Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

super
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
milan46 Pozri príspevok
Pozdravujem pestovateľov,
dnes som dostal do daru orchideu - podľa štítku - Dendrobium.
Keďže ma jej tvar, vzhľad (len dva listy) a veľkosť holých pahýľov (výška 1m) trošku zaskočili, prosím o radu, ako ju mám opatrovať.
Podľa umiestnenia bielych kvetov sa pravdepodobne jedná o Dendrobium phalaenopsis. Je to tak? Prikladám foto, ako ten zázrak vyzerá. Prečo má len dva listy?
Ďakujem
[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/milanko/Desktop/DSC01478.JPG[/IMG]

Podľa výzoru pahľuz to naozaj vypadá , ako d. nobile , alekeď kvety vyrastajú na kvetnej stopke , ktorá vyrastá z pazúch listov je to d. phal., dĺžka pahľúz môže byť aj preto veľká , že rástlo v tmavšom prostredí-počkaj na jar , skráť ich a to odrezané postav na raseliník-živý , alebo na mach , mili by pustiť koprienky a kedže máš panelákový byt , je táto orchidka vyborná-polievaj po preschnutí a nezmáčaj pahluzy-radšej namoč
1 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Je to určite Dendrobium Phalaenopsis. Listy občas zožltnú a odpadnú, najmä keď preschne viac ako treba.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tiež si to myslím, napovedá tomu postavenie kvetov. Rastú každý zvlášť, kdežto nobile rastie z jedného 3 kvietky.
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

lujza.j Pozri príspevok
niekto tu chcel oddeľovať novú rastlinku, ktorá rastie z boku z "matky" ja toto nevolám keika knihy uvádzajú, že keika je iba to čo rastie z kvetného stvolu. takže asi cca. 1,5-2mesiace som delila novú rastlinku od matky, matku som v tomto prípade nemusela pre delenie vybrať z kochla zaostrila som si špičku noža a podarilo sa, ale nakoľko mala matka málo koreňov dala som jej malý kochel, myslela som si bude "matky" koniec, ale ona zase z boku vyhnala novú rastlinku
ale mala som aj takú novú rastlinku, pre ktorú som musela matku vybrať z kochla, neskôr som prišla aj o novú rastlinku aj o "matku", takže pozor nato
foto 1,2-matka, foto 2,3- dcéra
a ako sa teda vola to ca rastie z boku ? ma to nejake ine meno?
0 0
milan46 milan46

milan46 je offline (nepripojený) milan46

jess Pozri príspevok
Milan, aby sme ti ozaj poradili, chcelo by to ostrý detail postavenia kvetov na stonke.
Ďakujem všetkým, čo mi poradili. Skúsim sem teda vložiť pár detailov, možno to pomôže v rozhodovaní, možno, že niekto už také niekde videl.
Ďakujem.
DSC01479.jpg  
DSC01497.jpg  
DSC01499.jpg  
DSC01500.jpg  
DSC01501.jpg  

DSC01503.jpg  
1/1
0 0
milan46 milan46

milan46 je offline (nepripojený) milan46

Dal som sem požadované. Pozri si to prosím.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pwerka Pozri príspevok
a ako sa teda vola to ca rastie z boku ? ma to nejake ine meno?
neviem o tom, že by sa to nejako volalo,sú to proste dcérske rastlinky, ktoré samostatne vyrastajú na kmeni rastliny "matky"
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Je to jednoznačne Dendrobium phalalenopsis, čiže teplomilný, ideálny pre tvoj južný byt. Starostlivosť ako ostatné phaly. Ale mám dojem, že je nejak napadnutý. Hniloba ? Či čo by mohli byť tie čierne fľaky ?Normálne to nie je.
0 0
milan46 milan46

milan46 je offline (nepripojený) milan46

jess Pozri príspevok
Je to jednoznačne Dendrobium phalalenopsis, čiže teplomilný, ideálny pre tvoj južný byt. Starostlivosť ako ostatné phaly. Ale mám dojem, že je nejak napadnutý. Hniloba ? Či čo by mohli byť tie čierne fľaky ?Normálne to nie je.
Ďakujem, som spokojnejší.
Tie čierne fľaky - tiež som si myslel, že je to nejaká plieseň (čo ale ľahko môže byť), ale je to suché a je to len na vrchnej suchej šupke.
Niekde sa už odlupuje a pod ňou nie je nič čierne, ale pekné zelené.
Pokúsil som sa z toho čierneho urobiť stery, ale nič sa neuvoľnilo.
Uvidíme časom. Zrejme je rastlinka hodne zanedbaná a bude potrebovať čas na zotavenie.
Ešte raz ďakujem všetkým, čo mi poradili.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

milan46 Pozri príspevok
Ďakujem všetkým, čo mi poradili. Skúsim sem teda vložiť pár detailov, možno to pomôže v rozhodovaní, možno, že niekto už také niekde videl.
Ďakujem.
Ak je taky kvet v tvare zvonceka, mala som taku, ale vtedy mi to tu nikto neurcil, je v albume, Lesanka, ale asi uz odisla, bola velmi znicena, kupila som v nejakej akcii
ak ju este niekedy uvidim, kupim si, bola velmi pekna
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Ak je taky kvet v tvare zvonceka, mala som taku, ale vtedy mi to tu nikto neurcil, je v albume, Lesanka, ale asi uz odisla, bola velmi znicena, kupila som v nejakej akcii
ak ju este niekedy uvidim, kupim si, bola velmi pekna
je to ta biela
lesanka1.jpg  
lesanky.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Áno, to je dendro phala a tu pre ukážku je dendro Nobile.

Keď si kliknete na obrázok a stlačíte pravé tlačítko myši , dáte "zobraziť obrázok", tak sa dá pozrieť väčší detail....ešte vám po nabehnutí kurzoru na fotku ukazuje aj znamienko PLUS, tak po kliknutí je ešte väčšie foto
Naposledy upravil jess : 16.01.11 at 18:28
dendrobium_NOBILE.jpg  
2 kvitnutie c.jpg  
2 kvitnutie a.jpg  
1/1
1 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Prikladám dôkaz o tom, že trpezlivosť ruže prináša/ v našom prípade orchidky/ neviem či sa pamätáte na moju orchidku, ktorú mi venovala suseda /keď že ju chcela vyhodiť/....V marci vyzerala ozaj veľmi biedne a dnes, posúďte samé!
P1010036.jpg  
P1010017.jpg  
IMGP0566.jpg  
IMGP0605.jpg  
IMGP0564.jpg  

1/1
7 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
uuuááááááuuuu nádherná ...povedz, čo si jej sľúbila, že vykvitla
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

si trpezlivá šikulkaje krásna
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Fozi pamätam sa na nu a velmi sa tesim uspechu.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
lusielaL Pozri príspevok
Fozi pamätam sa na nu a velmi sa tesim uspechu.
Helka, ďakujem aj Vám ostatným a nesľubovala som jej nič, len som verila, že určite raz zakvitne
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Mne prvýkrát rozkvitlo Dendrobium mojou zásluhou a ešte sa mi chystá kvitnúť jedno, to neviem akú bude mať farbu, kúpila som ho odkvitnuté, tak sa veľmi teším
Dendrobium1.jpg  
Dendrobium2.jpg  
Dendrobium3.jpg  
1/1
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Veľmi pekné. Krásne zdravé a bohaté listy. Tiež mám takú farbu, ale ešte mi druhý krát nekvitlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať