Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

majuška35 Pozri príspevok
neviem, ci som ich dobre pomenovala, je to sede ale lietat som to nevidela, skor to ma tak viac noziciek, musky co poletuju okolo kvetov mam semtam tiez, ale to su ine
ved to skus zohnat, mozno by aj tie povyliezali, dostat viac druhov, su urcene na nicenie konkretneho hmyzu, zastrcis to do substratu, snad povylezaju
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja som dnes objavila na jednom kvete( naposledy kupenej v baumaxe) kopec malych bodiek a jeden ten biely pavucinovy chuchvalec Červec (Coccoidae)... ma skoro porazilo
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

najnovšie rozkvitnuté... po viac nez roku, ked len oddychovala, presadila som ju a vyhnala si mini stonku s 2 pukmi... po rozkvitnutí ma prekvapila zmenou farby/kresby
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101112_03.jpg
Zobrazení: 58
Veľkosť:  41.2 KB
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101112_01.jpg
Zobrazení: 49
Veľkosť:  37.6 KB

na tejto fotke je miltonia, ked som ju kupila...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P8090264.jpg
Zobrazení: 69
Veľkosť:  57.8 KB
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sisima Pozri príspevok
najnovšie rozkvitnuté... po viac nez roku, ked len oddychovala, presadila som ju a vyhnala si mini stonku s 2 pukmi... po rozkvitnutí ma prekvapila zmenou farby/kresby
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101112_03.jpg
Zobrazení: 58
Veľkosť:  41.2 KB
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101112_01.jpg
Zobrazení: 49
Veľkosť:  37.6 KB

na tejto fotke je miltonia, ked som ju kupila...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P8090264.jpg
Zobrazení: 69
Veľkosť:  57.8 KB
super, blahoželám k zakvitnutiu. Aj keď iba dva kvety, ale verím, že ťa nesmierne potešia nech ti kvitnú čo najdlhšie....
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

dik, tešia a veľmi, pretože pred nimi mala stonku tiez s dvomi pukmi a tie uschli...
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Vcera som nasla novy vyrastok na mojej Vande. Dufam, ze to bude kvetny stol Co myslite?

Dalej pripajam moju vykvitnutu phalu a zelene dendrobium hybrid- kupene odkvitnute ako prekvapenie Moje prve vykvitnute orchidky vobec.
Vanda.jpg  
DSC01191.JPG  
DSC01184.jpg  
DSC01206.JPG  
1/1
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

lusielaL Pozri príspevok
Majuska neboj,hovorili sme o tych istych.Rychlo behaju.Ale znepokojena by si bola keby to boli take biele rozplestene,pricucnute.
A ako sa to vola. Ja som take biele mrhy nasla na mojom tucnoliste, skoro ma slahlo. A tesne nad zeminou ma take pavucinky. Neviem co s tym uz som ho izolovala od ostatnych rastlin. Len aby sa to nerozliezlo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám otázku na skúsenejších pestovateľov?
Koľko orchideí je vlastne v tomto kvetináči? Je to iba jedna? Alebo jedna materká (momentálne kvitne) a plus nejaké mladé? Konkrétne 3?
Alebo je to iba "Přání otcem myšlenky"?
kolko.jpg  
0 0
oaim oaim

oaim je offline (nepripojený) oaim

Nie som skúsený pestovateľ a mám podobný prípad...dokonca dvojnásobný. Mladé rastlinky - keiká- nevyrastajú z odkvitnutej kvetnej stonky,ale priamo z materskej rastliny...jedna mladá dokonca hneď vyhnala kvetnú stonku. Doteraz som získal nové rastlinky len ako klasické keiká...
0 0
oaim oaim

oaim je offline (nepripojený) oaim

Pestovať ďalej...každý kvet raz odkvitne...a orchidea pri správnej starostlivosti o rok zakvitne opäť.V tom sa líšia pestovatelia od ôkonzumentov" orchideií...tzn. nekúpim LEN preto že sa mi páči a po odkvitnutí šup niekomu nech sa stará alebo nebodaj do smetí! Tebou dopestované kvety ťa budú tešiť viacnásobne! Držím palce...
0 0
oaim oaim

oaim je offline (nepripojený) oaim

Prečo je stále zobrazovaný ako prvý príspevok spred skoro 3 rokov???
Prečo keď odpoviem na niektorý príspevok sa odpoveˇnezobrazí pri príspevku ale až na konci diskusie???
Dá sa umiestniť odpoveď k príspevku ku ktorému patrí???
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

oaim Pozri príspevok
Prečo je stále zobrazovaný ako prvý príspevok spred skoro 3 rokov???
Prečo keď odpoviem na niektorý príspevok sa odpoveˇnezobrazí pri príspevku ale až na konci diskusie???
Dá sa umiestniť odpoveď k príspevku ku ktorému patrí???
Moje nastavenia (na hornej lište - takej tmavomodrej) - Upraviť možnosti (piate od vrchu) - Možnosti zobrazovania príspevkov . Tam si môžeš vybrať, ako ti má zobraziť diskusiu
0 0
oaim oaim

oaim je offline (nepripojený) oaim

Na tmavomodrej lište - hore - nie je možnosť Moje nastavenia. :-(
0 0
oaim oaim

oaim je offline (nepripojený) oaim

Už som to našiel... je to nad modrou lištou. Dík!
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

oaim Pozri príspevok
Už som to našiel... je to nad modrou lištou. Dík!
Alebo jednoducho klikni pod prispevkom na ktory chces reagovat na,,cituj,, a môzes pisat.A ked si chces otvorit temu napr.pestovanie orch.klikni si hned tam na posledny prispevok a otvori sa Ti tam a potom si môzes listovat aj dozadu nad temou su cisla,uz sme za tisickou,ale to vies,nie?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Teraz pozeram ze niekto dal ze tema je vyriesena.No podla mna pre mnohych este nie,kde by sme denne chodili?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku na skúsenejších pestovateľov?
Koľko orchideí je vlastne v tomto kvetináči? Je to iba jedna? Alebo jedna materká (momentálne kvitne) a plus nejaké mladé? Konkrétne 3?
Alebo je to iba "Přání otcem myšlenky"?
Dáši máš ich tam naozaj dohromady 4,ale to vies Ty ci si ich tak kupila,ci vyrastli u Teba.Ale to byva obcas ze su zasadene dve spolu.Mlada rastlinka vyrasta aj mne asi na troch zo spodu.Keiku na stonke som este nemala.Ale stastna som tak ci tak.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lusielaL Pozri príspevok
Dáši máš ich tam naozaj dohromady 4,ale to vies Ty ci si ich tak kupila,ci vyrastli u Teba.Ale to byva obcas ze su zasadene dve spolu.Mlada rastlinka vyrasta aj mne asi na troch zo spodu.Keiku na stonke som este nemala.Ale stastna som tak ci tak.
no to si ma tuším potešila
Netuším, ako sa priniesla z obchodu, dokonca ani netuším, ako dlho ju mám. Hľadala som aj na fotkách, ale nenašla som. Určite je to ale viac ako rok.

Kejku som ani ja zatial nemala. Ale raz to príde ))
0 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

Chcela by som sa opýtať že čo za druh je tato orchidejka.....tak ma očarila že som jej neodolala, a musela som si ju kúpiť, ale netuším ako sa vola a či sa o ňu náhodou netreba starať nejako špeciálne...ďakujem za odpoveď pripájam fotky
DSC01335.jpg  
DSC01336.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dodik_1 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať že čo za druh je tato orchidejka.....tak ma očarila že som jej neodolala, a musela som si ju kúpiť, ale netuším ako sa vola a či sa o ňu náhodou netreba starať nejako špeciálne...ďakujem za odpoveď pripájam fotky
Dodik,dnes som tu tusim skoro sama,tak odpoviem-dendrobium phalaenopsis a starostlivost je ako o klasicku phalu.Teraz maju tusim svoj cas-aj mna ocarili.Tvoja je krasna.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať