Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Maličké zázraky...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to áno, je to malá bojovníčka, je chorá zasypaná endiexom, ale ešte asi nie je unavená
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja som včera pozerala moje temperované orchidky, kvitnúť sa necyhstá žiadna, ale za to im nové výhonky rastú, čo nie je tiež na zahodenie........

Zároveň pridávam foto - môjho síce predčasného, ale už meninového darčeka - phalaenopsis philadelphia.

Doma mi už každým dňom zakvitne orchidka, potom pridám foto aj "vlastnej úrody"
Naposledy upravil andersenka : 13.12.10 at 11:41
DSC01384.jpg  
DSC01394.jpg  
DSC01401 - kópia.jpg  
DSC01399 - kópia.jpg  
1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ty počúvaj, koľko ich už máš? každý týžden dáky nový prírastok?... nedráždi ))))))))))))
veľmi pekná...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mne sa tá jedna phala (co si vypustila novú rastlinku) úplne zbláznila... pod tou rastlinkou si vyháňa niečo okrúhle a niečo špicaté nad tou rastlinkou tiez niečo raší... a na druhej strane to raší nový korienok a opäť to špicaté (neviem ci to bude stonka..) zajtra pridám foto...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
sisima Pozri príspevok
mne sa tá jedna phala (co si vypustila novú rastlinku) úplne zbláznila... pod tou rastlinkou si vyháňa niečo okrúhle a niečo špicaté nad tou rastlinkou tiez niečo raší... a na druhej strane to raší nový korienok a opäť to špicaté (neviem ci to bude stonka..) zajtra pridám foto...
mne jedna pred vyše dvoma mesiacmi akoby chcela tlačiť stonku - a nič, stále je to rovnaké, ale z druhej strany vyzerá, že bude rastlinku tlačiť......

A čo sa týka tých prírastkov - no už končím s kúpou, tento rok určite xi xi xi..........pretože aj priestor je obmedzený ........
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Adelka, tá Philadelphia je nádherná. Tiež mám takú, ale po "origoš" kvitnutí sa jej nič nechce robiť. Ani list, ani kvet .
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

dnes mi rozkvitla táto phala
P1010572o.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
Adelka, tá Philadelphia je nádherná. Tiež mám takú, ale po "origoš" kvitnutí sa jej nič nechce robiť. Ani list, ani kvet .
no uvidím, čo tá moja,,,,,,,,,, či sa jej bude potom chcieť niečo nové vyháňať .)
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Poradte preco mi zltnu puky na phale?? Vyhnala novu stonku ale puky co rastu tak prve 4 zostaly a jeden uz rozkvitol a potom za sebou aj 4 puky hned zozltnu s uschnu stonka sa rozkonaruje az na 3 miestach a toto je kvitnutie asi tak po roku a pol.Na dalsej phale tiez rastu puky a tie su pekne a dalsia co som dostala ta tiez kvitne a nic neopadlo len na tejto jednej.
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

jess Pozri príspevok
Adelka, tá Philadelphia je nádherná. Tiež mám takú, ale po "origoš" kvitnutí sa jej nič nechce robiť. Ani list, ani kvet .
moja presne tak isto leniva bola...az teraz konecne jeden korienok pustila a na moje prekvapenie aj stonku...neboj nic, len trpezlivost na Philadelphie treba
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... jak vám závidííííím ..... tá moja aspoň 2 malé korienky, tak snáď ma odvďačí aj nejakou stonkou
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Jaja,to je svetlom,su tmavsie a kratsie dni,verim ake je to smutne s tymi suchymi pukmi.Mna to zatial obchadza.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mne minule uschli puky, človek čaká kým niečo narastie a teraz totoVetrála som len cez mikro a stála som pri okne , aby som nazabudla zavrieť. A vy teraz keď mrzne ako vetráte?? Dávate kvety nabok a potom späť??
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moja zbláznená phala... vyháňa a vyháňa...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101214_15.jpg
Zobrazení: 56
Veľkosť:  39.4 KB
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
sisima Pozri príspevok
moja zbláznená phala... vyháňa a vyháňa...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20101214_15.jpg
Zobrazení: 56
Veľkosť:  39.4 KB
to je dobre , len nech vyháňa

dievčence , na českom fore sa zhodli , že púčky opadávajú z nedostatku slnka a zo zimy

niečo rozkvitlo aj mne: pelorik a dendro phal už tretí krát v tomto roku, ale pelorik je na trch stvoloch a iba 4-5 pukov a d. phal má tiež tri stvoly , ale kvietkov pomenej , ale už si zaslúžia oddych......
orchidejky 12.02010 001.jpg  
orchidejky 12.02010 003.jpg  
dendro phal 12.2010.jpg  
1/1
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, zacala mi odchadzat dalsia orchidka. Zrazu zhodila 2 listy. Vybrala som ju z crepnika a toto mi ostalo. Mam ju dat do sacku alebo zasadit? dakujem
Photo0035.jpg  
photo0036.jpg  
1/1
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Takze u mna to bude asi s toho nedostatku slnka pretoze teplo maju su nad radiatorom ktori trocha ide.Len nechapem ze preco len na tej jednej a ostatne su ok.Inak aj listy jej trocha oslably ako zacala kvitnut ale korene ma ok a je aj poliata.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte, zacala mi odchadzat dalsia orchidka. Zrazu zhodila 2 listy. Vybrala som ju z crepnika a toto mi ostalo. Mam ju dat do sacku alebo zasadit? dakujem
tiež mám teraz takú istú, ale moja má už len jeden list ale čo sa stalo fakt neviem tiež má biedny korienok mám ju v malom kochly, ja to so sáčkovov metódou neviem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Poradte preco mi zltnu puky na phale?? Vyhnala novu stonku ale puky co rastu tak prve 4 zostaly a jeden uz rozkvitol a potom za sebou aj 4 puky hned zozltnu s uschnu stonka sa rozkonaruje az na 3 miestach a toto je kvitnutie asi tak po roku a pol.Na dalsej phale tiez rastu puky a tie su pekne a dalsia co som dostala ta tiez kvitne a nic neopadlo len na tejto jednej.
tiež mám takú na severnom okne ostatné sú ok, ale táto jedna už zhodila tiež asi 4 puky a to som sa vytešovala, že ako sa mi pekne rozkonárila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať