Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

dievčence neviete čo je toto za chorobu na mojej orchidejke?
PB142808.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..dnes som si kúpila pre radosť novú, v tescu mali velký výber a nevedela som si vybrať
PB192848.jpg  
PB192849.jpg  
PB192850.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.táto je zo včera,ale zatial neviem aká bude
cymbídium.jpg  
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
beba13 Pozri príspevok
..dnes som si kúpila pre radosť novú, v tescu mali velký výber a nevedela som si vybrať
Po koľko sú??? Ja som bola dnes v KF, ale málo, biedne a za 9 euro.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

no v tescu stoja 6,99eur a mali na moje prekvapenie na výber,doteraz mavali len phaly, a v lídli su tuším po 9,90 tam som kúpila to cymbídium
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
daira Pozri príspevok
milka to mi budes musiet vysvetlit, mam iba same phaly toto je moja prva cambria
jednoduché- zapichni špajdlu do kvetináča , opatrne, aby si nprerušila korene, a ked vytiahneš a je mokrá tak je vlahy dosť, ked je suchšia polej
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dnes som neodolala,neviem vydrzat kym rozkvitnu tie doma.Teraz vecer sa foti blbo,tak asi nevidno ze je zelenkava.
kvety 034.jpg  
kvety 042.jpg  
1/1
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

beba13 Pozri príspevok
dievčence neviete čo je toto za chorobu na mojej orchidejke?
mne to pripadá va odhnívanie - privela ju polievaš
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

lusielaL Pozri príspevok
Dnes som neodolala,neviem vydrzat kym rozkvitnu tie doma.Teraz vecer sa foti blbo,tak asi nevidno ze je zelenkava.
je krasna
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Michelle051 Pozri príspevok
mne to pripadá va odhnívanie - privela ju polievaš
já neviem,tieto polievam velmi málo,len prelejem vodou a ani ju nenechám v nej stáť,a je tá dužina tuhá nie je mäkká ako pri hnilobe
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

jess Pozri príspevok
Po koľko sú??? Ja som bola dnes v KF, ale málo, biedne a za 9 euro.
stoja 5,99 sekla som sa o 1 euro
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Nove zistenie:presadzala som tu novu,bola v machu a pozrite ake zelene korene su od palicky.Ja len dufam ze aj kvety nie su nazelenale od palicky.
kvety 036.jpg  
kvety 039.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Neboj sa, myslím že nie. Od paličky by mali zeleno-modrý nádych.
3 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Toto som vcera nasla na mojom oncidku. Myslite si ze to bude kvitnutie?
Oncidium.jpg  
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Chcela som sa opytat, ako teraz hnojite? Tie co nemaju nove listy a korene, ani stôl, hnojite len raz za mesiac alebo ich az do jari nebudete vobec hnojit? Dakujem krasne za odpovede.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Hunter82 Pozri príspevok
Chcela som sa opytat, ako teraz hnojite? Tie co nemaju nove listy a korene, ani stôl, hnojite len raz za mesiac alebo ich az do jari nebudete vobec hnojit? Dakujem krasne za odpovede.
A ešte doplním - tie čo idú kvitnúť(rastú im kvetné stonky) hnojíte každý týždeň?
0 0
jerrysea jerrysea

jerrysea je offline (nepripojený) jerrysea

Ahojte, chcela by som poprosit o radu. vcera som nasla stonku orchidei s kvietkami aj s pucikmi, ale bohuzial bez korienkov. zrejme sa niekomu zlomila. vie mi niekto poradit ci sa da s rastlinkou nieco robit, aby pustila korene?
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

ahojte, prosím o radu, mám orchideu, ktorá má ako keby na jednom koreni, ktorý je vo vnútri malé biele bodky alebo čo, vôbec som to ešte nevidela, tak neviem čo s tým...prikladám aj foto, vďaka. ozaj, žltnú jej aj trošku lístky, ale neviem či je to tými bodkami....
PB200267.jpg  
PB200268.jpg  
PB200269.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

jerrysea Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som poprosit o radu. vcera som nasla stonku orchidei s kvietkami aj s pucikmi, ale bohuzial bez korienkov. zrejme sa niekomu zlomila. vie mi niekto poradit ci sa da s rastlinkou nieco robit, aby pustila korene?
Takto zial novu rastlinku neziskas-zostava navstivit nejake kvetinarstvo a potom daj vediet co si si vybrala.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

anawinka Pozri príspevok
ahojte, prosím o radu, mám orchideu, ktorá má ako keby na jednom koreni, ktorý je vo vnútri malé biele bodky alebo čo, vôbec som to ešte nevidela, tak neviem čo s tým...prikladám aj foto, vďaka. ozaj, žltnú jej aj trošku lístky, ale neviem či je to tými bodkami....
Korene su v poriadku,ale zacina plesniet substrat.Urob dierky do kvetinaca aby tam bol vzduch.List sleduj,alebo radsej odstrihni,ja to robim tak.Obcas nejaky zozltne,alebo ospatnie,to je bezne.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať