Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
suesin Pozri príspevok
ak ti nepôjde zbaviť sa toho spôsobom ako popísali kolegyne je ešte jedna posledná možnosť, ktorá je dosť drastická ale niekedy zaberie, po odránený vaty, a zbavení sa vodou chrobáčikov, treba orchideu riadne vyutierať a listy a stonku potrieť roztokom (voda, trolinka tekutého mydla a kvapka alkoholu) a to nastriekať aj na vrch substrátu a potom celú orchideu zabaliť do sáčku aby namala prístup vzduchu tak na 1 najviac 2 dni a pozreť či sa chrobáčiky otrávili ale vravím je to posledná možnosť najleopšie sa postreky priamo z kvetinárstva poriadia ti v každom menšom kvetinárstve (v hypermarketoch nič nevedia) ale každopádne držím palce lebo je peknučká a bolo by jej škoda
Adelka , do toho roztoku ešte pridaj olej- voda - mydlo, akohol
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ja mám doma tiež nobile vyhnalo kopec výhonkov (20) ale nechce mi kvitnúť už vyše roka neviem čo robím zle
a tvoje nobile by som už iste poliala a žlté listy odtrhni hneď ako zožltnú potom narastie rýchlejšie nový


Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, susim doma na parapete Dendrobium nobile. Uz asi cca 2 mesiace. Vobec nepolievam. Pripajam sucastne foto orchidky. Co s nou mam robit? Mam zacat uz polievat (nerada by som o nu prisla)? Alebo este mam chvilku susit? Mam zrezat tie stare hluzy a rozmnozit? Prosim poradte.

Pripajam prvu a druhu rastlinku. Ta prva pustila jeden pucik, ma aj mladu rastlinku ktoru teraz vyhnala-jednu.

Druhe dendrobko ma mladu rastlinku- ta ma uz asi 3mes a zhodilo par listov. Mam ju susit kym nepridem o vsetky listy?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja mám dendrobium nobile presne rok. Prvá hľuza kvitla v decembri, druhá kvitla myslím tak na veľkú noc. V lete som ho mala na balkóne, cez zimu v spálni, kde sa nekúri , ale aj tak je tam cca 20 stupňov. Počas roka mi narástla ďalšia hľuza, polievala som no, ako prišlo. Koncom septembra, keď sa mi zdalo, že už tá hľuza nerastie (vrchný lístok je taký malý), tak som začala "sušiť", t.j. NEPOLIEVAM skoro vôbec. Mám ho v priesvitnom kvetináči a ako nepolievam, krásne mi začali rásť končeky korienkov. Predtým boli biele a teraz má dendrobko krásne zelené končeky. Je teda začiatok decembra a na novej hľuze mi pučia všetky kolienka . Na starej hľuze mi vypučalo len jedno kolienko a to na úplnom vrchole a to už má krásne 3 veľké puky, ktoré budú onedlho kvitnúť. Nová hľuza bude kvitnúť tak po vianociach.

Niekde som čítala, že keď poleješ teraz po dozretí hľuzy dendrobko, tak ti miesto kvitnutia narastú keiky, preto nepolievam skoro vôbec. Kvetináč je ľahučký - suchý, ale korienky sú krásne. Polievam fakt veľmi málo, skôr len tak cvrknem raz za 14 dní.


Janka (Hunter) , ja by som nepolievala.
2 0
Dodik_1 Dodik_1

Dodik_1 je offline (nepripojený) Dodik_1

keď sa mi podarilo mojej orchdejke poliať v septembri srdiečko, a odpadli jej 3 horné listy, tak za aký čas by jej relatívne mohli nárast nove lístky???
pred mesiacom mi z koncových "zaspatých" očiek vykvitli 4 kvietky. Ma to nejaký vplyv na to že mi žiadny lístok nerastie???
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no ja som sa vytešovala že všetky 3 orchidejky mi idú kvitnúť a včera jak som umývala okno, tak sa mi jedna prevážila a odlomila sa polovica stonky akurát, tam kde boli puky, taká smola...........
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dodik_1 Pozri príspevok
keď sa mi podarilo mojej orchdejke poliať v septembri srdiečko, a odpadli jej 3 horné listy, tak za aký čas by jej relatívne mohli nárast nove lístky???
pred mesiacom mi z koncových "zaspatých" očiek vykvitli 4 kvietky. Ma to nejaký vplyv na to že mi žiadny lístok nerastie???
neviem či je to pravda , ale už som niekde čítala , že na väčšine phal. , ked rastie list - nekvitne a ked kvitne - nerastie list, ak je to tak , potom ti pôjdú lísty , ked odkvitne
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

no ja neviem ako prečo moja nekvitne pridám fotku z leta že koľko hlúz (nových rastliniek jej narástlo) a teraz ich má ešte raz toľko už ich aj olamujem bo je to samá hľúza a kvetu nikde neviem prečo
DSC01240.jpg  
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sybila3 Pozri príspevok
no ja som sa vytešovala že všetky 3 orchidejky mi idú kvitnúť a včera jak som umývala okno, tak sa mi jedna prevážila a odlomila sa polovica stonky akurát, tam kde boli puky, taká smola...........

Mne sa takto ulomila , že zostala visieť len na kusku, tak ma napadlo ju oblepiť páskou čo najpevnejšie....a ona mi na počudovanie celkom dokvitla aj púčiky a hneď pod kvetom pustila další výhonok. Tietio dva odkvitli a vyhnala okamžite ďalšie , čiže kvitne vkuse od marca...normálne nechápem..asi ma má fakt rada.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dodik_1 Pozri príspevok
keď sa mi podarilo mojej orchdejke poliať v septembri srdiečko, a odpadli jej 3 horné listy, tak za aký čas by jej relatívne mohli nárast nove lístky???
pred mesiacom mi z koncových "zaspatých" očiek vykvitli 4 kvietky. Ma to nejaký vplyv na to že mi žiadny lístok nerastie???
keď ti vypadlo srdiečko tak odtiaľ ti už listy neporastú, ak bude rastlinka chcieť vyženie z boku novú rastlinku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sybila3 Pozri príspevok
no ja som sa vytešovala že všetky 3 orchidejky mi idú kvitnúť a včera jak som umývala okno, tak sa mi jedna prevážila a odlomila sa polovica stonky akurát, tam kde boli puky, taká smola...........
daj do vázy možno rozkvitnú
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dodik_1 Pozri príspevok
keď sa mi podarilo mojej orchdejke poliať v septembri srdiečko, a odpadli jej 3 horné listy, tak za aký čas by jej relatívne mohli nárast nove lístky???
pred mesiacom mi z koncových "zaspatých" očiek vykvitli 4 kvietky. Ma to nejaký vplyv na to že mi žiadny lístok nerastie???
Neviem ci Ti este na nej budu rast listky,skôr by mala na nej zo spodu narast nova rastlinka.U mna to funguje tak.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Lujzi do teraz tu bolo ticho a teraz sa predbiehame v odpovedi,ale aspon sme si potvrdili ze je to pravda co piseme.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
ešte sa mi nepodarilo ani presne určiť čo za druh cambrie som si kúpila a už takáto háveď sa na ňu dala ani neviem čo za chrobač to je......
Bolo to iba na kvetoch, na listoch a substráte som nič nenašla. Stonku som hneď odfikla a zahodila, orchidku dala od ostatných. Cez víkend ešte potriem listy saponátovou vodou a pôjde do chladu.........
ja som tiež mala také chlpaté biele pliagy, zastriekala som to BEGRALUXom, nechala pôsobiť a potom silno vysprchovala a potom vysušila a od vtedy mám pokoj
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
suesin Pozri príspevok
no ja neviem ako prečo moja nekvitne pridám fotku z leta že koľko hlúz (nových rastliniek jej narástlo) a teraz ich má ešte raz toľko už ich aj olamujem bo je to samá hľúza a kvetu nikde neviem prečo
Prestaň polievať !

Myslím, že tá naľavo je už zrelá a bude schopná kvitnúť, ale NESMIEŠ polievať. Inak ti bude stále nahadzovať keiky a nebude kvitnúť. Ak ju moc poleješ, tie zárodky púčikov na kvitnutie sa ti premenia na keiky. Ak sa ti dá, daj ju do chladnejšej miestnosti.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
suesin Pozri príspevok
no ja neviem ako prečo moja nekvitne pridám fotku z leta že koľko hlúz (nových rastliniek jej narástlo) a teraz ich má ešte raz toľko už ich aj olamujem bo je to samá hľúza a kvetu nikde neviem prečo
Tie , čo tam máš vyzreté sú stare, tie nové nie sú ani zdaleka vyzreté, tie malé neodtŕhaj to je škoda , ked vyzrejú bude to pekný trs
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

musim sa aj ja pochvalit : nebola som doma tri tyzdne, takze orchidky sa museli sami sa o seba postarat a ako som si ch pekne vsetky pri polievani poobzerala, tak kazda ma nahodenu stonku, niektore su uz aj dlhsie, tak sa vytesujeeeem...len cambriam sa nejak nechce, vyhanaju nove vyhonky, no stonky ziadne....neviem cim to je....ale mozno sa raz preberu aj tie ked bude trosku viac casu a zakvitnu pridam aj foto tesim sa ako male decko
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

moje dendrobium nobile sa zblaznilo :P kopec pukov a jedna keika...co som akoze urobila zle, ked jeden pucik sa preorientoval na keiku a zvysne ma potesia kvietkami? susila som ho len mesiac a potom som zacala polievat normalne ako ostatne phaly a potesilo ma velmi velmi
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... hold Príroda ... aj, aj ...myslím, že tie kvietky potešia viac
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak trošku sa to u mňa rozbieha
Snímka1271.jpg  
Snímka1272.jpg  
Snímka1275.jpg  
Snímka1276.jpg  
Snímka1277.jpg  

Snímka1278.jpg  
Snímka1280.jpg  
Snímka1281.jpg  
1/1
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a ešte keika, ktorá už druhý krát nahadzuje na končeku naprv jeden kvietok, potom tri a teraz ?
Snímka0997.jpg  
Snímka1191.jpg  
Snímka1206.jpg  
Snímka1282.jpg  
Snímka1284.jpg  

1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať