. majú mať v LIDLI orchidee v keramickom kvetináči po 9,99€. Na letáku sú phaly aj dendrophaly......
Ani nevarv ja mám na jedenásteho naplánovaný Stop.Shop...

no ale od starkinej susedy možno doztanem pahluzku cymbidka takže dúfam no..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak si to daj až od 12.11
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

no hej.. skrachujem..
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

A kolko asi tak stoji dendrophala tuzim po nej silno ale tiez nemozem minat vela, za 3 tyzdne idem do Pariza a tam budeme mat s babami urcite nakupovaci zachvat
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som teraz v tescu kupila za necelych 6€ dendrophalu. V auparku majú vysokánske za cca 12€ a od štvrtka budu v Lidli za 10€
1 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

daira Pozri príspevok
V Baumaxe letaku ze Vanda za skoro 60€. Su normalny??? TO je do neba volajuce
Ja som tú Vandu videla naživo, ale radšej som obdivovala ju ako tú cenu / inak kolegyňa bola svedkom ako jednu kupujú za tú cenu ... /, prečo by za takú cenu nepredávali, keď ľudia kúpia, no čo už,, my budeme musieť nájsť nejakú akciu
0 0
Čupríková Mária Čupríková Mária
Včera u nás v Košiciach majú Vandy vo vázach za 31 eur a celkom zaujímavé farby, su tam aj 2 po 19,90 eur sú zlacnené, lebo odkvitli. Musím sa pochváliť moje 2 Vandám rastú kvetné sloje, a tretia má dokonca 2. Už sa teším, lebo phalám sa asi u mňa až tak nedarí, zatial len dve asi budú kvitnúť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Čupríková Mária Pozri príspevok
Včera u nás v Košiciach majú Vandy vo vázach za 31 eur a celkom zaujímavé farby, su tam aj 2 po 19,90 eur sú zlacnené, lebo odkvitli. Musím sa pochváliť moje 2 Vandám rastú kvetné sloje, a tretia má dokonca 2. Už sa teším, lebo phalám sa asi u mňa až tak nedarí, zatial len dve asi budú kvitnúť.

ja som kedysi dávno kúpila Vandu v baumaxe zlacnenu za menej ako 100Sk. Povodna cena bola vyssia ako 1000Sk. No, nevydrzala mi, bola zjavne preliata. Ale ostala mi nádherná velka sklenená vaza, a ta za tu stovku veru stála
0 0
KittyS KittyS

KittyS je offline (nepripojený) KittyS

Ahojte, poraďte mi... takto mi začala chradnúť jedna phala. Už odišiel jeden list, pokračuje to ďalej, začalo to od spodu listu až na povrch a tera je to už na stonkách. Za každú radu ďakujem...
orchodka zdochlina.jpg  
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Kitty to je zlé.Mala si hned odstranit prvy list ked to zacalo.Mozno este pomôze ked odstranis vsetko co je napadnute.Ak ma pekne korene mohla by si ju zachranit.Myslim ze ju poziera potvora co neviem ako sa vola,ale niekto Ti urcite napise este nieco k tomu.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Kitty to je zlé.Mala si hned odstranit prvy list ked to zacalo.Mozno este pomôze ked odstranis vsetko co je napadnute.Ak ma pekne korene mohla by si ju zachranit.Myslim ze ju poziera potvora co neviem ako sa vola,ale niekto Ti urcite napise este nieco k tomu.
Nie je to sviluška? tá sa prejavuje strieborným listom
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Proti svilušce tabákovým čajem
Kůru začneme tak, že rostliny otíráme hadříkem s vodou, ve které rozpustíme tuhé mýdlo, nebo mazlavé, potom nějaký postřik a pak tabákový čaj aspoň jednou měsíčně. Je dobré dát napadené rostlinky do karantény, někam stranou a hodit přes ně mikrotenový sáček, který dole utěsníme gumičkou. Karanténu dělám asi týden, musíme ovšem ráno a večer na chvíli sáček sundat a rostlinky vyvětrat.
Tabákový čaj se dělá tak, že koupíme tabák na vykuřování skleníků, pakliže nemají, tak tabák do startek, je nejčistější (jsem z Kutné Hory :-D) a levný. Vezmeme hrnek normální velikosti, naplníme ho do půlky tabákem, zalejeme vroucí vodou a necháme vylouhovat asi 15 min. Pak scedit do kýble 10 litrů a dolít zálivkovou vodou. V tom pak celé kytky koupeme. Dobré je dělat to i s přesličkou, ta chrání rostliny proti hnilobám. Ještě občas dělám lázeň v kafi, pak se kytičky hezky lesknou, občas je otřu hadrem, který máčím v pivu, to odstraní prach a zvýší lesk, rostliny se pak lesknou a vypadají zdravě, a na rozdíl od kupovaného lesku přirozeně a rostlinkám se neucpávají póry.
autor: Roman Kvač (Kutná Hora)

Sviluška napadá horní a spodní stranu listu, výhony a paždí listů. Poškození rostliny se projevuje světle žlutou barvou. Povrch napadených listů se po vysátí buněčné šťávy nejprve pokryje světlými tečkami, skvrny se dále zvětšují a slévají do bělavých polí, listy předčasně opadávají, rostlina nekvete, slábne a hyne. Sviluška nevytváří pavučiny a proto je těžké ji objevit. Znakem její přítomnosti jsou bílé nebo žlutavé skvrny na rostlině. Kůže listů odumírá a praská, listy a květy se deformují a kroutí. Napadení sviluškou napomáhá suchý vzduch.
Způsoby ochrany. Není-li zasažení orchideje velké, můžeme ze začátku zkusit otřít listy a stonky z obou stran mýdlovým roztokem. Při větším rozsahu napadení postřikujeme insekticidy.
2 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Tiež si myslím, že je to sviluška.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Svilušky:kniha Orchideje v byte a rodinnom dome, autorka Eva Sedláčková píše, že odborník na orch. jej doporučil potieranie poškodených listov detským kamilkovým olejom, ak bol atak Svilušiek väčší detský olej nepostačoval, rastliny opakovane ošetrila Agrionem, alebo potierala technickým liehom.Rastliny útok svilušiek obvykle prežili
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať