Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
gabriela123 gabriela123

gabriela123 je offline (nepripojený) gabriela123

symona Pozri príspevok
Plním sľub. Tu je fotka môjho kvietku.
Úžasné,moje asi zaspali,asi majú nevhodné miesto .Mám ich na mrazničke, blízko okna.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Zimama - polopatisticky - miesto kde bol koreň odstrihnutý zasypať - ja používam rozdrvené drevené (gril.) uhlie. Endiex používam na zasypanie listov, ktoré sú poškodené napr. bakteriózou, alebo sú na nich škrvrny. Biele bodky na koreňoch sú pravdepodobne spôsobené pliesňou. Bolo by treba rýchlo presadiť.

Adelka - lignohumát nepoužívam a myslím si, že celkovo je lepšie používať menej hnojiva zvlášť keď nevieme akú tvrdosť má voda.
Už som to písala predtým, že výborným pomocníkom je konduktometer.
A s tým polievaním presadených je to tak preto, lebo presadená rastlina, ktorá má menej vody začne tlačiť nové korene, ktoré hľadajú vodu.
Keďže sa riadim aj radou jedného odborníka, ktorý mi hovoril, že je dobré nepolievať aj 3 týždne - tak dlho som ale nikdy nevydržala, preto kvetináč postavím na keramzit, alebo na nejaké skalky zeolit alebo hocičo iné dám vodu, aby orchidka mala aj vlhkosť. Niekedy použijem aj vlhký substrát do ktorého presádzam , alebo pred zasadením dobre namočím korene, aby mali aspoň trochu vlahy.
4 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lusielaL Pozri príspevok
Henrieta mas ju krasnu.
Zuzkahris netrap sa,urcite jej nic nie je,mam pocit,ze niektore su silnejsie a tym neopadne puk,mam take ktorim nahodilo aj osem pukov a neviem kedy chcu prestat opadavat.A na inej drzia vsetky.Na niektorich nahodilo len 3 a z toho jeden odpadol automaticky.
dakujem, obidve su pekne, vsimla si si tie ciarky maju naopak
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Chcel by som poprosit o radu. Dendrobko na foto dole je v rovankom stave uz nielko mesiacov. Teda len na mensich rastlinkach opadli listy. Neviem co s nim. Je to moje jedine dendrobko a "ucim" sa na nom. Nerad by som o nho prisiel.
DSCN1012.jpg  
DSCN1013.jpg  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Matasias Pozri príspevok
Chcel by som poprosit o radu. Dendrobko na foto dole je v rovankom stave uz nielko mesiacov. Teda len na mensich rastlinkach opadli listy. Neviem co s nim. Je to moje jedine dendrobko a "ucim" sa na nom. Nerad by som o nho prisiel.
Ono si potrebuje odpočinúť. Preč od radiátora a nepolievať aspoň 2-3 mesiace. Tie mladé potrebujú narásť. Živiť ich budú tie veľké čo Ti odkvitli.
2 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ja ich mám vonku pri okne na schodišti. Výhonky pekne rastú
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dakujem za rady. A aku najnizsiu teplotu znesie ? Pretoze nemame doma schodisko a ani podobny priestor. Napada ma iba podbranie, ale tam by mu asi nizke teploty skor ublizili ako mohli.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moja dendro phala po odkvitnutí vyhnala nový výhonok a na starych ozltli a opadali listy, celé sa scvrklo. v rámci záchrannej akcie som novy vyhon presadila a obe crepniky som preniesla do chladu a menej (skoro vobec) polievala... ale to im teda nijako neprospievalo, skôr som ich skoro na smrt usušila.
Tak som jedneho pekneho dňa vzala tie pahyle vybrala z črepnika a na 2 dni ponorila do vody s lignohumatom, potom som opäť zasadila a dala na južné okno nad radiátor. odvtedy častejšie polievam, podľa preschnutia substrátu a čuduj sa svete ani nie po 2 týždňoch mi ten suchý pahýl začal na 2 miestach vyháňať nové rastlinky s korienkami.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Matasias Pozri príspevok
Dakujem za rady. A aku najnizsiu teplotu znesie ? Pretoze nemame doma schodisko a ani podobny priestor. Napada ma iba podbranie, ale tam by mu asi nizke teploty skor ublizili ako mohli.

To neviem. Počkaj si na radu skúsenejších. Denborko mám iba pol roka. Viem, že po odkvitnutí má ísť do chladnejšej miestnosti a treba ho prestať polievať. Ale kolega zabudol na jeseň denborko na zimnej záhrade. Pred 2 týždňami ho dal do kuchyne a začal polievať. Začína mu kvitnúť. Zajtra dám foto. Priniesol ho do práce.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

sisima Pozri príspevok
moja dendro phala po odkvitnutí vyhnala nový výhonok a na starych ozltli a opadali listy, celé sa scvrklo. v rámci záchrannej akcie som novy vyhon presadila a obe crepniky som preniesla do chladu a menej (skoro vobec) polievala... ale to im teda nijako neprospievalo, skôr som ich skoro na smrt usušila.
Tak som jedneho pekneho dňa vzala tie pahyle vybrala z črepnika a na 2 dni ponorila do vody s lignohumatom, potom som opäť zasadila a dala na južné okno nad radiátor. odvtedy častejšie polievam, podľa preschnutia substrátu a čuduj sa svete ani nie po 2 týždňoch mi ten suchý pahýl začal na 2 miestach vyháňať nové rastlinky s korienkami.
Dendro phala sa pestuje ako phala. To do chladu nemá ísť ani sa nemá zasušovať.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
2009 Pozri príspevok
Dendro phala sa pestuje ako phala. To do chladu nemá ísť ani sa nemá zasušovať.
Tak v tom pripdade ani mojmu netreba chlad a zasusovat, kedze je to dendro. phala .

Edit - Foto pocas kvitnutia aj v galerii
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Počkaj pozriem na obrázok
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Matasias Pozri príspevok
Tak v tom pripdade ani mojmu netreba chlad a zasusovat, kedze je to dendro. phala .

Edit - Foto pocas kvitnutia aj v galerii

Ak je to Dendrobium phalaenopsis tak nie. Ja to neviem podľa listov rozoznať.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Pozrela som. Je nádherné. Nie netreba ho dať do chladu ani prestať polievať. Pozor nie častejšie ako 1x za 7 dní.
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Ahojte, ja som moje dendrobium po odkvitnuti ani neprenasala do chladu. Nechala som ho stale na tom istom mieste, akurat som ho menej polievala. Asi za 4 mesiace zacal vyrastat novy prirastok a dnes sa uz tesim , lebo vypustil stonku a bude kvitnut. Som velmi rada.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ak máš dendrophalu, tu nie je treba do chladu dávať...........iba ak by si dendrobium nobile mala........
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

gabriela123 Pozri príspevok
Úžasné,moje asi zaspali,asi majú nevhodné miesto .Mám ich na mrazničke, blízko okna.
Ja som raz čítala či počula, že na chladničke, teda asi aj na mrazničke sa kvety nemajú dávať, že sa im tam nedarí. Asi to bude pravda, ja som tam mala vianočný kaktus pár rokov a nikdy nekvitol, len čo som ho preložila, tak sa mu začalo dariť a kvitne každý rok. Na Tvojom mieste by som kvietky z mrazničky dala preč. Ak by si to spravila, napíš potom, či sa to zlepšilo.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

lusielaL Pozri príspevok
Henrieta mas ju krasnu.
Zuzkahris netrap sa,urcite jej nic nie je,mam pocit,ze niektore su silnejsie a tym neopadne puk,mam take ktorim nahodilo aj osem pukov a neviem kedy chcu prestat opadavat.A na inej drzia vsetky.Na niektorich nahodilo len 3 a z toho jeden odpadol automaticky.
Ďakujem Henrietka, už nech je jar, určite bude našim orchidkám lepšie...
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Konečne sa mi podarilo odfotiť moje všetky momentálne kvitnúce orchidky....aj ked biela už vlastne skoro odkvitá mala 4 stonky a 27 kvetov, lenže kým rozkvitli ostatné jej už kvietky odpadli
IMGP0554.jpg  
IMGP0558.jpg  
IMGP0559.jpg  
IMGP0566.jpg  
IMGP0560.jpg  

IMGP0568.jpg  
IMGP0607.jpg  
IMGP0571.jpg  
IMGP0574.jpg  
IMGP0575.jpg  

IMGP0577.jpg  
IMGP0579.jpg  
P1010082.jpg  
IMGP0597.jpg  
1/1
4 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Žofka, to je báječné, všetky máš krásne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať