Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Posielam jednu ktora zrazu prisla o listy,ale ide kvitnut a tlacia sa aj korene.Tak som zvedava ako si poradi.Mam ju na svetle,teple a polievat budem malo.
Mozno je vo velkom,ale ma korene a teraz nou nechcem hybat.
drzim jej palce, je to bojovnicka, fakt je najlepsie ich nechat tak, bud si poradia, alebo odidu, je to asi lepsie, ako rozne prenasanie do sacku, keramzitu, a pod.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
A este som odfotila tie,ktore maju novu rastlinku.
krasne, mam take iste kvetinace, pomaly do nich presadzam, robim diery, su take fajn polopriesvitne
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčence, priznám sa vám, že dnes mi asi šiblo... Lebo som si z ničoho nič kúpila 3 nové phaly... Šla som skôr z roboty a stavila som sa v Baumaxe - pôvodne som plánovala kúpiť len dve, namiesto tých dvoch, ktoré mi už odkvitajú, ale ako som medzi nimi vyberala a preberala, ocitli sa mi v košíku 3 a nemala som to srdce jednu z nich vyradiť... Keď sa na to dívam teraz večer "z nadhľadu", tak si fakt pripadám nenormálna, ale už ich mám doma, tak čo už s tým narobím... Napäť ich nezanesiem...
(Foto priložím, keď sa vráti dcéra zo školy a nabije baterku do foťáka, bo neviem, kde má nabíjačku...)
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

infinityfx21 Pozri príspevok
... A takto ma prekvapila moja prvotina dnes.Má len dva kvety,o niečo bledšie sfarbená,ale tešákujem sa.
Čo by som ja dala za jeden jediný "vlastný" kvietok...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

infinityfx21 Pozri príspevok
Vítame Ťa medzi nami Oblak.Som rada že zase nejaký muž zavítal k téme a venuje sa orchidkám,škoda že ten môj na ne kašle.Máš ich naozaj krásne a samozrejme aj ten okatý drobček.

A takto ma prekvapila moja prvotina dnes.Má len dva kvety,o niečo bledšie sfarbená,ale tešákujem sa.
prvotina vždy poteší, krásna čistota "snehulienka" alebo nevesta, aj dva kvietky potešia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
Dievčence, priznám sa vám, že dnes mi asi šiblo... Lebo som si z ničoho nič kúpila 3 nové phaly... Šla som skôr z roboty a stavila som sa v Baumaxe - pôvodne som plánovala kúpiť len dve, namiesto tých dvoch, ktoré mi už odkvitajú, ale ako som medzi nimi vyberala a preberala, ocitli sa mi v košíku 3 a nemala som to srdce jednu z nich vyradiť... Keď sa na to dívam teraz večer "z nadhľadu", tak si fakt pripadám nenormálna, ale už ich mám doma, tak čo už s tým narobím... Napäť ich nezanesiem...
(Foto priložím, keď sa vráti dcéra zo školy a nabije baterku do foťáka, bo neviem, kde má nabíjačku...)
Zimi, dúfam že si ich pri preprave domov chránila pre zimou.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j: Zimi, dúfam že si ich pri preprave domov chránila pre zimou.
Pýtala som si ich zabaliť, tak ma pani pokladníčka odkázala k samoobslužnému pultíku s papierom - najprv ma to zarazilo, že si ich mám zabaliť sama, ale potom som aj bola rada - minula som toľko papiera... ...že doma som mala problém sa k nim prepracovať. (A išla som rýchlo domov, ani cigaretku som si na parkovisku nedala - a to je už čo povedať...!) Tak dúfam, že to prežijú.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Zimama Pozri príspevok
Čo by som ja dala za jeden jediný "vlastný" kvietok...
Určite sa dočkáš, a tvoja radosť bude veliká!!!!!!!!
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Hunter82 Pozri príspevok
Dakujem Vam vsetkym za rady

Neviem co je so substratom, ale v 07/10 som ju presadila- kupila som ju premokrenu. Substrat som vcera doo zial poliala, takze nie je teraz nic vidiet. Ale zdal sa mi biely ked bol suchy. Ako keby sa drzala sol na jeho povrchu. Staram sa o nu tak ako o vsetky ostatne a tie su v poriadku. Raz za 7-10dni polejem, hnojim kazde 2-4 tyzdne- ako ktore. Mam ju znovu presadit?

Dakujem Vam este raz za rady.
Ak si ju presádzala tak asi netreba, ale tá "soľ" je z tvrdej vody. Vyzráža sa na povrchu substrátu.
Môže to byť aj nejaká iná choroba ťažko sa to určí. Tento a minulý rok vraj boli bohaté na všelijaké pliagy.
Uvidíš aké budú nové listy. Teraz sa nedá nič iné robiť, iba odstrániť zlé listy a čakať.
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

henrieta3 Pozri príspevok
mojim sa tu paci viac, ako vlani v obyvacke nad horucim radiatorom, tu je radiator vedla a uz teraz na ne pekne svieti slnko, popoludni ich mierne zatienim, zoslabim kurenie, ked je slnko, maju tu nadoby s vodou, aj v keramzite je voda, ty sa musis rozhodnut, kde ich budes mat na 1 mieste v zime, aj v lete, to je moj nazor
To je pravda že pestovateľ sa musí rozhodnúť sám, ale musí rešpektovať aj pestovateľské podmienky každej rastliny. Ak to nerobí, môže o ne skôr či neskôr prísť.
Myslím si, že miesto, ktoré majú tvoje orchidky sa podstatne líši od toho, ktoré popísala majuška. Ale samozrejme záleží na nej čo urobí.
Mnohí pestovatelia nemajú inú možnosť ako umiestniť orchidey nad radiátormi a je mnoho spôsobov ako ich chrániť pred horúcim vzduchom z nich.
Naposledy upravil Ma-Ba : 01.12.10 at 08:40
2 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

moji orchidky sa stahovali vcera na parapet do izby, kde sa teplota hybe 17-21 stupnov a radiator je dost nizko, takze mi na ne velmi nesala, a asi v poslednej chvili, lebo dnes rano som mala na schodisku len 9 stupnov a to uz je naozaj malo. Len dufam, ze som ich neprestahovala neskoro. Ostalo mi tam len cymbidium, ale o tom som citala ze je chladnomilne. Dakujem za rady, pekny den.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101201_14.jpg
Zobrazení: 31
Veľkosť:  36.0 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101201_25.jpg
Zobrazení: 41
Veľkosť:  45.1 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101127_01.jpg
Zobrazení: 39
Veľkosť:  61.6 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101127_02.jpg
Zobrazení: 37
Veľkosť:  61.6 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101130_11.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  36.2 KB

nové víkendové prírastky
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

to cymbídium je v dosť zúboženom stave (výpredajová záchranná akcia) dúfam, že sa pozviecha, len potrebujem čo to naštudovať o starostlivosti...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ohľadom tých radiátorov... ja mám moje všetky na JZ okne na zemi... postavené z velkej časti na konvektore... a zázračne sa im tam darí, mierne teplo od spodu a chlad od okna...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pred vyše mesiacom som oddelila keiku dendrobia stardust firebird (aj keď to teraz neodporúčajú), ale bála som sa, že do jari nevydržia...........a takto sa mi odvďačuje ...........to jej zrejme pahľuza rastie nová, alebo.... ???
DSC01336.jpg  
DSC01342.jpg  
1/1
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Je to nový výhon. Tak nech sa mu darí.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Je to nový výhon. Tak nech sa mu darí.
Ďakujem, mám radosť, pretože keď začali listy žltnúť, tak som sa zľakla či som urobila dobre že som ju už oddelila...............a chcem sa poďakovať aj tebe - pretože podľa foto kt. máš v albume som sa poučila. Pretože určite by som ju ja bola celu vopchala do kôry...
Takže ešte raz Ti ďakujem...
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

dostal jsem rozkaz tak ho plním jsou tři a ještě asi 7-8-9 ks pokvete ale nestíhááám tak jen ale není to můj šálek kávy
001.jpg  
002.JPG  
003.JPG  
004.jpg  
červená z Penny 1.2..jpg  

1/1
1 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

tu poslední jsem tam dal amarylku chichi abych si spravil oko ...
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

ra.cermak Pozri príspevok
tu poslední jsem tam dal amarylku chichi abych si spravil oko ...
Co oko-reklamu,aby sme vedeli kde Ta zaradit,keby sme nahodou uz zabudli kto si,este ze mate doma aj tie orchidee,inak by si sa tu neukazal.Pekne Vam to kvitne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať