Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Hunter82 Pozri príspevok
Mam ju presadit teraz? Ked ma tu novu rastlinku taku malu? Neuskodi jej to? Novy substrat mam. Dakujem Vam krasne za rady. Ste super
Teraz nie je najvhodnejší čas na presádzanie iba v prípade záchrany.
Možno by mohla vydržať do jari.
2 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ma-Ba Pozri príspevok
Teraz nie je najvhodnejší čas na presádzanie iba v prípade záchrany.
Možno by mohla vydržať do jari.
Dakujem krasne za rady. Necham ju teda napokoji a budem iba opatrne polievat. Na jar presadim
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Lujzi,tebe sa obdivuhodne dari s tymi keikami.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Prijemny vecer. Pri dnesnej obhliadke rastliniek som na jednej orchidke objavil takuto haved ... Je toho plna rastlinka. Listy, stonka, puky (puky zacali schnut, opadavat) ... Plus na konci listov je lepkava tekutina (ale ta vraj neskodi, ako som sa tu docital). Da sa orchidka nejako zachranit ? Alebo je jej osud zratany ? Na taketo chrobaciky som nasiel riesenie - mydlinova voda + lieh ... Ale este som nic take nerobil
DSCN0868.jpg  
DSCN0869.jpg  
DSCN0870.jpg  
DSCN0866.jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Matasias Pozri príspevok
Prijemny vecer. Pri dnesnej obhliadke rastliniek som na jednej orchidke objavil takuto haved ... Je toho plna rastlinka. Listy, stonka, puky (puky zacali schnut, opadavat) ... Plus na konci listov je lepkava tekutina (ale ta vraj neskodi, ako som sa tu docital). Da sa orchidka nejako zachranit ? Alebo je jej osud zratany ? Na taketo chrobaciky som nasiel riesenie - mydlinova voda + lieh ... Ale este som nic take nerobil
Na tom treťom obrázku mi to tam vyzerá aj na štítničky / také malé oválne hnedé, úplne prisaté na liste /, s nimi stále bojujem na nejakej rastlinke, založila som kvôli tomu aj tému " Štítničky a červce " . S tou mydlovou vodou s liehom nieje čo pokaziť, keďže už "normálne " postreky na tieto pliagy neexistujú, ale rozhodne treba začať rýchlo omývať listy a orchidku separovať od ostatných, rýchlo sa to rozlieza.. Držím palce !
2 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A tie lepkavé kvapky na listoch môžu byť aj príčinou tých škodcov, ktorí vyciciavajú rastlinnú šťavu..
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
zuzkahris Pozri príspevok
Na tom treťom obrázku mi to tam vyzerá aj na štítničky / také malé oválne hnedé, úplne prisaté na liste /, s nimi stále bojujem na nejakej rastlinke, založila som kvôli tomu aj tému " Štítničky a červce " . S tou mydlovou vodou s liehom nieje čo pokaziť, keďže už "normálne " postreky na tieto pliagy neexistujú, ale rozhodne treba začať rýchlo omývať listy a orchidku separovať od ostatných, rýchlo sa to rozlieza.. Držím palce !
Praveze nepripadalo mi to ako prisate. Lozilo to kade tade ... Skor mi to pripomina klasicke vosky ... Len neviem ako to vyumyvat, kedze najviac ich je na novom liste co rastie a v srdiecku ... Hned ako som ich zbadal som ju preniesom na chodbu kde nic nie je a poprezeral ostatne. Hadam to nenajdem aj na inej ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Lujzi,tebe sa obdivuhodne dari s tymi keikami.
ďakujem, ale táto je extrémne pobláznená
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Matasias Pozri príspevok
Praveze nepripadalo mi to ako prisate. Lozilo to kade tade ... Skor mi to pripomina klasicke vosky ... Len neviem ako to vyumyvat, kedze najviac ich je na novom liste co rastie a v srdiecku ... Hned ako som ich zbadal som ju preniesom na chodbu kde nic nie je a poprezeral ostatne. Hadam to nenajdem aj na inej ...
Mne to vyzerá na dvoch škodcov, vošky to môžu byť / tie lozia a vyciciavajú tiež šťavu / - ešte na tom treťom obrázku som zaostrila na tie štítničky .
Asi by som skúsila najprv radšej poutierať tie listy tou mydlovo-liehovou vodou / a zajtra do nejakej záhradníckej predajne kúpiť postrek na vošky na okrasných rastlinách / ak je možnosť kde postriekať teraz v zime /, inak pohľadám teraz jeden postrek čo som si kúpila, objednáva sa cez internet a je to na všetkých savých škodcov, o chvíľku pridám link.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Je to ten insekticíd Perfect plant, je to nielen na bonsaje ale na všetky izbové rastlinky, ja som s ním striekala napadnuté orchidee. Odporúčam pred objednaním zavolať či ho majú, dosť často býva vypredaný a ak bude dá sa ešte použiť / aj ten mám / Curabonsai, ktorý je drahší ale až trojzložkový, účinkuje aj proti pliesňam. Jeden z nich je dobre mať v zásobe pre takéto prípady a netreba ich riediť v čase potreby, to je výhoda, mne už neraz zachránili nejakú rastlinku.Link : http://www.bonsaj.sk/tvarovanie/hnoj...el/hnojivo.php
4 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Matasias, dovolila som si skopírovať tvoj obrázok a vyznačiť, kde vidím tie štítničky, neviem aspoň tak sa mi zdá...
bez_názvu.JPG  
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
zuzkahris Pozri príspevok
Matasias, dovolila som si skopírovať tvoj obrázok a vyznačiť, kde vidím tie štítničky, neviem aspoň tak sa mi zdá...
No ja sa v tychto skodcoch zatial nejak nevyznam. Tieto su moja premiera ... No zajtra za normalneho svetla sa pokusim spravit normalne foto. Tieto som fotil pri lampicke. A skusim skocit aj tu do zahradkarstva, ci naaahodou nieco take nebudu mat.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Matasias Pozri príspevok
No ja sa v tychto skodcoch zatial nejak nevyznam. Tieto su moja premiera ... No zajtra za normalneho svetla sa pokusim spravit normalne foto. Tieto som fotil pri lampicke. A skusim skocit aj tu do zahradkarstva, ci naaahodou nieco take nebudu mat.
Dobre uvidíme za denného svetla, inak tie postreky som zháňala aj ja, ale všade len na mňa pozerali, že čo to chcem, nikto to nepoznal , ale skúsiť treba. Alebo si urobiť výlet, predajňa je v BA v Petržalke pri Antolskej nemocnici, ozaj odporúčam, mne veľmi pomohli..
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dala som odrezky z dendrobia stardust do machu alebo čo to je, boli v tom miniphaly zasadené pôvodne a takto zareagovali
Tak som tam včera dala medzi ne aj miniphalku, ktorá bola v záchrane v sáčku..........ak by ju to podporilo k novým koreňom rýchlejšie......
DSC01368.jpg  
DSC01369.jpg  
DSC01367.jpg  
DSC01366.jpg  
1/1
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
andersenka Pozri príspevok
dala som odrezky z dendrobia stardust do machu alebo čo to je, boli v tom miniphaly zasadené pôvodne a takto zareagovali
Tak som tam včera dala medzi ne aj miniphalku, ktorá bola v záchrane v sáčku..........ak by ju to podporilo k novým koreňom rýchlejšie......
Adelka, ty si dobrý "Mičurinec" . Ja mám posadený odrezok dendrobia nobile, ale "na stojáka" a veru už 2 mesiace nič, takže skúsim poležiačky ako ty .

A keď ti z toho dorastie nejaká keika, tak sa hlásim o jednu

Inak,ten substrát na fotke vyzerá nechutne, tak slizko . Čo to je ?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
Adelka, ty si dobrý "Mičurinec" . Ja mám posadený odrezok dendrobia nobile, ale "na stojáka" a veru už 2 mesiace nič, takže skúsim poležiačky ako ty .

A keď ti z toho dorastie nejaká keika, tak sa hlásim o jednu

Inak,ten substrát na fotke vyzerá nechutne, tak slizko . Čo to je ?
nevyzera lákavo - v tom miniphala bola zasedená, neviem či to nejaký mech alebo čo.............
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No tak orchidka o ktorej som vcera pisal je uz prec ... Rano bolo tych malych cud ovela viac a ked som ju vytiahol zo substratu aj korene boli na tom odst zle, plus v substrate lozila kopa bielych chrobacikov. Zrejme tam boli uz pri kupe ... ( neviem ako inak by sa tm dostali )
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ranna kontrola pukov:
kvety 001.jpg  
kvety 003.jpg  
1/1
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Matasias Pozri príspevok
No tak orchidka o ktorej som vcera pisal je uz prec ... Rano bolo tych malych cud ovela viac a ked som ju vytiahol zo substratu aj korene boli na tom odst zle, plus v substrate lozila kopa bielych chrobacikov. Zrejme tam boli uz pri kupe ... ( neviem ako inak by sa tm dostali )
Mohol si ju skusit riadne ocistit,zostrihat vsetko napadnute,vysprchovat,dat do noveho substratu,za pokus by to mozno stalo,či?...
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Matasias Pozri príspevok
Prijemny vecer. Pri dnesnej obhliadke rastliniek som na jednej orchidke objavil takuto haved ... Je toho plna rastlinka. Listy, stonka, puky (puky zacali schnut, opadavat) ... Plus na konci listov je lepkava tekutina (ale ta vraj neskodi, ako som sa tu docital). Da sa orchidka nejako zachranit ? Alebo je jej osud zratany ? Na taketo chrobaciky som nasiel riesenie - mydlinova voda + lieh ... Ale este som nic take nerobil
Ahojte, take iste vodne lepkave bublinky ako ma Matasias na foto č.866 mam na orchidkach aj ja. Moje listy su vsak bez skodcov a ziadne zvieratka som nenasla. Myslite si, ze je to teda nasledok skodca alebo su kvietky zdrave a nemam si ich vsimat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať