Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Zdravím. Minule som videla v kvetinárstve zvláštnu orchideu - názov mala SINGOLO. Orchidky mám iba krátko, o tejto som ešte nepočula. A Google mi nevyhodil nič konkrétne. Viete o nej niečo?
Snímka0501.jpg  
Snímka0502.jpg  
1/1
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bikam Pozri príspevok
Zdravím. Minule som videla v kvetinárstve zvláštnu orchideu - názov mala SINGOLO. Orchidky mám iba krátko, o tejto som ešte nepočula. A Google mi nevyhodil nič konkrétne. Viete o nej niečo?
"
* NEW * Phalaenopsis SINGOLO, brand new orchid with just 1 big
flower, from now on available at our shop"


http://www.optiflor.nl/detailhandel/...collection.htm

v preklade zhruba nová orchidea iba s jedným veľkým kvetom
2 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Dáša_ Pozri príspevok
"
* NEW * Phalaenopsis SINGOLO, brand new orchid with just 1 big
flower, from now on available at our shop"

http://www.optiflor.nl/detailhandel/...collection.htm

v preklade zhruba nová orchidea iba s jedným veľkým kvetom
Podľa názvu som si domyslela, že bude "single". Máte s ňou niekto aj konkrétne skúsenosti?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zdenka175 Pozri príspevok
My máme kuchyňu prepojenú s obývačkou. Ovocie máme v kuchyni a phaly v obývačke, ale rýchle opadávanie kvetov som nepostrehla.
nebudem to uz riesit, ani komplikovat, citron je okolo kvetinacov, nastriekala som aj na parapetu, uvidime
nemyslim si, zeby kvety opadali, ked su pri ovoci, mozno je to len nahoda
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
po presadení, orchidku za akú dobu možno poliať a začať hnojiť (ide jej kvetná stonka)?
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

Ahojte vcera som si nasla v substrate orchidei take male sede musky, v lete som ich presadzala a asi som si to tam zavliekla zo substratu lebo som isla mrknut kolko mi ho zostalo ze ich presadim a zistila som, ze su priamo v tom substrate vo vrecku. Viete mi poradit ako sa toho zbavit? dakujem
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja si substrat pred presadzanim vzdy prelejem vriacou vodou,aby pripadne potvory zmizli.Ale tie musky mam aj ja,tie sa vytvaraju casto,ale nie su pre orchideu skodlive,aj ked nas to tam stve.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
po presadení, orchidku za akú dobu možno poliať a začať hnojiť (ide jej kvetná stonka)?
Kedze substrat prelievam,sadim uz do mokreho-vlhkeho.Takze polievam az pri hromadnom polievani orchidiek,a to je teraz aj raz za tri tyzdne.Uz nehnojim,az do jari nebudem,tak planujem.
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Kedze substrat prelievam,sadim uz do mokreho-vlhkeho.Takze polievam az pri hromadnom polievani orchidiek,a to je teraz aj raz za tri tyzdne.Uz nehnojim,az do jari nebudem,tak planujem.
ja som na zimu zmenila hnojivo, bolo mi poradené hnojivo "KAPKA" - na orchidee a bromélie. Tak s tým som teraz - tie ktorým idú listy, korene, stonky. Tie ktoré stagnujú nechám "oddychovať"..........
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.A moja žltá kráska je už definitívne kaput.No čo už,o chvílu sú tu vianoce,tak snáď nejaká pod stromčekom bude.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
po presadení, orchidku za akú dobu možno poliať a začať hnojiť (ide jej kvetná stonka)?
ked je normalne v poriadku a zdrava, polej, alebo ako pise dolu, daj do mokreho substratu, minimum hnojiva davam vzdy, lebo v kore sa toho vela neudrzi, mam ho rozrobene vo vode-kr. hnoj, miluju ho
polievam, ked su biele korene, cca 7-10 dni, kazda je inokedy sucha, napr. mini castejsie
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

majuška35 Pozri príspevok
Ahojte vcera som si nasla v substrate orchidei take male sede musky, v lete som ich presadzala a asi som si to tam zavliekla zo substratu lebo som isla mrknut kolko mi ho zostalo ze ich presadim a zistila som, ze su priamo v tom substrate vo vrecku. Viete mi poradit ako sa toho zbavit? dakujem
ak su to tie musky, co lietaju, mam ich par tiez, uz som aj davala zlte samolepky, ked presadzam, upeciem koru v mikrovlnke, ale musky su neznicitelne, boli aj vonku na kvetoch
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
ak su to tie musky, co lietaju, mam ich par tiez, uz som aj davala zlte samolepky, ked presadzam, upeciem koru v mikrovlnke, ale musky su neznicitelne, boli aj vonku na kvetoch
tiež mám mušky neriešim ich
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

henrieta3 Pozri príspevok
ak su to tie musky, co lietaju, mam ich par tiez, uz som aj davala zlte samolepky, ked presadzam, upeciem koru v mikrovlnke, ale musky su neznicitelne, boli aj vonku na kvetoch
Že sa tak hlúpo opýtam - aké žlté samolepky?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Cez víkend sme boli na návšteve v inom meste - mali tam pekné phaly, jedna sa mi zvlášť páčila, mala také zvláštne tvarované kvety, ale keď som si predstavila, ako ju budem prenášať, tak som ju len poobdivovala v obchode... Ale už mi to asi hrozí, lebo tej jednej už odpadol vari tretí kvet, a keď odkvitne celkom, budem si musieť kúpiť novú kvitnúcu a túto šupnem ku kamoškám na parapetu...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Že sa tak hlúpo opýtam - aké žlté samolepky?
Dostat ich v zahr. potrebach, niekedy aj v baumaxe, zapichnes ich do kvetinaca a musky povyliezaju a prilepia sa, da sa to pouzit na vsetky kvety.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Cez víkend sme boli na návšteve v inom meste - mali tam pekné phaly, jedna sa mi zvlášť páčila, mala také zvláštne tvarované kvety, ale keď som si predstavila, ako ju budem prenášať, tak som ju len poobdivovala v obchode... Ale už mi to asi hrozí, lebo tej jednej už odpadol vari tretí kvet, a keď odkvitne celkom, budem si musieť kúpiť novú kvitnúcu a túto šupnem ku kamoškám na parapetu...
a teraz sa musis vratit do toho mesta...
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

henrieta3 Pozri príspevok
ak su to tie musky, co lietaju, mam ich par tiez, uz som aj davala zlte samolepky, ked presadzam, upeciem koru v mikrovlnke, ale musky su neznicitelne, boli aj vonku na kvetoch
neviem, ci som ich dobre pomenovala, je to sede ale lietat som to nevidela, skor to ma tak viac noziciek, musky co poletuju okolo kvetov mam semtam tiez, ale to su ine
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Majuska neboj,hovorili sme o tych istych.Rychlo behaju.Ale znepokojena by si bola keby to boli take biele rozplestene,pricucnute.
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

lusielaL Pozri príspevok
Majuska neboj,hovorili sme o tych istych.Rychlo behaju.Ale znepokojena by si bola keby to boli take biele rozplestene,pricucnute.
super, dakujem, potesili ste ma, prave mi kvitnu tak by som ich nechcela presadzat, este raz dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať