Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
alenad Pozri príspevok
Adelka, mne sa zdá, že sú to červce ( nie je to dobre vidno). Majú také malé biele chumáčiky?
najlepšie to vidno na foto kvetu - také kúsky bieleho niečoho jemného .........a ešte tie chrobáčiky tam behali..
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

http://www.kvetyazahrada.sk/choroby-...rchideach.html

Adel skús pozrieť na nete a samozrejme izolácia,ale to už určite vieš.Mne to pripomína vlnatky.Sori,ale neviem pridávať tie linky.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

henrieta3 Pozri príspevok
Prijemny tyzden aj tebe, nech sa kvetinka dobre zakoreni, len ked si mala pochybnost pri korenoch, neviem, ci nie su mrtve, snad sa ti na to foto este niekto pozrie. Ak su take, akoby nepatrili ku kvetu, davam ich prec, ale neviem, ako to vyzeralo v skutocnosti, ci neboli odhnite
Keď ja som si to až na tých fotkách (po 4 či 5 dňoch...) všimla, že tie korene sú akési čudné a aj miestami čierne, nejdem ju už teraz znova vyberať z kvetináča... A zdá sa mi, že púšťa nový lístok, tak uvidím o pár dní, či sa mi to len nemarilo pred očami, dúfam, že si ešte požije, listy nevyzerajú zle.
A aj dcérina Fifinka bude mať nový lístok, tak aspoň čosi, keď tie kvetné stonky nie a nie sa vysúkať von...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A, dievčence, už som vo vnútri rozhodnutá kúpiť si ďalšiu orchidku, keď mi odkvitnú tie kvitnúce... Len to musím doriešiť s tou záclonou - akurát dnes mi dcéra hovorila, že si chcú kúpiť záclonu do obývačky, a už sme sa o tom bavili, že čo keby si ona zobrala našu "starú" a ja si kúpim oblúkovú, musíme to dajako dokombinovať, ale na ten parapet (či parapetu?) sa mi ich naozaj zmestí ešte dosť... Zimama
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Keď ja som si to až na tých fotkách (po 4 či 5 dňoch...) všimla, že tie korene sú akési čudné a aj miestami čierne, nejdem ju už teraz znova vyberať z kvetináča... A zdá sa mi, že púšťa nový lístok, tak uvidím o pár dní, či sa mi to len nemarilo pred očami, dúfam, že si ešte požije, listy nevyzerajú zle.
A aj dcérina Fifinka bude mať nový lístok, tak aspoň čosi, keď tie kvetné stonky nie a nie sa vysúkať von...
ked je to tak, uz to neries, uvisis, ci nejake pribudnu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

sisima Pozri príspevok
no ja radit nemozem, lebo tej mojej som uskodila a poriadne... po odkvitnutí som odstrihla uschnutú stonku, a cca rok som ju mala a nic sa nedialo, stratila som trpezlivost a chcela som ju presadit, pri presadzani som z 1 urobila 3 a zasadila som do vacsich crepnikov ako potrebovali, jedna vykapala (uschla) jedna (ta povodna, kt kvitla pri kupe) vypustila tu mini stonku s 2 kvetmi a ta tretia je zatial bez zmeny, ale zije... vsetky mi preschli (maju zharmonikovane listy) ...
raz sa docitam ze potrebuje vlhko, raz ze sucho... takze neviem, tak isto si neviem rady s tym dendrobiom phal. ako som ti spominala oddelila som tu novu hluzu od starej a zasadila... momentalny stav... stara je zvraskavena uz ma len vrchne 3 listy (uz mierne nazltnute) a ta nova je stale bez zmeny akurat som si vsimla, ze vrchne nove listy su akoby zharmonikovane akoby sa nevedeli rozvinut...
tak som si nakupila cibule tulipanov a hyacintov aby som si odputala mysel od orchidei...
tiez mi uz vselico nevyslo, prisla som presadzanim o zygo, ale teraz mam napr. 3 male onci, pomaly rastu, uvidime, budem mat mozno novy druh-minionci
0 0
ala85 ala85

ala85 je offline (nepripojený) ala85

andersenka Pozri príspevok
tak takáto pliaga sa mi dala na jednu orchidku jednu z novších a drahších

Stonku s kvetmi bez milosti som odstrihla, listy vyumývala jarovou vodou. Vybrala z črepníka keďže sa mi zdalo že aj po substráte to chodí. aj korene som namáčala v jarovej vode. Potom ešte v čistej samozrejme a zasadila do novej kôry, izolovala od ostatných orchidiek a uvidím čo z nej bude či nebude.
Budem priebežne pozerať či sa to tam neobavuje. Ostatné orchidky vďakabohu týmto napadnuté neboli.
Neviem čo je to za chrobač......

To vyfotené asi na 4. fotke v poradí samostatne mi oríde ako voška, tie biele čiarky asi molice. Ale nie som si istá. Niečo podobné ale v malom sa poflakuje na niektorých raslinách aj mne.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka , sú to červce , myslím , že si urobila všetko, ale nachystaj si aj chémiu, lebo ich je dosť, často byvajú v pazuchách listov a kvetov , daj pozor, prajem vela úspechov a víťazstvo!!!!!!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

anawinka Pozri príspevok
ahojte, prosím o radu, mám orchideu, ktorá má ako keby na jednom koreni, ktorý je vo vnútri malé biele bodky alebo čo, vôbec som to ešte nevidela, tak neviem čo s tým...prikladám aj foto, vďaka. ozaj, žltnú jej aj trošku lístky, ale neviem či je to tými bodkami....
ja by som ju presadila, kochel je plný koreňov
0 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

Ahoj, mohla by som vás poprosiť o radu, čo som písala na strane 1079? Ďakujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

skús to nafotit
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mytilina Pozri príspevok
Ahojte.
Chcem sa opýtať, na jednej orchidke mi začali žltnúť listy, už mi polovica opadala, a na srdiečku, ale od vonka som našla, taký hnedý fliačik- žeby hniloba? Korene vyzerajú v poriadku, aj vzdušné, listy, čo mi ostali, tiež vyzerajú v poriadku. Posypala som ten hnedý fliačik endiexom, spravila som dobre? Nechcela by som o ňu prísť, bola jednou z najkrajších mojich orchideí... aj keď všetky sú krásne. Na druhej orchidke, tú mám asi len 2 mesiace, mi tiež opadali, ale všetky listy, vybrala som ju zo substrátu a nemala ani jeden dobrý koreň. Obstrihala som ich, srdiečko posypala endiexom a dala do sáčku, nechala som malý otvor, urobila som dobre? Listy mala posledné dva zelené a ostali mi v ruke, akoby odhnité Alebo, čo mám podla vás robiť? Ďakujem za odpovede
myslím, že v tvojom prípade ide o nesprávnu zálievku.hnilé veci zasypané endiexom-správne.ja sáčkovú metódu nepoužívam,ale sú tu dievčatá, ktoré sú v tejto metóde veľké šikulky
0 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

lujza.j Pozri príspevok
myslím, že v tvojom prípade ide o nesprávnu zálievku.hnilé veci zasypané endiexom-správne.ja sáčkovú metódu nepoužívam,ale sú tu dievčatá, ktoré sú v tejto metóde veľké šikulky
neviem, lebo všetky polievam tak isto a na tej prvej je to tak v polovici srdiečka od vonku a voda sa mi tam nemá ako dostať. Pri tej druhej je to možné, lebo keď som si ju kúpila bola preliata. Budem rada, keď mi poradia zajtra skúsim nafotiť :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mytilina Pozri príspevok
neviem, lebo všetky polievam tak isto a na tej prvej je to tak v polovici srdiečka od vonku a voda sa mi tam nemá ako dostať. Pri tej druhej je to možné, lebo keď som si ju kúpila bola preliata. Budem rada, keď mi poradia zajtra skúsim nafotiť :-)
hniloba srdiečka nenastane len vtedy keď ti zostane voda v srdiečku, ale môže sa stať , že orchidka je zasadená hlboko a ty ju poleješ veľmi vysoko a srdiečko sa chytí od spodku.ja som mala napr. hnilobu srdiečka z toho, že mi v zime omrzol jeden list na phale /bol opretý o okno/vypadlo srdiečko a bol problém, ale s úspešným koncom, korene mala ok, vyhnala novú rastlinku a už mi bude 2x kvitnúť
2 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

lujza.j Pozri príspevok
hniloba srdiečka nenastane len vtedy keď ti zostane voda v srdiečku, ale môže sa stať , že orchidka je zasadená hlboko a ty ju poleješ veľmi vysoko a srdiečko sa chytí od spodku.ja som mala napr. hnilobu srdiečka z toho, že mi v zime omrzol jeden list na phale /bol opretý o okno/vypadlo srdiečko a bol problém, ale s úspešným koncom, korene mala ok, vyhnala novú rastlinku a už mi bude 2x kvitnúť
Vodu nalievam tak do 2/3 črepníka, ešte som sa bola kuknúť na ňu teraz ani nevyzerá, že by bola hlboko zasadená, neviem, ale od niečoho to mať musí. mám teda čakať, že čo bude? ako dlho to má byť posypané? to je super, že si ju zachránila a presadila si ju?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mytilina Pozri príspevok
Vodu nalievam tak do 2/3 črepníka, ešte som sa bola kuknúť na ňu teraz ani nevyzerá, že by bola hlboko zasadená, neviem, ale od niečoho to mať musí. mám teda čakať, že čo bude? ako dlho to má byť posypané? to je super, že si ju zachránila a presadila si ju?
zasypané to tak zostáva.ja som moju nepresádzala, korene boli ok.ešte môže byť taká chyba, že substrát je velmi hutný teda málo vzdušný nestihne preschnúť a korene hnijú ja mám porobené po kochloch dierky pre lepšie preschnutie. tiež dávam pozor aby keram.púzdro nebolo pre kochel s orchidkou tesný=korene sa môžu zadusiť a zhnijú.
3 0
mytilina mytilina

mytilina je offline (nepripojený) mytilina

lujza.j Pozri príspevok
zasypané to tak zostáva.ja som moju nepresádzala, korene boli ok.ešte môže byť taká chyba, že substrát je velmi hutný teda málo vzdušný nestihne preschnúť a korene hnijú ja mám porobené po kochloch dierky pre lepšie preschnutie. tiež dávam pozor aby keram.púzdro nebolo pre kochel s orchidkou tesný=korene sa môžu zadusiť a zhnijú.
tie dierky na kochlíkoch budem musieť aj ja urobiť, to je dobrá vec. áno to som zistila pri cimbídiu, že bol kryt tesný, tak som ho dala dole. a možem ju poliať? substrát vyzerá byť suchý, teraz sa bojím, aby som jej ešte viac neublížila
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
A, dievčence, už som vo vnútri rozhodnutá kúpiť si ďalšiu orchidku, keď mi odkvitnú tie kvitnúce... Len to musím doriešiť s tou záclonou - akurát dnes mi dcéra hovorila, že si chcú kúpiť záclonu do obývačky, a už sme sa o tom bavili, že čo keby si ona zobrala našu "starú" a ja si kúpim oblúkovú, musíme to dajako dokombinovať, ale na ten parapet (či parapetu?) sa mi ich naozaj zmestí ešte dosť... Zimama
ked som mala orchi v obyvacke, mala som zaclonu odhrnutu na strany, niekedy zahrnutu, okno bolo hole, lepsie vynikli orchi, akoby nad nimi nieco viselo, ved to skus
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Adelka , sú to červce , myslím , že si urobila všetko, ale nachystaj si aj chémiu, lebo ich je dosť, často byvajú v pazuchách listov a kvetov , daj pozor, prajem vela úspechov a víťazstvo!!!!!!
ja som hlavne rada, že mi to nenapadlo aj ostatné orchidky. Som ich všetky pozrela a všetkym umyla listy saponátovou vodou.......
A teraz pri tej napadnutej hop alebo trop.
Nie som veľmi za chémiu....
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka toto som našla , je to pre d. Berry oda
Re: Dendrobium Berry Oda
Dík, teď už odkvetla, takže si dá klídek, pauzičku a jak začne nasazovat nové, tak přihnojíme a na léto půjde ven.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať