Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

bikam Pozri príspevok
A ešte doplním - tie čo idú kvitnúť(rastú im kvetné stonky) hnojíte každý týždeň?
Tie co maju stonky alebo kvitnu, ja hnojim kazde dva tyzdne.
2 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

Ahojte.
Chcem sa opýtať, na jednej orchidke mi začali žltnúť listy, už mi polovica opadala, a na srdiečku, ale od vonka som našla, taký hnedý fliačik- žeby hniloba? Korene vyzerajú v poriadku, aj vzdušné, listy, čo mi ostali, tiež vyzerajú v poriadku. Posypala som ten hnedý fliačik endiexom, spravila som dobre? Nechcela by som o ňu prísť, bola jednou z najkrajších mojich orchideí... aj keď všetky sú krásne. Na druhej orchidke, tú mám asi len 2 mesiace, mi tiež opadali, ale všetky listy, vybrala som ju zo substrátu a nemala ani jeden dobrý koreň. Obstrihala som ich, srdiečko posypala endiexom a dala do sáčku, nechala som malý otvor, urobila som dobre? Listy mala posledné dva zelené a ostali mi v ruke, akoby odhnité Alebo, čo mám podla vás robiť? Ďakujem za odpovede
0 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

[QUOTE=henrieta3;1566893]
henrieta3 Pozri príspevok
1.obr. oncidium versus neznama -puky, kvet
A nemože to byť Zygopetalum Luisendorf?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

jerrysea Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som poprosit o radu. vcera som nasla stonku orchidei s kvietkami aj s pucikmi, ale bohuzial bez korienkov. zrejme sa niekomu zlomila. vie mi niekto poradit ci sa da s rastlinkou nieco robit, aby pustila korene?
daj si ju do vazy, orchi nepusta korene zo stonky, kup si novu, vo vaze ti dlho vyrdzi
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=mytilina;1568418]
henrieta3 Pozri príspevok
A nemože to byť Zygopetalum Luisendorf?
je to celkom mozne, snad zakvitne aj inokedy, dnes si ju macicka vybrala na hranie, ale nic sa nezlomilo nastastie, len presadzam
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

mytilina Pozri príspevok
Ahojte.
Chcem sa opýtať, na jednej orchidke mi začali žltnúť listy, už mi polovica opadala, a na srdiečku, ale od vonka som našla, taký hnedý fliačik- žeby hniloba? Korene vyzerajú v poriadku, aj vzdušné, listy, čo mi ostali, tiež vyzerajú v poriadku. Posypala som ten hnedý fliačik endiexom, spravila som dobre? Nechcela by som o ňu prísť, bola jednou z najkrajších mojich orchideí... aj keď všetky sú krásne. Na druhej orchidke, tú mám asi len 2 mesiace, mi tiež opadali, ale všetky listy, vybrala som ju zo substrátu a nemala ani jeden dobrý koreň. Obstrihala som ich, srdiečko posypala endiexom a dala do sáčku, nechala som malý otvor, urobila som dobre? Listy mala posledné dva zelené a ostali mi v ruke, akoby odhnité Alebo, čo mám podla vás robiť? Ďakujem za odpovede
uvidis, co sa stane, pri nich nikdy nevies
a preco opadali listy, nie je chora?
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lusielaL Pozri príspevok
Kedze substrat prelievam,sadim uz do mokreho-vlhkeho.Takze polievam az pri hromadnom polievani orchidiek,a to je teraz aj raz za tri tyzdne.Uz nehnojim,az do jari nebudem,tak planujem.
Ahojte! Konečne som nabrala odvahu presadiť orchidku, ktorá sa mi už dlho videla "vykývaná". Použila som "lusielinu metódu" (VĎAKA!), t.j. substrát som preliala vriacou vodou - jednak sa mi aj lepšie sypal do kvetináča, keď bol mokrý, a jednak to naozaj vyrieši aj problém s následným poliatím (aspoň ja som potom nemala nepríjemný pocit, že je, chúďa, smädné... ). Takže ešte raz vďaka za nápad!
Len tie korene sa mi zdajú akési , hlavne tam, kde sa pripájajú k rastlinke, neviem, či som ich nemala aj posypať škoricou, čo poviete?
Presádzala som ju v utorok a kontrolovala som ju až dnes, bo som nebola doma - zatiaľ žije, tak dúfam, že to moje presádzanie vcelku zvládla...
Želám všetkým pekný týždeň, bohatý na nové púčiky či kvietky! Zimama
AAA 015.jpg  
AAA 016.jpg  
AAA 017.jpg  
AAA 018.jpg  
AAA 020.jpg  

1/1
0 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

henrieta3 Pozri príspevok
uvidis, co sa stane, pri nich nikdy nevies
a preco opadali listy, nie je chora?
Vobec neviem prečo opadali, vyzerá byť zdravá, teda okrem toho hnedého fľaku na tej prvej, čo som už spomínala, tak preto sa čudujem aj ja... listy jej stále rastú aj vzdušné korene... pozerala som, či nemá aj nejakých škodcov, ale nič... a tá druhá tiež neviem, nemám ju dlho, ale keď som si ju kupovala, tak bola preliata...
0 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

[QUOTE=henrieta3;1568488]
mytilina Pozri príspevok
je to celkom mozne, snad zakvitne aj inokedy, dnes si ju macicka vybrala na hranie, ale nic sa nezlomilo nastastie, len presadzam
No tak to mala orchidka šťastie, cica si vie vybrať
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tu sú moje nové prírastky z piatku - z Tesca
keďže viem, že iba to prvé je dendrobium kingianum, poprosím Vás o " bližšiu identifikáciu" tých ostatných............neviem, či tá červená je miltonia, alebo cambria...
DSC01241.jpg  
DSC01243.jpg  
DSC01229.jpg  
DSC01231.jpg  
DSC01232.jpg  

DSC01252.jpg  
DSC01236.jpg  
DSC01248.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
andersenka Pozri príspevok
tu sú moje nové prírastky z piatku - z Tesca
keďže viem, že iba to prvé je dendrobium kingianum, poprosím Vás o " bližšiu identifikáciu" tých ostatných............neviem, či tá červená je miltonia, alebo cambria...
Adel, čo si už mala Vianoce ????? Sú fantastické.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

andersenka Pozri príspevok
tu sú moje nové prírastky z piatku - z Tesca
keďže viem, že iba to prvé je dendrobium kingianum, poprosím Vás o " bližšiu identifikáciu" tých ostatných............neviem, či tá červená je miltonia, alebo cambria...
Adelka, tá červená by mala byť Burrageara Nelly Isler.


Dobrá kúpa, sú nádherné. Nech sa im darí.
Tá žltá je aký druh?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Ahojte! Konečne som nabrala odvahu presadiť orchidku, ktorá sa mi už dlho videla "vykývaná". Použila som "lusielinu metódu" (VĎAKA!), t.j. substrát som preliala vriacou vodou - jednak sa mi aj lepšie sypal do kvetináča, keď bol mokrý, a jednak to naozaj vyrieši aj problém s následným poliatím (aspoň ja som potom nemala nepríjemný pocit, že je, chúďa, smädné... ). Takže ešte raz vďaka za nápad!
Len tie korene sa mi zdajú akési , hlavne tam, kde sa pripájajú k rastlinke, neviem, či som ich nemala aj posypať škoricou, čo poviete?
Presádzala som ju v utorok a kontrolovala som ju až dnes, bo som nebola doma - zatiaľ žije, tak dúfam, že to moje presádzanie vcelku zvládla...
Želám všetkým pekný týždeň, bohatý na nové púčiky či kvietky! Zimama
Prijemny tyzden aj tebe, nech sa kvetinka dobre zakoreni, len ked si mala pochybnost pri korenoch, neviem, ci nie su mrtve, snad sa ti na to foto este niekto pozrie. Ak su take, akoby nepatrili ku kvetu, davam ich prec, ale neviem, ako to vyzeralo v skutocnosti, ci neboli odhnite
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

alenad Pozri príspevok
Adelka, tá červená by mala byť Burrageara Nelly Isler.


Dobrá kúpa, sú nádherné. Nech sa im darí.
Tá žltá je aký druh?
pekny nakup, uz su vianoce? zlta je zvlastna, co je to?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Henrieta a AlenaD - netuším čo je tá žltá je to asi nejaká cambriová...........
A tá fialková - nemôže to byť nejaká beallara?

Henrieta - No ja mám tuším vianoce stále keďže im neviem odolať...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tá červená sa doost podoba na tu moju miltoniu (str 1073) aj ked ta moja ako som spominala zmenila farbu z jasno-cerveno bielej na tmavšiu červenú...
tá žltá mi pripomína narcis )) pekné...
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahoj kocky...chcem sa opytat-vcera som pozerala na FLN- prerabali tam kupelne a skoro v kazdej bola orchidea.Nie som si ista,ci ich tam dali len na chvilu,aby to dobre vyzeralo,alebo by sa im tam naozaj mohlo darit.Dakujem
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Henrieta a AlenaD - netuším čo je tá žltá je to asi nejaká cambriová...........
A tá fialková - nemôže to byť nejaká beallara?

Henrieta - No ja mám tuším vianoce stále keďže im neviem odolať...
mas pravdu, treba si urobit radost
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

magno Pozri príspevok
Ahoj kocky...chcem sa opytat-vcera som pozerala na FLN- prerabali tam kupelne a skoro v kazdej bola orchidea.Nie som si ista,ci ich tam dali len na chvilu,aby to dobre vyzeralo,alebo by sa im tam naozaj mohlo darit.Dakujem
dostat aj velmi pekne umele, dobre napodobeniny, raz som sa v auparku aj pomylila, mozno to boli tie
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sisima Pozri príspevok
tá červená sa doost podoba na tu moju miltoniu (str 1073) aj ked ta moja ako som spominala zmenila farbu z jasno-cerveno bielej na tmavšiu červenú...
tá žltá mi pripomína narcis )) pekné...
sisima - asi to bude ako tá tvoja táto moja je tmavo červená, asi taká ako teraz tebe vykvitla...........ale mali aj bledšie......

A ako sa staráš ty o tú tvoju? zrejme sa jej páči tvoja starostlivosť, keď ťa kvetmi potešila......daj dáky "návod", radu........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať