Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Babeny dnes som dostala zadarmo 2 Vandy bez kvetinaca. Bolo to necakane, tak som ich niesla v tejto zime. Prosim mozete mi dat nejaky rychlokurz? Studujem vsetko mozne,a el Vase skusenosti su pre man najvzacnejsie. Mam 10 Phal ktorym sa dari a zakvitli uz po odkvitnuti ale o Vandach neviem nic...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

AlaNR Pozri príspevok
Prosím, poraďte mi, kedy môžem presadiť moje phalky, keď v kuse kvitnú? Jedna nožička odkvitá a ženú ďalšiu... Chúďatká už za chvíľu vypadnú z črepníčkov :-(
ak nie sú napadnuté škodcami, ja by som presadila až po odkvitnutí ak kvitnú tak im potom nevadí, že im kypia korene z kochlov
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

makromolekula Pozri príspevok
Babeny dnes som dostala zadarmo 2 Vandy bez kvetinaca. Bolo to necakane, tak som ich niesla v tejto zime. Prosim mozete mi dat nejaky rychlokurz? Studujem vsetko mozne,a el Vase skusenosti su pre man najvzacnejsie. Mam 10 Phal ktorym sa dari a zakvitli uz po odkvitnuti ale o Vandach neviem nic...
Ahoj, mne sa najviac osvedcilo, ked ma Vanda vazu. Lepsie rastie, lebo si vytvori svoju mikroklimu. Polievam ju raz za 3-5dni ponorenim korenov do prevarenej vody. Raz za 2 tyzdne pridam hnojivo a lignohumat na podporu korenov. Mam ju na vychodnej parapete, v lete na balkone. Ma rada vela svetla. Drzim tym tvojim palce a pridaj nam fotky
3 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

lusielaL Pozri príspevok
Hunter moja skusenost s kvapkami zatial je ze su neskodne.
Dakujem, nebudem si ich vsimat
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, susim doma na parapete Dendrobium nobile. Uz asi cca 2 mesiace. Vobec nepolievam. Pripajam sucastne foto orchidky. Co s nou mam robit? Mam zacat uz polievat (nerada by som o nu prisla)? Alebo este mam chvilku susit? Mam zrezat tie stare hluzy a rozmnozit? Prosim poradte.

Pripajam prvu a druhu rastlinku. Ta prva pustila jeden pucik, ma aj mladu rastlinku ktoru teraz vyhnala-jednu.

Druhe dendrobko ma mladu rastlinku- ta ma uz asi 3mes a zhodilo par listov. Mam ju susit kym nepridem o vsetky listy?
Dendro I_ cele.JPG  
Dendro I_pucik.JPG  
Dendro I_stara hluza.JPG  
Dendro I_vyhonok.JPG  
Dendro II_cele.JPG  

Dendro II_mala rastlinka v lavo.JPG  
Dendro II_stara hluza.JPG  
1/1
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

to Hunter.Dakujem velmi pekne, teraz uz len zohant vazy. Mas nejaky osvedceny tvar?
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Takto mi dnes rozkvitla dalsia orchidka z vlastnej novej palicky
DSC01304.JPG  
DSC01305.JPG  
1/1
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

makromolekula Pozri príspevok
to Hunter.Dakujem velmi pekne, teraz uz len zohant vazy. Mas nejaky osvedceny tvar?
Nemam ziaden osvedceny tvar. Hlavne aby ti ju Vanda neprevrhla alebo nevypadavala von Pozri sa ku mne do albumu, najdes foto Vandy vo vaze Take cca mam vsetky.
1 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

To Hunter: dakujem pekne, mas nadherne orchidejky. Zajtra idem zhanat nejake vazyIkea by bola super ale teraz tam nemam cestu.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, susim doma na parapete Dendrobium nobile. Uz asi cca 2 mesiace. Vobec nepolievam. Pripajam sucastne foto orchidky. Co s nou mam robit? Mam zacat uz polievat (nerada by som o nu prisla)? Alebo este mam chvilku susit? Mam zrezat tie stare hluzy a rozmnozit? Prosim poradte.

Pripajam prvu a druhu rastlinku. Ta prva pustila jeden pucik, ma aj mladu rastlinku ktoru teraz vyhnala-jednu.

Druhe dendrobko ma mladu rastlinku- ta ma uz asi 3mes a zhodilo par listov. Mam ju susit kym nepridem o vsetky listy?
D. nobile chce vela svetla a chlad , inak sa ti narašená gulička premení na keiku, trošičku ju občas poros, ak ju máš v teple, staré pahluzy nerež, živia mladé,
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ešte sa mi nepodarilo ani presne určiť čo za druh cambrie som si kúpila a už takáto háveď sa na ňu dala ani neviem čo za chrobač to je......
Bolo to iba na kvetoch, na listoch a substráte som nič nenašla. Stonku som hneď odfikla a zahodila, orchidku dala od ostatných. Cez víkend ešte potriem listy saponátovou vodou a pôjde do chladu.........
Naposledy upravil andersenka : 10.12.10 at 09:08
DSC01398.jpg  
DSC01395.jpg  
1/1
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

andersenka Pozri príspevok
ešte sa mi nepodarilo ani presne určiť čo za druh cambrie som si kúpila a už takáto háveď sa na ňu dala ani neviem čo za chrobač to je......
Bolo to iba na kvetoch, na listoch a substráte som nič nenašla. Stonku som hneď odfikla a zahodila, orchidku dala od ostatných. Cez víkend ešte potriem listy saponátovou vodou a pôjde do chladu.........
Mne sa to podarilo kúpiť minulého roku na phale. Najprv som sa s ňou rozlúčila, že najskôr skončí v koši. Potom som ju vybrala z kvetináča, komplet celú som ju poriadne osprchovala, vymenila substrát a postriekala Actarou. Z pazúch listov som špáratkom vyšparovala tú "vatičku", v ktorej tá potvora žije. Celý postup som opakovala niekoľko krát každé dva týždne až kým nebola úplne čistá. Trvalo mi to celú zimu. Ale kvetinke sa zahynúť nechcelo, teraz má tri rozvetvené kvetné stonky a záplavu kvetov.
Na cambrii som si zase doniesla vošky. A také som ešte nevidela, boli veľké a úplne priehľadné. Prisahala by som, že v obchode tam neboli. Takže museli byť v substráte.
3 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

včera som spomínala to moje dendrobium ze asi konči... dnes ma prekvapilo pucikom... neviem co to bude, ci list alebo stonka, dufam, ze stonka... zdokumentujem a poslem...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
lujza.j Pozri príspevok
ak nie sú napadnuté škodcami, ja by som presadila až po odkvitnutí ak kvitnú tak im potom nevadí, že im kypia korene z kochlov
Sú zdravé, žiadni návštevníci, chvalabohu.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
irma1 Pozri príspevok
Mne sa to podarilo kúpiť minulého roku na phale. Najprv som sa s ňou rozlúčila, že najskôr skončí v koši. Potom som ju vybrala z kvetináča, komplet celú som ju poriadne osprchovala, vymenila substrát a postriekala Actarou. Z pazúch listov som špáratkom vyšparovala tú "vatičku", v ktorej tá potvora žije. Celý postup som opakovala niekoľko krát každé dva týždne až kým nebola úplne čistá. Trvalo mi to celú zimu. Ale kvetinke sa zahynúť nechcelo, teraz má tri rozvetvené kvetné stonky a záplavu kvetov.
Na cambrii som si zase doniesla vošky. A také som ešte nevidela, boli veľké a úplne priehľadné. Prisahala by som, že v obchode tam neboli. Takže museli byť v substráte.
no asi ju tiež budem musieť cez víkend presadiť........
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
no asi ju tiež budem musieť cez víkend presadiť........
Adelka určite ju presaď , sú to červce, a budú aj v substráte
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

jess Pozri príspevok
Dnes som náhodou bola v Hypernove ZV. Mali veľmi pekné phaly, vysoké, veliké kvety, krásne puky, á 9,99 Eur. Chvíľu som ich okukávala, reku jednu si kúpim, ale dcérin zhrozený ksicht ma utlmil .
A ja som dnes konečne bola v tom našom slávnom Auparku, ale len tak na skok, ešte šťastie, že kvetinárstvo je hneď pri vchode z ulice - mali celkom veľa orchidiek, a nie len phaly, dokonca tak veľa orchideí v kvetinárstve som ešte nevidela..., a nevidela som ani také obrovské phaly, aké tam mali, tiež mali velikánske kvety. Nádherné boli, ale to by som musela mať asi rodinný dom, keby som si ich chcela kúpiť... A potom zas naopak mali také s veľmi drobnučkými kvietkami, myslím, že tiež to boli orchidky, no úplne zblízka som ich "nezoskenovala", aby som to mohla tvrdiť s istotou...
A tie moje odkvitnuté som už vysotila na parapet...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, susim doma na parapete Dendrobium nobile. Uz asi cca 2 mesiace. Vobec nepolievam. Pripajam sucastne foto orchidky. Co s nou mam robit? Mam zacat uz polievat (nerada by som o nu prisla)? Alebo este mam chvilku susit? Mam zrezat tie stare hluzy a rozmnozit? Prosim poradte.

Pripajam prvu a druhu rastlinku. Ta prva pustila jeden pucik, ma aj mladu rastlinku ktoru teraz vyhnala-jednu.

Druhe dendrobko ma mladu rastlinku- ta ma uz asi 3mes a zhodilo par listov. Mam ju susit kym nepridem o vsetky listy?
No, ja zas len tak pre mňa klasicky - ten nový výhonok na obrázku 115 je prenádherný...!
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

andersenka Pozri príspevok
ešte sa mi nepodarilo ani presne určiť čo za druh cambrie som si kúpila a už takáto háveď sa na ňu dala ani neviem čo za chrobač to je......
Bolo to iba na kvetoch, na listoch a substráte som nič nenašla. Stonku som hneď odfikla a zahodila, orchidku dala od ostatných. Cez víkend ešte potriem listy saponátovou vodou a pôjde do chladu.........
Júúúj, a toto zas vyzerá veľmi nesympaticky... Silno-presilno držím palce, aby sa ti podarilo čo najrýchlejšie sa toho zbaviť!!!
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ak ti nepôjde zbaviť sa toho spôsobom ako popísali kolegyne je ešte jedna posledná možnosť, ktorá je dosť drastická ale niekedy zaberie, po odránený vaty, a zbavení sa vodou chrobáčikov, treba orchideu riadne vyutierať a listy a stonku potrieť roztokom (voda, trolinka tekutého mydla a kvapka alkoholu) a to nastriekať aj na vrch substrátu a potom celú orchideu zabaliť do sáčku aby namala prístup vzduchu tak na 1 najviac 2 dni a pozreť či sa chrobáčiky otrávili ale vravím je to posledná možnosť najleopšie sa postreky priamo z kvetinárstva poriadia ti v každom menšom kvetinárstve (v hypermarketoch nič nevedia) ale každopádne držím palce lebo je peknučká a bolo by jej škoda
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať