Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
už som ti ju aj na fb pochválila
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
milka ďakujem, no však uvidím či z tej malej niečo bude, je taká akoby "ohryzená" - tie listy.................poraď keby mam poliať po presadení a hnojiť? ligno či vyživa?
Adelka , myslím , že za 4-5 dní, predsa len je chladno a dala by som ligno., ale možno ti poradí , kto má skúsenosti z keiko
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Moje kupovanie pozastavene,mozno este jedna pribudne,tak zatial aspon rozkvitajuce,dnes jedna z nich.
Lusi , je pekná , , nepohrdla by som
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Dakujem dievcata,len sa musim uspokojit aj so skromnejsim poctom pukov.Od jesene som len nedavno prvy krat hnojila aby si oddychli,tak druhe kvitnutie bude hadam bohatsie.Teda smelo dufam ze tento rok bude este druhe.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Hnojíte aj teraz v zime ?
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
andersenka Pozri príspevok
krásna je mne sa takejto podobnej podarilo zlomiť kulhajúcu sa stonku na kvitnutie ...........a to mi šla po roku robiť radosť
Dakujem. Na jednej sa aj mne tak podarilo zlomit stonku mala asi 2cm skoro ma roztrhlo od jedu ze aka som nemotorna teraz by mi kvitla z dvoch stoniek.
0 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Dakujem velmi pekne za gratulacie a pochvalu
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

LusielaL a Matasias ďakujem za pochvalu a keď úspešne zakvitnú určite pridám par fotečiek pre potešenie.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Adelka po presadení sa nehnojí ani dospelá rastlina ani keika.
Ak sa riadne zakorení tak potom. Presadené rastliny dávam na keramzit a do misky vodu.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Hnojíte aj teraz v zime ?
ja áno 1x mesačne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
PWERKA -tak takto dopadlo oddelenie. Tá menšia rastlinka je tá oddelená. Má také "dobojované" lístky, ale uvidím časom či niečo z nej bude.
Po presadení, po akej dlhej dobe poliať - ponoriť do vody? Výživa snáď až tak o mesiac, lignohumáť by som mohla aj skôr, alebo?
nová rastlinky pekná "matke" si nechcela dať menší kochel?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Moje kupovanie pozastavene,mozno este jedna pribudne,tak zatial aspon rozkvitajuce,dnes jedna z nich.
pekna, mne kvitne podobna, zvlastne, tie cerv. ciarky ma vodorovne, idem ju fotit, ale cakam este na 1 kvet
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
PWERKA -tak takto dopadlo oddelenie. Tá menšia rastlinka je tá oddelená. Má také "dobojované" lístky, ale uvidím časom či niečo z nej bude.
Po presadení, po akej dlhej dobe poliať - ponoriť do vody? Výživa snáď až tak o mesiac, lignohumáť by som mohla aj skôr, alebo?
ja by som ponorila, nech ma z coho rast a zit, ligno som dnes videla v zahr. potrebach, ale bolo drahe, kupim si zato radsej orchi, mam dobre hnojivo
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, dnes som kúpala orchidky a na jednej mi osychajú púčiky, všetky ostatné krásne kvitnú, len tej jednej, otvorili sa len 2 kvietky na dvoch stonkách a ostatné zoschnuté , neviete čo by jej mohlo vadiť? O všetky sa starám rovnako, je mi jej ľúto , ale zdá sa mi, že ide vyháňať na list...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dievčatá, opýtam sa tak hlúpo a polopatisticky - keď tu píšete, že po odstránení poškodených koreňov treba posypať napr. Endiexom, tak čo presne treba posypať? Tie odrezané miesta alebo aj zdravé korene a či čo?
Lebo sa mi zdá, že na tej najmenšej orchidke mi odhnívajú niektoré korienky - také biele bodky vidím cez priesvitný kvetináč, len sa mi to nedarí dobre odfotiť, a tiež nemôžem zohnať taký hrubší substrát, aký som už mala a záhadne sa mi doma stratil... Zajtra ešte urobím posledný pokus v jednom obchode, lebo chcem jej čo najskôr pomôcť, nepáči sa mi, čo vidím cez kvetináč...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mne tie hnusné štítničky, idú zničiť všetky orchidee.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
Adelka po presadení sa nehnojí ani dospelá rastlina ani keika.
Ak sa riadne zakorení tak potom. Presadené rastliny dávam na keramzit a do misky vodu.
Majka, ani lignohumát?

Ale môžem normálne namáčať ich?
Ten vlhký keramzit ich k niečomu podporí?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Moje kupovanie pozastavene,mozno este jedna pribudne,tak zatial aspon rozkvitajuce,dnes jedna z nich.
asi to nebude pri tvojej fotke, ale pre porovnanie
IMG_1816.jpg  
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Zimama Pozri príspevok
Dievčatá, opýtam sa tak hlúpo a polopatisticky - keď tu píšete, že po odstránení poškodených koreňov treba posypať napr. Endiexom, tak čo presne treba posypať? Tie odrezané miesta alebo aj zdravé korene a či čo?
Lebo sa mi zdá, že na tej najmenšej orchidke mi odhnívajú niektoré korienky - také biele bodky vidím cez priesvitný kvetináč, len sa mi to nedarí dobre odfotiť, a tiež nemôžem zohnať taký hrubší substrát, aký som už mala a záhadne sa mi doma stratil... Zajtra ešte urobím posledný pokus v jednom obchode, lebo chcem jej čo najskôr pomôcť, nepáči sa mi, čo vidím cez kvetináč...
nemas blizko baumax, tam maju vzdy
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Henrieta mas ju krasnu.
Zuzkahris netrap sa,urcite jej nic nie je,mam pocit,ze niektore su silnejsie a tym neopadne puk,mam take ktorim nahodilo aj osem pukov a neviem kedy chcu prestat opadavat.A na inej drzia vsetky.Na niektorich nahodilo len 3 a z toho jeden odpadol automaticky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať