Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Urobila som si radosť rezanou papučkou, keďže tú v črepníku ešte nemám .............stretla som sa s tým po prvý krát.
Dúfam, že nejakých pár dní mi bude robiť ešte radosť pretože neviem posúdiť či už dlho kvitne......
DSC01501.jpg  
DSC01502.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Urobila som si radosť rezanou papučkou, keďže tú v črepníku ešte nemám .............stretla som sa s tým po prvý krát.
Dúfam, že nejakých pár dní mi bude robiť ešte radosť pretože neviem posúdiť či už dlho kvitne......
ak sa podari, 1 mas u mna, ak sa ujmu aspon 2
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jéééééééééj to by bolo super ale nejdem sa predčasne tešiť.......... .)
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

andersenka Pozri príspevok
Urobila som si radosť rezanou papučkou, keďže tú v črepníku ešte nemám .............stretla som sa s tým po prvý krát.
Dúfam, že nejakých pár dní mi bude robiť ešte radosť pretože neviem posúdiť či už dlho kvitne......
Mám takú istú.Dostala som ju pred rokom-je v kvetináči a teraz mi začala pred Vianocami kvitnúť.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
ak sa podari, 1 mas u mna, ak sa ujmu aspon 2
tejto panej sa vsetko ujme, ma zazracne ruky
http://www.orchideje.freepage.cz/
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
katka50 Pozri príspevok
Mám takú istú.Dostala som ju pred rokom a teraz mi začala pred Vianocami kvitnúť.
Katka tak to je super a ako si sa o ňu starala? Pri akej teplote si ju mala? Čítala som, že aj vápenec treba raz ročne dožičiť papučákom......
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

andersenka Pozri príspevok
Katka tak to je super a ako si sa o ňu starala? Pri akej teplote si ju mala? Čítala som, že aj vápenec treba raz ročne dožičiť papučákom......
Úplne bežne ako o ostatné orchidee. Raz do týždňa som poliala a raz do mesiaca-nie pravidelne, pridala hnojivo.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
Dievčence, potrebujem poradiť.
Pred dvoma mesiacmi som si kúpila odkvitnutú orchidku s idúcou stonkou, keďže vyzerala "ako chobotnica" som ju dala do poriadku a presadila. Ale počas tých dvoch mesiacov mám pocit, že tá stonka vôbec nepodrástla, stále je taká istá ako je na foto č. 2, je zelená, nevyzerá, že by bola zaschnutá na konci. Tiež som si všimla, že niektoré korene v črepníku sú uschnuté, ale sú tam aj zdravé, dobré korene.
Čo mi poradíte, čo s ňou? Zase s ňou "hýbať" a vyberať ju po dvoch mesiacoch?


http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16954
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16957
Urcite ju nechaj tak.Pri presadzani stonka,list zastane v raste a cast korenov uschne.Aj tie ktore rastu von z kvetinaca su tie iste ako tie vo vnutri,tak nevadi ze si ich tam vopchala.Ale ja teraz najnovsie nechavam korene vonku,uz mam konecne orchidky zakorenene,pochytane,lebo skoro vsetky som hned po prineseni domov presadzala.Samozrejme postali na cas v raste.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no Hela, ja som ju hned ako som kupila presadená,lebo jej to vytrčalo všade, však vidno to na foto.........a asi som ju mala nechať tak ale zase na druhej strane bola aj dosť preliata vtedy a aj suchých koreňov mala dosť....... Tak ju teraz necham nateraz tak a uvidím teda čo stonka bude robiť, či nerobiť......
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
ak sa podari, 1 mas u mna, ak sa ujmu aspon 2
moja papulkova micurinska stanica
IMG_1796.jpg  
3 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

ako ma potešilo na nový rok moje oncidko...
oncidko 2011.jpg  
oncidkonový rok2011.jpg  
oncidko1.2011.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
mazanova Pozri príspevok
ako ma potešilo na nový rok moje oncidko...
to je už tvoje kvitnutie také bohaté? no nádhera, klobúk dole.....
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
moja papulkova micurinska stanica
NO tak nech sa im len darí a takto cez éter ich popľujem pre šťastie .) až sa chytia a jedno potom docestuje aj ku mne .)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
Henrieta - keď som presádzala, tak áno, boli korene dobré,zelené, tie zlé som vtedy odstránila..........skúsim ak by sa mi nejak dali tie suché povyťahovať...............
ja by som nevyťahovala to s tým nemá nič spoločné
Naposledy upravil lujza.j : 13.01.11 at 21:05
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Keiku rastúcu z boku rastliny ako oddeliť? Nejakým rezom? Zasypať škoricou, nechať zaschnúť a zasadiť?
Ešte som neoddelovala keiku, takto z boku "nahodenú" už vôbec.
Ďakujem za radu .)
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
ja by som nevyťahovala to s tým nemá nič spoločné
ked su suche, zbytocne tam budu hnit, ked ich poleje a zaberaju miesto pre nove, ktre by chceli narast
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
NO tak nech sa im len darí a takto cez éter ich popľujem pre šťastie .) až sa chytia a jedno potom docestuje aj ku mne .)
uvidime, snad to dobre dopadne
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

andersenka Pozri príspevok
Keiku rastúcu z boku rastliny ako oddeliť? Nejakým rezom? Zasypať škoricou, nechať zaschnúť a zasadiť?
Ešte som neoddelovala keiku, takto z boku "nahodenú" už vôbec.
Ďakujem za radu .)
myslis tym, ze ti keika vyrasta dolu v kvetinaci a nie na stvole?
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Prosím o radu! Svokra dostala v apríli orchidei. Keďže jej už 2 orchidei zhnili, tak sa chcem opýtať na tú poslednú, lebo nevyzerá dobre. Keď ju dostala, kvitla asi mesiac, potom jej opadli kvety, ale steblo ostalo zelené. Po čase na nej vyrástli nové lístky. Korene má hnedé, ako keby hnili. Je v miestnosti na východnej strane pri okne, polieva sa 1 týždenne (do misky dáme vlažnú vodu a stojí asi 1 hodinku), asi každé 2 týždne hnojivo (teraz raz do mesiaca). Listy začínajú byť mäkšie a vráskavejú. Ako ju zachrániť? Dalo by sa rozmnožiť z tých lístkoch na steble, ako? Každá rada pomôže?
Prikladám fotky. Ďakujem!
DSCN8355.jpg  
DSCN8356.jpg  
DSCN8357.jpg  
DSCN8358.jpg  
DSCN8359.jpg  

1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pwerka Pozri príspevok
myslis tym, ze ti keika vyrasta dolu v kvetinaci a nie na stvole?
keika vyrasta z boku rastliny, z dola v podstate......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať