Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
zuzkahris Pozri príspevok
Mne prvýkrát rozkvitlo Dendrobium mojou zásluhou a ešte sa mi chystá kvitnúť jedno, to neviem akú bude mať farbu, kúpila som ho odkvitnuté, tak sa veľmi teším
Zuzi, určite ešte nejaku kvetnú stonku vyženie , ked už začalo , tak určite pôjde.... je krááásne
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

milka 60 Pozri príspevok
Odrež všetko čo je zlé, zasyp dreveným uhlím , škoricou , alebo Endiex -dostať v lekárni-a potom skús sáčkovú metodu , alebo ju postav na živý rašeliník , alebo teraz sa dá nájsť i mach- kým nemrzne , ros iba mach , alebo nechaj v sáčku zavrené až kým budú korene-ale v noci ho otvor , nech sa vyvetrá- je to boj na dlhú trať
keika musí mať 4-5cm korienky a lístky
Drevené uhlie myslíte to, čo sa používa pri grilovaní alebo je to niečo špeciálne? A ešte neviem, čo s tými lístkami na steble, lebo sa mi zdá, že steblo začína zvrchu vysychať a keď sa dostane k lístkom bude po nich.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

foza Pozri príspevok
Prikladám dôkaz o tom, že trpezlivosť ruže prináša/ v našom prípade orchidky/ neviem či sa pamätáte na moju orchidku, ktorú mi venovala suseda /keď že ju chcela vyhodiť/....V marci vyzerala ozaj veľmi biedne a dnes, posúďte samé!
Žofka, Ty sa nezdáš. To sa Ti podarilo.
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Zdravím všetky milovníčky orchideí. Máte ich všetky veľmi krásne.
Chodím sem pravidelne pre inšpiráciu a okrem toho som sa vďaka vám veľa naučila. Prikladám zopár fotočiek mojich úspechov, prvého kvitnutia krások u mňa doma. Okrem najnovšej ... žltej ...
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  
6.jpg  

7.jpg  
8.jpg  
1/1
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Kkaja gratulujem,daj obcas vediet ako sa im dari a ta zlta je krasna.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
kkaja Pozri príspevok
Zdravím všetky milovníčky orchideí. Máte ich všetky veľmi krásne.
Chodím sem pravidelne pre inšpiráciu a okrem toho som sa vďaka vám veľa naučila. Prikladám zopár fotočiek mojich úspechov, prvého kvitnutia krások u mňa doma. Okrem najnovšej ... žltej ...
Velmi pekne. Aj ked mna najviac zaujali prekrasne listy na tretej foto
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
nikula Pozri príspevok
Drevené uhlie myslíte to, čo sa používa pri grilovaní alebo je to niečo špeciálne? A ešte neviem, čo s tými lístkami na steble, lebo sa mi zdá, že steblo začína zvrchu vysychať a keď sa dostane k lístkom bude po nich.
ano presne to uhlie na grilovanie , len nie brikety,.., rozdrv si trošku na prach, alebo načri na spodok sáčka
s keikou ti neporadím , mne sa ešte nezadarila, želam vela úspechov
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

milka 60 Pozri príspevok
Zuzi, určite ešte nejaku kvetnú stonku vyženie , ked už začalo , tak určite pôjde.... je krááásne
Ďakujem Milka, to druhé Dendrobium, čo bude prekvapením vyháňa 2 kvetné stonky, hneď dám vedieť ako sa začnú púčiky otvárať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nikula Pozri príspevok
Drevené uhlie myslíte to, čo sa používa pri grilovaní alebo je to niečo špeciálne? A ešte neviem, čo s tými lístkami na steble, lebo sa mi zdá, že steblo začína zvrchu vysychať a keď sa dostane k lístkom bude po nich.
dôležité je aby neschla z druhej stany z vrchu to nevadí, skús dať detailnejšie foto.treba počkať na korienky
1 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Orchidka k mojim narodkam od sestry
P5010877.jpg  
P5010872.jpg  
P5010866.jpg  
1/1
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

tak ta je prekraaasna, ja po takej uz velmi dlho tuzim len teraz sa bojim nejaku kupovat, aby mi nezamrzla, kedze z obchodu by som sla peso
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Jaja krasnu si dostala a prajem vsetko najlepsie.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
PWERKA -tak takto dopadlo oddelenie. Tá menšia rastlinka je tá oddelená. Má také "dobojované" lístky, ale uvidím časom či niečo z nej bude.
Po presadení, po akej dlhej dobe poliať - ponoriť do vody? Výživa snáď až tak o mesiac, lignohumáť by som mohla aj skôr, alebo?
Naposledy upravil andersenka : 18.01.11 at 08:57
DSC01505.jpg  
DSC01509.jpg  
DSC01510.jpg  
1/1
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Orchidka k mojim narodkam od sestry
Jaja -- všetko najlepšie k narodeninám !!!!!!!!- ta orchidejka je úžasná
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
PWERKA -tak takto dopadlo oddelenie. Tá menšia rastlinka je tá oddelená. Má také "dobojované" lístky, ale uvidím časom či niečo z nej bude.
Po presadení, po akej dlhej dobe poliať - ponoriť do vody? Výživa snáď až tak o mesiac, lignohumáť by som mohla aj skôr, alebo?
Si macher ,nech ti pekne rastú
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Si macher ,nech ti pekne rastú
milka ďakujem, no však uvidím či z tej malej niečo bude, je taká akoby "ohryzená" - tie listy.................poraď keby mam poliať po presadení a hnojiť? ligno či vyživa?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jaja82 Pozri príspevok
Ahojte. Orchidka k mojim narodkam od sestry
krásna je mne sa takejto podobnej podarilo zlomiť kulhajúcu sa stonku na kvitnutie ...........a to mi šla po roku robiť radosť
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Dievčatá, akuát som prišla z TESCA majú orchidky rôzne druhy..... Ozaj sa dá vybrať, akcia začína od zajtra no kvety majú vždy deň vopred!
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
foza Pozri príspevok
Dievčatá, akuát som prišla z TESCA majú orchidky rôzne druhy..... Ozaj sa dá vybrať, akcia začína od zajtra no kvety majú vždy deň vopred!
a po koľko majú orchidky? aj phaly majú?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Moje kupovanie pozastavene,mozno este jedna pribudne,tak zatial aspon rozkvitajuce,dnes jedna z nich.
kvety 001.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať