Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Dianka máš ich všetky moc krásne. Nech ti dlho kvitnú a robia stále radosť.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

orchidej 16.1..jpg  
orchidej 16.1.2011.jpg  
orchidej 21.12..jpg  
orchidej 21.12.2010.JPG  
směska 23.1..jpg  

1/1
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
milka 60 Pozri príspevok
ešte by si mohol skúsiť temperované
Ako myslis temperovane ? Ako temperovat kurenie ? Mne to dnes nemysli
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Matasias Pozri príspevok
Ako myslis temperovane ? Ako temperovat kurenie ? Mne to dnes nemysli
Nie temperované prostredie pre chladomilnejšie orchidejky typu -cymbidium , dendrobium nobile, catlee , oncidia a mnoho iných ale sú to prevažne botanické druhy
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Matasias Pozri príspevok
Viem, ze sa tu uz o casopisoch pisalo, ale nejaky som dnes nesvoj a nedari sa mi to najst ... Chcel by som sa len spytat, ake casopisy o nich sa u nas daju kupit v trafikach ? Teda ak ich je viac. Ja som nasiel len Kouzelna Orchidea a aj ten bol vsade vypredany, alebo na mna pozerali a nechapali na co sa pytam ...

EDIT :
Este by som sa chcel spytat na zimnu zahradu. Mame jednu nevyuzitu miestnost, avsak je orientovana na sever. Takze slnka si vela neuzije, aj ked je v nej obrovske okno. Zrejme by to nebolo vhodne miesto pre orchidky. Vsak ?
Skús sa spýtať na pošte či by Ti ju neobjednali.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

milka 60 Pozri príspevok
Nie temperované prostredie pre chladomilnejšie orchidejky typu -cymbidium , dendrobium nobile, catlee , oncidia a mnoho iných ale sú to prevažne botanické druhy
Milka temperované druhy sú botanické orchidey? Pochopila som správne?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ma-Ba Pozri príspevok
Milka temperované druhy sú botanické orchidey? Pochopila som správne?
Majka ja si myslím , že prevažne sú botanické a že je málo hybridných medzi nimi , ak sa mýlim prosím oprav ma , ty si väčší odborník a nerada by som niekomu poradila niečo čo je blbosť
Naposledy upravil milka 60 : 24.01.11 at 08:53 Dôvod: oprava
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
moja víkendová radosť
DSC01544.jpg  
DSC01549.jpg  
DSC01546.jpg  
DSC01547.jpg  
1/1
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

poznáte resp. pestujete niektorá v záhrade toto? Tricyrtis... chcem rozšíriť zbierku o záhradnú orchideu
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Tricyrtis.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  33.6 KB
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Vies je to uplne mimo temy orchidei ale predpokladam, ze mate aj kopu inych kvetov doma. Potrebujem poradit nejaky dobry klasicky substrat na kvety v byte. Ten co mam kupeny sa mi zda malo priepustny, neviem ci mam don zamiesat trochu hliny so zahrady (aj ked teraz neviem ako by som tu zamrznutu hrudu vykopala) alebo tam mam trochu piesku dat. Co by ste mi poradili, popr. nejaky kvalitny substrat co mate overeni.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
sisima Pozri príspevok
poznáte resp. pestujete niektorá v záhrade toto? Tricyrtis... chcem rozšíriť zbierku o záhradnú orchideu
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Tricyrtis.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  33.6 KB
Pekná ,, ale pre mňa neznáma
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Pekná ,, ale pre mňa neznáma
vola sa "tigria hviezda" ja som si ju minuly rok objednala zo starklu, ale príšla neskoro, takže puky nahadzovala keď už začali byť mrazy takže kvitnutia som sa nedočkala. Mala som ju v kybliku,ten mam teraz vo vnútri, ale popravde - asi som ju ešte ani raz nezaliala, tak neviem čo z toho bude-nebude.....
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

aj mňa to zaujalo v katalogu... ale radsej by som si ju kupila priamo nez na dobierku, pisu tam, ze je zimuvzdorna... tak uvidim
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

andersenka Pozri príspevok
vola sa "tigria hviezda" ja som si ju minuly rok objednala zo starklu, ale príšla neskoro, takže puky nahadzovala keď už začali byť mrazy takže kvitnutia som sa nedočkala. Mala som ju v kybliku,ten mam teraz vo vnútri, ale popravde - asi som ju ešte ani raz nezaliala, tak neviem čo z toho bude-nebude.....

tak ju skontroluj a polej... nech sa tento rok tých kvetov dočkáš
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
milka 60 Pozri príspevok
Nie temperované prostredie pre chladomilnejšie orchidejky typu -cymbidium , dendrobium nobile, catlee , oncidia a mnoho iných ale sú to prevažne botanické druhy
Dakujem Tento tyzden by som mal do ruk dostat novu knihu o orchideach a niektore druhy su v nej dost obsirne popisane. Takze prestudujem a uvidim ktore budu najvhodnejsie. Snad nieco vymyslim
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá chcem Vás poprosiť, či nemáte pre mňa nejaký tip na závesný kochel, alebo ako ešte získať miesto pri okneďakujem
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
a čo keby si zavesila priesvitný kvetináč za tie závesné háčky , ktoré predávajú aj samotné , perfektne to má jedna pani na českej - abecedazahrady
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ahojte. Viete mi poradiť ako sa volá táto orchidea a ako sa o ňu starať?


0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Predsa len to bude kvet hurá

http://www.porada.sk/1596012-post11201.html z 21.12.2010



Dáva si načas vyše mesiaca a také malé pokroky. Znamená to, že mi bude kvitnúť veľmi dlho. Teším sa strašne moc.
Evika
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ešte mám jednu otázku. Toto je moja Katka. Čo myslíte je to kvet? Bude zeleno fialový a na tie mám slabosť


katka.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať